Jump to content

Samsung Galaxy Note Edge


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εμενα μαλλον εχει θεμα η πλακετα και παει για αλλαγη ...

οι περισσοτεροι μου λενε δεν αξιζει +οτι δυσκολα βρισκεις ανταλακτικα αλλα εγω πραγματικα το λυπαμαι ..

το εχω σαν καινουργιο και θα ηθελα να το κρατησω για δευτερη συσκευη ..

εχουμε περιπου ιδεα ποσο κανει μια πλακετα για το note edge ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά έχω μια ερώτηση να κάνω.

Αγόρασα ένα note 5 από Αμερική & δυστυχώς είναι κλειδωμένο. Υπάρχει κάποιος που να τα ξεκλειδώνει?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα μαλλον εχει θεμα η πλακετα και παει για αλλαγη ...

οι περισσοτεροι μου λενε δεν αξιζει +οτι δυσκολα βρισκεις ανταλακτικα αλλα εγω πραγματικα το λυπαμαι ..

το εχω σαν καινουργιο και θα ηθελα να το κρατησω για δευτερη συσκευη ..

εχουμε περιπου ιδεα ποσο κανει μια πλακετα για το note edge ?

Νομίζω γύρω στα 200 ευρώ? Αλλά ίσως από το ebay να βρεις φτηνότερη.

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οσοι ειστε εκτος εγγυησης καντε ρουτ την συσκευη πηγαινετε στο xda και αλλαξτε κερνελ πιστευω οτι θα διορθωθουν πολλα.Μη καθεστε ετσι με την συσκευη να εχει πολυ ψηλες θερμοκρασιες ειναι κριμα να παιδευεστε χωρις να προσπαθησετε.
Εγώ το έχω ήδη 3 χρόνια. Όσο αντέξει. Δεν κάθομαι να ασχοληθώ με κερνελ κτλ... Ούτε το χρόνο έχω ούτε τη διάθεση... Όσο δουλεύει καλώς. Όταν σταματήσει πάμε για το επόμενο...

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω γύρω στα 200 ευρώ? Αλλά ίσως από το ebay να βρεις φτηνότερη.

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

 

 

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

 

https://www.zipy.gr/p/aliexpress/unlocked-original-n915fy-main-motherboard-clean-imei-32gb-board-replacement-for-samsung-galaxy-note-edge-n915fy-n915f/32818481963/

 

αυτη δεν ειναι η πλακετα η κανω λαθος ?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ναι. Η τιμή που ανέφερα ήταν αν το πας στην επίσημη αντιπροσωπεία και στην αλλάξουν. Κάτι τέτοιο μου είχαν πει παλιότερα νομίζω που είχα ρωτήσει απλά από περιέργεια. Μπορεί να κάνω και λάθος γιατί δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα αφού τελικά η δική μου αλλαχτηκε εντός της εγγύησης.

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ναι. Η τιμή που ανέφερα ήταν αν το πας στην επίσημη αντιπροσωπεία και στην αλλάξουν. Κάτι τέτοιο μου είχαν πει παλιότερα νομίζω που είχα ρωτήσει απλά από περιέργεια. Μπορεί να κάνω και λάθος γιατί δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα αφού τελικά η δική μου αλλαχτηκε εντός της εγγύησης.

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

 

δεν εχει εγγυηση ..λογικα αν χτυπησω το παραπανω θα υπαρχουν μαγαζια για να μου την αλλαξουν ..θα το κοιταξω ..:)

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου edge χωρίς να ανεβάζει θερμοκρασία κολλάει λαγκάροντας για 10 δευτερόλεπτα. Αυτό το μπορεί να το κάνει σε οποιαδήποτε οθόνη και πάνω από 30 φορές την ημέρα για περίπου 2 εβδομάδες. Στη συνέχεια για περίπου 3 ημέρες δουλεύει απροβλημάτιστα και μετά ξανά από την αρχή. Όταν λαγκάρει ούτε κλήση δεν μπορώ να απαντήσω μέχρι να ξεκολλήσει μόνο του.
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου ζεσταίνει, έχει φτάσει μέχρι 95 βαθμούς, και όταν το πίεσα, με γρήγορες αλλαγές εφαρμογών, κόλλησε η οθόνη, και περίμενα 2 λεπτά, .

Συνολικά έχει κολλήσει περίπου 5 φορές,,, Και όχι κάθε μέρα.

Πρέπει να είναι από τον επεξεργαστή,,, snapdragon 805,,, δεν νομίζω ότι είναι υψηλών επιδόσεων.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου ζεσταίνει, έχει φτάσει μέχρι 95 βαθμούς, και όταν το πίεσα, με γρήγορες αλλαγές εφαρμογών, κόλλησε η οθόνη, και περίμενα 2 λεπτά, .

Συνολικά έχει κολλήσει περίπου 5 φορές,,, Και όχι κάθε μέρα.

Πρέπει να είναι από τον επεξεργαστή,,, snapdragon 805,,, δεν νομίζω ότι είναι υψηλών επιδόσεων.

Εχω συσκευη με τον 801 που ουτε κολλαει ουτε τιποτα. Δεν φταιει ο επεξεργαστης, ισως το λογισμικο ή καποιες εφαρμογες.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά έχω ενα note edge 2 χρονια τωρα και θελω να το δωσω. Καμια ιδέα τί τιμή να βάλω? Ειναι καπως ιδιαιτερο κινητο γι αυτο

 

Ειναι σε εξαιρετική κατάσταση, δεν εγινε ποτε root, ουτε θερμοκρασια ανεβασε ποτε κι αλλαξα original μπαταρία το Σεπτέμβρη. Κουτιά, καλώδια ολα κομπλε, φορτιστης UK

 

Ti λετε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ενα note edge 2 χρονια τωρα και θελω να το δωσω. Καμια ιδέα τί τιμή να βάλω? Ειναι καπως ιδιαιτερο κινητο γι αυτο

 

Ειναι σε εξαιρετική κατάσταση, δεν εγινε ποτε root, ουτε θερμοκρασια ανεβασε ποτε κι αλλαξα original μπαταρία το Σεπτέμβρη. Κουτιά, καλώδια ολα κομπλε, φορτιστης UK

 

Ti λετε?

Φαντάζομαι το πολύ 200 ευρώ

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα στο xda

https://forum.xda-developers.com/note-edge/development/wip-unofficial-lineage-15-1-rom-tblte-t3739646

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω κάνει ρουτ σε κινητά xiaomi, πέρασα superUS.

Kernel, magick δεν έχω δουλέψει.

Θα το προσπαθήσω τις επόμενες ημέρες.

Το bootloader δεν θέλει ξεκλείδωμα?

Link to comment
Share on other sites

Την περασα την custom rom.

Δεν την συνιστώ. Κερνελ τις επόμενες ημέρες.

Θερμοκρασία παλι

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παλι ανεβάζει την θερμοκρασία.

Και έχω πίξελ καμένο.

Link to comment
Share on other sites

Το kernel που είναι .zip, προσπάθησα να το περάσω με το twrp.

Δεν μπόρεσα, δεν ολοκληρώθηκε η εγκατάσταση.

Έκανα backup την ρομ, και πέρασα την RR 7.1.2.

Θα στήσω το κινητό, τις επόμενες ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πού μπορώ να βρω την original flip wallet cover σε μαύρο; εφαγα τον κόσμο, αλλά δεν τη βρίσκω πουθενά, παρά μόνο στο ebay με 39 δολλάρια. Η παλιά έχει ξεκινησει να ξεφλουδιζει εδώ και λιγες μερες μετά από πάνω από 3 χρόνια ευδόκιμης υπηρεσίας.

 

Εν τω μεταξυ, παίρνω τα πάντα διπλά. Εχω διπλή μπαταρία, διπλό s-pen, διπλό screen protector. Τα ιδια και στο Note II μου από το 2012. Πώς μου ξέφυγε η δευτερη θήκη δεν μπορώ να το χωνέψω.

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Πού μπορώ να βρω την original flip wallet cover σε μαύρο; εφαγα τον κόσμο, αλλά δεν τη βρίσκω πουθενά, παρά μόνο στο ebay με 39 δολλάρια. Η παλιά έχει ξεκινησει να ξεφλουδιζει εδώ και λιγες μερες μετά από πάνω από 3 χρόνια ευδόκιμης υπηρεσίας.

 

Εν τω μεταξυ, παίρνω τα πάντα διπλά. Εχω διπλή μπαταρία, διπλό s-pen, διπλό screen protector. Τα ιδια και στο Note II μου από το 2012. Πώς μου ξέφυγε η δευτερη θήκη δεν μπορώ να το χωνέψω.

 

Το ίδιο και η δικιά μου ειδικά στστο πλαι έχει αρχίσει και διαλύεται. Φοβάμαι πως δεν θα βρούμε πουθενά εκτός ebay

Link to comment
Share on other sites

Πέντε μπαταρίες μέχρι στιγμής.. και βλέπουμε. Τώρα φοράει την 3η οριτζιναλ λευκή θήκη. Όποτε έψαχνα θήκη όλο μαύρες έβρισκα και καμμία λευκή για το δικό μου. Αν τα νέα κινητά είχαν αποσπώμενη μπαταρία θα το είχα αλλάξει. Όσο πάει..
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ 4 μπαταρίες έχω και δεν πάει άλλο αυτή η κατάσταση... Πλέον το έχω με μια mugen 6000mA και δε μου βγάζει τη μέρα... Με τα βίας 12 ώρες... Περιμένω να δω τι μπαταρία θα έχει το Edge 9 και βλέπουμε... Ή θα πάω σε ένα keyone 2 όταν βγει που από μπαταρία θα σκίζει λογικά αν κρίνουμε από τον προκάτοχο του...

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα ! τα έπαιξε η κάμερα από την ζέστη! εχει κανένας κανένα σπασμένο να πάρω πλακέτα και καμερα οικονομικά??? αλλιώς να πάω για καινούργιο!
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Καλησπέρα ! τα έπαιξε η κάμερα από την ζέστη! εχει κανένας κανένα σπασμένο να πάρω πλακέτα και καμερα οικονομικά??? αλλιώς να πάω για καινούργιο!
Έχω διαθέσιμο για ανταλλακτικά!

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note Edge

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...