Jump to content

BlackBerry PassPort


gatokefalo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν έρχεσαι από iPhone η συσκευή με android θα σου φανεί ''παράξενη'' κυρίως λόγω του ΒΒ ΟS και μετά σαν συσκευή.

Είναι από αυτές που η σου αρέσουν τρελά η δεν τις δίνεις πολύ χρόνο.

 

ps

Έχω πάθει πλάκα και ίσως είναι η πιο γρήγορη συσκευή που υπάρχει αυτή την στιγμή.

Για browsing και email, δεν το συζητώ καν, βάζει όλες τις άλλες στην άκρη.

Είμαι με iPhone αυτό τον καιρό και θα την χρησιμοποιώ για δεύτερη.

Λέτε κάποια στιγμή να περάσει μπροστά η ίσως να γίνει και η μοναδική μου συσκευή;! Για να δούμε

 

ΒΒ Passport :respect:

 

Καλοδουλευτο! Πιστεύω ότι κάθε μέρα που θα το δουλεύεις θα ανακαλύπτεις ολα τα πλεονεκτηματα της συσκευής και θα μείνεις απολύτως ικανοποιημενος. Σε λίγο μήλα -αχλάδια κτλ θα ειναι παρελθόν :O

BlackBerry Passport and a Playbook
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάρα πολύ σωστά!

Έχω φίλο που γνωρίζει προσωπικά τον ιδιοκτήτη του Mr Mobi και του κάνει τρελές εκπτώσεις και χάρες. Είναι λογικό ένας απλός πελάτης να μην έχει την ίδια αντιμετώπιση.

 

Όντως αυτό ισχύει αλλά καμιά φορά τον ψηλό τον πιάνει και η καλή του τρέλα και βγάζει τιμή όπως αυτή στο skroutz!!!!

Μια χαρά για όποιον θέλει να αγοράσει άμεσα διαθέσιμο passport!

Link to comment
Share on other sites

Καλοδουλευτο! Πιστεύω ότι κάθε μέρα που θα το δουλεύεις θα ανακαλύπτεις ολα τα πλεονεκτηματα της συσκευής και θα μείνεις απολύτως ικανοποιημενος.

Σε ευχαριστώ πολύ

Σήμερα τελείωσα το σετάρισμα με ότι ακριβώς χρειάζομαι στην συσκευή και περνάει στην πρώτη γραμμή.

Ειλικρινά δεν το περίμενα, τουλάχιστον τόσο γρήγορα :D και δηλώνω ενθουσιασμένος.

 

ps

ένα θεματάκι που έχω να λύσω αν και έχω δοκιμάσει όλους του τρόπους που έχω διαβάσει και ειδικά στο CrackBerry, είναι το setup του iCloud μου email

Aν κάποιος το έχει σεταρει και δουλεύει ας δώσει τα φώτα του.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το αποφάσισα και απο εχθές είμαι κάτοχος ενος μαύρου Passport!

 

Σε αρκετά πράγματα είναι καλύτερο ακόμα και απο το Ζ30 (αν είναι δυνατόν!) για το οποίο δηλώνω αθεράπευτα λάτρης του! Με το πληκτρολόγιο έχω λίγο θέμα αλλά θα το συνηθίσω.. στο χέρι του είναι;

:lol:

Ιδιαίτερα γρήγορο και άμεσο σε ανταπόκριση, σήμα κεραίας απλά τρομερό και οθόνη ιδιαίτερα καθαρή και φωτεινή! Oι δε διαφορές της νέας έκδοσης λειτουργικού είναι αρκετές και πιστεύω ότι με την έλευσή του στα Ζ10/Ζ30 θα απογειώσει τις συσκευές.

Νομίζω ότι η Blackberry με τα τελευταία 3-4 τηλέφωνά της έχει περάσει πλέον σε άλλο επίπεδο και το μόνο που της λείπει ουσιαστικά είναι το marketing!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το αποφάσισα και απο εχθές είμαι κάτοχος ενος μαύρου Passport!

 

Σε αρκετά πράγματα είναι καλύτερο ακόμα και απο το Ζ30 (αν είναι δυνατόν!) για το οποίο δηλώνω αθεράπευτα λάτρης του! Με το πληκτρολόγιο έχω λίγο θέμα αλλά θα το συνηθίσω.. στο χέρι του είναι;

:lol:

Ιδιαίτερα γρήγορο και άμεσο σε ανταπόκριση, σήμα κεραίας απλά τρομερό και οθόνη ιδιαίτερα καθαρή και φωτεινή! Oι δε διαφορές της νέας έκδοσης λειτουργικού είναι αρκετές και πιστεύω ότι με την έλευσή του στα Ζ10/Ζ30 θα απογειώσει τις συσκευές.

Νομίζω ότι η Blackberry με τα τελευταία 3-4 τηλέφωνά της έχει περάσει πλέον σε άλλο επίπεδο και το μόνο που της λείπει ουσιαστικά είναι το marketing!

 

Καλημέρα και welcome to the group. Να το χαρείς όπως και εμείς.

 

Ps.

Έχει καταφέρει να δουλέψει κάνεις το spotify??

Εάν ναι help είναι το μόνο που ακόμα δεν....

Link to comment
Share on other sites

Spotify ... yok και στο δικό μου.

Όποιος βρει λύση ας την ποστάρει.

 

Ποιους χάρτες χρησιμοποιείται??

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Spotify ... yok και στο δικό μου.

Όποιος βρει λύση ας την ποστάρει.

 

Ποιους χάρτες χρησιμοποιείται??

 

NavFree φίλε μου για χάρτες.

Ο καρκίνος του Internet: Google.
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους τα Blackberry επέστρεψαν στη Vodafone!

Διάθεση του Blackberry Passport.

:D

http://www.vodafone.gr/portal/eShop/BlackBerry-Passport?menuId=629

Link to comment
Share on other sites

@Eftichis

Συμφωνώ σε όλα. Με γειαααα

@mikroj

Τελικά αφού τους δοκίμασα όλους έχω καταλήξει στo Sygic από Amazon appstore και μετά ΝavFree

@TAKIS211

Είναι με φωνητική και οι δυο.

Το Sygic και Ελληνικά.

 

 

edit

Λύθηκε το πρόβλημα με τον λογαριασμό του iCloud που δεν μπορούσα να σετάρω στo Passport.

Δεν υποστηρίζει το two-step verification για το Apple ID, όμως υπάρχει λύση και τελικά είναι απλή.

Αν κάποιος έχει το ίδιο θέμα ας ακολουθήσει το παρακάτω

What if I want to sign in to iCloud using an app that doesn’t support two-step verification for Apple ID?

 

..... τώρα μένει μόνο να βρεθεί η λύση για το Spotify

 

Και τέλος, όποιος δεν έχει δοκιμάσει το BB OS 10. πολύ απλά δεν ξέρει τι χάνει!!

Ειδικά το android είναι ''παιδικό'' μπροστά του.

Φυσικά λέγοντας αυτό εννοώ να έχει την συσκευή του και για δουλειά, όχι μόνο για παιχνίδι.

Edited by Jig
edit
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ποιες εφαρμογές χρησιμοποιειτε για Excel αρχεία? Υπάρχει κάτι πλήρες? Μ ενδιαφέρει πολύ να διαθέτει φίλτρα.

Επίσης είναι δυνατός ο συγχρονισμός αρχείων με cloud υπηρεσίες οπως Dropbox και το Sky drive της Microsoft?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ποιες εφαρμογές χρησιμοποιειτε για Excel αρχεία? Υπάρχει κάτι πλήρες? Μ ενδιαφέρει πολύ να διαθέτει φίλτρα.

Επίσης είναι δυνατός ο συγχρονισμός αρχείων με cloud υπηρεσίες οπως Dropbox και το Sky drive της Microsoft?

Επειδή την εφαρμογή office την έχω μόνο για watching, αντε και μικρές διορθώσεις, χρησιμοποιώ της ΒΒ ''Documents To Go''

Μπορείς όμως να κατεβάσεις από Amazon appstore ''Office suite Pro''

Όσο για το συγχρονισμό αυτών που λες φυσικά γίνεται και όλα μαζεμένα(screen shot)

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη θα το πάρω σύντομα. Απλά θέλω να δω αν με συμφέρει απο εδω η απο την Ελλάδα.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη θα το πάρω σύντομα. Απλά θέλω να δω αν με συμφέρει απο εδω η απο την Ελλάδα.

... σε περιμένουμε λοιπόν :up:

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

... σε περιμένουμε λοιπόν :up:

Νομίζω όπως πάει το πράγμα η ΒΒ είναι η μόνη περίπτωση για όσους θέλουν να μείνουν μακριά από τους κυρίαρχους Κινέζους και από τα γεμάτα περιορισμούς ios και WP.

Απο το 2005 ήθελα Blackberry αλλά όλο κάτι μου την χάλαγε και άλλαζα γνώμη.

Πλέον το πολύ καλό λειτουργικό συνοδεύεται απο άφθονες εφαρμογές, αξιοπρεπείς κάμερες και φυσικά την ποιότητα κατασκευής που σου επιτρέπει να χαίρεσαι την συσκευη σου χωρίς θηκη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Και τέλος, όποιος δεν έχει δοκιμάσει το BB OS 10. πολύ απλά δεν ξέρει τι χάνει!!

Ειδικά το android είναι ''παιδικό'' μπροστά του.

Φυσικά λέγοντας αυτό εννοώ να έχει την συσκευή του και για δουλειά, όχι μόνο για παιχνίδι.

 

Επειδή με ενδιαφέρει πραγματικά η συσκευή, θα μπορούσες να το αναπτύξεις λίγο αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα σήμερα 'απο ένα φίλο που το αγόρασε. Απίστευτο κινητο,ποιότητα πρωτοφανής ,το λειτουργικό πέταγε με το hardware. Επειδή είχα πάρει το Ζ10 και μου άρεσε πολυ ,αλλα η μπαταρία δεν κράταγε,το έδωσα.

Αλλα θελω πιο μικρό. Μακάρι να ανανεώσει το Ζ10 κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα σήμερα 'απο ένα φίλο που το αγόρασε. Απίστευτο κινητο,ποιότητα πρωτοφανής ,το λειτουργικό πέταγε με το hardware. Επειδή είχα πάρει το Ζ10 και μου άρεσε πολυ ,αλλα η μπαταρία δεν κράταγε,το έδωσα.

Αλλα θελω πιο μικρό. Μακάρι να ανανεώσει το Ζ10 κάποια στιγμή.

 

γιατι δεν δοκιμαζεις το z30?το κινητο ειναι σκυλι απο μπαταρια και με 5αρα οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιαίτερο σχήμα του ειναι το προβλημα και οχι το μέγεθος.

 

Στις τσέπες χωρίς θήκη δεν εχει πρόβλημα. Χωρά ακομα και στο παντελόνι. Με θήκη τύπου book δυσκολεύουν τα πράγματα γιατι αυξάνεται πολύ το πάχος.

 

Εκεί που υπάρχει πρόβλημα είναι στην χρήση με το ενα χέρι.

Στην πληκτρολογηση απαιτούνται και τα δυο χέρια καθώς και περιεργο κράτημα χαμηλά.

 

Δεν είναι συσκευή που θα χρησιμοποιηθεί άνετα στον ελεύθερο χρόνο, σε διακοπές η αθλητικές δραστηριοτητες.

Το ίδιο συμβαίνει άλλωστε και με τα Note, iphone plus κλπ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιαίτερο σχήμα του ειναι το προβλημα και οχι το μέγεθος.

 

Στις τσέπες χωρίς θήκη δεν εχει πρόβλημα. Χωρά ακομα και στο παντελόνι. Με θήκη τύπου book δυσκολεύουν τα πράγματα γιατι αυξάνεται πολύ το πάχος.

 

Εκεί που υπάρχει πρόβλημα είναι στην χρήση με το ενα χέρι.

Στην πληκτρολογηση απαιτούνται και τα δυο χέρια καθώς και περιεργο κράτημα χαμηλά.

 

Δεν είναι συσκευή που θα χρησιμοποιηθεί άνετα στον ελεύθερο χρόνο, σε διακοπές η αθλητικές δραστηριοτητες.

Το ίδιο συμβαίνει άλλωστε και με τα Note, iphone plus κλπ.

 

Το passport κατε με με την θήκη flip έχει ένα θέμα απλά γιατί στο κάνει πιο πλατύ όχι πιο παχύ. Η θήκη πλάτης είναι ότι πιο καλό αφού καλύπτει και όλες τις γωνιές του κινητού. Παράλληλα δεν επηρεάζει καθόλου το ύφος του κινητού. Σχετικά με τις αθλητικές δραστηριότητες δεν ξέρω κάποιο κινητό που να βολεύει σε τέτοια δραστηριότητα.

Όλα είναι θέμα like!!!

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν δοκιμαζεις το z30?το κινητο ειναι σκυλι απο μπαταρια και με 5αρα οθονη.

 

Γιατι κινητά αυτού του μεγέθους μου ειναι δύσχρηστα. Μέχρι μέγεθος σαν το Ζ10 ,οριακά,ειναι ότι πρέπει.

Link to comment
Share on other sites

Για θήκη παιδιά, ΜΟΝΟ tpu, τις κλασσικές σιλικόνης από ebay που το αγκαλιάζουν ολόκληρο. Καμία άλλη δεν προστατεύει το κινητό.. η hardshell αφήνει τα πλάγια εκτεθειμένα σε γρατζουνιες και η book τα πάνω και κάτω..
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...