Jump to content

BlackBerry PassPort


gatokefalo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από amazon είναι unlocked όλες οι συσκευές εκτός εάν είναι μεταχείρισμενο όπου όμως το αναφέρουν. Ελληνικά όπως και όλες της γλώσσες έχουν όλα τα Blackberry. Το Passport αξίζει σε όλα τα επίπεδα σε σχέση με το Classic μιας και έχει ποιο μεγάλη οθόνη ποιο μεγάλη μνήμη, μπαταρία, ποιο υψηλής ανάλυσης κάμερα και φυσικά την αξεπέραστη εμφάνιση πού κάνει κεφάλια να γυρίζουν και να αναρωτιουνται για το τι είναι αυτό! Είναι μια συσκευή που δεν θα μετανιώσεις αν την έχεις!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βρηκα μια παρουσιαση του Passport για τους λατρεις των ηχητικων ακροασεων...

 

https://www.audiophileon.com/news/blackberry-passport-review-part-2-audio-quality

 

Blackberry+Passport+Review+RHA+T10i+and+amp?format=1500w

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Από amazon είναι unlocked όλες οι συσκευές εκτός εάν είναι μεταχείρισμενο όπου όμως το αναφέρουν. Ελληνικά όπως και όλες της γλώσσες έχουν όλα τα Blackberry. Το Passport αξίζει σε όλα τα επίπεδα σε σχέση με το Classic μιας και έχει ποιο μεγάλη οθόνη ποιο μεγάλη μνήμη, μπαταρία, ποιο υψηλής ανάλυσης κάμερα και φυσικά την αξεπέραστη εμφάνιση πού κάνει κεφάλια να γυρίζουν και να αναρωτιουνται για το τι είναι αυτό! Είναι μια συσκευή που δεν θα μετανιώσεις αν την έχεις!

 

Ευχαριστω πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολύ.

 

Δεν υπάρχει κλειδωμένη blackberry συσκευή, εκτός από ένα μοντέλο passport που έβγαλε η verizon, με στρογγυλεμένες γωνίες και κάτι q5/q10 της Ο2 (Γερμανία) που θα βρεις στο ebay και αυτά λίγο σπάνια και το αναφέρουν.

Με 25 ευρώ άλλωστε όλες ξεκλειδώνουν από γνωστά site στο google.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικη μου αποψη silver!από εμφανιση είναι πολύ πιο ομορφο πιστευω!εγω μεταξυ των 2 αυτό διαλεξα!να ρωτησω οποιον ξερει τωρα!το χρησιμιποιω σαν δευτερη συσκευή μιας κ καποιες εφαρμογες που θελω δεν υπαρχουν!πολλες φορες ενώ το κλεινω(power off κανονικα) μετα από 1 μερα αν το ανοιξω δεν εχει μπαταρια!αν το εχω stand by δεν εχω τετοιο θεμα τοσο αμεσα!υπαρχει καποια αποψη?
lg g3,galaxy s3,galaxy s4,galaxy s5,note 4,htc m8,htc m9,iphone 4s,iphone 5s,iphone 6s plus,blackberry 9700,blackberry torch,blackberry 8900,blackberry storm 2,blackberry z10,blackberry z30,blackberry passport,mate 8,galaxy a5 2016,galaxy s7,htc m10
Link to comment
Share on other sites

προσωπικη μου αποψη silver!από εμφανιση είναι πολύ πιο ομορφο πιστευω!εγω μεταξυ των 2 αυτό διαλεξα!να ρωτησω οποιον ξερει τωρα!το χρησιμιποιω σαν δευτερη συσκευή μιας κ καποιες εφαρμογες που θελω δεν υπαρχουν!πολλες φορες ενώ το κλεινω(power off κανονικα) μετα από 1 μερα αν το ανοιξω δεν εχει μπαταρια!αν το εχω stand by δεν εχω τετοιο θεμα τοσο αμεσα!υπαρχει καποια αποψη?

 

80% θες μπαταρία, 20% θέλει κλιμπραρισμα η υπαρχουσα. Δοκίμασε να βρεις κάποια android εφαρμογή να στην ρυθμίσει, καθώς ψάξε και για ενα κολπάκι που κανουν με τον φορτιστή, αν γκουγκλαρεις battery calibration for BlackBerry, θα σου βγαλει αποτελέσματα από το crackberry.com. Αν δεν έχεις τύχη, θες άλλη μπαταρία, καθώς αν σου τρώει ολη την μπαταρια στο bootaρισμα, πιθανόν σε κάποια βαριά εφαρμογή να σου αρχισει τις επανεκιννηεις και τα σβησιματα. Μουχει συμβεί σε priv δύο φορές. Οταν το άνοιξα, η μπαταρία είχε γίνει σαν μπαλόνι.

Link to comment
Share on other sites

οκ σ εθχαριστω για την απαντηση!θα το κοιτάξω!
lg g3,galaxy s3,galaxy s4,galaxy s5,note 4,htc m8,htc m9,iphone 4s,iphone 5s,iphone 6s plus,blackberry 9700,blackberry torch,blackberry 8900,blackberry storm 2,blackberry z10,blackberry z30,blackberry passport,mate 8,galaxy a5 2016,galaxy s7,htc m10
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω δοκιμάσει όλες τις native εφαρμογές GPS.

Όλες είναι χάλια εκτός από ... Genius Maps της Mireo.

Αν και το Passport το χρησιμοποιώ για δεύτερη συσκευή, την αγόρασα (19$). Υπάρχει και Live Traffic με 12$(δεν το πήρα)

 

 

free 7 day trial

https://appworld.blackberry.com/webstore/content/59971096/?lang=en&countrycode=GR

Καλησπέρα,

Έχω δει ότι έχετε το silver και ήθελα να ρωτήσω που μπορώ να το βρω αν γνωρίζεις ; στην Ελλάδα δεν υπάρχει μόνο σε site eBay & amazon. Γνωρίζεις κάτι που θα μπορούσε να με βοηθήσει ;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!! Σκέφτομαι μετάβαση από adroid smartphone σε blackberry και συγκεκριμένα το passport. Το γλυκοκοιτάζω εδώ και καιρό... Θέλω τα φώτα σας!!! διαβάζοντας reviews η συσκευή και το λειτουργικό ή θα έχουν τρελαμένους funs ή θα το χαντακώνουν!!!Το κινητό μου το χρησιμοποιώ για λειτουργίες office e-mail & drive, τραπεζικές εφαρμογές GPS και συχνά κάνω το κινητό μου hot spot να μοιράσω internet σε άλλες συσκευές μου. Ααα και να μην ξεχάσω viber... Το ερώτημα μου... Να προβώ σε αλλαγή? το passport είναι ορθή επιλογή ή να κοιτάξω κάτι άλλο (προτάσεις δεκτές)? έχω μεγάλα και σχετικά χοντρά δάκτυλα, θα μπορέσω να χρησιμοποιήσω το qwerty? :blink: H συσκευή που έχω τώρα είναι το huawei P8. Πολλά τα ερωτήματα! αλλά δύσκολες εποχές (οικονομικά) για πειράματα! :O
fake! :X
Link to comment
Share on other sites

Το passport είναι πλέον συσκευή 2,5 ετών. Έχει φοβερή κατασκευή/ποιότητα, οθόνη, πληκτρολόγιο, αλλά το OS10 έχει πλέον εγκαταλειφθεί. Για εργασία εξακολουθεί μεν να είναι άριστο (e-mail κλπ), το hotspot λειτουργεί μια χαρά, αλλά θα έχεις θέμα με τις τραπεζικές εφαρμογές, αφού θα πρέπει να εγκαθιστάς τις εκδόσεις android από τις οποίες ήδη οι περισσότερες δεν παίζουν πια σε android 4.4 που έχει το τηλέφωνο αυτό. Σε GPS λειτουργεί ακόμα το google maps, το viber τρέχει με android εφαρμογή η οποία είναι ήδη πάνω από 1 έτος παλιά (οι νεότερες δεν παίζουν) μέχρι την ώρα που θα σταματήσει κι αυτό.

 

Προσωπικά, επειδή δεν είχες ποτέ ΒΒ και δεν γνωρίζεις τις ιδιομορφίες τους, θα σου πρότεινα να πας σε μία από τις νεότερες android λύσεις της εταιρείας, όπως DTEK50/DTEK60/PRIV ή το νέο Mercury που μόλις παρουσιάστηκε.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Το passport είναι πλέον συσκευή 2,5 ετών. Έχει φοβερή κατασκευή/ποιότητα, οθόνη, πληκτρολόγιο, αλλά το OS10 έχει πλέον εγκαταλειφθεί. Για εργασία εξακολουθεί μεν να είναι άριστο (e-mail κλπ), το hotspot λειτουργεί μια χαρά, αλλά θα έχεις θέμα με τις τραπεζικές εφαρμογές, αφού θα πρέπει να εγκαθιστάς τις εκδόσεις android από τις οποίες ήδη οι περισσότερες δεν παίζουν πια σε android 4.4 που έχει το τηλέφωνο αυτό. Σε GPS λειτουργεί ακόμα το google maps, το viber τρέχει με android εφαρμογή η οποία είναι ήδη πάνω από 1 έτος παλιά (οι νεότερες δεν παίζουν) μέχρι την ώρα που θα σταματήσει κι αυτό.

 

Προσωπικά, επειδή δεν είχες ποτέ ΒΒ και δεν γνωρίζεις τις ιδιομορφίες τους, θα σου πρότεινα να πας σε μία από τις νεότερες android λύσεις της εταιρείας, όπως DTEK50/DTEK60/PRIV ή το νέο Mercury που μόλις παρουσιάστηκε.

 

Αυτό ακριβώς!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια! Τελικά μάλλον κατέληξα... Θα μπω στον κόσμο του BB με το DTEK60! μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο αξιόπιστο site του εξωτερικού να το παραγγείλω? χρειάζεται να προσέξω κάτι κατά την αγορά (π.χ. κάποιο region lock ή internation version)???
fake! :X
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια! Τελικά μάλλον κατέληξα... Θα μπω στον κόσμο του BB με το DTEK60! μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο αξιόπιστο site του εξωτερικού να το παραγγείλω? χρειάζεται να προσέξω κάτι κατά την αγορά (π.χ. κάποιο region lock ή internation version)???

 

Ειτε απο το σκρουτζ ειτε απο το expansys (βρισκεται αγγλια αλλα εχει κανονικα εξυπηρετηση στα ελληνικα και εγγυηση). Φυσικα υπαρχουν πλειστα αλλα site για αγορα αλλα σου αναφερω ενδεικτικα.

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια! Τελικά μάλλον κατέληξα... Θα μπω στον κόσμο του BB με το DTEK60! μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο αξιόπιστο site του εξωτερικού να το παραγγείλω? χρειάζεται να προσέξω κάτι κατά την αγορά (π.χ. κάποιο region lock ή internation version)???

 

Αγορίνα καλησπέρα καλά κάνεις vs του PassPort και παίρνεις το dtek60 γιατί πραγματικά είναι η μέρα με την νύχτα. Τώρα σχετικά με την αγορά του του expansys για EU συσκευή αλλά και στο over all είναι αρκετά αξιόπιστο. Για τις δουλειές που το θες ότι καλύτερο σε μούρο.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια! Τελικά μάλλον κατέληξα... Θα μπω στον κόσμο του BB με το DTEK60! μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο αξιόπιστο site του εξωτερικού να το παραγγείλω? χρειάζεται να προσέξω κάτι κατά την αγορά (π.χ. κάποιο region lock ή internation version)???

 

Πολυ καλή επιλογή φίλε, θα μείνεις ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο Passport έχετε; και ποιο σάς αρέσει ποιο πολύ; Εγώ έχω ένα Μαύρο και ένα Silver Edition! Εσύ;
Link to comment
Share on other sites

Της γυναικας της εχω παρει δωρο το λευκο...αν και γλυκοκοιταζει το silver...εγω θα ηθελα να πιασω στα χερια μου το κοκκινο...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδια αξιζει στα 240 ευρω το διαβατηριο αυτη την στιγμη,η να στραφω σε αλλο....???
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αξιζει στα 240 ευρω το διαβατηριο αυτη την στιγμη,η να στραφω σε αλλο....???

 

Μπορείς εύκολα να το βρεις με κάτω απο 120 ευρώ στο αγγλικό eBay ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς εύκολα να το βρεις με κάτω απο 120 ευρώ στο αγγλικό eBay ;)

 

Ευχαριστω θα το ψαξω να γράφει unlock

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω θα το ψαξω να γράφει unlock

 

Ναι για unlocked πάντα μιλάμε - αν δεν βρείς unlocked αλλά κάποιο σε άριστη κατάσταση, να ξέρεις το unlock είναι ένα τηλέφωνο υπόθεση και 9 λίρες ;) αλλά δεν αξίζει η ταλαιπωρία, καλύτερα πήγαινε για unlocked να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...