Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραία..τώρα πάμε σε άλλη ερώτηση..πρόσφατα αγόρασα και μια smart tv sony bravia...πως μπορώ να stream-άρω ταινίες από το Note η ακόμα και τα games που παίζω?:worry:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια ενασ φιλοσ μου εμφανησε μεσα απο τισ ριθμησεις κατι για developer εκει λοιπον πειραξε κατι που ελεγε μειωση γραφικων απο 1.0χ σε 0.5χ πειραξε 3 τετοιες ρυθμησεις εκανα επαννεκινιση και απο τοτε το τηλεφωνο ειναι νεκρο δεν ανοιγει ουτε με hard reset τι κανουμε τωρα???ουτρε δειχνει οτι φωρτιζει ουτε με το pc συνδεετε
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν φταίει η μείωση της ταχύτητας γραφικών ,το εχω κάνει αρκετές φόρες σε όλες μου τις συσκευές χωρίς κανένα πρόβλημα .

Βγάλτε την μπαταριά ,αφήστε το για λίγο και μετά βάλτε την ξανά ,αν δεν ανοίξει δοκιμάστε να μπείτε σε recovery mod και κάνετε wipe data .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το έκανα μόλις το πήρα με την μείωση γραφικών δεν έπαθε τίποτα . Μάλλον είναι τυχαίο γεγονός ή πάτησε τίποτα άλλο κατά λάθος. ..
Link to comment
Share on other sites

πως κανω recovery mod ???το τηλ ειναι νεκρο δεν κανει recovery

 

Κράτα πατημένα ταυτόχρονα power,/volume up και home button .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία είχε? Αφησε το κανένα μισάωρο να φορτίσει μπας και στρώσει. . Βγάλε και για λίγο την μπαταρία όπως σου είπαν και ο θεός βοηθός. ..Αλλιώς αύριο πρωί πρωί για σέρβις. ..
Link to comment
Share on other sites

Αν έβγαλες για κανένα λεπτό τη μπαταρία, την ξανατοποθέτησες και δεν ανάβει, τότε έφυγες για σέρβις.
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο bug σήμερα που εντόπισα ήταν για μια στιγμή ότι είχε μείνει στην λειτουργία εμπρόσθιας κάμερας και δεν με άφηνε να κάνω εναλλαγή κάμερας, με την επανεκκίνηση όμως εξαλείφθηκε. Θαρρώ πως ήταν κόλλημα της στιγμής γιατί 3 βδομάδες που το έχω, δεν έχω παρατηρήσει κανένα πρόβλημα.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

θέλω να ρωτήσω το εξής γιατί το κινητό το έχω 1 βδομάδα αν είναι να το πάω πίσω. έχω παρατηρήσει τελευταία εκεί που μιλάω κλείνει η γραμμή και φυσικά δεν ακούω τον άλλον. και μόλις πατάω να τελειώσω την κλήση δείχνει να μην ανταποκρίνεται και με βγάζει από την οθόνη τηλεφωνήματος μετά από 1 με 2 δευτερόλεπτα. ξαναπερνω μιλάω και μπορει να μου το κανει 2 με 3 φορές συνεχόμενα. εχει τύχει σε κανέναν; τι να κάνω; να το πάω πίσω; κάποιος μου προτεινε να αλλάξω τη κάρτα μνήμης. παίζει να είναι αυτό το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

θέλω να ρωτήσω το εξής γιατί το κινητό το έχω 1 βδομάδα αν είναι να το πάω πίσω. έχω παρατηρήσει τελευταία εκεί που μιλάω κλείνει η γραμμή και φυσικά δεν ακούω τον άλλον. και μόλις πατάω να τελειώσω την κλήση δείχνει να μην ανταποκρίνεται και με βγάζει από την οθόνη τηλεφωνήματος μετά από 1 με 2 δευτερόλεπτα. ξαναπερνω μιλάω και μπορει να μου το κανει 2 με 3 φορές συνεχόμενα. εχει τύχει σε κανέναν; τι να κάνω; να το πάω πίσω; κάποιος μου προτεινε να αλλάξω τη κάρτα μνήμης. παίζει να είναι αυτό το πρόβλημα;

Εγω φιλε θα σου ελεγα να το πας κατευθειαν σερβις... δεν μου το εχει κανει ποτε, σημα ειχες καλο οταν στο εκανε??

Link to comment
Share on other sites

θέλω να ρωτήσω το εξής γιατί το κινητό το έχω 1 βδομάδα αν είναι να το πάω πίσω. έχω παρατηρήσει τελευταία εκεί που μιλάω κλείνει η γραμμή και φυσικά δεν ακούω τον άλλον. και μόλις πατάω να τελειώσω την κλήση δείχνει να μην ανταποκρίνεται και με βγάζει από την οθόνη τηλεφωνήματος μετά από 1 με 2 δευτερόλεπτα. ξαναπερνω μιλάω και μπορει να μου το κανει 2 με 3 φορές συνεχόμενα. εχει τύχει σε κανέναν; τι να κάνω; να το πάω πίσω; κάποιος μου προτεινε να αλλάξω τη κάρτα μνήμης. παίζει να είναι αυτό το πρόβλημα;

Εμενα μου το κανει οταν κατεβαινω στο μετρο το κολλημα. Επισης σταματαει καποιες στιγμες η ομιλια αλλα νομιζα οτι ωφειλεται στην κινητη τηλεφωνια

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

θέλω να ρωτήσω το εξής γιατί το κινητό το έχω 1 βδομάδα αν είναι να το πάω πίσω. έχω παρατηρήσει τελευταία εκεί που μιλάω κλείνει η γραμμή και φυσικά δεν ακούω τον άλλον. και μόλις πατάω να τελειώσω την κλήση δείχνει να μην ανταποκρίνεται και με βγάζει από την οθόνη τηλεφωνήματος μετά από 1 με 2 δευτερόλεπτα. ξαναπερνω μιλάω και μπορει να μου το κανει 2 με 3 φορές συνεχόμενα. εχει τύχει σε κανέναν; τι να κάνω; να το πάω πίσω; κάποιος μου προτεινε να αλλάξω τη κάρτα μνήμης. παίζει να είναι αυτό το πρόβλημα;

 

Εμενα μου το κανει οταν κατεβαινω στο μετρο το κολλημα. Επισης σταματαει καποιες στιγμες η ομιλια αλλα νομιζα οτι ωφειλεται στην κινητη τηλεφωνια
Αν το έχετε σε LTE/WCDMA/GSM, γυρίστε το σε WCDMA/GSM.Στην πρώτη περίπτωση κάνει κάτι κουλά κάποιες φορές ανάλογα την κατάσταση του σήματος
Link to comment
Share on other sites

Αν αφαιρέσουμε το Lte σημαίνει ότι δεν θα έχουμε 4g σωστά; Τι νόημα έχει τότε να το κάνω αυτό;
Κάποιος που αντιμετωπίζει πρόβλημα λόγω περιοχής,θα το γυρίσει σε απλό αυτόματο,ακόμη και σε gsm και όταν θα έχει κάνει τη δουλειά του ή είναι σε μέρος με καλή κάλυψη το ξαναγυρίζει πάλι εκεί,τόσο απλά
Link to comment
Share on other sites

Αν το έχετε σε LTE/WCDMA/GSM, γυρίστε το σε WCDMA/GSM.Στην πρώτη περίπτωση κάνει κάτι κουλά κάποιες φορές ανάλογα την κατάσταση του σήματος

 

 

Γιατι πιανει πουθενα 4g???

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κι εγώ ένας νέος κάτοχος του N910F και αγόρασα και την επίσημη δερμάτινη θήκη με S-View. Όμως το παράθυρο της ζελατίνας έχει αφήσει σημάδι στην οθόνη (φαίνεται το περίγραμμα της οθόνης) και όσο και αν το καθαρίζω δεν φεύγει. Έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα; Πώς το έχει αντιμετωπίσει;
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα αφήνει ένα αχνό σημάδι το οποίο αν το κάνεις με ένα πανάκι με μικροΐνες θα καθαρίσει. ..αλλά μετά από λίγο θα ξαναγίνει μια που οι δαχτυλιές στο παράθυρο της θήκης δεν μπορούν να αποφευχθούν. ..Είναι θέμα συνήθειας ..μετα δεν δίνεις σημασία. .

 

Edit

Βασικά φαίνεται μόνο εάν είναι σβηστή η οθόνη. .αν το λειτουργείς δεν φαίνεται τίποτα. ..

Link to comment
Share on other sites

Γιατι πιανει πουθενα 4g???

Αυτο εξαρταται απο τον παροχο αλλα ναι στην αττικη πλεον σε πολλες περιοχες υπαρχει καλο σημα 4G...

Link to comment
Share on other sites

Τι νόημα έχει ρε παιδιά να κλείνω κάποια πράγματα για να δουλέψει καλά η συσκευή; Αν είναι γιατί να δίνω 850 ευρώ; τη συσκευή την παίρνεις για να σου αποδίδει τα μέγιστα και όχι να κάνει τα δικα της
Link to comment
Share on other sites

Τι νόημα έχει ρε παιδιά να κλείνω κάποια πράγματα για να δουλέψει καλά η συσκευή; Αν είναι γιατί να δίνω 850 ευρώ; τη συσκευή την παίρνεις για να σου αποδίδει τα μέγιστα και όχι να κάνει τα δικα της

 

δεν φταει κατι η συσκευη αμα η εταιρια κινητης τηλεφωνιας που εχεις δεν μπορει να σε καληψει στο σημα ! δεν εχουν ολες την ιδια ισχυ σηματος σε ολες τις περιοχες ! με καποια θα πιανεις καλα με καποια αλλα μπορει καθολου στο ιδιο δημειο! αυτο ειναι αναλογα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διαβάστε λίγο το πρόβλημα. Δεν αναφέρω πουθενά ότι δεν έχω σήμα. Και πριν είχα Galaxy s3 4g και ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Τσπ θα το παρακολουθήσω και θα δω αλλά επιμένω ότι είναι πρόβλημα της συσκευής και υποπτεύομαι ότι συμβαίνει στην αλλαγή από 3g σε 4g
Link to comment
Share on other sites

Κανένα ¨ γλυφιντζουρακι ¨ εμείς ποτε θα φάμε ρε παιδιά ;
Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...