Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια fhd tv δεν παίζει 4k video. Εσυ πως το ειδες;;

 

Τα περναω στον υπολογιστη και τα βλεπω :Ρ Εχω τηλεοραση για οθονη στον υπολογιστη.

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα κι απο μενα. Δεν αντεξα και πηρα κι εγω τελικα το γιγαντα. Ολα καλα με τη συσκευη το μονο που με παραξενεψε λιγο ειναι οι μαυρες γραμμες που εχει σαν επιστρωση περνανε και πανω απο το notification led και τα πληκτρα που φωτιζονται κατω. Το εχει και σε σας αυτο? :confused:Εχω το μαυρο.

 

Και εμένα δουν μου άρεσαν οι γραμμές αυτές, αλλά θα το καταπιώ!!:)

 

Για πείτε μου λίγο, μια πρόχειρη ματιά που του έριξα σε μαγαζί, δεν μπόρεσα να βρω στην φωτογραφική λειτουργία νύχτας όπως έχει πχ το S4 που έχω. Έχει ή υπάρχει άλλος τρόπος για νυχτερινές φωτογραφίες;;;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα δουν μου άρεσαν οι γραμμές αυτές, αλλά θα το καταπιώ!!:)

 

Για πείτε μου λίγο, μια πρόχειρη ματιά που του έριξα σε μαγαζί, δεν μπόρεσα να βρω στην φωτογραφική λειτουργία νύχτας όπως έχει πχ το S4 που έχω. Έχει ή υπάρχει άλλος τρόπος για νυχτερινές φωτογραφίες;;;

 

Νομίζω γίνετε αυτόματα. Τη νύχτα θα δεις ένα φεγγάρι κάπου εκεί που ειναι το σήμα της κάρτας μνήμης μαζί ένα κεφάλι

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα!!;) Ας το πάρω πρώτα και μετά θα το επεξεργαστώ...
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω γίνετε αυτόματα. Τη νύχτα θα δεις ένα φεγγάρι κάπου εκεί που ειναι το σήμα της κάρτας μνήμης μαζί ένα κεφάλι

Οπως τα λες ειναι αυτόματα γίνεται η αλλαγή! !!

Link to comment
Share on other sites

Οπως τα λες ειναι αυτόματα γίνεται η αλλαγή! !!

 

Ακριβως. Σου βγαζει αυτο εδω:

https://drive.google.com/file/d/0B5qtu8kDi0b-LWYyeVFuVFA0VTg/view?usp=sharing

 

Αν τωρα δεν θες Night Mode πρεπει αναγκαστικα να του βαλεις χειροκινητο ISO.

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σήμερα ξαφνικά μου εμφανίζει στο πληκτρολόγιο της Samsung όλα τα φωνήεντα με τόνο. Ξέρει κανείς αν πάτησα κάτι κατά λάθος, γιατί δεν βγάζω άκρη.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σήμερα ξαφνικά μου εμφανίζει στο πληκτρολόγιο της Samsung όλα τα φωνήεντα με τόνο. Ξέρει κανείς αν πάτησα κάτι κατά λάθος, γιατί δεν βγάζω άκρη.

 

μηπως κολλησε τπτ πατα κανα δυο τρεις φορες την επιλογη που εχει για τονους μηπως ξεκολησει! το ειχε παθει και ενας φιλος μου αυτο στο σ4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σήμερα ξαφνικά μου εμφανίζει στο πληκτρολόγιο της Samsung όλα τα φωνήεντα με τόνο. Ξέρει κανείς αν πάτησα κάτι κατά λάθος, γιατί δεν βγάζω άκρη.

 

Δες μήπως τρέχει πίσω κάποια εφαρμογή και το κάνει αυτό. Εμένα αν είναι ανοιχτά πίσω τα sms όπου πάω να γράψω γράφει με κεφαλαία :lol:

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου το εκανε αυτο και μετα σταματησε αυτοματα...νομιζω το κανει μεχρι να αποθηκευσει καποιες/αρκετες λεξεις στο αυτοματο λεξικο...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά στην παρέα.

Μετά το Note 3 πέρασα κι εγώ στο καινούριο θηρειάκι μας Note 4 εδώ και λίγες μέρες.

μια δυο ερωτήσεις...

όταν ξεκλειδώνω τη συσκευή, με πάει στην τελευταία εφαρμογή που είχα ανοιχτή και όχι στο home,

δηλ. αν πριν διαβαζα ένα email, αν το κλείσω και το ανοίξω μετά απο κάποια ώρα πάλι εκεί με πάει και ας έχω βγει έξω απο την εφαρμογή..

αυτό γίνεται με ότι κι αν έχω ανοίξει τελευταίο και μόνο αν κλείσω όλες τις εφαρμογές με πάει στο home screen,

άλλη ερώτηση, δεν βρίσκω θερμόμετρο και υγρασία στο s health υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή που μπορώ να βρώ για αυτά?

σιγά σιγά θα ρωτήσω και άλλα....

Link to comment
Share on other sites

\Να ρωτησω κατι το πηρα προχτες ,η οθονη μου μερικες φορες στα πλαγια δεν εχει την ανταποκριση που θα επρεπε το καταλαβαινω συνηθως σε παιχνιδια ,πρεπει να την παταω λιγο πιο δυνατα απο οταν την παταω σε αλλο σημειο ,μηπως εχει προβλημα?Βεβαια το εχω τεσταρει με #*0#* στο μενου και λειτουργει κανονικα,εχεις κανεις καμια ιδεα? Μπας και το δωσω DOA μεχρι την παρασκευη Σ.Ο.Σ παιδια!!!!!! Άκυρο όλα καλά είχα ενεργοποιήσει τον χειρισμό οθόνης με γάντια Edited by Yiorgos
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά στην παρέα.

Μετά το Note 3 πέρασα κι εγώ στο καινούριο θηρειάκι μας Note 4 εδώ και λίγες μέρες.

μια δυο ερωτήσεις...

όταν ξεκλειδώνω τη συσκευή, με πάει στην τελευταία εφαρμογή που είχα ανοιχτή και όχι στο home,

δηλ. αν πριν διαβαζα ένα email, αν το κλείσω και το ανοίξω μετά απο κάποια ώρα πάλι εκεί με πάει και ας έχω βγει έξω απο την εφαρμογή..

αυτό γίνεται με ότι κι αν έχω ανοίξει τελευταίο και μόνο αν κλείσω όλες τις εφαρμογές με πάει στο home screen,

άλλη ερώτηση, δεν βρίσκω θερμόμετρο και υγρασία στο s health υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή που μπορώ να βρώ για αυτά?

σιγά σιγά θα ρωτήσω και άλλα....

 

Καλοδουλευτο! Δυστυχως δυστυχως δυστυχως, η Samsung εκρινε οτι το θερμομετρο και το υγρομετρο δεν ειναι χρησιμοι αισθητηρες και τους κατηργησε απο το Note 4 :mad::mad::mad:

 

Οσο για το κλειδωμα, εκει που το κλειδωνεις, εκει θα μεινει. Φυσιολογικο μου φαινεται. Αν δεν θες να εμφανιζεται, πατα το home πριν κλειδωνεις την συσκευη.

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Παιδιά....... Έχω παρατηρήσει πώς όταν είμαι σε εξωτερικό χώρο και είμαι κόντρα στον ήλιο η οθόνη παραμορφώνει παρα πολύ τα χρώματα σαν ξεπλυμενα αυξάνεται υπερβολικά η φωτεινότητα.......... Το έχει συναντήσει κανείς άλλος......
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Παιδιά....... Έχω παρατηρήσει πώς όταν είμαι σε εξωτερικό χώρο και είμαι κόντρα στον ήλιο η οθόνη παραμορφώνει παρα πολύ τα χρώματα σαν ξεπλυμενα αυξάνεται υπερβολικά η φωτεινότητα.......... Το έχει συναντήσει κανείς άλλος......

 

Το ίδιο κάνει και σε έμενα νομίζω είναι γιατί έχουμε αυτόματη φωτεινότητα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Παιδιά....... Έχω παρατηρήσει πώς όταν είμαι σε εξωτερικό χώρο και είμαι κόντρα στον ήλιο η οθόνη παραμορφώνει παρα πολύ τα χρώματα σαν ξεπλυμενα αυξάνεται υπερβολικά η φωτεινότητα.......... Το έχει συναντήσει κανείς άλλος......

 

Το ίδιο κάνει και σε έμενα νομίζω είναι γιατί έχουμε αυτόματη φωτεινότητα

 

Ή έχουν κάνει λάθος στη μέγιστη ρύθμιση ή είναι κάποιο bug.

Μάλλον όμως το πρώτο.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες για ακόμα μια χρονιά το Note παίζει μπάλα μόνο του στην κορυφή.

Σαφώς πιο ολοκληρωμένο από το nexus 6 (κάμερα, αυτονομία, καλύτερη οθόνη, wacom digitizer), ενώ προτάσεις τύπου iPhone 6 plus πολύ πίσω συνολικά (το smoothness δεν αρκεί πια).

Μέχρι να παρουσιάσει ο ανταγωνισμός σοβαρό κινητό με wacom digitizer βλέπω η σειρά note να με... Στοιχειωνει...

Link to comment
Share on other sites

Μπα, και σε FullHD τηλεοραση φαινεται η διαφορα αναμεσα στο 4Κ και στο FHD video. Σιγουρα οχι οσο σε 4Κ τηλεοραση, αλλα ειναι αρκετα πιο ευκρινες.

 

Δε γίνεται αυτό που λες... Θες να σου εξηγήσω γιατί ή το έχεις καταλάβει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Εχω εδω και μια εβδομαδα στην κατοχη μου το note 4 και μπορω να πω οτι ειμαι αρκετα ικανοποιημενη.Δεν λεω απολυτα επειδη μου εχει παρουσιασει κατι ψιλοπροβληματακια αν μπορω να τα πω ακριβως προβληματα. Την 2η και 3η μερα μου εκανε επανεκιννηση απο μονο του χωρις να το εχω καν στο χερια μου και πηρα την samsung και μου ειπε να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και να εγκαθιστω μια μια τις εφαρμογες για να δουμε αν ειναι απο τις εφαρμογες η απο την συσκευη ,εν τελει ηταν η εφαρμογη clean master που το εκανε αυτο. Μετα μου παρουσιαζει σφαλμα με την καμερα ακομα και σημερα, οσες φορες εχω παει να ανοιξω την καμερα που την ανοιγει αλλα με μαυρο φοντο και μετα απο λιγο μου βγαζει μηνυμα με σφαλμα καμερας και μονο αν κανω επανεκιννηση μου την ανοιγει παλι κανονικα. Σας εχει παρουσιαστει εσας κανενα απο τα παραπανω; Και με το θεμα της καμερας τι με συμβουλευετε να κανω; Και κατι αλλο υπαρχει καποιος τροπος για τα μνματα που ειναι μεγαλα και ξεπερνουν τα 160 γραμματα να μην γυρνανε σε mms;;

Ευχαριστω πολυ!

Καλησπέρα πληροφοριακά είχα ένα Samsung core και παρουσίαζε το πρόβλημα με την κάμερα που ανέφερες, μετα από 5 επισκέψεις στο επισκευαστικο κέντρο της smartek στο Χαϊδάρι, μια αλλάξανε κάμερα μια κάνανε επανεγκατασταση λογισμικού, άλλη φορά μήπως έφταιγε κάποιο app μετά αλλάξανε μητρική (διότι δεν με πιστεύαμε και πήγα με το πρόβλημα μπροστά) και την τελευταία φορά που το έκανε έγινε αλλαγή συσκευής... Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται αυτό που λες... Θες να σου εξηγήσω γιατί ή το έχεις καταλάβει;

 

Πως δεν γινεται. Δεν ειπα οτι βλεπω την αναλυση. Απλα λογω μεγαλυτερου bitrate φαινεται αρκετα πιο καθαρη η εικονα.

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, χρόνια πολλά, καλά Χριστούγεννα κλπ κλπ :p :p

Μετά απο δύο χρονάκια με το iphone 4S μου (και πιο πρίν HTC με windows αρχαίο), αποφάσισα να μπώ στην οικογένεια note κ android. Οπότε ήρθε και μένα χτές το Note 4...έκανα τις ρυθμίσεις μου κλπ το έψαξα και συνεχίζω να το ψάχνω ακόμα...ήθελα να ρωτήσω κάτι χαζό όμως και ίσως να έχει γίνει ξανά ανάλυση επι του θέματος απλά ήθελα μια πιο πρόσφατη γνώμη...είναι απαραίτητο να χρησιμοποιήσω το Kies? έχει bugs η προβλήματα όπως διαβάζω σε sites εδώ και εκεί? και επίσης όταν με το καλό έρθει το νέο update Lollipop καλύτερα είναι να το κάνω OTA ή μέσω Kies?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

ΥΓ: Τώρα θα αρχίσω να ζαλίζω με ερωτήσεις σο φόρουμ μέχρι να τα μάθω καλά!!!:X

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, χρόνια πολλά, καλά Χριστούγεννα κλπ κλπ :p :p

Μετά απο δύο χρονάκια με το iphone 4S μου (και πιο πρίν HTC με windows αρχαίο), αποφάσισα να μπώ στην οικογένεια note κ android. Οπότε ήρθε και μένα χτές το Note 4...έκανα τις ρυθμίσεις μου κλπ το έψαξα και συνεχίζω να το ψάχνω ακόμα...ήθελα να ρωτήσω κάτι χαζό όμως και ίσως να έχει γίνει ξανά ανάλυση επι του θέματος απλά ήθελα μια πιο πρόσφατη γνώμη...είναι απαραίτητο να χρησιμοποιήσω το Kies? έχει bugs η προβλήματα όπως διαβάζω σε sites εδώ και εκεί? και επίσης όταν με το καλό έρθει το νέο update Lollipop καλύτερα είναι να το κάνω OTA ή μέσω Kies?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

ΥΓ: Τώρα θα αρχίσω να ζαλίζω με ερωτήσεις σο φόρουμ μέχρι να τα μάθω καλά!!!:X

 

To Kies είναι μάλλον αχρείαστο.:p

Αν δεν θέλεις να πάρεις κάποιο backup, που γίνεται και αλλιώς, μάλλον δεν θα το κάνεις καν εγκατάσταση.

Όλα τα αρχεία, ήχου, εικόνας και βίντεο μπορείς να τα περάσεις με απλό copy-paste στο κινητό σου.

Τώρα όσο και τις αναβαθμίσεις, και αυτές γίνονται όλες OTA.

Οπότε άσε το KIES στην γωνία.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώώώώώώώώώώ για το ίνφο...έτσι και έκανα βασικά απλά το σύνδεσα και πέρασα ότι ήταν με c/p αλλά καταλαβαίνεις...το συνήθειο από iOs,iCloud και iTunes δέν έχει φύγει ακόμα σε ότι αφορά τα backups, update πχ που ήταν καλύτερα απο το PC αντί για OTA.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...