Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρατηρώ σε ορισμένα βίντεο που δείχνουν το Note 4, πως η μπάρα που βγαίνει για το multi-window (αυτή που καθυστερεί να εμφανιστεί λίγο την πρώτη φορά! :p ) βρίσκεται στα αριστερά της οθόνης και όχι στα δεξιά. Ξέρει κανείς πως αλλάξει η πλευρά που εμφανίζεται;

Ευχαριστώ.

 

Δεν βλεπω στις ρυθμισεις κατι για το multi-window η δεν μπορω να το βρω. Οποτε αυτο που υποπτευομαι, ειναι πως προκειται για ρουταρισμενες συσκευες με custom roms. Ας το επιβεβαιωσουν οι πιο σχετικοι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις αναβάθμισα και εγώ σε ΜΜ. Υπάρχει κανένας οδηγός για ρουτ. Δοκίμασα αυτό του chainfire αλλά ενώ το φλασαρα κανονικά δεν έχω ρουτ πρόσβαση. Την αναβάθμιση την πέρασα από πάνω χωρίς επαναφορά και στην 5.1 ήμουν ρουτ.
Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει τα βρήκα. Για να αποκτήσει κάποιος ρουτ πρώτα φλασάρει αυτό μέσω Όντιν και μετά περνά αυτό από το twrp.
Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει τα βρήκα. Για να αποκτήσει κάποιος ρουτ πρώτα φλασάρει αυτό μέσω Όντιν και μετά περνά αυτό από το twrp.

Οκ να κανω αυτο για root. Για αλλη rom πχ Note5 S7Edge features αλλαζω kernel?

 

Sent from my SM-N920G using Tapatalk

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Εμάς με ιταλική ρομ τελευταίους μας άφησε η Σαμμυ? :p

 

Έτσι φαίνεται... Εμάς μας έχει γραμμένους..:X

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει απο οτι φαίνεται το screen mirroring.Για να το διορθώσετε απλα ανοίξτε το build.prop και γράψτε το ακόλουθο:

wlan.wfd.hdcp=disable

 

Αυτό συμβαίνει επειδή έχεις πειραγμένο κέρνελ.

 

----------------------------------------------

Παιδιά ρομ,ρουτ, κ.λ.π. πειράγματα έχουν δικό τους θέμα.

Μη τα πετάμε όλα όπου βρούμε.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ευχαριστημενος με την ΜΜ. Ειχα ιταλικη και περασα με επιτυχια την γερμανικη. 3η μερα η μπαταρια και ειμαι στο 20%. Στο antutu εγραψε 83400!!!! Με την λολι ειχα 73350. Δουλευει πολυ ωραια το κινητο κανενα θεμα μεχρι τωρα. Εκκινηση πιο γρηγορη απο ποτε, ωραιο κλειδωμα οθονης με εφε σαν παλιας οθονης που σβηνει απο την ακρη προς το κεντρο.
Galaxy Note 4 SM-N910F
Link to comment
Share on other sites

πως θα βαλω ΜΜ μεσω Odin χωρις να πειραχτει τπτ αλλο μεσα στο κινητο;

 

σαν να κανω μια ΟΤΑ αναβαθμιση δλδ...

 

Odin flashin . Χωρις reset

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Γιατί πολλοί λένε ότι η μπαταρία στην ΚΚ ήταν καλύτερη απο,τι στην Lolli.

 

Note 4 & Tapatalk

Το επιβεβαιώνω και εγώ!;)

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ευχαριστημενος με την ΜΜ. Ειχα ιταλικη και περασα με επιτυχια την γερμανικη. 3η μερα η μπαταρια και ειμαι στο 20%. Στο antutu εγραψε 83400!!!! Με την λολι ειχα 73350. Δουλευει πολυ ωραια το κινητο κανενα θεμα μεχρι τωρα. Εκκινηση πιο γρηγορη απο ποτε, ωραιο κλειδωμα οθονης με εφε σαν παλιας οθονης που σβηνει απο την ακρη προς το κεντρο.

 

3η ημερα?? Απιστευτο μου φαίνεται!! Εμενα με τη γερμανικη περασμενη εδω και 4 μερες εμφανως χειροτερη απ τη lollipop η μπαταρια με battery drain ακομα και σε standby.. Το doze δε φαίνεται να κάνει δουλειά σε μενα τουλαχιστον..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Doze. Μπαινει κονο του στην συσκεη μας οταν σε αδρανεια πχ οταν κοιμομαστε;

 

Sent from my V919 Air DualOS using Tapatalk

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Doze. Μπαινει κονο του στην συσκεη μας οταν σε αδρανεια πχ οταν κοιμομαστε;

 

Sent from my V919 Air DualOS using Tapatalk

 

Μπαινει απο μονο του και βασιζεται αποκλειστικα στον αισθητηρα κινησης και στο αμα ειναι αναμενη η οθονη η οχι.

Edited by athanasiosthess
Link to comment
Share on other sites

Ωωω, έκανε αναβάθμιση τον μαμισιο browser και του έδωσε του S7 με την μοβ μπάρα φόρτωσης και πάει μπάλα.

Δοκιμάστε να δείτε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ωωω, έκανε αναβάθμιση τον μαμισιο browser και του έδωσε του S7 με την μοβ μπάρα φόρτωσης και πάει μπάλα.

Δοκιμάστε να δείτε.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160515/41728b548284bd810a49b3d0d44f6c38.jpg

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160515/41728b548284bd810a49b3d0d44f6c38.jpg

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

 

Ναι, γιατί το είχες καιρό εσύ; Εμένα μέχρι χθες η μπάρα φόρτωσης ήταν μπλε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

3η ημερα?? Απιστευτο μου φαίνεται!! Εμενα με τη γερμανικη περασμενη εδω και 4 μερες εμφανως χειροτερη απ τη lollipop η μπαταρια με battery drain ακομα και σε standby.. Το doze δε φαίνεται να κάνει δουλειά σε μενα τουλαχιστον..

 

Χτες το δούλεψα πολύ ειδικά με ένα διαγνωστικό αυτοκινήτου το είχα μόνιμα αναμμένο πάνω από 2 ώρες. Στο standby το βράδυ η γραμμή είναι ευθεία. Δες την εικόνα του γραφήματος

Galaxy Note 4 SM-N910F
Link to comment
Share on other sites

Παίδες φιλος πηρε χθες την ιδια συσκευή με την δική μου Ν910F και το έβγαλε να κάνει update στην 6.0.1

Το δικό μου εχει την 5.1.1 και όταν κάνω έλεγχο για ενημερώσεις λέει οτι εχω την νεότερη έκδοση

Τι κουλό είναι αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες φιλος πηρε χθες την ιδια συσκευή με την δική μου Ν910F και το έβγαλε να κάνει update στην 6.0.1

Το δικό μου εχει την 5.1.1 και όταν κάνω έλεγχο για ενημερώσεις λέει οτι εχω την νεότερη έκδοση

Τι κουλό είναι αυτό?

 

Του φιλου σου ειναι απο χωρα που κυκλοφορησε το Android 6.0.1 Εδω μπορεις να δεις realtime σε ποιες χωρες κυκλοφορει http://live.samsung-updates.com/index.php?device=SM-N910F

Edited by athanasiosthess
Link to comment
Share on other sites

Του φιλου σου ειναι απο χωρα που κυκλοφορησε το Android 6.0.1

 

Βλέπουμε από τις πληροφορίες του κινητού από ποια χώρα ειναι?

 

Του το έδωσε προσφορά η Wind σαν εταιρικό τελικά Δεν το πλήρωσε σε μαγαζί

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...