Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια ΡΟΜ προτεινεις που να δουλεύει το πενάκι SNote σημαντικό . Δηλαδή να είναι κάπως κοντά σε αυτή

 

οτιδηποτε για ρομ κλπ παρακαλω σε αυτο το θεμα! http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=403111

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποια ΡΟΜ προτεινεις που να δουλεύει το πενάκι SNote σημαντικό . Δηλαδή να είναι κάπως κοντά σε αυτή

Στο threat με τις βελτιωσεις κοιτα φιλε. Αν έχεις γνωσεις και ορεξη για πολυ φτιάξιμο, η τελευταία kyubi note 5 ειναι ο απόλυτος μονόδρομος. Δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο. Με πολυ φτιαξιμο ειναι ταχύτατη, απροβληματιστη, μπαταρία καλυτερη απο original. Αποκτας τη ρομ του νοτε 5 με θεματα που ντυνεις ολο το κινητο και αλλα. Η ρομ είναι σε αλλο επίπεδο σε σχεση με τη ρομ του 4.

Αμα ομως δε θες να παιδευτεις πολυ, βαζεις τη nemeless που στηρίζεται στην Original του νοτε 4, με πολυ καλη μπαταρία εξ αρχης χωρις πειράγματα debloating κλπ.

edit.. Γράψαμε ταυτόχρονα Κώστα.. :)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ ολους. Καλη σας μέρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ενοχλω παλι, ποια προτείνεις την ελαφρια η την βαρετη ΄?? μιλω για την kyubi

From N9
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ ολους. Καλη σας μέρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ενοχλω παλι, ποια προτείνεις την ελαφρια η την βαρετη ΄?? μιλω για την kyubi

Δυστυχώς η ελαφριά ειναι ποιο παλαια και καταναλώνει παραπάνω. Βαλε την νεα την sdx με Kernel και basebad που γράφει εκεί. Διαβασε ξαναλεω καμποσες σελίδες στο threat με τις βελτιώσεις γιατι εδω ειναι offtopic, έχουν γραφτεί τα παντα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η ελαφριά ειναι ποιο παλαια και καταναλώνει παραπάνω. Βαλε την νεα την sdx με Kernel και basebad που γράφει εκεί. Διαβασε ξαναλεω καμποσες σελίδες στο threat με τις βελτιώσεις γιατι εδω ειναι offtopic, έχουν γραφτεί τα παντα.

Θα το ψάξω και σε ευχαριστώ για την απάντηση

 

Νομιζω συγχηστηκα λιγο, η διαδικασια δεν είναι η ιδια με το S3? βασικα αυτό που με συγχησε είναι το Bootloader και το Modem, πρεπει να τα κανω και αυτά? τα κατεβασα πρεπει όταν κανω ινστολλ τη ΡΟΜ από ρικαβερη μετα να τα κανω και αυτά ινστολλ?? Χρειαζεται να κανω ρουτ αρχικα η επειδι υπαρχει στη ΡΟΜ θα γινει αυτόματα? Σας κουρασα αλλα ατε :)

και αυτά που λεει EXTRAS τι ? και αυτά να τα βαλω ένα ένα η απλα υπαρχουν ? Στο S3 δεν ηταν ετσι

Bloat-ware Download v7.1

Bloat-ware Download (Apps with new icons)

Mods

More SystemUI mods

Samsung Camera Modes

Xposed Framework

Edited by truckman
Συνεχόμενα μυνήματα
From N9
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω συγχηστηκα λιγο, η διαδικασια δεν είναι η ιδια με το S3? βασικα αυτό που με συγχησε είναι το Bootloader και το Modem, πρεπει να τα κανω και αυτά? τα κατεβασα πρεπει όταν κανω ινστολλ τη ΡΟΜ από ρικαβερη μετα να τα κανω και αυτά ινστολλ?? Χρειαζεται να κανω ρουτ αρχικα η επειδι υπαρχει στη ΡΟΜ θα γινει αυτόματα? Σας κουρασα αλλα ατε :)

και αυτά που λεει EXTRAS τι ? και αυτά να τα βαλω ένα ένα η απλα υπαρχουν ? Στο S3 δεν ηταν ετσι

Bloat-ware Download v7.1

Bloat-ware Download (Apps with new icons)

Mods

More SystemUI mods

Samsung Camera Modes

Xposed Framework

 

αν θες βοηθεια για custom rom ελα στο καταληλο θεμα.τροποποιησεις βελτιωσεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτο ισχύει η ειναι τίποτα περίεργο;

https://www.fastcardtech.com/Samsung-Galaxy-Note-4-N910f-Android-Phone.html?u=175929

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτο ισχύει η ειναι τίποτα περίεργο;

https://www.fastcardtech.com/Samsung-Galaxy-Note-4-N910f-Android-Phone.html?u=175929

Ελα ντε.. Και εχει και πράγματα μαζι υποτίθεται.. Micro sd, μεμβράνη κλπ, ενω χρεώνει και 3$ για playstor? Κατι δε μου φαίνεται και πολυ νορμαλ..

Link to comment
Share on other sites

Ελα ντε.. Και εχει και πράγματα μαζι υποτίθεται.. Micro sd, μεμβράνη κλπ, ενω χρεώνει και 3$ για playstor? Κατι δε μου φαίνεται και πολυ νορμαλ..

Τoo good to be true...

https://www.google.gr/search?q=fake+shops&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=TVOeVvn6NoHKa7iCi9gN#q=fake+shops+fastcardtech

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

αυτο εχει fm το γνήσιο σίγουρα δεν εχει

είμαι απόλυτα σίγουρος και μονάχα για αυτο

ΜΑΚΡΙΑ ΚΛΟΝΩΣ

Edited by borisgr13
Link to comment
Share on other sites

Ελα ντε.. Και εχει και πράγματα μαζι υποτίθεται.. Micro sd, μεμβράνη κλπ, ενω χρεώνει και 3$ για playstor? Κατι δε μου φαίνεται και πολυ νορμαλ..

 

μοιαζει για μουφα.τα μουφα ξεχωριζουν απο: firmware τα πολυ μουφα.τα καλα αντιγραφα ξεχωριζουν απο volume button και απο τον αισθητηρα κατω απο την καμερα(πρεπει να βγει το καπακι)στα καλα αντιγραφα το firmware ειναι γνησιο

 

 

 

 

 

Πρώτο αυτο εχει fm το γνήσιο σίγουρα δεν εχει

Δεύτερο εχει τον 805 αν δεν κάνω λάθος το f εχει τον 810

Για το πρώτο είμαι απόλυτα σίγουρος και μονάχα για αυτο

ΜΑΚΡΙΑ ΚΛΟΝΩΣ

 

το f εχει τον 805

Edited by liogia
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει στα σίγουρα FM όμως .

 

όντως αυτό με το fm δε το είχα παρατηρήσει. Οποτε μουφα η δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

όντως αυτό με το fm δε το είχα παρατηρήσει. Οποτε μουφα η δουλειά.

 

και απο την μπαταρια φαινεται.το original εχει 3220 οχι 3000

Link to comment
Share on other sites

και απο την μπαταρια φαινεται.το original εχει 3220 οχι 3000

 

Επίσης είναι αποσπόμενη η μπαταρία και όχι built-in:

Battery: Built-in Li-on battery(3000mAh)

 

Δεν έχει ράδιο κανονικά το γνήσιο :

Radio: FM/Network FM

 

REALLY ????? :lol:

Phone Book: 1000 contacts

Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε παιδια κοιτατε για κινητα γνησια απο fastcardtech? Ελεος. Ποιο πιθανο ειναι να παρεις γνησια γυαλια απο γυφτο παρα original κινητο απο fsct
Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε παιδια κοιτατε για κινητα γνησια απο fastcardtech? Ελεος. Ποιο πιθανο ειναι να παρεις γνησια γυαλια απο γυφτο παρα original κινητο απο fsct

:lol::lol::lol::lol:

Καλο..

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μόλις το παράγγειλα και μου έστειλαν φωτογραφίες μέσα-έξω,πενάκι, με και χωρίς την μπαταρία κτλπ που ζήτησα, για να δούμε τι θα παραλάβω.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μόλις το παράγγειλα και μου έστειλαν φωτογραφίες μέσα-έξω,πενάκι, με και χωρίς την μπαταρία κτλπ που ζήτησα, για να δούμε τι θα παραλάβω.

Καπου διαβαζα ότι το συγκεκριμένο μαγαζί πουλάει φθηνα γιατί σχεδόν ολα είνα μεταχειρισμενα, ή απο επιστροφή, κατι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

Καπου διαβαζα ότι το συγκεκριμένο μαγαζί πουλάει φθηνα γιατί σχεδόν ολα είνα μεταχειρισμενα, ή απο επιστροφή, κατι τετοιο.

 

Ανακατασκευασμένα λένε μερικοί αλλά επειδή έχω παραλάβει άλλες 5 φορές ( όχι επώνυμα αλλά κινέζικα ) και ήταν όλα στην εντέλεια, το δοκίμασα μια και τώρα για επώνυμο.

Link to comment
Share on other sites

Ανακατασκευασμένα λένε μερικοί αλλά επειδή έχω παραλάβει άλλες 5 φορές ( όχι επώνυμα αλλά κινέζικα ) και ήταν όλα στην εντέλεια, το δοκίμασα μια και τώρα για επώνυμο.

Οκ, αμα παραλάβεις ενημέρωσε μας αν εμεινες ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κολλήσει το μυαλό μου και ψάχνω πόση ώρα και δεν μπορώ να βρω πως βάζω την αποκριψη στις εξερχομενες κλήσεις. .. καμία βοήθεια. ..

Δεν μπορώ να την βρω με τίποτα στο μενού. ..

Link to comment
Share on other sites

Έχει κολλήσει το μυαλό μου και ψάχνω πόση ώρα και δεν μπορώ να βρω πως βάζω την αποκριψη στις εξερχομενες κλήσεις. .. καμία βοήθεια. ..

Δεν μπορώ να την βρω με τίποτα στο μενού. ..

 

Αρχικά πας στο Τηλέφωνο και μετά κάτω από τις επαφές πάνω δεξιά επιλέγεις τις τρεις κατακόρυφες τελείες μετά πας Ρυθμίσεις>Κλήση>Περισσότερες ρυθμίσεις>Εμφ. δικού μου αναγ. καλ. (ή Caller ID στα αγγλικά) και από εκεί επιλέγεις Απόκρυψη Αριθμού...;)

Υπάρχει και ο «παραδοσιακός» τρόπος βέβαια με #31# αν εξυπηρετεί...

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος του N910F απο τη δευτερα και μπορω να πω οτι το εχω ερωτευτει.

Σημερα επαιζα 3 ωρες συνεχομενες fallout shelter και καταναλωνε 10% ανα 1 ωρα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...