Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια ,οκ ενας ειναι οχταπυρηνος ο αλλος τετραπυρηνος,

Ξερουμε ποια ειναι τα μειονεκτηματα και τα πλεονεκτηματα του καθενος

Εκτος τις ταχυτητας?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει επιλεξει καποιος κατοχος του note στις ρυθμισεις "για προγραμματιστες" τη χρηση ART αντι Dalvik?Moυ το προτεινε ενας φιλος μου αλλα δε βλεπω καποια διαφορα!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ,οκ ενας ειναι οχταπυρηνος ο αλλος τετραπυρηνος,

Ξερουμε ποια ειναι τα μειονεκτηματα και τα πλεονεκτηματα του καθενος

Εκτος τις ταχυτητας?

 

να στα πω ολιγον επιγραματικα μερικα με exynos αναλογα την χωρα εισαγωγης στην ελλαδα δεν θα δουλευουν καλα ! 4G δεν θα πιανουν και το σημα γενικα θα πεζει! πρεπει να κοιταξεις τις συχνοτητες! επισης εχουν μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας σε σχεση με αυτα με τον snap που ειναι και τετραπυρηνα(κοιμενεται γυρω στη μια ωρα βαρια πανω κατω αναλογα τη χρηση) και ειναι πιο γρηγορα!

και το πιο σημαντικο τα τετραπυρηνα δλδ αυτα με τον σναπ εχουν εγγυηση στην ελλαδα τα υπολοιπα περιμενουμε να μαθουμε περισσοτερες λεπτομεριες πια υποστιριζει σε εγγυηση η σαμη

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο @SIRHC.Λοιπον πηρα τηλεφωνο στο stechi (δεν το κανω για διαφημιση) απλα το αναφερει οτι εχει SM-N910C και τους ζητησα ενα ιmei συσκευης το οποιο μου το εδωσαν και καλεσα την Samsung Hellas τους εδωσα το imei και μου ειπαν οτι η συσκευη με αυτο το imei ειναι για την αγορα της Ουγγαριας αρα το καλυπτει η εγγυηση.Μαλιστα των ρωτησα 2 φορες αν ειναι σιγουρος και μου απαντησε ναι.:D

 

Υπερ-εξαιρετικά νεα. Ανοίγει ο δρόμος για Exynos version και χωρίς το άγχος του τελωνειου και με εγγύηση εντός ΕΕ. Ευχαριστούμε για την ενημέρωση :) .

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Δείτε εδώ
ένα unboxing video για να πάρουμε μία γεύση με τον exynos(SM-N910C) το οποίο προοριζόταν για την Πολώνια... :ninja: Στο 1:48 αλλά και στο 1:52 στο manual έχει κάποιες πληροφορίες σχετικά με την ενεργοποίηση του κινητού και στα ελληνικά... :D

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το Exynos, γνωστος που εχει φιλο στην Samsung του ειπε θα φερουν καποια κομματια με Exynos, αλλα δεν θα τα βγαλουν στην αγορα. Τουλαχιστον Πλαισιο, Public, κτλ. Δεν το θεωρω 100% οτι θα ειναι ετσι, απλα αναφερω τι ακουσα.

 

 

Και εγω απο σημερα κατοχος του Note 4 (Snap). Πολυ ωραιο το κινητο! Επιτελους, μετα απο ενα μηνα με το S5, βρισκομαι με κανονικο μεγεθος κινητου :Ρ Προσπαθησα να του χωσω κανα χαρτι στο πλαι, αλλα τιποτα. Μου εκατσε πολυ καλο κομματι :D

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το Exynos, γνωστος που εχει φιλο στην Samsung του ειπε θα φερουν καποια κομματια με Exynos, αλλα δεν θα τα βγαλουν στην αγορα. Τουλαχιστον Πλαισιο, Public, κτλ. Δεν το θεωρω 100% οτι θα ειναι ετσι, απλα αναφερω τι ακουσα.

 

 

Και εγω απο σημερα κατοχος του Note 4 (Snap). Πολυ ωραιο το κινητο! Επιτελους, μετα απο ενα μηνα με το S5, βρισκομαι με κανονικο μεγεθος κινητου :Ρ Προσπαθησα να του χωσω κανα χαρτι στο πλαι, αλλα τιποτα. Μου εκατσε πολυ καλο κομματι :D

 

Έχει νόημα να κάνουμε εισαγωγή και να μην τα δώσουν στην αγορά;:confused:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Ένα πρόβλημα που είδα στο internet με την κορεάτικη έκδοση του Εxynos SM-N910K όπου με το wi-fi ενεργό κάνει επανεκκίνηση η συσκευή https://www.youtube.com/watch?v=ahLB0A2pCOM με κάνει να σκέφτομαι ξανά τον snap! :blink: Έχει παρατηρήσει κανείς καμία δυσλειτουργία μέχρι τώρα με exynos ή με snap;;;

 

Στο παρακάτω link ο χρήστης αναφέρει αναλυτικά αυτό που του συμβαίνει:

 

http://forum.xda-developers.com/note-4/general/note-4-exynos-sm-n910k-problem-please-t2904716

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Λογικα ο υπαλληλος στην Samsung μου ειπε οτι ισχυει η εγγυηση βαση imei λογο Πανευρωπαικης εγγυησης.Καλο θα ειναι πρωτου το παραγγειλει καποιος με exynos να ζητησει το imei της συσκευης απο τον αντιστοιχο πωλητη για να επικοινωνήσει με την Samsung για να του πουν αν καλυπτεται με εγγυηση 100%.Εχω ακομα καποιες αμφιβολιες στην Ελλαδα βρισκομαστε για αυτο.:blink:
Link to comment
Share on other sites

Όσοι σκέφτεστε για το exynos να πάρετε γραπτή διαβεβαίωση να είστε καλυμμένοι.

Μου πες-σου πα τηλεφωνικός δεν αποτελεί εξασφάλιση.

Μπορεί αύριο μεθαύριο στο service να σου πουν ότι λάθος σου απάντησαν στο τηλεφωνικό κέντρο.

Στείλτε email καλύτερα και να φυλάξετε την απάντηση εφόσον ειναι θετική διότι σίγουρα θα έχει την υπογραφή κάποιου υπαλλήλου η υπευθύνου αντίστοιχα.

Τότε είστε περιςςοτερο καλυμμένοι.

 

Αλλα υποψη ,ειναι στη διακριτική ευχέρεια της εταιρίας να αλλάξει απόφαση είτε θετικά είτε αρνητικά από την στιγμή που επιςημα δεν θα εισαχθεί με exynos στην Ελλάδα.

Και σε κάθε περίπτωση δικαιολογημένη θα ειναι.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

... Στείλτε email καλύτερα και να φυλάξετε την απάντηση εφόσον ειναι θετική διότι σίγουρα θα έχει την υπογραφή κάποιου υπαλλήλου η υπευθύνου αντίστοιχα.

Τότε είστε περιςςοτερο καλυμμένοι.

 

Αλλα ύποψη ειναι στη διακριτική ευχέρεια της εταιρίας να αλλάξει απόφαση είτε θετικά είτε αρνητικά από την στιγμή που επιςημα δεν θα εισαχθεί με exynos στην Ελλάδα.

Και σε κάθε περίπτωση δικαιολογημένη θα ειναι.

 

Αυτό είναι το καλύτερο απλά με το email μέχρι να πάρεις απάντηση μπορεί να περάσουν μερικές ημέρες και το μαγαζί δεν θα μπορεί να σε περιμένει ειδικά όταν φέρνει λίγα κομμάτια και υπάρχει ζήτηση.

 

Νομίζω ότι η Samsung εδώ έπρεπε να είχε πιο ευέλικτη πολιτική, ούτε πήγαινε στο μαγαζί, μάθε το email, πάρε στη Samsung να ελέγξεις και μετά ξανά στο μαγαζί. Για εμένα έπρεπε να καλύπτονται από εγγύηση όλα τα μοντέλα της εταιρίας σε οποιαδήποτε χώρα. Πάω στη Ασία για δουλειά της εταιρίας μου για κάποιους μήνες και αγοράζω μία συσκευή και μετά επιστρέφω στην χώρα μου και μου χαλάει. Όπως και να έχει είτε πάρω το ένα μοντέλο είτε το άλλο τα λεφτά στην εταιρία μια φορά τα έχω δώσει.

Edited by aptaliko
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .παιδιά 5 σελίδες λέτε για τον snap.η τον exynos.φτιαξτε μια σελιδα και κάντε εκεί της διάφορες του. Ας γράφουμε εδώ μονο για το note με τον snap.και τα υπέρ και τα κατα του τηλ.ευχαριστώ..
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Ενα μαγαζι στη Μπρατισλαβα της Σλοβακιας,που ανηκει στην ΕΕ,φερνει το 910U,το Ασιατικο δηλαδη,αλλα δεν το εχει αυτη τη στιγμη.Δεχεται emails για ειδοποιηση,σε περιπτωση που ελθει.

http://gr.mobileshop.eu/phablets/samsung/galaxy-note-4-sm-n910u/

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Ένα πρόβλημα που είδα στο internet με την κορεάτικη έκδοση του Εxynos SM-N910K όπου με το wi-fi ενεργό κάνει επανεκκίνηση η συσκευή https://www.youtube.com/watch?v=ahLB0A2pCOM με κάνει να σκέφτομαι ξανά τον snap! :blink: Έχει παρατηρήσει κανείς καμία δυσλειτουργία μέχρι τώρα με exynos ή με snap;;;

 

Στο παρακάτω link ο χρήστης αναφέρει αναλυτικά αυτό που του συμβαίνει:

 

http://forum.xda-developers.com/note-4/general/note-4-exynos-sm-n910k-problem-please-t2904716

δεν ισχυει αυτό εγω εχω το κορεατικο και είναι μια χαρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν ισχυει αυτό εγω εχω το κορεατικο και είναι μια χαρα

μπορει να είναι ελατωματικο ..

Link to comment
Share on other sites

Αυτοι που εχουν το U,ειναι ευχαριστημενοι;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Μπέρδεμα όντως από την στιγμή που κατασκευάζονται συσκευές του ίδιου μοντέλου με τέτοιες διαφορές.

 

Βέβαια η ευθύνη είναι 50%-50% γιατί η Samsung τα έχει μοιράσει περιοχικά. Το μπέρδεμα δημιουργείται όταν ένας από την Ευρώπη ψάχνει και βρίσκει στο ίντερνετ μια συσκευή που προορίζονταν για την Ασία. Και εδώ η τοπική αντιπροσωπεία που δεν θα φέρει ποτέ το ασιατικό αρχίζει να κάνει την δύσκολη... Με δυο λόγια το πρόβλημα το ξεκινάει η Samsung και το συνεχίζουν κάποιοι καταναλωτές.

 

Μπορεί και θέλει η Samsung να αφήσει εντελώς εκτός την Qualcomm και να κατασκευάζει κινητά μόνο με τους δικούς της επεξεργαστές? Προφανώς όχι... Άρα θα γίνεται αυτό που γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Μπέρδεμα όντως από την στιγμή που κατασκευάζονται συσκευές του ίδιου μοντέλου με τέτοιες διαφορές.

 

Βέβαια η ευθύνη είναι 50%-50% γιατί η Samsung τα έχει μοιράσει περιοχικά. Το μπέρδεμα δημιουργείται όταν ένας από την Ευρώπη ψάχνει και βρίσκει στο ίντερνετ μια συσκευή που προορίζονταν για την Ασία. Και εδώ η τοπική αντιπροσωπεία που δεν θα φέρει ποτέ το ασιατικό αρχίζει να κάνει την δύσκολη... Με δυο λόγια το πρόβλημα το ξεκινάει η Samsung και το συνεχίζουν κάποιοι καταναλωτές.

 

Μπορεί και θέλει η Samsung να αφήσει εντελώς εκτός την Qualcomm και να κατασκευάζει κινητά μόνο με τους δικούς της επεξεργαστές? Προφανώς όχι... Άρα θα γίνεται αυτό που γίνεται.

Aν οι καταναλωτες,ειχαν πειστει οτι ο Exynos,ηταν καλυτερος,και δεν αγοραζαν το Σναπ,τοτε και αναγκαστικα,η Samsung,θα υποχρεωνοταν να τον κανει περα το Σναπ.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Μπέρδεμα όντως από την στιγμή που κατασκευάζονται συσκευές του ίδιου μοντέλου με τέτοιες διαφορές.

 

Βέβαια η ευθύνη είναι 50%-50% γιατί η Samsung τα έχει μοιράσει περιοχικά. Το μπέρδεμα δημιουργείται όταν ένας από την Ευρώπη ψάχνει και βρίσκει στο ίντερνετ μια συσκευή που προορίζονταν για την Ασία. Και εδώ η τοπική αντιπροσωπεία που δεν θα φέρει ποτέ το ασιατικό αρχίζει να κάνει την δύσκολη... Με δυο λόγια το πρόβλημα το ξεκινάει η Samsung και το συνεχίζουν κάποιοι καταναλωτές.

 

Μπορεί και θέλει η Samsung να αφήσει εντελώς εκτός την Qualcomm και να κατασκευάζει κινητά μόνο με τους δικούς της επεξεργαστές? Προφανώς όχι... Άρα θα γίνεται αυτό που γίνεται.

 

μπορει ομως να αφησει τελειως εξω τους δικους της επεξεργαστες και να μην δαπανα λεφτα στην ερευνα και αναπτυξη κι να προμηθευεται πχ αποκλειστικα απο Qualcomm! ολα σε ενα νοικοκηρεμενα! και περισσοτερα λεφτα στην τσεπη της μιας και δεν θα εχει τμημα ερευνας πανω σε αυτον τον τομεα αλλα και θα εχει ενα μοντελο σε ολη την αγορα(πραγμα που και εδω εχει εξοικονομιση χρηματων μιας και θα εχει μονο μια γραμμη παραγωγης και οχι 3 διαφορετικες για μοντεμ /επεξεργαστες/καμερες πχ!) και θα ηταν ολα μελι γαλα! αλλα τι να πει κανεις σαμη ειναι αυτην

Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα και εκανα και ενα βιντεακι για την Voice recognition .. Μην περιμένετε προφορά κτλπ στα αγγλικα αλλα την δουλεια του την κανει...

 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω το μοντέλο με τον Exynos σε μαύρο ετημοπαραδωτο απο Ελλάδα ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πήρα τηλ στο my.tel.gr και stechi και τελειωσαν

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω το μοντέλο με τον Exynos σε μαύρο ετημοπαραδωτο απο Ελλάδα ?

 

καλυτερα να ανεφερθεις εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=401818 και για πιο συγκεκριμενα μοντελο ενδιαφερεσαι! το U ή το C

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω το μοντέλο με τον Exynos σε μαύρο ετημοπαραδωτο απο Ελλάδα ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πήρα τηλ στο my.tel.gr και stechi και τελειωσαν

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5731871

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το παρηγγειλα απο citishop και αυριο θα ειναι εδω σε μαυρο χρωμα.Πηρα με τον Snap σε περιπτωση που θελω μετα να βαλω custom rom και για το μοντεμ του 4G.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...