Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά από όσους το πήραν μπορούμε να έχουμε μια επίσημη ενημέρωση (από τις οδηγίες) για το επίπεδο sar της συσκευής, καθώς για μένα αυτό ειναι από τους πρώτους παράγοντες για την επιλογή της συσκευής. Σας ευχαριστώ...

 

FCC measured SAR:

Head: 0.17 W/kg

Body: 0.86 W/kg

 

Αντιγράφω από το PhoneArena, τα νούμερα στις οδηγίες δεν θα έχουν ιδιαίτερη απόκλιση (ίσως υπάρχουν μικρές μεταξύ των διαφορετικών εκδόσεων της συσκευής).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό το έχω δει, αλλά θα ήθελα αν ξέρουμε τα επίσημα, γιατί ιδιαίτερα αυτά του σώματος μου μοιάζουν αρκετά υψηλά για τα επίπεδα της σαμυ...ευχαριστώ έτσι και αλλιώς...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχω δει, αλλά θα ήθελα αν ξέρουμε τα επίσημα, γιατί ιδιαίτερα αυτά του σώματος μου μοιάζουν αρκετά υψηλά για τα επίπεδα της σαμυ...ευχαριστώ έτσι και αλλιώς...

Για το N910F βλέπω εδώ αρκετά χαμηλότερες τιμές. Μάλλον εξαρτώνται από την έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Παρε τηλ στα Public Καστοριας και ρωτα,επισης και στον Γερμανο.Αυτοι φερνουν Note day one απο την επισημη κυκλοφορια!

 

Στη βιτρίνα του public (Καστοριά) δεν υπήρχε. Ευτυχώς δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχω δει, αλλά θα ήθελα αν ξέρουμε τα επίσημα, γιατί ιδιαίτερα αυτά του σώματος μου μοιάζουν αρκετά υψηλά για τα επίπεδα της σαμυ...ευχαριστώ έτσι και αλλιώς...

 

Δεν ξερω για πιο λογο αλλα αυτα της Αμερικης εχουν παντα μεγαλυτερο sar απο τα ευρωπαικα....

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα ποιο ειναι το επίσημο που κυκλοφορεί?

 

Το F με τον τετραπύρηνο Snapdragon κυκλοφορεί επίσημα.

Link to comment
Share on other sites

Παρε τηλ στα Public Καστοριας και ρωτα,επισης και στον Γερμανο.Αυτοι φερνουν Note day one απο την επισημη κυκλοφορια!

 

να το δω θελω απο κοντα γτ να το παρω με τετοια τιμη δεν νομιζω ακομα! αλλα και να προβω καστορια μονο και μονο να το δω παλι δεν παιζει! οποτε περιμενω μεσα Νοεμβριου που θα κατεβω Θεσσαλονικη να το δω εκει μια και καλη ,εκτος και αν το φερουν εδω! μετα το μονο που μενει ειναι η αγορα :p σε λογικα πλαισια παντα μιας και φοιτητης ειμαι δουλεια δεν εχω αχαχαχαχ:D

 

και για να καταλβω αλλο παραγγελνεις αλλο μοντελο σου ερχετε! Kinder εκπληξη σαν να λεμε αχαχαχ!

 

παιδια γτ μερικα εχουν εναν περιεργο κυκλο πισω στην καμερα και μερικα οχι!;; παρτε μια γευση εδω τι εννοω http://underkg.com/samsung-galaxy-note-4-hands-on-2/ ! τι ακριβως ειναι αυτο ;; και να προσθεσω οτι δεν ειναι σε ολα ετσι σε αλλα που ειδα μερικα εχουν μερικα δεν εχουν ! αυτο δεν ειναι στανταρ σε κανενα χρωμα!

Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

Ειδα το κινητο σε ασπρο στα public και στο πλαίσιο. Επαιξα αρκετά και ως κάτοχος του note 2 διαπιστωσα οτι η οθονη του είναι απλα καταπληκτικη, φαίνεται να δουλευει απροβληματιστα και ειναι πολυ γρηγορο. Η καμερα φανηκε βελτιωμένη οπως και η κατασκευη του αλλα και το touchwiz. Στο πλαισιο υπηρχε και υπαλληλος που έκανε και επίδειξη και ιδιως του s pen. Με λιγα λογια η επόμενη αγορα μου αλλα οταν αρχισουν οι προσφορές αλλιως θα περιμένω να πεσει η τιμη στα σκρουτζομαγαζα.
Link to comment
Share on other sites

να το δω θελω απο κοντα γτ να το παρω με τετοια τιμη δεν νομιζω ακομα! αλλα και να προβω καστορια μονο και μονο να το δω παλι δεν παιζει! οποτε περιμενω μεσα Νοεμβριου που θα κατεβω Θεσσαλονικη να το δω εκει μια και καλη ,εκτος και αν το φερουν εδω! μετα το μονο που μενει ειναι η αγορα :p σε λογικα πλαισια παντα μιας και φοιτητης ειμαι δουλεια δεν εχω αχαχαχαχ:D

 

και για να καταλβω αλλο παραγγελνεις αλλο μοντελο σου ερχετε! Kinder εκπληξη σαν να λεμε αχαχαχ!

 

παιδια γτ μερικα εχουν εναν περιεργο κυκλο πισω στην καμερα και μερικα οχι!;; παρτε μια γευση εδω τι εννοω http://underkg.com/samsung-galaxy-note-4-hands-on-2/ ! τι ακριβως ειναι αυτο ;; και να προσθεσω οτι δεν ειναι σε ολα ετσι σε αλλα που ειδα μερικα εχουν μερικα δεν εχουν ! αυτο δεν ειναι στανταρ σε κανενα χρωμα!

 

Μάλλον είναι το προστατευτικο πλαστικό όπως έχει και μπροστά στην οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους τελος...το πηρα κ εγω σε μαυρο:D:D:D

 

Εχει κανενα 3ωρο που το παιζω (δεν ξερω απο που να αρχισω κ που να τελειωσω με τα τοσα που εχει...) η μπαταρια ηταν στο 62℅ οταν το ανοιξα κ τωρα ειμαι στο 40% ...καλα παμε...

Link to comment
Share on other sites

Όσοι πήραν το κινητό με exynos είχανε κανένα θέμα με την ενεργοποίηση της κάρτας sim??? Το ρωτάω σχετικά με αυτό που λέγεται ότι με τα παρά εισαγωγής για να λειτουργήσουν -αν δεν κάνω λάθος- πρέπει να γίνει πρώτα κάποια κλήση με κάρτα sim που αφορά την χώρα για την οποία προοριζόταν το κινητό...

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μεγεια φιλε μου!Πιο μοντελο απεκτησες εσυ με τον exyns ή με τον snap;;;

 

Ευχαριστω. Αντε με το καλο να παρεις το χρυσο:D

 

Πηρα με τον snap...παντως λευκο κ χρυσο υπαρχει στην αγορα, το μαυρο ηταν ενα τελευταιο:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Όσοι πήραν το κινητό με exynos είχανε κανένα θέμα με την ενεργοποίηση της κάρτας sim??? Το ρωτάω σχετικά με αυτό που λέγεται ότι με τα παρά εισαγωγής για να λειτουργήσουν -αν δεν κάνω λάθος- πρέπει να γίνει πρώτα κάποια κλήση με κάρτα sim που αφορά την χώρα για την οποία προοριζόταν το κινητό...

 

Κανενα θεμα..το κινητο απευθύνεται στην ευρωπαϊκή αγορά. Αν και από Ουγγαρία έχει μέσα σε ένα καρτελάκι στα Ελληνικά που λέει πως η πρώτη κλήση πρέπει να γίνει από χώρα της Ευρώπης. Δεν πρέπει να υπάρχει θέμα εγγύησης θα μάθουμε από εβδομάδα... Αλλά απίθανο το βλεπω.

http://routerutilities.blogspot.com/ - Εργαλεία για routers

http://earthquakesgr.blogspot.com/ - Σεισμοί Ελλάδος

http://sendtogps.blogspot.com/ - google maps -> ανοίξτε με το gps πρόγραμμά σας.

talexop Kernel for Note4 910C

Link to comment
Share on other sites

Ένα αρθρο που μιλάει για πολλά lags στο Νοτε 4!

 

http://www.sammobile.com/2014/10/31/its-2014-samsung-why-does-your-software-still-lag-even-on-a-flagship-device/

 

Περισσότερα από το Νοτε 3.

(Κι εγώ με το Νοτε 3 βλέπω lags αλλά ίσως "φταίει" η συνήθεια μου να καθαρίζω συχνά την ραμ.)

Link to comment
Share on other sites

Ένα αρθρο που μιλάει για πολλά lags στο Νοτε 4!

 

http://www.sammobile.com/2014/10/31/its-2014-samsung-why-does-your-software-still-lag-even-on-a-flagship-device/

 

Περισσότερα από το Νοτε 3.

(Κι εγώ με το Νοτε 3 βλέπω lags αλλά ίσως "φταίει" η συνήθεια μου να καθαρίζω συχνά την ραμ.)

 

Δεν ξέρω τι λέει το άρθρο, αλλά το Note4 που έπαιξα πήγαινε καλύτερα από το Note3 της κόρης μου που το συγκρίναμε.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου παει μια χαρα, εξαρταται τι και ποσες εφαρμογες εχει ο καθενας. Της γυναικας μου το note3 τωρα τελευταια αρχιζει κ ψιλο lagari, αλλα εχει μεσα πολυ πραμα.

 

Αυτο ειναι το αποτελεσμα που εβγαλα σημερα, δεν το εκανα και εχθες που ηταν αδειο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λέει το άρθρο, αλλά το Note4 που έπαιξα πήγαινε καλύτερα από το Note3 της κόρης μου που το συγκρίναμε.

Μην ξεχνάς ότι το 4 που έπαιζες είχε ένα φρεσκο-περασμενο λειτουργικό και άδειο από εφαρμογές.Εχθες πάντως που το είδα κι εγώ μια και λέω να το πάρω στη γυναίκα μου, ε ενταξει,δεν θα το έπαιρνα και για την ταχύτητα του (το συγκρινα με το δικο μου 3αρι που ειναι σωστα στημενο και παει αερα), είδα πολλές αστοχίες και θα το αφήσω για λίγο παραπισω μπας και διορθωθουν καποια πραγματα με updates.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάς ότι το 4 που έπαιζες είχε ένα φρεσκο-περασμενο λειτουργικό και άδειο από εφαρμογές.Εχθες πάντως που το είδα κι εγώ μια και λέω να το πάρω στη γυναίκα μου, ε ενταξει,δεν θα το έπαιρνα και για την ταχύτητα του, είδα πολλές αστοχίες και θα το αφήσω για λίγο παραπισω μπας και διορθωθουν καποια πραγματα με updates.

Ξεχνάτε όμως το σημείο που ξεκίνησε το Note3. Το Note4 ξεκινάει από πολύ καλύτερο σημείο.

Επίσης το Note3 έχει πάρει πολλές αναβαθμίσεις που εξάλειψαν τις παιδικές ασθένειες.

Το μόνο που φοβάμαι, και θα περιμένω, είναι τo Android 5. Θέλω να το δω τότε πως θα λειτουργεί.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ξεχνάτε όμως το σημείο που ξεκίνησε το Note3. Το Note4 ξεκινάει από πολύ καλύτερο σημείο.

Επίσης το Note3 έχει πάρει πολλές αναβαθμίσεις που εξάλειψαν τις παιδικές ασθένειες.

Το μόνο που φοβάμαι, και θα περιμένω, είναι τo Android 5. Θέλω να το δω τότε πως θα λειτουργεί.

Μα γι αυτό είπα ότι θα περιμένω λίγο μήπως διορθωθουν καποια πραγματα με updates (αν και δε με παίρνει να περιμένω και πολύ γιατί γλυκοκοιταζε και το iphone 6 : lol: )

Link to comment
Share on other sites

Ένα αρθρο που μιλάει για πολλά lags στο Νοτε 4!

 

http://www.sammobile.com/2014/10/31/its-2014-samsung-why-does-your-software-still-lag-even-on-a-flagship-device/

 

Περισσότερα από το Νοτε 3.

(Κι εγώ με το Νοτε 3 βλέπω lags αλλά ίσως "φταίει" η συνήθεια μου να καθαρίζω συχνά την ραμ.)

 

Δεν ξέρω τι λέει το άρθρο, αλλά το Note4 που έπαιξα πήγαινε καλύτερα από το Note3 της κόρης μου που το συγκρίναμε.

 

Το δικο μου παει μια χαρα, εξαρταται τι και ποσες εφαρμογες εχει ο καθενας. Της γυναικας μου το note3 τωρα τελευταια αρχιζει κ ψιλο lagari, αλλα εχει μεσα πολυ πραμα.

 

Αυτο ειναι το αποτελεσμα που εβγαλα σημερα, δεν το εκανα και εχθες που ηταν αδειο.

 

Μην ξεχνάς ότι το 4 που έπαιζες είχε ένα φρεσκο-περασμενο λειτουργικό και άδειο από εφαρμογές.Εχθες πάντως που το είδα κι εγώ μια και λέω να το πάρω στη γυναίκα μου, ε ενταξει,δεν θα το έπαιρνα και για την ταχύτητα του (το συγκρινα με το δικο μου 3αρι που ειναι σωστα στημενο και παει αερα), είδα πολλές αστοχίες και θα το αφήσω για λίγο παραπισω μπας και διορθωθουν καποια πραγματα με updates.

 

Για το lag δείτε ένα video σε μια παρουσίαση note 4 στο youtube https://www.youtube.com/watch?v=qdYuj2NSZZ0&list=UUFfCqe7b9YiDk2ZiAG8UIGA Παρατηρήστε το από το 14ο λεπτό και μετά όπου κάνει multitasking με 3 εφαρμογές ταυτόχρονα.Ξαφνικά αρχίζει να έχει lag και να μην αποκρίνεται για λίγη ώρα μέχρι την στιγμή που τις κάνει kill και επανέρχεται.Ίσως μπορεί να οφείλεται αυτό και στο ότι την 2η εφαρμογή που πήγε να ανοίξει την πάτησε και 2η φορά και από εκεί να ξεκίνησαν όλα.Όπως και να έχει με προβλημάτισε λίγο αυτό αλλά δεν μου αλλάζει την γνώμη.Ο μόνος "προβληματισμός" που έχω είναι αν θα το πάρω με τον exynos η με τον snap και αν θα κάνω κίνηση σε σκρουτζομάγαζο ή απευθείας σε κατάστημα... :D

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για το lag δείτε ένα video σε μια παρουσίαση note 4 στο youtube https://www.youtube.com/watch?v=qdYuj2NSZZ0&list=UUFfCqe7b9YiDk2ZiAG8UIGA Παρατηρήστε το από το 14ο λεπτό και μετά όπου κάνει multitasking με 3 εφαρμογές ταυτόχρονα.Ξαφνικά αρχίζει να έχει lag και να μην αποκρίνεται για λίγη ώρα μέχρι την στιγμή που τις κάνει kill και επανέρχεται.Ίσως μπορεί να οφείλεται αυτό και στο ότι την 2η εφαρμογή που πήγε να ανοίξει την πάτησε και 2η φορά και από εκεί να ξεκίνησαν όλα.Όπως και να έχει με προβλημάτισε λίγο αυτό αλλά δεν μου αλλάζει την γνώμη.Ο μόνος "προβληματισμός" που έχω είναι αν θα το πάρω με τον exynos η με τον snap και αν θα κάνω κίνηση σε σκρουτζομάγαζο ή απευθείας σε κατάστημα... :D

 

επισης να προσθεδω οτι ο τυπος τα εχει ολα μα ολα ανοιχτα ετσι! και ολα τα εχει κανει να συχρονιζονται και να περνει ειδοπιοισεις αμεσα!! youtube/g+/gmail/email/screen mirroring e.t.c λογικο ειναι σε καποια φαση και ενω ανοιγει αλλες 15 εφαρμογες να λαγκαρι !

Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά η μόνη αλαγκάριστη συσκευή που έχω πιάσει είναι η σειρά One. Δεν σημαίνει ότι δεν θα εμφανίσει ποτέ lag αλλά σου δίνει άλλη αίσθηση ταχύτητας. Θεωρώ πως και το 4 θα έχει lag όπως είχαν και όλα τα προηγούμενα. Ναι, με σωστό στήσιμο θα πάει μια χαρά αλλά η Samsung έχει τα θέματά της στο software όπως πάντα. Σαφώς και είναι top συνολικά και σαφώς το Note το επιλέγεις για το πακέτο που προσφέρει και σε αυτό το πακέτο θα είναι και φέτος το κορυφαίο. Από εκεί και μετά όταν ξέρεις τι θέλεις και γιατί το παίρνεις ξέρεις και τι να περιμένεις. :)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δουλεύω το κινητό ακόμα και τώρα που κλείνει σχεδόν μήνα με τον στοκ browser. Lag δεν βλέπω πουθενά.

Γρήγορο άμεσο και σμουθ είναι στα δικά μου χέρια το νοτελι.

Είδα το βίντεο και όντως υπάρχει, αλλά εδώ τέτοια φαινόμενα δεν υπάρχουν.

Τέλος πάντων η χρήση του καθενός είναι διαφορετική. Προσωπικά είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί με διαφορά από το δεύτερο σε ότι απλόχερα προσφέρει.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...