Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.<br />

Εχθές έλαβα αναβάθμιση σε ΜΜ περίπου 1,4 gb. Μόνο στην πρώτη επανεκκίνηση έβγαλε το μήνυμα για την sd.<br />

<br />

Το πρόβλημα που εγώ αντιμετωπίζω είναι όταν πάω να εκτελεσω μια λειτουργία που με ρωτάει με ποιά εφαρμογή Θέλω να την πραγματοποιήσω μετά θεωρεί ότι αυτή θα είναι και η μόνιμη επιλογή μου για πάντα !!!!<br />

<br />

Δεν ξέρω αν καταλάβατε αλλά αυτό πως το λύνω ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες γιατί δεν μπορώ να γράψω στα ελληνικά;

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160608/1a5910e7f789e19c9175134dc2f5ce38.jpg

 

Note 4 & Tapatlk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες γιατί δεν μπορώ να γράψω στα ελληνικά;

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160608/1a5910e7f789e19c9175134dc2f5ce38.jpg

 

Note 4 & Tapatlk

Πηγαίνε στις ρύθμισεις πληκτρολόγιου στις γλώσσες και λογικά θα έχει να κάνεις κάποιο update στα ελληνικά. Τουλάχιστον στο note 3 που το είχα πάθει και φορά αυτό είχε συμβεί.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνε στις ρύθμισεις πληκτρολόγιου στις γλώσσες και λογικά θα έχει να κάνεις κάποιο update στα ελληνικά. Τουλάχιστον στο note 3 που το είχα πάθει και φορά αυτό είχε συμβεί.

Την ψιλιάστηκα γιατί μου έβγαζε ενημέρωση της γλώσσας αλλά πατούσα και δεν με άφηνε! Είχε φάει σκάλωμα. Έκανα restart και έφτιαξε. Πλέον γράφω με ελληνικά.

Ευχαριστώ Τάκη. :)

 

Note 4 & Tapatlk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τίποτα δεν έπιασε από όσα έκανα. Απεγκατάσταση, ξανά εγκατάσταση, τίποτα!

 

Κατέβασα και έβαλα την προηγούμενη έκδοση v78.0.0.16.67-30529819 και το πρόβλημα λύθηκε. Από χθες το βράδυ που το είχα φορτισμένο και κοιμήθηκα η κατανάλωση είναι και πάλι περίπου στο 1% ανά ώρα με wifi ανοιχτό. Μπήκα και έστειλα και μήνυνα στους developers για το θέμα της κατανάλωσης για να το διορθώσουν.

 

Ενημέρωση για το θέμα...

 

Χθες ήρθε η ενημέρωση για την v80.0.0.21.65 του facebook app. Την πέρασα, την δοκίμασα 1 μέρα ολόκληρη και τα αποτελέσματα είναι θετικά. Το διόρθωσαν το θέμα με το battery drain. Μου έστειλαν και απάντηση στο mail που τους είχα στείλει, ότι όντως υπήρχε πρόβλημα με ορισμένες συσκευές στην v79 και πως θα λυθεί με την επόμενη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μια ερωτηση. Όταν κλειδώνουμε με δακτυλικό, πως μπορούμε να έχουμε όλες τις ειδοποιήσεις στη lock screen και να μην κόβει πληροφορίες;

 

Note 4 & Tapatlk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τι εχω κανει λαθος στις ρυθμισεις και καθε φορα που παω να ανοιξω-ξεκλειδωσω το τηλ πηγαινει στη τελευταια οθονη που ειμουν και οχι στην lock screen ; ]

επισης εχω μια kingstone 64gb class10 και μου εβγαλε χθες κατεστραμενη καρτα τι γινεται εδω ;

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άλλος πρόβλημα με το Yahoo mail στο note 4 ?

 

Φίλε εμένα μου λειτουργεί κανονικά…Τι πρόβλημα σου κάνει;

Philips Savvy // Sony Ericsson T28s // Nokia 6510 // Nokia N93 // Nokia N95 8GB // Blackberry Storm 2 9520 // Samsung Galaxy S PLUS // Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0 // Samsung Galaxy A5{2016// Samsung Galaxy Note 4 {Exynos// Xiaomi Mi Max 3{Global Version// POCO X4 GT

Φιλικά, Ανδρέας

341940881_MobileHistory.thumb.jpg.ffc713ad6006fd5bebd9ed32f07cf097.jpg

Link to comment
Share on other sites

Από το εικονίδιο email του note 4 με το Yahoo mail μου δεν κάνει συγχρονισμό και ζήτα το password, το βάζω και μετά βγάζει μήνυμα ότι unable to connect . Παράλληλα πιγα και κατέβασα το application του Yahoo mail και εκεί δουλεύει άψογα . Είναι η δεύτερη φορά που το κάνει μέσα σε 3 μέρες ΑΛΛΆ τώρα δεν φτιάχνει . Μου έχει σπάσει τα νεύρα !!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αφού έκανα restart το note4 , και αφου διέγραψε το λογαριασμό yahoo από την εφαρμογή του κινητού , πήγα να το ξανά φτιάξω και μου βγάζει μήνυμα Unable to set up account , authentication failed. Δηλαδή είναι να τραβάς τα @@

Link to comment
Share on other sites

Από το εικονίδιο email του note 4 με το Yahoo mail μου δεν κάνει συγχρονισμό και ζήτα το password, το βάζω και μετά βγάζει μήνυμα ότι unable to connect . Παράλληλα πιγα και κατέβασα το application του Yahoo mail και εκεί δουλεύει άψογα . Είναι η δεύτερη φορά που το κάνει μέσα σε 3 μέρες ΑΛΛΆ τώρα δεν φτιάχνει . Μου έχει σπάσει τα νεύρα !!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αφού έκανα restart το note4 , και αφου διέγραψε το λογαριασμό yahoo από την εφαρμογή του κινητού , πήγα να το ξανά φτιάξω και μου βγάζει μήνυμα Unable to set up account , authentication failed. Δηλαδή είναι να τραβάς τα @@

 

Να σου πω δεν χρησιμοποιώ την stock εφαρμογή για τα e-mail... ;) Έχω κατεβάσει το app του Yahoo και δεν έχω κανένα θέμα εκεί!

Philips Savvy // Sony Ericsson T28s // Nokia 6510 // Nokia N93 // Nokia N95 8GB // Blackberry Storm 2 9520 // Samsung Galaxy S PLUS // Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0 // Samsung Galaxy A5{2016// Samsung Galaxy Note 4 {Exynos// Xiaomi Mi Max 3{Global Version// POCO X4 GT

Φιλικά, Ανδρέας

341940881_MobileHistory.thumb.jpg.ffc713ad6006fd5bebd9ed32f07cf097.jpg

Link to comment
Share on other sites

Από το εικονίδιο email του note 4 με το Yahoo mail μου δεν κάνει συγχρονισμό και ζήτα το password, το βάζω και μετά βγάζει μήνυμα ότι unable to connect . Παράλληλα πιγα και κατέβασα το application του Yahoo mail και εκεί δουλεύει άψογα . Είναι η δεύτερη φορά που το κάνει μέσα σε 3 μέρες ΑΛΛΆ τώρα δεν φτιάχνει . Μου έχει σπάσει τα νεύρα !!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αφού έκανα restart το note4 , και αφου διέγραψε το λογαριασμό yahoo από την εφαρμογή του κινητού , πήγα να το ξανά φτιάξω και μου βγάζει μήνυμα Unable to set up account , authentication failed. Δηλαδή είναι να τραβάς τα @@

Σε εμένα δουλεύει κανονικά η εφαρμογή για email της Samsung. Έχω το Hotmail και το Yahoo εκεί και συγχρονίζουν κανονικά και τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δουλεύει κανονικά η εφαρμογή για email της Samsung. Έχω το Hotmail και το Yahoo εκεί και συγχρονίζουν κανονικά και τα δύο.

 

Και σε εμένα δουλεύει κανονικά. Έχω YAHOO, HOTMAIL. GMAIL.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Η δικη μου n910f με cosmote ειχε το ιδιο προβλημα ακομα και σε εξωτερικους χωρους, εθνικες οδους κλπ.

 

Πηγε smartec για αλλαγη πλακετας. Σε 1 ωρα ηταν ετοιμο και ολα μια χαρα.

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα λύθηκε ως εξής. Επειδή πλέον το Yahoo στέλνει κωδικό password στο κινητό ή στο email σου και κάθε φορά που κάνεις sign out μετά στο επόμενο sign in σου στέλνει νέω κωδικό password τον οποίος όμως ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΊΖΕΙ το ANDROID , πρέπει αφού μπεις στο λογαριασμό Yahoo από Η/Υ ή από tablet ΌΧΙ όμως σε λειτουργία για κινητό , να πας στις ρυθμίσεις και να επιλέξεις να σου δώσει τον επιπλέον κωδικό για ANDROID Σσυσκευή !!! Έτσι ξεπερνάς το εμπόδιο !!!
Link to comment
Share on other sites

αν και το εχω ξαναρωτησει, δεν εχω παρει μια τελικη απαντηση και επειδη ειναι σημαντικο για μενα, συγνωμη, αλλα θα ξαναρωτησω.

καποιος με συσκευη με android 6 και χωρις να εχει κανει ποτε root, μπορει να τσεκαρει και να μου πει αν δουλευει το δακτυλικο αποτυπωμα στην εφαρμογη της τραπεζας πειραιως WINBANK MOBILE ?

 

Θα ειμαι υποχρεως αν απαντηση καποιος καθως εχω μεινει απο συσκευη και αυτο ειναι κριτηριο για το θα παρω το note 4.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Όχι... Δεν έχει ενεργοποιηθεί... Σε συνομιλία με την Πειραιώς μου είχαν πει πως είναι θέμα του κατασκευαστή... Πρέπει μέσω update να δωθεί άδεια κάτι τέτοιο δεν θυμάμαι... Πάρε ένα τηλέφωνο στην Πειραιώς στο 18 28 38 (λειτουργεί και σήμερα) για να σου το εξηγήσουν...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αν επικοινωνήσεις πες μας τι ακριβώς σου είπαν, γιατί εγώ πάει καιρός που πήρα τηλέφωνο...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έσκασε και η 2η ενημέρωση πάνω στην 6! Η πρώτη ήταν 600+ ΜΒ και η 2η είναι 300+! Έχω γερμανική έκδοση.

 

Να σημειώσω ότι εγώ μέχρι τώρα δεν έχω κανένα πρόβλημα με την ΜΜ. Μόνο θετικά σχόλια είχα μέχρι τώρα. Θα σας πω νεότερα μετά την νέα ενημέρωση!

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160612/ea3b2286412e6d01b693b04a578c80f9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο πληκτρολόγιο δίπλα στο space που έχει το μικρό το μενού μου έχει εξαφανιστεί το μικρόφωνο που του μιλάς και το μετατρέπει σε κείμενο. Ξέρει κανείς που το ενεργοποιώ ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...