Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω παλι δεν χρησιμοποιω και τοσο το πενακι και οντως ψαχνομαι για αλλαγη και κυριως σε κατι 5-5.2 ιντσες πλεον, δλδ πιο πρακτικο και ευκολο στη καθημερινοτητα μου...ΑΛΛΑ... ακομα και με τοσο διαβασμα εδω μεσα δε μπορω να καταληξω στο ποιο θα μου βγαλει αξιοπρεπως μια μερα χρησης (με το Νοτε δεν εχω τετοιο πρβλ με την χρηση που του κανω βγαζω ανετα την μερα). Επισης να εχει σιγουρα ενα (και δυο βρε αδερφε) κλικ αισθητα καλυτερη καμερα overall. Κατα προτιμηση να παιρνει sd card. Και να ειναι κατω απο τα 500 ευρω (αλλιως ξερω οτι η απαντηση ειναι MAΛΛΟΝ S7). Δυστυχως ή ευτυχως λοιπον περα απο το πενακι η σειρα Νοτε μεχρι και το 4 μας "κακομαθε" σε καποια πραγματα...

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρωτάω εδώ γιατι με ενδιαφέρει η συγκεκριμένη συσκευή μια και σκέφτομαι να πάω σε μεγαλύτερη και αυτή είναι από τις καλύτερες (όταν παρουριαστηκε και για μεγάλο διάστημα τουλάχιστον) και καποιες από αυτές που αναφέρει ο bas13 έχουν απορριφθεί ηδη. Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.Θα επανέλθω αν και εφόσον...

 

Εγώ το ξαναπήρα πάντως μεταχειρισμένο σε άριστη κατάσταση και είμαι υπερευχαριστημένος. Δεν του φαίνεται και τόσο η ηλικία του πάντως. Βέβαια σε μένα ήταν προτεραιότητα το spen (οπότε έπαιζε μόνο Note στο τραπέζι) , αλλά και η sd και φυσικά η αποσπώμενη μπαταρία γιατί θέλω να έχω και μία δεύτερη με εξωτερικό φορτιστή.

Όμορφο είναι, καλά κάμερα έχει, πολύ καλή οθόνη, αποσπώμενη μπαταρία, επέκταση μνήμης, πενάκι, γιατί να μην σε καλύψει δηλαδή? Και στα λεφτά που είναι τώρα, είναι σπέσιαλ. Άν έχεις φυσικά τις παραπάνω ανάγκες. Επίσης το θέμα εγγύηση σε τόσο ακριβές συσκευές, για μένα δεν τίθεται κάν θέμα. Δεν το ρισκάρω με τίποτα τέτοιες εποχές.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι εξαιρετική με τεράστιο πλεονέκτημα για μένα η επέκταση μνήμης που ευτυχώς την έχει ξανά το ΝΟΤΕ 6 και η αποσπώμενη μπαταρία μαζί με τις υπέρυθρες. Το κυριότερο με τα SAMSUNG είναι ότι έχουν από τους χαμηλότερους SAR κάτι που μετρά πολύ για μένα στην επιλογή κινητού.
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το ξαναπήρα πάντως μεταχειρισμένο σε άριστη κατάσταση και είμαι υπερευχαριστημένος. Δεν του φαίνεται και τόσο η ηλικία του πάντως. Βέβαια σε μένα ήταν προτεραιότητα το spen (οπότε έπαιζε μόνο Note στο τραπέζι) , αλλά και η sd και φυσικά η αποσπώμενη μπαταρία γιατί θέλω να έχω και μία δεύτερη με εξωτερικό φορτιστή.

Όμορφο είναι, καλά κάμερα έχει, πολύ καλή οθόνη, αποσπώμενη μπαταρία, επέκταση μνήμης, πενάκι, γιατί να μην σε καλύψει δηλαδή? Και στα λεφτά που είναι τώρα, είναι σπέσιαλ. Άν έχεις φυσικά τις παραπάνω ανάγκες. Επίσης το θέμα εγγύηση σε τόσο ακριβές συσκευές, για μένα δεν τίθεται κάν θέμα. Δεν το ρισκάρω με τίποτα τέτοιες εποχές.

Άστα αυτά. Έκραζες και το θυμάσαι πολύ καλά. Πώς και γύρισες στα λημέρια μας; :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λαμβάνοντας υπ' όψη τα χαρακτηριστικά του (επεξεργαστής ram κλπ), ότι πλησιάζει τα 2 χρόνια και ότι οι αναβαθμίσεις του λειτουργικού θα είναι πλέον περιορισμένες, αξίζει να πάρει κάποιος το note 4 σήμερα στα €420+;

(το σκέφτομαι εδώ και λίγο καιρό, και από την στιγμή που το Ν5 είναι όνειρο απατηλό και οι καμπύλες οθόνες δεν με συγκινούν ακόμα, και δεν θέλω να επιστρέψω σε iOS, αναρωτιέμαι αν αξίζει ή να περιμένω μήπως και δεήσει η Samsung να φέρει το N6 κατά φθινόπωρο μεριά και να τα στάξω - κανονικά - τότε)

 

Ως κάτοχος της συσκευής εδώ και 1,5 χρόνο και μετά από σχεδόν 2 χρόνια κυκλοφορίας η συσκευή μπορώ να πω ακόμα και τώρα καλύπτει και τον ποιο απαιτητικό χρήστη!Παρόλο που απομένει μόνο μία official αναβάθμιση πλέον ακόμα και να τελειώσει η υποστήριξη η συσκευή θα συνεχίσει να υποστηρίζεται από άλλους developers...Το κλειδί πάντως για τους περισσότερους από εμάς πιστεύω που επιλέξαμε το note εκτός από την μεγάλη οθόνη...την microSD...την αφαιρούμενη μπαταρία...σίγουρα ήταν και το s-pen!Όταν έκανα την μετάβαση από το S2 στο note 4 συμβιβάστηκα με την απώλεια του radio κερδίζοντας όμως ή και διατηρώντας κάποια από τα παραπάνω!Δεν το μετάνιωσα καθόλου...Αν δεν είχα κάνει την κίνηση πριν 1,5 χρόνο και άντεχα με το s2 σίγουρα θα γλυκοκοίταζα το note 4 τώρα αλλά ίσως και να περίμενα και για το note 6...7(?!?)...8(?!?) μέχρι να με καλύπτει κάποιο...Για το note 5 ούτε λόγος!Δεν νομίζω ότι είναι άσχημη επιλογή το note 4 ακόμα και τώρα...Σίγουρα θεωρείται «παλιό» και υπάρχουνε άλλες συσκευές ποιο δυνατές από αυτό ακόμα και στα ίδια χρήματα αλλά είναι ανάλογα τι ανάγκες και απαιτήσεις έχει ο κάθε ένας μας. ;)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Άστα αυτά. Έκραζες και το θυμάσαι πολύ καλά. Πώς και γύρισες στα λημέρια μας; :p

 

S pen ,απλά τα πράγματα.

Και δεν γυρισα στα λημέρια σας, πήρα με τον exynos αυτή την φορά. : Ρ

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πω ότι μου λείπει το spen από τότε που πήγα στο nexus και ω τι ντροπή και η sd κάρτα. Βέβαια και η αυτόνομια του stock android. Αλλά αυτή τη μαμημενη την ελευθερία δεν την αλλάζω. Αν η samsung άλλαζε τακτική και γινόταν πιο developer friendly θα γύριζα πίσω με τα μπούνια.

 

Ας μη γελιομαστε. Είναι τηλεφωναρες και σε επιδόσεις και σε αυτόνομια. Αλλά το καταστρέφει η ίδια η εταιρία με την τακτική της.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα developer friendly ειναι οι συσκευες, η υποστηριξη ειναι πολυ μεγαλη. Το μονο τους προβλημα ειναι οτι χανεις την εγγυηση.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα developer friendly ειναι οι συσκευες, η υποστηριξη ειναι πολυ μεγαλη. Το μονο τους προβλημα ειναι οτι χανεις την εγγυηση.

 

Αυτό εννοεί, δεν το λες και μικρό πρόβλημα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πως μπορώ να βάλω φραγή εισερχόμενης κλήσης σε μια μόνο επαφή? ?

 

Από την συσκευή πας Επαφές μετά επιλέγεις τις 3 κατακόρυφες τελείες και πας Ρυθμίσεις μετά Κλήση μετά Απόρριψη Κλήσης μετά Λίστα αυτόματης απόρριψης μετά πατάς τον "σταυρό" πάνω δεξιά και πληκτρολογείς ή απευθείας τον αριθμό ή κάνεις επιλογή από το εικονίδιο των επαφών που σου έχει δεξιά.Εναλλακτικά υπάρχουνε και εφαρμογές από το Play Store...

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

S pen ,απλά τα πράγματα.

Και δεν γυρισα στα λημέρια σας, πήρα με τον exynos αυτή την φορά. : Ρ

Μιας και πέρασες και από τα δύο. Για πες είδες διαφορές. Ποιο υπερτερεί και που;

Link to comment
Share on other sites

Από την συσκευή πας Επαφές μετά επιλέγεις τις 3 κατακόρυφες τελείες και πας Ρυθμίσεις μετά Κλήση μετά Απόρριψη Κλήσης μετά Λίστα αυτόματης απόρριψης μετά πατάς τον "σταυρό" πάνω δεξιά και πληκτρολογείς ή απευθείας τον αριθμό ή κάνεις επιλογή από το εικονίδιο των επαφών που σου έχει δεξιά.Εναλλακτικά υπάρχουνε και εφαρμογές από το Play Store...

Ωραίος, σε ευχαριστώ πολύ.

Μιας και πέρασες και από τα δύο. Για πες είδες διαφορές. Ποιο υπερτερεί και που;
Link to comment
Share on other sites

Από προχθές που κατέβασα το update και πήγα σε 5.1.1 όταν κλείνω το WiFi , μετά αυτό ενεργοποιητε από μόνο του !!!! Πως μπορώ να το διορθώσω ???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στις στοκ επαφές, μπορώ να ταξινομήσω τις αγαπημένες επαφές αλφαβητικά;
Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με την συσκευή μου. Συγκεκριμένα έχω πρόβλημα με επανεκινησεις σε τυχαία διαστήματα. Είμαι στην 5.1.1 χωρίς root με την official. Μέχρι τώρα έχω δοκίμασει τα εξής χωρίς επιτυχία.

1. Format

2. Clear partition cache

3.Format sd card

4. Αλλαγή μπαταρίας.

 

Επειδή το πρόβλημα είναι σε τυχαία διαστήματα δυστυχώς δεν μπορώ να βρω την πηγή του προβλήματος. Έχετε να μου δώσετε τα φώτα σας μήπως και αποφύγω την επίπονη διαδικασία του service?

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με την συσκευή μου. Συγκεκριμένα έχω πρόβλημα με επανεκινησεις σε τυχαία διαστήματα. Είμαι στην 5.1.1 χωρίς root με την official. Μέχρι τώρα έχω δοκίμασει τα εξής χωρίς επιτυχία.

1. Format

2. Clear partition cache

3.Format sd card

4. Αλλαγή μπαταρίας.

 

Επειδή το πρόβλημα είναι σε τυχαία διαστήματα δυστυχώς δεν μπορώ να βρω την πηγή του προβλήματος. Έχετε να μου δώσετε τα φώτα σας μήπως και αποφύγω την επίπονη διαδικασία του service?

Καλημερα . Σε αυτα τα τυχαία διαστήματα κάνεις κατι συγκεκριμένο εκεινη τη στιγμή με τη συσκευή σου;

From N9
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με την συσκευή μου. Συγκεκριμένα έχω πρόβλημα με επανεκινησεις σε τυχαία διαστήματα. Είμαι στην 5.1.1 χωρίς root με την official. Μέχρι τώρα έχω δοκίμασει τα εξής χωρίς επιτυχία.

1. Format

2. Clear partition cache

3.Format sd card

4. Αλλαγή μπαταρίας.

 

Επειδή το πρόβλημα είναι σε τυχαία διαστήματα δυστυχώς δεν μπορώ να βρω την πηγή του προβλήματος. Έχετε να μου δώσετε τα φώτα σας μήπως και αποφύγω την επίπονη διαδικασία του service?

Πολύ πιθανό να στο δημιουργεί κάποια εφαρμογή. Κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων από το μενού ρυθμίσεων της συσκευής και παρακολούθησε το για λίγο καιρό χωρίς να βάλεις κάποιες τρίτες εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

@Andreasole όχι μου έχει συμβεί έχοντας απλά το κινητό στην τσέπη μου...μέχρι που άκουσα τον ήχο του reboot.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@truckman ναι το σκεφτικα, αλλά να φανταστείς ότι έχω εφαρμογές που χρησιμοποιεί όλος ο κόσμος, δεν έχω κάτι ψαγμένο, τα βασικά δηλαδή

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με την συσκευή μου. Συγκεκριμένα έχω πρόβλημα με επανεκινησεις σε τυχαία διαστήματα. Είμαι στην 5.1.1 χωρίς root με την official. Μέχρι τώρα έχω δοκίμασει τα εξής χωρίς επιτυχία.

1. Format

2. Clear partition cache

3.Format sd card

4. Αλλαγή μπαταρίας.

 

Επειδή το πρόβλημα είναι σε τυχαία διαστήματα δυστυχώς δεν μπορώ να βρω την πηγή του προβλήματος. Έχετε να μου δώσετε τα φώτα σας μήπως και αποφύγω την επίπονη διαδικασία του service?

 

Και εμένα μου κάνει, από τότε που πήρε την μικρή αναβάθμιση για σταθερότητα και καλά. Νομίζω στην φάση που έκανα κάτι στο Shazam, την τελευταία φορά.

Link to comment
Share on other sites

@topdim κοίτα αν στο έχει κάνει μία φορά δεν έχει να κάνει είναι κάτι που μπορεί να συμβεί, μην ξεχνάμε ότι είναι μικρό υπολογιστές με πολύπλοκες διαδικασίες, εδώ μιλάμε για 2, 3 φορές την εβδομάδα
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

@truckman ναι το σκεφτικα, αλλά να φανταστείς ότι έχω εφαρμογές που χρησιμοποιεί όλος ο κόσμος, δεν έχω κάτι ψαγμένο, τα βασικά δηλαδή

Το ότι έχεις εφαρμογές που "χρησιμοποιεί όλος ο κόσμος" όπως λες, είναι σχετικό. Αυτό φαντάζομαι θα το λες βλέποντας τα downloads στο store, αλλά δε σημαίνει ότι όλες αυτές οι εφαρμογές είναι σωστές και απροβλημάτιστες, ούτε ότι όσοι τις κατέβασαν τις έχουν ακόμη. Εξάλλου ένα προβληματικό update σε κάποια μπορεί να βγάλει προβλήματα. Να ξέρεις ότι τα reboots αρκετές φορές τα δημιουργούν κάποιες εφαρμογές. Δε χάνεις κάτι να δοκιμάσεις αυτό που σου είπα.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις άδικο θα κάνω και αυτο που με συμβουλεύεις και θα το παρακολουθώ για κάνα 15ημερο. Μετά θα προσπαθήσω να βάζω μια μια τις εφαρμογές
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...