Jump to content

Moto G (έκδοση 2014)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ψαχνω για φορτιση αυτοκινητου . εχετε να προτεινεται κατι αξιοπιστο ?
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ έχω ένα sony ericson με ένα usb της πλάκας. Δεν έχει πάθει τίποτα 3 χρόνια τώρα.

Είναι ένας κλασικός μαύρος μικρός με το σημα και ένα πράσινο λεντακι

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

καλήμερα έχω ρωτήσει πάλι άλλα δεν απάντησε κανείς μετά την αναβάθμιση δεν μπορώ να μιλήσω με το hands free bluetooth έχει συμβεί και σε άλλον ? συνδέετε κανονικά άλλα δεν ακούω τίποτα και αν πιάσει μετά απο επανεκκινήσεις για λίγο και μετά κολαει πάλι κάνει διακοπές
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sos.

 

Μετά την αναβάθμιση σε 6.0, το κινητο σβήνει κατά την φόρτιση και δεν ανοίγει.

Το ανοιξα τις 2 προηγούμενες φορές πατώντας παρατεταμένα και τα 3 πλήκτρα, αλλά σήμερα δεν ανοίγει με τίποτα!

 

Τι μπορώ να κάνω τωρα? Δεν έχω πάρει και backup τα δεδομένα του.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά. Απορία. Χρησιμοποιώ 2 πλοηγους το Google maps και το sygic αναρωτιέμαι αν υπάρχεις τρόπος να βάλω πολλαπλά σημεία σε μια διαδρομή . πχ ξεκινάω από το Α για να πάω στο Ζ και ενδιάμεσα να βάλω τα σημεία β, γ, δ, ε, με την σειρά.
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Απλά να πω ότι είναι kingstone class 10 Η κάρτα, δεν λέει κάτι. Μου έχουν χαλάσει τρεις τέτοιες εώς τώρα. Πλέον στις κάρτες προτιμώ κάτι πιο ακριβό παρά απλά ένα επώνυμο με πολλά gb.
Link to comment
Share on other sites

καλο ειναι να μην τα ισοπεδωνουμε ολα...

 

δεν ειναι το ιδιο turbo-x με kingston η intenso με sandisk

 

προσωπικα δεν μου εχουν χαλασει ουτε sd καρτες ουτε usb sticks εγω χρησιμοποιω μονο kingston , sandisk καμια αλλη μαρκα.

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

Και μην ξεχάσουμε ότι παίζουν και μαϊμούδες...

Κάπου είχα διαβάσει ένα σχετικό άρθρο παλαιότερα, και είχε πλάκα που γράφουν τα ίδια πράγματα πάνω τους αλλά με διαφορετική κάπως γραμματοσειρά, κλπ.

Αλλά ναι, όποιος πάει να αγοράσει turbo-x κάρτα μνήμης, είναι άξιος της τύχης του...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Και μην ξεχάσουμε ότι παίζουν και μαϊμούδες...

Κάπου είχα διαβάσει ένα σχετικό άρθρο παλαιότερα, και είχε πλάκα που γράφουν τα ίδια πράγματα πάνω τους αλλά με διαφορετική κάπως γραμματοσειρά, κλπ.

Αλλά ναι, όποιος πάει να αγοράσει turbo-x κάρτα μνήμης, είναι άξιος της τύχης του...:lol:

 

δυστυχως δεν φταινε μονο τα turbo-x καρτες μνημης που δεν τα φτιαχνει το πλαισιο αλλα ειναι απο κινεζο

υπαρχουν και σε αλλα γνωστα μαγαζια (αλυσιδες) διαφορες μαρκες που τα προωθουν οι πωλητες για καρτες μνημης class 10 uhs 1-3 σε παρα πολυ φτηνες τιμες (εδω κολλαει οτι πληρωνεις => παιρνεις)

 

οπως ειπα εξ αρχης χρησιμοποιω μονο kingston αλλα και sandisk ως καρτες μνημης η usb flashακια και οσα εχω παρει μεχρι τωρα εχουν εγγυηση εφ ορου ζωης (φυσικα δεν μου εχει χαλασει κανενα μεχρι τωρα.)

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα έχω ρωτήσει πάλι άλλα δεν απάντησε κανείς μετά την αναβάθμιση δεν μπορώ να μιλήσω με το hands free bluetooth έχει συμβεί και σε άλλον ? συνδέετε κανονικά άλλα δεν ακούω τίποτα και αν πιάσει μετά απο επανεκκινήσεις για λίγο και μετά κολαει πάλι κάνει διακοπές

 

Μετά την αναβάθμιση ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ. Ενώ συνδέεται κανονικά το Bluetooth, δεν έχει ήχο καθόλου. Όταν το συνδέω στο Bluetooth του αυτοκινήτου παίζει μουσική κανονικά αλλά όταν πραγματοποιώ μια κλήση δεν έχει ήχο. Με το service που επικοινώνησα με ρώτησαν αν έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μετά την αναβάθμιση,κάτι το οποίο έκανα, και μετά μου είπαν να το στείλω στο service.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ. Ενώ συνδέεται κανονικά το Bluetooth, δεν έχει ήχο καθόλου. Όταν το συνδέω στο Bluetooth του αυτοκινήτου παίζει μουσική κανονικά αλλά όταν πραγματοποιώ μια κλήση δεν έχει ήχο. Με το service που επικοινώνησα με ρώτησαν αν έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μετά την αναβάθμιση,κάτι το οποίο έκανα, και μετά μου είπαν να το στείλω στο service.

 

σε ευχαριστώ που απάντησες το έκανες επαναφορά?

εγώ έκανα επαναφορά wifi bluetooth που έχει και πάλι το ίδιο μια έχω και μια όχι ήχο

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως ενα μονοφωνικο bluetouth headset της sony ericsson δουλευει κανονικα.

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες, εχω μια απορια, η εσωτερικη μνημη του κινητου μου ειναι γεματη συνεχεια ενω εχω λιγοτερες εφαρμογες κτλ μεσα απο πριν. Υπαρχει καποιο προγραμμα που να λεει ακριβως ποσο χωρο πιανει η καθε εφαρμογη? Επισης υπαρχει καποιος τροπος που περναει εστω και ενα μερος της εφαρμογης στην sd οπως γινοταν στην 5.01? Παντα μιλαμε χωρις root. Με εχει περιορισει πολυ αυτο το θεμα του χωρου, ουτε αναβαθμισεις μπορω να κανω..
Link to comment
Share on other sites

αν πας ρυθμισεις->αποθηκευτικος χωρος

σου λεει τι εχει το καθενα

εχει εφαρμογες κλπ

μπαινεις μεσα σε μια μια τις εφαρμογες και οσες μεταφερονται πατας κουμπι μεταφορα κλπ

 

ψαχτο λιγο

Link to comment
Share on other sites

αν πας ρυθμισεις->αποθηκευτικος χωρος

σου λεει τι εχει το καθενα

εχει εφαρμογες κλπ

μπαινεις μεσα σε μια μια τις εφαρμογες και οσες μεταφερονται πατας κουμπι μεταφορα κλπ

 

ψαχτο λιγο

 

Ναι το ξερω αυτο αλλα το θεμα ειναι οτι αν τα αθρισω ολα αυτα που λεει με το ζορι βγαινουν 3gb, γι αυτο λεω αν υπαρχει καποια αλλη εφαρμογη που να τα δειχνει ολα. Επισης καμια εφαρμογη δεν εχει τετοια επιλογη για μεταφορα η κατι παρομοιο (το εκανα στην προηγουμενη εκδοση και ηταν το πρωτο πραγμα που εψαξα μετα την αναβαθμιση)

Link to comment
Share on other sites

ξεχασαν να σου πουν οι φιλοι οτι στο Android 6.x για να εχεις το δικαιωμα μεταφορας εφαρμογης

 

θα πρεπει να εχεις καρτα μνημης class 10 uhs1-3 και να την εχεις μετατρεψει σε εσωτερικο χωρο αποθηκευσης

τοτε απλα πατας σε καθε εφαρμογη το "αποθηκευτικος χωρος" => "αλλαγη" και σου βγαζει τις επιλογες

 

γιατι αν δεν εχεις συμβατη καρτα μνημης τοτε αυτη μπορει να μετατραπει μονο σε φορητος χωρος αποθηκευσης και αυτο δεν σου δινει δικαιωμα μεταφορας εφαρμογων αλλα μονο φωτογραφιων/μουσικης/βιντεο

 

αυτα ειναι τα αρνητικα αυτης της εκδοσης και μετα του Android

 

πραγμα που θα οδηγησει και τις εταιρειες και τους χρηστες σε αγορα συσκευων με εσωτερικο χωρο αποθηκευσης απο 16GB και πανω...

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές κατά την εκκίνηση της συσκευής μου γράφει βελτιστοποίηση εφαρμογής 1 από 1 .από τι οφείλεται αυτό ξέρει κανενας.?

 

Στάλθηκε από το XT1072 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε πολλά κινητά με τις τελευταίες εκδόσεις του android το κάνει σχεδόν σε κάθε εκκίνηση(συγκεκριμένα να γράφει 1 από 1 εφαρμογή). Κάπου είχε πάρει το μάτι μου ότι είναι φυσιολογικό. Δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα αφού δεν έχει κάποια επίπτωση.

 

Στάλθηκε από το XT1562 μου

Link to comment
Share on other sites

Απλά σου κλείνει από μπαταρία πας ν α το ανοίξεις και κάνει δέκα λεπτά να ανοίξει λόγω βελτιστοποίηση ς

 

Στάλθηκε από το XT1072 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ βλέπω πως το κινητό έγινε βαρύ πάλι. Πήρε μια ανάσα στην αρχή και τώρα το ίδιο όπως με λολιποπ
Link to comment
Share on other sites

Εχθές ήρθε ένας φίλος που έχει το xt1068, και δεν ασχολείται και πολύ γενικότερα. Είδα όμως ότι είχε περάσει το 6.0. Παραξενεύτηκα, γιατί συνήθως όταν δει κάποια ειδοποίηση για ενημέρωση κλπ πάντα με ρώταγε και το βλέπαμε μαζί, αλλά τώρα λέει το έκανε μόνος του. Γενικά μου φάνηκε πως είχε βαρύνει αρκετά. Ακόμα και στις ρυθμίσεις να μπει καθυστερούσε λιγάκι. Και δεν είναι πολύ φορτωμένο. Μέχρι και Facebook από browser μπαίνει. Φυσικά δεν έκανε reset.

 

Στάλθηκε από το XT1562 μου

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ βλέπω πως το κινητό έγινε βαρύ πάλι. Πήρε μια ανάσα στην αρχή και τώρα το ίδιο όπως με λολιποπ

Συμφωνο στην αρχή φαινόταν ότι όλα ήταν ποιο smooth πιστεύω ότι παρόλο που είναι αξιόλογη συσκευή άρχισε να φαίνεται ποια το 1 gb ram

 

Στάλθηκε από το XT1068 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...