Jump to content

Moto G (έκδοση 2014)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1. Έπρεπε να έχει εργοστασιακή ζελατίνα με τυπωμένα "διάφορα".

2. Οι τανίες "σφαλείας" διατίθενται πλέον με το ρολό!

3. Να μας πείς από ποιό κατάστημα το πήρες γιατί αυτό που σου έστειλαν δεν ήταν και πολύ "παρθένο".

4. Βάλτους τις φωνές!

 

Να παρέμβω εδώ. Δεν ισχύει αυτό απόλυτα. Όταν πήρα εγώ το δικό μου (με το που κυκλοφόρησε), δεν είχε ζελατίνα και η ταινία ήταν μια απλή άσπρη. Της προάλλες αγόρασε η αραβωνιαστικιά μου το ίδιο, το οποίο είχε ζελατίνα με σχεδιάκια αλλά και πάλι απλή ταινία. Είναι μάλλον δεύτερη εκδοση η κάτι...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι προτείνεται να κάνω? Να τους πάρω να τους κάνω πρόβλημα? αλλά και να τους κάνω μετά τι? τι θα αλλάξει?

Ή να το αφήσω? Δε με νοιάζει τόσο που δεν έχει ζελατίνα, απλά για λόγους ασφαλείας με νοιάζει! να είμαι σίγουρη ότι είναι ολοκαίνουργιο!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα διάβασα ξανά το πρώτο μήνυμα και λέει για ζελατίνα στο κουτί, και όχι το φιλμ που είναι στην οθόνη. Δεν έχει κανένα κουτί τυλιγμένο με ζελατίνα παρά μόνο λευκή ταινία ασφαλείας.
Link to comment
Share on other sites

Χθές ήρθε η αναβάθμιση και επειδή δεν έχω ιδέα απο αυτά εκτός οτι δεν την πέρασα έκανα επαναφορά εργοστασιακές ρυθμίσεις και wipe cache partition. Περιμένω ξανά ειδοποίηση η το έχασα το παιχνιδι; Οποίος μπορεί ασ βοηθήσει παρακαλώ.
Link to comment
Share on other sites

Πεταει στο multitasking

αλλα πλεον πολλα gb το λειτουργικο και οι εφαρμογες

 

Πλάκα κανεις; Το ίδιο χαλια είναι...

Link to comment
Share on other sites

Χθές ήρθε η αναβάθμιση και επειδή δεν έχω ιδέα απο αυτά εκτός οτι δεν την πέρασα έκανα επαναφορά εργοστασιακές ρυθμίσεις και wipe cache partition. Περιμένω ξανά ειδοποίηση η το έχασα το παιχνιδι; Οποίος μπορεί ασ βοηθήσει παρακαλώ.

 

Θα περιμένεις να σου έρθει. Αλλά είναι απορίας άξιο γιατί το έκανες αυτό. Ας έκανες την αναβάθμιση και μετά wipe κλπ. Δεν νομίζω να συντρέχει κανένας λόγος να κάνεις "format", μετά αναβάθμιση και μετά ξανά format... H ιδέα είναι να είναι καθαρό και να περάσεις τις εφαρμογές από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Προχθές έψαχνα τη ρύθμιση για την περιστροφή οθόνης και κάποιος φίλος μου υπέδειξε το Ρυθμίσεις->Προσβασιμότητα. Σήμερα παρατήρησα ότι προστέθηκε και στο Ρυθμίσεις->Προβολή όπου βρισκόταν και στην kit kat, αλλά και στο μενού που ανοίγει σέρνοντας προς τα κάτω με τα δύο δάχτυλα :blink:
Link to comment
Share on other sites

εβαλα τη καινουρια εκδοση και οταν εχω viber μήνυμα δεν μου εμφανίζεται το logo του μηνύματος στα αριστερα της οθόνης οπως γινόταν παλιά. Το παρατήρησε κανείς?
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω έκδοση συστήματος 21.11.23.titan_retgb.retgball.en.GB retgb και ακόμη δεν μου έχει έρθει η αναβάθμιση.

 

και που πηγαίνω για ενημερώσεις συστήματος μου λέει " το λογισμικό σας είναι ενημερωμένο" .

 

ακόμη έχω την KIT KAT 4.4.4. γνωρίζει μήπως κάποιος το γιατί...? έχω κάνει τρεις - τέσσερις επανεκινήσεις μήπως και.. αλλά τίποτα...

 

καμιά πρόταση...?

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με ξεκλείδωμα bootloader (λαμβάνοντας τον κωδικό από τη Motorola που αυτομάτως σε βγάζει εκτός εγγύησης).
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανενα οδηγο για root??

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Προχθές έψαχνα τη ρύθμιση για την περιστροφή οθόνης και κάποιος φίλος μου υπέδειξε το Ρυθμίσεις->Προσβασιμότητα. Σήμερα παρατήρησα ότι προστέθηκε και στο Ρυθμίσεις->Προβολή όπου βρισκόταν και στην kit kat, αλλά και στο μενού που ανοίγει σέρνοντας προς τα κάτω με τα δύο δάχτυλα :blink:

Ετσι κάνει το lollipop. Αν δε το χρησιμοποιήσεις ξανά για καμιά 20ρια μέρες, θα φύγει μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με ξεκλείδωμα bootloader (λαμβάνοντας τον κωδικό από τη Motorola που αυτομάτως σε βγάζει εκτός εγγύησης).

Tην πατήσαμε δηλαδή.Ενώ με τις ίδιες εφαρμογές μου δίνει 120mb παραπάνω ram,κολλάει.

Κυρίως μου τη σπάει που έχει ένα μικρό lag στον dialer και στα μηνύματα και που πολλές φορές πρέπει να αφαιρέσω και να ξαναβάλω τη 2η σιμ αλλιώς δε χρησιμοποιεί τα δεδομένα με τίποτα.

Ακόμη το χειρότερο είναι που τις μισές και βάλε φορές δε μου ανοίγει τις επαφές.Όλα αυτά με απενεργοποιημένα τα animations και δοκιμασμένα σε 2 launchers,nova & apex.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση μια χαρά. Μου ζήτησε μετά να κάνω ενημέρωση σε όλες τις εφαρμογές της Google, συν όλες τις προηγούμενες που είχα εγκατεστημένες [περίπου 12]. Απογοητεύτηκα με την εκνευριστικά αργή ταχύτητα ενημέρωσης και εγκατάστασης [περίπου 15-20' γιά 15-25mb]. Σταμάτησα την συνολική ενημέρωση, και κάνω ατομικά σε κάθε εφαρμογή. Είναι φυσιολογικό ή εγώ έχω κάποιο πρόβλημα.

 

Υ.Γ. Στο laptop το internet λειτουργεί κανονικά, πού σημαίνει ότι πρόβλημα δικτύου δεν υφίσταται...

RedMi Note 8:music:
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω το lag στο ανοιγμα του dialer (ιδιαιτερα εκνευριστικο). Update χωρις reset αλλα απο οτι καταλαβαινω και με reset δεν διορθωνεται το συγκεκριμενο προβλημα.

 

Τωρα παιζομαι στο να χασω εγγυηση με επιστροφη στη 4.4.4 η να ζησω με το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

εγώ παιδιά έχω μείνει πολύ ευχαριστημενος απο το τηλέφωνο..με reset δν βλέπω κανένα απολύτως πρόβλημα το μόνο που μπορώ να πω είναι πως καθυστερεί λίγο να ανοίξει ο dialer τίποτα άλλο..αλλα πιστεύω πως θα το φτιάξουν σε κάποιο μελλοντικό update αν είχα την επιλογή να γυρίσω στ κιτκατ δν θα το έκανα καθώς θεωρώ πώς δεν έχω κάποιο πρόβλημα...το lollipop το έχω εδώ και 2+ βδομάδες νομίζω..το μόνο κώλυμα που μου έκανε ήταν στην αρχή που κατέβαζε εφαρμογές από το playstore τίποτα άλλο..
Link to comment
Share on other sites

Και εγω ευχαριστημενος απο την lollipop,ακολουθωντας τα βηματα που διαβασα εδω μετα το update,δεν εχω καθηστερηση στον dialer, κωλυματα στις ενημερωσεις μονο μετα το wipe data/factory reset,απο εκει και μετα ολα καλα,αυτο που εκανα εγω που δεν το εχω διαβασει εδω ειναι οτι εκανα και φορματ στην καρτα sd πριν την ξαναπερασω στο τηλεφωνο,επιπλεον δουλευει πλεον η εξοικονομηση μπαταριας που δε δουλευε σωστα με την kitkat,και μεγαλυτερη διαρκεια πλεον ,αυτο φυσικα θα το τσεκαρω με την παροδο του χρονου...
Link to comment
Share on other sites

έβγαλα το κινητό απο την φοτριση στις 7 το πρωί και με 7-8 λεπτά ομιλία σε 2-3 κλήσεις και κανα μισάωρο στο ίντερνετ εχω πέσει στο 47%..

και αυτα με τα πάντα κλειστά και την τοποθεσία..η φωτεινότητα δεν παίζει να την εχω ουτε στο 15%..το wifi ανοιχτό όσο το χρησιμοποιουσα...

κατι πάει πολύ στραβά σε αυτη την συσκευή τρωει πολυ μπαταρία..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...