Jump to content

Moto G (έκδοση 2014)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν με το καλό βγει το android 5.0

θα βγει σίγουρα flashable zip και θα το φλασαρεις σε cstom recovery..

Αυτο ειναι μια λυση αλλα προς το παρον δεν βλεπω κινηση σε φορα για το δικο μας οσον αφορα ρομς και κερνελς εκτος αν ειναι ιδιες με του πρωτου moto g οποτε δεν αλλαζει κατι σαυτη την περιπτωση

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά έβαλα να φορτίσει το Moto G με τον "καλό" φορτιστή που πήρα και η ένταση παίζει μεταξύ 900 και 1050mA. Περισσότερο κοντά στα 1000 θα έλεγα. Στο καπάκι δοκιμάζω με τον 2Α από το Lenovo και πάει περίπου 100mA παραπάνω. Οπότε γενικά δεν έχει σοβαρή διαφορά, μια χαρά είμαστε. :)
Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω εχω βρει μερικα bugs στο firmware 21.11.14 που εχω τωρα οπως οταν καλω μια επαφη και απαντηση μου δειχνει στην οθονη οτι ειναι εισερχομενη κληση :lol:

Η καμερα του οντως καλη αλλα μερικες φορες μου κανει μια θολουρα κ μου τη δινει λιγο..Θα μπορουσε κ το μενου κλησεων να ειναι λιγο πιο εμπλουτισμενο σε πληροφοριες κλησεων αλλα ειναι καθαρο αντροιντ θα μου πεις οποτε πολλα ζηταω..Πιστευω σε επομενες αναβαθμισεις λογισμικου να γινει πιο σταθερο στη χρηση του

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιατί δεν υπάρχει επιλογή για αυτόματο 3g/2g; πρέπει να επιλέξεις ειτε 3g είτε 2g δεν υπάρχει αυτόματη εναλλαγή. Γιατί; λόγω pure android; τα κουμπιά πάντως είναι οκ ουτε κουνιουνται ουτε τα βρίσκω ιδιαίτερα σκληρά.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αποφάσισα να ξεκλειδωσω τον bootloader και το μήνυμα που πήρα οτι xt1068 έχει θέμα με την συνήθη διαδικασια και δεν ξεκλειδωνει.Έχει κάποιος άλλος τέτοιο θέμα;
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αποφάσισα να ξεκλειδωσω τον bootloader και το μήνυμα που πήρα οτι xt1068 έχει θέμα με την συνήθη διαδικασια και δεν ξεκλειδωνει.Έχει κάποιος άλλος τέτοιο θέμα;

Ποιον οδηγό ακολούθησες;

Link to comment
Share on other sites

Nα κανω μια ερωτηση..

Εχει δοκιμασει κανεις καρτα micro sd των 64gb?

Στα specs αναφερει επεκταση εως 32gb, αλλα κ παλαιοτερα στο s2 (αν θυμαμαι καλα) δεχοταν την 64ρα.

Τhe difference between genius & stupidity is that genius has limits...
Link to comment
Share on other sites

Ποιον οδηγό ακολούθησες;

 

Απο κάποιο ποστ στην σελιδα 26 που περιγραφει όλη την διαδικασία μέχρι το τέλος. Αναφέρει η moto οτι δεν μπορεί να ξεκλειδωθει ο bootloader αυτης της συσκευής ...

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα,

 

Με ενδιαφερει η αγορα του εν λογο κινητου.

Μπορειται να μου πειτε οτι βασικο αρνητικο εχει??

πχ μπαταρια, ελλατωματα οθονη, κατασκευη κτλ

Τωρα η ελλειψη φορτιστη κ hands free ειναι το τελευταιο μιας κ νομιζω ολοι εχουμε ενα σετ.

Link to comment
Share on other sites

Απο κάποιο ποστ στην σελιδα 26 που περιγραφει όλη την διαδικασία μέχρι το τέλος. Αναφέρει η moto οτι δεν μπορεί να ξεκλειδωθει ο bootloader αυτης της συσκευής ...

Για ρίξε μια ματιά εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2875728

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα,

 

Με ενδιαφερει η αγορα του εν λογο κινητου.

Μπορειται να μου πειτε οτι βασικο αρνητικο εχει??

πχ μπαταρια, ελλατωματα οθονη, κατασκευη κτλ

Τωρα η ελλειψη φορτιστη κ hands free ειναι το τελευταιο μιας κ νομιζω ολοι εχουμε ενα σετ.

 

για εμένα 4 είναι τα ελαττώματα, τα οποία όμως δεν είναι μεγάλα:

*1 GB RAM. το μόνο σίγουρο είναι ότι με 2 GB θα ήταν καλύτερα. ΑΛΛΑ! δεν θα κολλήσει το κινητό και γενικά την έλλειψη θα την καταλάβεις μόνο με πολύ βαριές εφαρμογές να τρέχουν ταυτόχρονα (πχ μου εχει τυχει να ανοιγω link απο το fb με firefox και ο firefox να κλείνει. αλλα με chrome δεν το εχω παθει ποτε αυτο). γενικά το κινητό προσφέρει πολύ καλή εμπειρία

*τα πλαϊνά κουμπιά είναι λίγο χαλαρά, και αν παιζεις κανα παιχνιδι με πολλα taps τα ακους λίγο. μικρό κατασκευαστικό ελάττωμα, όχι κάτι τραγικό με το οποίο δεν μπορείς να ζήσεις.

* ηχείο. είναι δυνατό, αλλά όχι ιδιαίτερα ποιοτικό. αν ακους μουσική από το ηχείο σε full ένταση και είσαι απαιτητικός μπορεί να σε ενοχλήσει. σε κλήσεις όμως είναι κομπλέ.

* έλλειψη hands free, εμένα συνήθως μου χαλάνε, οπότε δεν ειχα εξτρα και αναγκάστηκα να παρω καινούρια :P

Link to comment
Share on other sites

Για ρίξε μια ματιά εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2875728

 

Αυτο εκανα φιλε μου αλλα στο 10 βημα μου εβγαλε μυνημα οτι αυτος ο booloader δεν μπορει να ξεκλειδωθει και φυσικα δεν πηρα ποτε μειλ

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόνο σε μένα κρασαρει κάθε τρεις και λίγο ο Chrome ή το κάνει σε όλους? Το κόβει ο διαχειριστής μνήμης του G?
Link to comment
Share on other sites

για εμένα 4 είναι τα ελαττώματα, τα οποία όμως δεν είναι μεγάλα:

*1 GB RAM. το μόνο σίγουρο είναι ότι με 2 GB θα ήταν καλύτερα. ΑΛΛΑ! δεν θα κολλήσει το κινητό και γενικά την έλλειψη θα την καταλάβεις μόνο με πολύ βαριές εφαρμογές να τρέχουν ταυτόχρονα (πχ μου εχει τυχει να ανοιγω link απο το fb με firefox και ο firefox να κλείνει. αλλα με chrome δεν το εχω παθει ποτε αυτο). γενικά το κινητό προσφέρει πολύ καλή εμπειρία

*τα πλαϊνά κουμπιά είναι λίγο χαλαρά, και αν παιζεις κανα παιχνιδι με πολλα taps τα ακους λίγο. μικρό κατασκευαστικό ελάττωμα, όχι κάτι τραγικό με το οποίο δεν μπορείς να ζήσεις.

* ηχείο. είναι δυνατό, αλλά όχι ιδιαίτερα ποιοτικό. αν ακους μουσική από το ηχείο σε full ένταση και είσαι απαιτητικός μπορεί να σε ενοχλήσει. σε κλήσεις όμως είναι κομπλέ.

* έλλειψη hands free, εμένα συνήθως μου χαλάνε, οπότε δεν ειχα εξτρα και αναγκάστηκα να παρω καινούρια :P

 

Σύμφωνα σε όλα εκτός απο το 3ο. Σε μένα τα κουμπιά είναι μια χαρά. Ίσως εχεις πεσει σε ελλατωματική παρτίδα. Επίσης η εγγύηση αναφέρει οτι πρεπει να χρησιμοποιούνται γνήσια αξεσουάρ καο φορτιστές. Απο την στιγμη όμως που δεν δίνονται μαζί με την συσκευή δεν ξέρω σε περιπτωση στραβής μήπως το σερβίς πατήσει εκεί για ακύρωση της εγγύησης μιας και όλοι λίγο πολύ δεν χρησιμοποιούμε φορτιστες μοτορολα. Και που να τους βρείς άλλωστε;

Edited by ohristou
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόνο σε μένα κρασαρει κάθε τρεις και λίγο ο Chrome ή το κάνει σε όλους? Το κόβει ο διαχειριστής μνήμης του G?

 

Ο Chrome σε εμένα είναι υπερκομπλε, ο Firefox μάλλον πέφτει βαρύς και κλείνει..

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα σε όλα εκτός απο το 3ο. Σε μένα τα κουμπιά είναι μια χαρά. Ίσως εχεις πεσει σε ελλατωματική παρτίδα. Επίσης η εγγύηση αναφέρει οτι πρεπει να χρησιμοποιούνται γνήσια αξεσουάρ καο φορτιστές. Απο την στιγμη όμως που δεν δίνονται μαζί με την συσκευή δεν ξέρω σε περιπτωση στραβής μήπως το σερβίς πατήσει εκεί για ακύρωση της εγγύησης μιας και όλοι λίγο πολύ δεν χρησιμοποιούμε φορτιστες μοτορολα. Και που να τους βρείς άλλωστε;

 

Που θα ξέρουν τι φορτιστή χρησιμοποιησες; λέω εγώ τώρα..

Link to comment
Share on other sites

Που θα ξέρουν τι φορτιστή χρησιμοποιησες; λέω εγώ τώρα..

Λοιπόν, θυμήθηκα κάπου ότι έχω τον φορτιστή από το Motorola V3 που είχα πάρει πριν πολλάααα χρόνια. Αυτός αν θυμάμαι καλά είχε βυσματάκι mini usb. Έχω ανταπτοράκι από mini σε micro. Αν ποτέ πάθει τίποτα πλάκα πλάκα, θα τους πω πως αυτόν χρησιμοποιούσα. :P

 

btw, έβαλα το κινητό να φορτίσει σβηστό από 2% στις 16:06 και στις 17:55 ακριβώς έδειξε 100%, με φορτιστή 1Α (εξακριβωμένο ότι βγάζει τόσο πλέον... :) ). Απλά το αναφέρω γιατί έχει ερωτηθεί αρκετές φορές αν θυμάμαι καλά, και έτυχε να το δοκιμάσω στην πράξη.

Link to comment
Share on other sites

Ο Chrome σε εμένα είναι υπερκομπλε, ο Firefox μάλλον πέφτει βαρύς και κλείνει..

 

Εμένα για να ανοίξει ο Chrome θέλει 3 ταματα και ένα ξεματιασμα.. Αφού κλείσει 5 φορές με το άνοιγμα του app μετά δουλεύει ρολόι..

 

Καμία ιδέα κάνεις?

Link to comment
Share on other sites

O Chrome μου δουλεύει λες και είναι του Nexus 5. Σε βλέπω έτοιμο για ένα φορμάτ. Πάρε μια βαθειά ανάσα και βουρ! Κυριακή είναι...μιά χαρά! :p

 

Μωρέ βαριέμαι, το κινητό έχει 5 μέρες που το έστησα.. Ποιος τα ξαναπερναει όλα? Θα περιμένω καμία βδομάδα μήπως στρώσει με κανένα update. Έβαλα τον mozilla τώρα που πάει καλά και βλέπουμε

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλησπερα. Οποιος θελει σουπερ ταχυτητα και σταθεροτητα ας βαλει τον CM browser

ΑΠλα κορυφη στο moto G .

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα για να ανοίξει ο Chrome θέλει 3 ταματα και ένα ξεματιασμα.. Αφού κλείσει 5 φορές με το άνοιγμα του app μετά δουλεύει ρολόι..

 

Καμία ιδέα κάνεις?

 

για browser opera mini πολυ ελαφρύς και κάνει οικονομία στα δεδομένα

Σχετικά με την μπαταρία με 3 ώρες συνεχόμενο browsing με Wi-Fi σε airplane mode και φωτεινότητα στο ελάχιστο σε εμένα έπεσε η μπαταρία κατα 40% και θέλω να ρωτήσω δεν είναι πολύ ? Δηλαδή με 2 σιμ ενεργές και ανοιχτό wifi πόσο σας κρατάει ?

Edited by omg4
Link to comment
Share on other sites

Συμπαθητικά τραβάει. Έχει φλας ναι. Σε συνθήκες που έχει φωτισμό, έστω και χαμηλό, ενδεχομένως να βοηθήσει πολύ το HDR. Δεν έχω τραβήξει πολλές ακόμα. Το gps δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά δεν πιστεύω να έχει κανένα θέμα. Λίγο σε χάρτες που το ενεργοποίησα έβρισκε αμέσως στίγμα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για πειτε απόψεις για την κάμερα.Είναι καλές η φωτογραφίες τη νύχτα?Έχει φλας?

Επίσης το GPS πώς δουλευει?

Για τις φωτογραφίες δεν έχω άποψη, δεν είμαι φαν του αθλήματος. Μερικές που έχω τραβήξει για χαβαλέ,καλές μου φαίνονται. Το gps που το δουλεύω συνέχεια δουλεύει άψογα. Γρήγορο κλείδωμα και δυνατό σήμα παντού χωρίς διακοπές κ.τ.λ.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...