Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ούτε και σε εμένα με 6αρι και IOS 8.4.1

 

Μήπως ο φίλος τρέχει κάποια beta έκδοση του ios9;

 

Για το ios9 λεμε παιδια!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελευταία beta του iOS9.

 

Αυτήν εχω και εγω και δεν υπάρχει αυτή η επιλογή.

Βγάλε ενα screenshot απο το default mail app στο πεδίο των ρυθμίσεων μήπως απο εκεί ενεργοποιείται με κάποια ρύθμιση.

Δεν γίνεται ίδια έκδοση να έχουμε και να μην έχουμε το ίδιο αποτέλεσμα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν εχω και εγω και δεν υπάρχει αυτή η επιλογή.

Βγάλε ενα screenshot απο το default mail app στο πεδίο των ρυθμίσεων μήπως απο εκεί ενεργοποιείται με κάποια ρύθμιση.

Δεν γίνεται ίδια έκδοση να έχουμε και να μην έχουμε το ίδιο αποτέλεσμα.

Μήπως δεν έχεις ενεργοποιήσει το iCloud Drive από τις ρυθμίσεις του iCloud;

Link to comment
Share on other sites

Από προχθές δεν μου κάνει ενημερώσεις στις εφαρμογές το Appstore. Ενώ βγάζει τις ενημερώσεις, δεν τις πραγματοποιεί. Σήμερα μετά απο Hard reset πάει να τις ενημερώσει αλλά με ρυθμό χελώνας, πχ το messenger κανένα 10 λέπτο και δεν έχει φτάσει ούτε στο μισό. Καμμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν έχεις ενεργοποιήσει το iCloud Drive από τις ρυθμίσεις του iCloud;

Ενεργοποιημένο το εχω.

Περίεργο,αδύνατο να καταλάβω γιατί δεν μου το εμφανίζει.:confused::worry::blink:

 

http://s26.postimg.org/go5wdum49/image.png

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Από προχθές δεν μου κάνει ενημερώσεις στις εφαρμογές το Appstore. Ενώ βγάζει τις ενημερώσεις, δεν τις πραγματοποιεί. Σήμερα μετά απο Hard reset πάει να τις ενημερώσει αλλά με ρυθμό χελώνας, πχ το messenger κανένα 10 λέπτο και δεν έχει φτάσει ούτε στο μισό. Καμμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταίει;

 

Σε μένα με hard reset λύθηκε τ πρόβλημα

 

Και σε έμενά το ίδιο κάνει… Λογικά δεν είναι πρόβλημα στις συσκευές μας αλλά με τον server της Apple...

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιημένο το εχω.

Περίεργο,αδύνατο να καταλάβω γιατί δεν μου το εμφανίζει.:confused::worry::blink:

Στη δημιουργία νέου mail ή στην απάντηση σε εισερχόμενο, κράτησε πατημένο το δάχτυλο στο πεδίο του κειμένου και με τα βελάκια δες τις επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Στη δημιουργία νέου mail ή στην απάντηση σε εισερχόμενο, κράτησε πατημένο το δάχτυλο στο πεδίο του κειμένου και με τα βελάκια δες τις επιλογές.

 

Ωραίος,αυτή ήταν η λυση:)

Δεν πάταγα πριν στο πεδίο που ειναι γράψω για αυτο.

Αλλα σε απαντητικο email μου το έβγαζε αυτόματα δεξιά χωρίς να χρειαστεί να βάλω το δάχτυλο στο πεδίο όπου συντάσσουμε το email.

 

Μάλλον κάποιο bug ειναι που λογικά με την τελική έκδοση θα εξαφανιστεί.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Από προχθές δεν μου κάνει ενημερώσεις στις εφαρμογές το Appstore. Ενώ βγάζει τις ενημερώσεις, δεν τις πραγματοποιεί. Σήμερα μετά απο Hard reset πάει να τις ενημερώσει αλλά με ρυθμό χελώνας, πχ το messenger κανένα 10 λέπτο και δεν έχει φτάσει ούτε στο μισό. Καμμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταίει;

 

Και στο 8 και στο beta9 γινεται το ιδιο ακριβως! Ισως λογω της αναβαθμισης στο 9 σε λιγες μερες να γινεται καποια αλλαγη προφανως στους servers!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει πως βλέπω τις φωτογραφίες μου που ειναι αποθηκευμένες στο iCloud από το εξάρι. Υπάρχει κάποια εφαρμογή που θα πρέπει να κατεβάσω;
3>4
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει πως βλέπω τις φωτογραφίες μου που ειναι αποθηκευμένες στο iCloud από το εξάρι. Υπάρχει κάποια εφαρμογή που θα πρέπει να κατεβάσω;

 

Φωτογραφίες που είναι αποθηκευμένες στο iCloud, εμφανίζονται στο άλμπουμ "'Ολες οι φωτογραφίες". Εννοείται πως θα πρέπει να είναι ενεργοποιημένη η λειτουργία σε όλες τις συσκευές σου και να υπάρχει διαθέσιμος χώρος στο iCloud για να γίνει ο συγχρονισμός. :)

Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφίες που είναι αποθηκευμένες στο iCloud, εμφανίζονται στο άλμπουμ "'Ολες οι φωτογραφίες". Εννοείται πως θα πρέπει να είναι ενεργοποιημένη η λειτουργία σε όλες τις συσκευές σου και να υπάρχει διαθέσιμος χώρος στο iCloud για να γίνει ο συγχρονισμός. :)

 

 

Τουρλουμπούκι με αυτές του τηλεφώνου;

Δεν θα μπορούσαν να εμφανίζονται σε κάποιο άλμπουμ με το όνομα iCloud;

3>4
Link to comment
Share on other sites

Με ποιο πρόγραμμα μπορώ να δω που και πότε κατασκευάστηκε η συσκευή και λοιπά στοιχεία ?

Πήγαινε εδώ και εισήγαγε το σειριακό αριθμό της συσκευής σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τουρλουμπούκι με αυτές του τηλεφώνου;

Δεν θα μπορούσαν να εμφανίζονται σε κάποιο άλμπουμ με το όνομα iCloud;

 

Ενδιαφέρουσα άποψη, αν και συγχρονισμός σημαίνει όλες οι φωτογραφίες παντού. Οι φωτογραφίες της συσκευής εμφανίζονται ξεχωριστά στην ενότητα Φωτογραφίες > Στιγμές > Συλλογές > Έτη. :)

Link to comment
Share on other sites

Τουρλουμπούκι με αυτές του τηλεφώνου;

Δεν θα μπορούσαν να εμφανίζονται σε κάποιο άλμπουμ με το όνομα iCloud;

Φωτογραφίες στo icloud υπάρχουν όταν έχεις ενεργοποιήσει το icloud photo library και φαίνονται όλες στο άλμουμ "All photos". Αν δεν το έχεις ενεργοποιήσει τότε υπάρχει μόνο το icloud photo stream το οποίο συγχρονίζει, στις άλλες συσκευές που έχεις, έως 1000 φωτογρφίες τις οποίες έχεις τραβήξει με το κινητό σου.

 

Ότι τραβάς με το κινητό εμφανίζεται μέσα στο άλμπουμ κάμερας (εφόσον δεν έχεις ενεργοποιήσει το icloud photo library έτσι ονομάζεται). Ότι περνάς απο τον υπολογιστή σου εμφανίζεται σε ξεχωριστό άλμπουμ και αναλόγως πως τις έχεις ταξινομήσει στον υπολογιστή σου.

 

Τώρα αν χρησιμοποιείς το icloud drive (αντίστοιχο του dropbox πχ) και έχεις περάσει εκεί φωτογραφίες τότε αυτές μπορείς να τις δεις μέσω τρίτων εφαρμογών όπως είναι το documents 5. Στο ios 9 θα μπορείς να τις δεις από την μαμά εφαρμογή icloud.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Στο iCloud τα δωρεάν γιγα παραμένουν 5?
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Στο iCloud τα δωρεάν γιγα παραμένουν 5?

 

 

Ναι ,τόσο μου εμφανίζει σαν επιτρεπτό χώρο

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ναι ,τόσο μου εμφανίζει σαν επιτρεπτό χώρο

 

Και με την επισήμανση ότι, με 1 ευρώ το μήνα, δεν παίρνεις 20 γίγα επιπλέον. Παίρνεις 15, και συνολικά πας στα 20. ;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφίες στo icloud υπάρχουν όταν έχεις ενεργοποιήσει το icloud photo library και φαίνονται όλες στο άλμουμ "All photos". Αν δεν το έχεις ενεργοποιήσει τότε υπάρχει μόνο το icloud photo stream το οποίο συγχρονίζει, στις άλλες συσκευές που έχεις, έως 1000 φωτογρφίες τις οποίες έχεις τραβήξει με το κινητό σου.

 

 

 

Ότι τραβάς με το κινητό εμφανίζεται μέσα στο άλμπουμ κάμερας (εφόσον δεν έχεις ενεργοποιήσει το icloud photo library έτσι ονομάζεται). Ότι περνάς απο τον υπολογιστή σου εμφανίζεται σε ξεχωριστό άλμπουμ και αναλόγως πως τις έχεις ταξινομήσει στον υπολογιστή σου.

 

 

 

Τώρα αν χρησιμοποιείς το icloud drive (αντίστοιχο του dropbox πχ) και έχεις περάσει εκεί φωτογραφίες τότε αυτές μπορείς να τις δεις μέσω τρίτων εφαρμογών όπως είναι το documents 5. Στο ios 9 θα μπορείς να τις δεις από την μαμά εφαρμογή icloud.

 

 

Έχω 20GB στο cloud. Από υπολογιστή τις βλέπω κανονικά από την συσκευή ήθελα να μάθω πως.

Όταν τώρα σβήνω μια φωτό από το νέφος ελπίζω να μην σβήνει και από την συσκευή.

Στο OneDrive στο οποίο έχω άπλετο χώρο λόγω του ότι είμαι πρώην χρήστης WP δεν συγχρονίζονται τόσο άμεσα όπως με το iCloud. Πρέπει να μπαίνω στην εφαρμογή να περιμένω και γενικά δεν βολεύει.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Έχω 20GB στο cloud. Από υπολογιστή τις βλέπω κανονικά από την συσκευή ήθελα να μάθω πως.

Όταν τώρα σβήνω μια φωτό από το νέφος ελπίζω να μην σβήνει και από την συσκευή.

Στο OneDrive στο οποίο έχω άπλετο χώρο λόγω του ότι είμαι πρώην χρήστης WP δεν συγχρονίζονται τόσο άμεσα όπως με το iCloud. Πρέπει να μπαίνω στην εφαρμογή να περιμένω και γενικά δεν βολεύει.

Υπάρχει επιλογή δύο One drive για αυτόματο συγχρονισμό φώτο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχω 20GB στο cloud. Από υπολογιστή τις βλέπω κανονικά από την συσκευή ήθελα να μάθω πως.

Όταν τώρα σβήνω μια φωτό από το νέφος ελπίζω να μην σβήνει και από την συσκευή.

Στο OneDrive στο οποίο έχω άπλετο χώρο λόγω του ότι είμαι πρώην χρήστης WP δεν συγχρονίζονται τόσο άμεσα όπως με το iCloud. Πρέπει να μπαίνω στην εφαρμογή να περιμένω και γενικά δεν βολεύει.

Πέρασε το documents 5 και θα τις βλέπεις κανονικά από το κινητό. Ότι σβήνεις από το icloud σβήνεται από παντού.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με προηγούμενο ποστάρισμα του φίλου και τον Ευχαριστώ !Σχετικά με την εγγύηση .Το μοντελο μου (εξ Αμερικής) κατασκευάστηκε Ιούνιο του 2015 βάση του S/N .Επειδή δεν έχω απόδειξη αγοράς και Αφού εχω εκτυπώσει την συγκεκριμένη σελίδα με τα στοιχεία του τηλεφώνου .Σε περίπτωση που χρειαστώ εγγύηση είμαι καλυμμένος?Επίσης καλυπτομαι για 1η 2 χρόνια ?(λόγο Αμερικής που ισχύει νομίζω 1) Ευχαριστώ!

 

....Επίσης με το που το άνοιξα πήρε την έκδοση 8.4.1 εάν και εφόσον πάρουμε το iOS 9 παίζει να το πάρει γρηγορότερα σε σχέση με την Ευρώπη ;:O

Edited by stendor
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση".
Link to comment
Share on other sites

....Επίσης με το που το άνοιξα πήρε την έκδοση 8.4.1 εάν και εφόσον πάρουμε το iOS 9 παίζει να το πάρει γρηγορότερα σε σχέση με την Ευρώπη ;:O

 

Στο ios τις αναβαθμισεις τις παιρνουν ολοι ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ. Δηλαδη το ιδιο δευτερολεπτο, ανεξαρτητως μοντελου και χωρας.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...