Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά μετά από ένα τεστ που έκανα στο τηλέφωνο ..ισως...να είδα κάτι που να φταίει ...και αυτό... για την κατανάλωση μπαταρίας στο IOS 11

Οσοι είναι στην 11 αρα και χρησιμοποιούν το icloud για τις φωτό παρατήρησα κάτι σήμερα

Με απενεργοποιημένα τα δεδομένα καθώς και στις ρυθμίσεις φωτογραφίας και η συσκευή στο WIFI και στη φόρτιση ανέβηκαν οι φωτογραφίες στο icloud και μου γράφει η αποστολή τελείωσε και όλα ΟΚ

Οταν όμως βγάλεις τη συσκευή από τη φόρτιση και βγάλεις τη συσκευή από το WIFI και την βάλεις στα δεδομένα μόνο και ανοίξεις τις φωτογραφίες θα παρατηρήσετε ότι επάνω δίπλα στον πάροχο γυρίζει ένα κυκλάκι συνέχεια..που σημαίνει ότι δουλεύει στο παρασκήνιο ......και κάτω από τις φωτό γράφει ότι γίνεται ενημέρωση ..ενω είναι ενημερωμένες..και δεν σταματάει ποτέ ακόμα και αν πας στις ρυθμίσεις στις φωτογραφίες και ξαναενεργοποιήσεις τα data ...γράφει συνέχεια ενημέρωση με αποτέλεσμα σε αυτή τη περίπτωση εκτος από μπαταρια να τρως και τα δεδομένα σου χωρίς σταματημό

Μπορειτε να το παρατηρήσετε και εσείς ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά μετά από ένα τεστ που έκανα στο τηλέφωνο ..ισως...να είδα κάτι που να φταίει ...και αυτό... για την κατανάλωση μπαταρίας στο IOS 11

Οσοι είναι στην 11 αρα και χρησιμοποιούν το icloud για τις φωτό παρατήρησα κάτι σήμερα

Με απενεργοποιημένα τα δεδομένα καθώς και στις ρυθμίσεις φωτογραφίας και η συσκευή στο WIFI και στη φόρτιση ανέβηκαν οι φωτογραφίες στο icloud και μου γράφει η αποστολή τελείωσε και όλα ΟΚ

Οταν όμως βγάλεις τη συσκευή από τη φόρτιση και βγάλεις τη συσκευή από το WIFI και την βάλεις στα δεδομένα μόνο και ανοίξεις τις φωτογραφίες θα παρατηρήσετε ότι επάνω δίπλα στον πάροχο γυρίζει ένα κυκλάκι συνέχεια..που σημαίνει ότι δουλεύει στο παρασκήνιο ......και κάτω από τις φωτό γράφει ότι γίνεται ενημέρωση ..ενω είναι ενημερωμένες..και δεν σταματάει ποτέ ακόμα και αν πας στις ρυθμίσεις στις φωτογραφίες και ξαναενεργοποιήσεις τα data ...γράφει συνέχεια ενημέρωση με αποτέλεσμα σε αυτή τη περίπτωση εκτος από μπαταρια να τρως και τα δεδομένα σου χωρίς σταματημό

Μπορειτε να το παρατηρήσετε και εσείς ?

 

Έχει αναφερει κι άλλος το ίδιο κόλλημα

Κάτι τέτοιο τρώει την μπαταρία πιθανόν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην μηλοπαρεα, επέστρεψα πάλι σε ios με ένα iphone 6. Αναβάθμισα σε 11.0.2 και παρατήρησα κι εγώ έντονο battery drain απογοητευτηκα λίγο αλλά θα διορθωθεί σιγά-σιγά με μελλοντικά updates. Είμαι χαρούμενος όπως και να 'χει με την επιστροφή μιας και σε galaxy a3 2016 που ειμουν με την τελευταία έκδοση του android είχα αρκετά κολλήματα..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην μηλοπαρεα, επέστρεψα πάλι σε ios με ένα iphone 6. Αναβάθμισα σε 11.0.2 και παρατήρησα κι εγώ έντονο battery drain απογοητευτηκα λίγο αλλά θα διορθωθεί σιγά-σιγά με μελλοντικά updates. Είμαι χαρούμενος όπως και να 'χει με την επιστροφή μιας και σε galaxy a3 2016 που ειμουν με την τελευταία έκδοση του android είχα αρκετά κολλήματα..

 

Δυστυχώς δεν τα πηγαίνει καλά ακόμη η νέα έκδοση

Περιμένουμε βελτιώσεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που το κουμπί ρύθμισης αυτόματης φωτεινότητας οθόνης εκτός απο στην προσβασιμότητα που ειναι στα βοηθήματα οθόνης, πάει μερικές φορές και στις ρυθμίσεις στην μπαταρία, με ξεπερνάει :wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα

 

Θελω να χρησιμοποιησω ενα 6αρι το οποιο τρεχει στην εκδοση ios9

 

Μπορω να κανω "ανάκτηση απο icloud' οταν τωρα χρησιμοποιω την 10;

 

Εχω την εντυπωση θα με "υποχρεωσει" να αναβαθμισω, οποτε θα παω αναγκαστικα στην 11.0,3

 

Υπαρχει καποιος αλλος τροπος να απο φυγω την 11;

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

Θελω να χρησιμοποιησω ενα 6αρι το οποιο τρεχει στην εκδοση ios9

 

Μπορω να κανω "ανάκτηση απο icloud' οταν τωρα χρησιμοποιω την 10;

 

Εχω την εντυπωση θα με "υποχρεωσει" να αναβαθμισω, οποτε θα παω αναγκαστικα στην 11.0,3

 

Υπαρχει καποιος αλλος τροπος να απο φυγω την 11;

 

Ευχαριστω

 

Με icloud θα τα παρεις ολα,χωρις θεμα.Δεν θα αναβαθμιστεις αλλα υπαρχει τροπος να κοψεις τα ota updates.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

Θελω να χρησιμοποιησω ενα 6αρι το οποιο τρεχει στην εκδοση ios9

 

Μπορω να κανω "ανάκτηση απο icloud' οταν τωρα χρησιμοποιω την 10;

 

Εχω την εντυπωση θα με "υποχρεωσει" να αναβαθμισω, οποτε θα παω αναγκαστικα στην 11.0,3

 

Υπαρχει καποιος αλλος τροπος να απο φυγω την 11;

 

Ευχαριστω

 

Δεν χρειάζεται να αναβαθμίσεις μπορείς να μείνεις σε iOS 9

Όχι δεν γίνεται να περάσεις backup που είναι από iOS 10

Αν αναβαθμίσεις για τον οποιοδήποτε λόγο αναγκαστικά πάντοτε πας στην τελευταία έκδοση που τρέχει την συγκεκριμένη στιγμή.

Σήμερα είναι η 11.0.3

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια χθες το βραδυ το εβαλα να φορτιζει και εκανε απο μονο του την αναβαθμιση σε ιοσ11.0.3 χωρις εγω να πατησω τιποτα. εχω γινει εξαλλος το κινητο εχει καταντησει μη λειτουργικο, η δε εφαρμογη με email τα εχει παιξει τελειως. Εχω κατεβασει ipsw 10.3.3 μπορω να γυρισω ή ειναι αργα πλεον?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια χθες το βραδυ το εβαλα να φορτιζει και εκανε απο μονο του την αναβαθμιση σε ιοσ11.0.3 χωρις εγω να πατησω τιποτα. εχω γινει εξαλλος το κινητο εχει καταντησει μη λειτουργικο, η δε εφαρμογη με email τα εχει παιξει τελειως. Εχω κατεβασει ipsw 10.3.3 μπορω να γυρισω ή ειναι αργα πλεον?

 

Κάτι πάτησες και δεν το κατάλαβες

Δεν κάνει μόνο του την αναβάθμιση

Δεν μπορείς να γυρίσεις πίσω

Λίγο υπομονή μερικές μέρες να βγει η 11.1 και θα είσαι καλά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια χθες το βραδυ το εβαλα να φορτιζει και εκανε απο μονο του την αναβαθμιση σε ιοσ11.0.3 χωρις εγω να πατησω τιποτα. εχω γινει εξαλλος το κινητο εχει καταντησει μη λειτουργικο, η δε εφαρμογη με email τα εχει παιξει τελειως. Εχω κατεβασει ipsw 10.3.3 μπορω να γυρισω ή ειναι αργα πλεον?

βγαζει μονο του μυνηματακι να κανει αναβαθμιση, επιλεγεις "ΟΧΙ"

μετα ξαναβγαζει ενα μνμ που λει: να γινει η αναβαθμιση το βραδυ κατα τη φορτιση.

 

Αν δεν το πηρες χαμπαρι και πατησες βιαστικα, την εκανε μονο του :(

Link to comment
Share on other sites

Αργοτερα πατησα παιδια, μου το εβγαλε το μυνηματακι αυτο τη πεμπτη το απογευμα. Ενας φιλος με ειπε οτι στην φορτιση κανει αναβαθμισεις.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Αργοτερα πατησα παιδια, μου το εβγαλε το μυνηματακι αυτο τη πεμπτη το απογευμα. Ενας φιλος με ειπε οτι στην φορτιση κανει αναβαθμισεις.

 

Όπως σου ειπαν από πάνω έγινε

Δεν κάνει μόνο του

Πάτησες εσυ κατά λάθος

Βγάζει 2 μηνύματα.

Το 2ο είναι παγίδα δεν το προσεχείς και κατά λάθος του επιτρέπεις να κάνει αναβάθμιση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

παιδες, μου εβγαλε τη πεμπτη αν θελω να κανω αναβαθμιση και πατησα αργοτερα. Το φορτισα και το πρωι που το εβγαλα ειδα αλλο interface και μου ζητησε apple id. Τι να πω, κριμα.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

παιδες, μου εβγαλε τη πεμπτη αν θελω να κανω αναβαθμιση και πατησα αργοτερα. Το φορτισα και το πρωι που το εβγαλα ειδα αλλο interface και μου ζητησε apple id. Τι να πω, κριμα.

 

Υπομονή μέχρι την 11.1 δεν μπορείς να κανείς κάτι άλλο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή μέχρι την 11.1 δεν μπορείς να κανείς κάτι άλλο

 

Ή μπλοκαρεις τα OTA updates.Εγω σημερα παραλιγο να την πατησω και το μπλοκαρα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Τρελά προβλήματα με την 11.0.3, το τηλέφωνο απενεργοποιείτε ξαφνικά και με την μπαταρία στο 1/4 και μετά δεν ανοίγει ούτε όταν το φορτίζεις.

Μετά από 10+ ώρες φορτίσεις και ενώ δειχνει το κόκκινο της μπαταρίας ανάβει η συσκευή και λειτουργεί κανονικά μέχρι να ξαναπάει στο 1/4.

M. K.
Link to comment
Share on other sites

Ή μπλοκαρεις τα OTA updates.Εγω σημερα παραλιγο να την πατησω και το μπλοκαρα.

 

Πως μπλοκάρεις τα updates? Υπάρχει τρόπος να μην σε ζαλίζει ή να μην τα κατεβάσει καν;

Link to comment
Share on other sites

Πως μπλοκάρεις τα updates? Υπάρχει τρόπος να μην σε ζαλίζει ή να μην τα κατεβάσει καν;

 

Επειδη μονα τους κατεβαινουν και χωρις να το καταλαβεις εχεις πιθανοτητες να κανεις εγκατασταση.

Εγω ας πουμε βρηκα 2 φορες κατεβασμενο στο κινητο την αναβαθμιση για iOS 11 και αλλες 2 την 10.3.3 οταν ειχα παει απο 10.3.2 στην 10.3.1.

Ψαξε για tvOS beta και κανεις εγκατασταση το προφιλ.Απλα θελει να το κανεις με τον safari και οχι με αλλο browser οπως τον chrome.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω στις ειδοποιησεις ενα μηνα για update ....περιμενω να ακουσω αποψεις και μετα τη κανω χειροκινητα

 

τιποτα δε γινεται μονο του νομιζω εκτος και αν εχεις επιλογη τετοια κανει

Link to comment
Share on other sites

Άντε να βγει η 11.1 γιατί μεγάλο θέμα με την μπαταρία. Στη δουλειά συνέχεια με power bank είμαι. Έχουμε κάποιο στοιχείο για το πότε ακριβώς είναι να βγει;

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Άντε να βγει η 11.1 γιατί μεγάλο θέμα με την μπαταρία. Στη δουλειά συνέχεια με power bank είμαι. Έχουμε κάποιο στοιχείο για το πότε ακριβώς είναι να βγει;

 

Σε 2 μέρες κάπου είχα διαβάσει νομίζω

Διορθώνει κατά πολύ τις συσκευές σε αυτονομία και αρκετά άλλα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Επειδη μονα τους κατεβαινουν και χωρις να το καταλαβεις εχεις πιθανοτητες να κανεις εγκατασταση.

Εγω ας πουμε βρηκα 2 φορες κατεβασμενο στο κινητο την αναβαθμιση για iOS 11 και αλλες 2 την 10.3.3 οταν ειχα παει απο 10.3.2 στην 10.3.1.

Ψαξε για tvOS beta και κανεις εγκατασταση το προφιλ.Απλα θελει να το κανεις με τον safari και οχι με αλλο browser οπως τον chrome.

 

Σε ευχαριστώ πολύ !!

Link to comment
Share on other sites

Μολις εβαλα την 11.1 για να δουμε πως θα παει. Αν εγω το μονο προβλημα που αντιμετωπισα με την 11 ηταν αυτο της μπαταριας και οχι στις εφαρμογες.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε και εμείς που είμαστε ακόμα με 10.03 :p:p

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...