Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε μένα πάντως η κατανάλωση είναι χάλια.. Μάλλον θα τα βγάλω όλα και θα το λειτουργώ σαν να μην έχω τα προνόμια του ios10

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το raise to wake υπάρχει για να βλέπεις τις ειδοποιήσεις που έχεις χωρίς να χρειάζεται να πατάς κάποιο πλήκτρο. Προστέθηκε γιατί όταν είχε βγει το 6s έλεγαν όλοι ότι πατάνε το home button και αμέσως ξεκλείδωνε το κινητό λόγω του ότι ο αισθητήρας διάβαζε πολύ γρήγορα το αποτύπωμα.

 

Οπότε όταν σηκώνεις το κινητό ενεργοποιείται η οθόνη και εφόσον έχεις το touch id στο on τότε ακουμπάς το δάχτυλο και μπαίνεις στο μενού. Αν δεν δουλεύεις το touch id, όπως εσύ, τότε πρέπει να πατήσεις το home button για να ξεκλειδώσει το κινητό.

 

Τώρα τι κατανάλωση έχει αυτό στην μπαταρία δεν το γνωρίζω. Αυτό μπορούν να το πουν όσοι έχουν 6s ή 7. H apple αναφέρει ότι δεν ενεργοποιείται σε κάθε κίνηση που γίνεται αλλά δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά για να ξέρω.

 

Όσοι έχουν αυτή την επιλογή μπορεί να την δοκιμάσουν και να μας πουν την άποψη τους.

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως η κατανάλωση είναι χάλια.. Μάλλον θα τα βγάλω όλα και θα το λειτουργώ σαν να μην έχω τα προνόμια του ios10

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

 

Εμενα παλι η μπαταρια παει καλυτερα με το 10ρι παρα με το 9ρι και την περασα και ΟΤΑ!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας. Ηθελα να μαθω αν σε εσας δουλευει η πυξιδα. Ευχαριστω

 

Ναι κανονικά, της έχετε κάνει βαθμονόμηση;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω οτι μπορεί να φάω κράξιμο, αλλά ως παλιός κολλημένος Nokiaκιας, θα το επισημάνω : Έπρεπε να περάσει μια σχεδόν δεκαετία, μέχρι την έλευση του iOS 10, ώστε να υπάρχει πλέον φωνητική αναγγελία καλούντος . . .

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω οτι μπορεί να φάω κράξιμο, αλλά ως παλιός κολλημένος Nokiaκιας, θα το επισημάνω : Έπρεπε να περάσει μια σχεδόν δεκαετία, μέχρι την έλευση του iOS 10, ώστε να υπάρχει πλέον φωνητική αναγγελία καλούντος . . .

 

Δουλεύει στα ελληνικά ξέρεις;

Η μόνο αγγλικά αναγνωρίζει;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω οτι μπορεί να φάω κράξιμο, αλλά ως παλιός κολλημένος Nokiaκιας, θα το επισημάνω : Έπρεπε να περάσει μια σχεδόν δεκαετία, μέχρι την έλευση του iOS 10, ώστε να υπάρχει πλέον φωνητική αναγγελία καλούντος . . .

Είναι που λένε κάλιο αργά παρά ποτέ... Καλημέρα.

Πως κανω βαθμονηση στη πυξιδα. Μπαινω στην εφαρμογη αλλα δε μου βγαζει για βαθμονηση. Ευχαριστω

Καλημέρα. Κανονικά όταν ανοίξεις την εφαρμογή σου βγάζει έναν κύκλο με μία κόκκινη μπίλια και σου λέει να περιστρέψεις το κινητό, σαν να κάνεις 8άρια με τον καρπό σου. Αν δεν σου βγάζει τέτοια ένδειξη τότε κάνε το από μόνος σου ή μπες στους χάρτες και κάνε εκείνη την βαθμονόμιση με τον ίδιο τρόπο, κουνώντας το χέρι σε 8άρια.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει στα ελληνικά ξέρεις;

 

Η μόνο αγγλικά αναγνωρίζει;

 

 

 

Ελληνικά κανονικότατα!!!

Μια φορά βέβαια λεει το όνομα, στην αρχή!

Μπορεις να κατεβάσεις και ανδρική φωνή και επίσης βελτιωμένη τη γυναικεία ...

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά κανονικότατα!!!

Μια φορά βέβαια λεει το όνομα, στην αρχή!

Μπορεις να κατεβάσεις και ανδρική φωνή και επίσης βελτιωμένη τη γυναικεία ...

 

Ωραία σ ευχαριστώ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι εύκολο πείτε πως ενεργοποιείται. Πολύ καλή και βολική λειτουργία θα την ενεργοποιήσω και εγώ να δω αν θα με βολέψει.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω οτι μπορεί να φάω κράξιμο, αλλά ως παλιός κολλημένος Nokiaκιας, θα το επισημάνω : Έπρεπε να περάσει μια σχεδόν δεκαετία, μέχρι την έλευση του iOS 10, ώστε να υπάρχει πλέον φωνητική αναγγελία καλούντος . . .

 

Ο Nokiaς ο σωστός μας έδειξε τον δρόμο πάλι......:)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι εύκολο πείτε πως ενεργοποιείται. Πολύ καλή και βολική λειτουργία θα την ενεργοποιήσω και εγώ να δω αν θα με βολέψει.

 

 

 

Ρυθμίσεις - τηλέφωνο - ανακοίνωση κλήσεων και διαλέγεις!!!

Εγώ το έχω στο ΠΑΝΤΑ!

 

Ο Nokiaς ο σωστός μας έδειξε τον δρόμο πάλι......:)

 

 

Α ρε montoya_42 . . . Περασμένα μεγαλεία . . .

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - τηλέφωνο - ανακοίνωση κλήσεων και διαλέγεις!!!

Εγώ το έχω στο ΠΑΝΤΑ!

 

Επειδή δεν έχει έρθει ακόμα το 7 Plus μου είναι εύκολο να μου πεις τι άλλες επιλογές υπάρχουν;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχει έρθει ακόμα το 7 Plus μου είναι εύκολο να μου πεις τι άλλες επιλογές υπάρχουν;
Αυτές https://goo.gl/photos/Adfj2aXKh3M8c1Mk6

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

 

Χίλια ευχαριστώ, αυτήν με τα ακουστικά μόνο με ενδιαφέρει. Φαντάζομαι ισχύει και με bluetooth ακουστικά;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Χίλια ευχαριστώ, αυτήν με τα ακουστικά μόνο με ενδιαφέρει. Φαντάζομαι ισχύει και με bluetooth ακουστικά;

Λογικά ναι. Δεν το έχω δοκιμάσει.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Με το αυτοκινητο μου παντως δε πετυχε :p

Μάλλον θα θέλει το carplay για να παίξει :lol:

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Με το αυτοκινητο μου παντως δε πετυχε :p

 

Να αλλάξεις αυτοκίνητο.....:lol:

Πάντως χρήσιμη προσθήκη.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα θέλει το carplay για να παίξει :lol:

 

Σχεδιάζεται σε υπολογιστές Apple αλλα δεν εχει της Apple το λειτουργικό :p

 

Να αλλάξεις αυτοκίνητο.....:lol:

 

Ναι καθε βδομάδα θα παίρνω αλλο μεχρι να βρω που δουλεύει :lol:

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Απορία!

 

Έδωσα σε μια φίλη το κινητό. Εκείνη έχει iPad με περασμένα τα στοιχεία του Apple ID στο ipad. Ενεργοποιήσαμε κανονικά το κινητό, προσπαθούμε να ενεργοποιήσουμε το iMessage και λέει "αναμονή για ενεργοποίηση". Ενώ βγάζει το μήνυμα ότι μπορεί να χρεωθεί κλπ, δεν κάνει κάτι άλλο. Και επίσης εκεί που έχει το μένουν αποστολή και λήψη" έχει μόνο τα μειλ του apple id, και όχι το κινητό της. Διάβασα και της apple τις λύσεις αλλά τίποτα. Μόνο μέσω μειλ την αφήνει να στείλει. Έχει COSMOTE αν αυτό βοηθάει.

Καμία ιδέα;

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Απορία!

 

Έδωσα σε μια φίλη το κινητό. Εκείνη έχει iPad με περασμένα τα στοιχεία του Apple ID στο ipad. Ενεργοποιήσαμε κανονικά το κινητό, προσπαθούμε να ενεργοποιήσουμε το iMessage και λέει "αναμονή για ενεργοποίηση". Ενώ βγάζει το μήνυμα ότι μπορεί να χρεωθεί κλπ, δεν κάνει κάτι άλλο. Και επίσης εκεί που έχει το μένουν αποστολή και λήψη" έχει μόνο τα μειλ του apple id, και όχι το κινητό της. Διάβασα και της apple τις λύσεις αλλά τίποτα. Μόνο μέσω μειλ την αφήνει να στείλει. Έχει COSMOTE αν αυτό βοηθάει.

Καμία ιδέα;

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τέτοιο θέμα είχα και εγώ με την δικιά μου sim της cosmote. Τελικά έφταιγε η sim.

 

Το πιο απλό είναι να δοκιμάσετε μια άλλη sim να δείτε αν εμφανίζεται κανονικά το νούμερο και μετά να πάρετε την cosmote να το δει και να κάνει αίτημα για αντικατάσταση.

 

έχετε δοκιμάσει restore setup as new κτλ.;

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιο θέμα είχα και εγώ με την δικιά μου sim της cosmote. Τελικά έφταιγε η sim.

 

Το πιο απλό είναι να δοκιμάσετε μια άλλη sim να δείτε αν εμφανίζεται κανονικά το νούμερο και μετά να πάρετε την cosmote να το δει και να κάνει αίτημα για αντικατάσταση.

 

έχετε δοκιμάσει restore setup as new κτλ.;

 

Μετα απο restore της το εδωσα. Δεν ειχε τιποτα μεσα. Το πιο πιθανο ειναι να ειναι η καρτα που λες. Με τη δικη μου σιμ ηταν μια χαρα. Για να δουμε...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...