Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι δυνατόν να μην μπορείς να επισυνάψεις ένα αρχείο απευθείας στο mail και να πρέπει να πας στην εφαρμογή που το έχεις αποθηκεύσει και από εκεί να το στείλεις με καινούργιο mail αφού δεν γίνεται επισύναψη σε απαντητικό mail.

Δεν μπορώ να σπάω την αλυσίδα μηνυμάτων και να στέλνω ξεκάρφωτο mail με το αρχείο, συν το χρόνο που χρειάζεται αυτή η διαδικασία.

 

Στο Mail του iOS 9 μπορούν να προστεθούν συνημμένα αρχεία από το iCloud Drive και από υπηρεσίες τρίτων, Dropbox κ.α.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο Mail του iOS 9 μπορούν να προστεθούν συνημμένα αρχεία από το iCloud Drive και από υπηρεσίες τρίτων, Dropbox κ.α.

 

Ισχυει και το εγραψα και πιο πανω, αλλα δεν ξερω αν η δυνατοτητα αυτη υπαρχει και σε απαντητικα email.:worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στο Mail του iOS 9 μπορούν να προστεθούν συνημμένα αρχεία από το iCloud Drive και από υπηρεσίες τρίτων, Dropbox κ.α.

Πολύ ευχάριστη είδηση. Μαζί με τις διαρροές που απ ότι διάβασα χθες μάλλον είναι όλες αληθινές, θα δούμε καλά πράγματα φέτος.

Μπορώ να περάσω στο ipad Air την beta 9 για να δοκιμάσω κάποια πράγματα;

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχάριστη είδηση. Μαζί με τις διαρροές που απ ότι διάβασα χθες μάλλον είναι όλες αληθινές, θα δούμε καλά πράγματα φέτος.

Μπορώ να περάσω στο ipad Air την beta 9 για να δοκιμάσω κάποια πράγματα;

 

Ναι μπορείς η διαδικασία είναι εύκολη. Εδώ έχω αναρτήσει οδηγό!

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς η διαδικασία είναι εύκολη. Εδώ έχω αναρτήσει οδηγό!

Σ ευχαριστώ θα το επιχειρήσω το σαββατοκυριακο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ θα το επιχειρήσω το σαββατοκυριακο.

 

εάν αντιμετωπίσεις οποιοδήποτε πρόβλημα, ενημέρωσέ με :)

Link to comment
Share on other sites

Κατι άλλο που θέλω να ρωτήσω επειδη εχω καιρό να ασχοληθώ. Στο iCloud αποθηκευουν ολες οι εφαρμογές πλέον?

Γιατί παλιότερα αν είχα ένα αρχείο excel στο cloude του mac μου, μου το ανοιγε μόνο μα το numbers και όχι με την εφαρμογή excel που επιθυμούσα.

Αυτό που θέλω είναι το εξης:

Να αποθηκευω στο iCloud Drive σ ενα φακελο ολα τα αρχεια της δουλειας μου και να τα ανοίγω στο iPhone με την εφαρμογή που εγω θέλω. Οποιαδήποτε αλλάγη κάνω στο αρχειο με την εφαρμογή που θα χρησιμοποιησω στο iphone πχ MS excel, να ενημερωθει το αρχείο και στον φακελο που έχω στο iCloud Driver.

Αυτό κάνω τωρα μεσω του Sky Drive της microsoft.

Εχω εκεί ολα μου τα αρχεία και αν κάνω κάποια αλλαγή στην εφαρμογή microsoft office στο Note μου, ενημερώνεται αυτόματα και την έχω στο mac μολις ανοίξω εκεί το αρχείο.

 

Και φυσικά αν θέλω να επισυνάψω ενα αρχειο σε απαντητικό mail, από οποιονδήποτε φάκελο που έχω στον iCloude drive να μου το επιτρέπει η εφαρμογή mail με λιγες κινησεις.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

@Te_salat Αυτό που ζητάς έχει ολοκληρωθεί στο iOS 9. Ένα εξαιρετικό σχετικό άρθρο:

Επιτέλους άρχισαν να καταλαβαινουν ότι υπάρχει και κοινό που χρησιμοποιεί το ios για σοβαρότερα πράγματα εκτός του να παραγγέλνει πίτσες :)

Αν δουλέψει όπως στο Mac θα είναι τέλειο.

Το είχα γράψει πολύ παλιά ότι θα έπρεπε να κάνουν το iCloud σαν τον finder και κάθε εφαρμογή να έχει φάκελο με τα documents της εκεί και θα μπορείς να τα μοιράζεις σε άλλες εφαρμογές

Ελπίζω βέβαια ένα αρχείο που υπάρχει στον φάκελο πχ του numbers να ανοίγει με Excel Microsoft for mac αλλα και σε windows pc γιατι θυμάμαι παλιά ότι δεν γίνονταν. Έπρεπε να το ανοίξεις υποχρεωτικά με numbers για Mac Το οποίο είναι μόνο για να δημιουργείς λίστες για ψώνια.

Edited by impreza_sti
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει.....

 

Στο Mail του iOS 9 μπορούν να προστεθούν συνημμένα αρχεία από το iCloud Drive και από υπηρεσίες τρίτων, Dropbox κ.α.

 

@Te_salat Αυτό που ζητάς έχει ολοκληρωθεί στο iOS 9. Ένα εξαιρετικό σχετικό άρθρο:

 

Καλησπέρα στο forum ..

Επιτέλους !! Δεν με βλέπω να αλλάζω λειτουργικό αν ισχύουν όλα τα ανωτέρω !!

Η πιο σημαντική αλλαγή στο νέο λειτουργικό κατά την γνώμη μου , με βάση τα όσα γνωρίζω για το ios 9 ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ελπίζω βέβαια ένα αρχείο που υπάρχει στον φάκελο πχ του numbers να ανοίγει με Excel Microsoft for mac αλλα και σε windows pc γιατι θυμάμαι παλιά ότι δεν γίνονταν. Έπρεπε να το ανοίξεις υποχρεωτικά με numbers για Mac Το οποίο είναι μόνο για να δημιουργείς λίστες για ψώνια.

 

Και το excel for mac , θέλει πολύ δουλειά για να γίνει σωστό κατά την γνώμη μου ..

( sorry για το of topic ..):O

Edited by impreza_sti
Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

 

Και το excel for mac , θέλει πολύ δουλειά για να γίνει σωστό κατά την γνώμη μου ..

( sorry για το of topic ..):O

 

Δουλεύω μέσω office 365 και είναι άψογο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύω μέσω office 365 και είναι άψογο.

 

Thanks

Θα προσπαθήσω να το δοκιμάσω ..

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ακουσει κατι. Δεν ξερω δηλαδη να σου πω.

 

Καπου ειχα διαβασει οτι το προβλημα οφειλετσι σε καποια ελαττωματικα ελασματα των οθονων και γι αυτο δεν κουμπωνει ακριβως.

 

Επισης, ειχα πετυχει ενα βιντεακι στο youtube, που καποιος ελυσε το θεμα με τον εξης απλο τροπο: ξεσφιξε λιγο τις 2 βιδες που ειναι στο κατω μερος, πιεσε καλα την οθονη προς τα μεσα (στο κατω μερος, οπου του εκανε το ιδιο με το δικο σου) και οπως ειχε πιεσμενη την οθονη προς τς μεσα, βιδωσε καλα τις βιδιτσες. Κσι λεει οτι το προβλημα λυθηκε.

 

Λοιπόν μίλησα με τη document καοι μου είπαν να το πάω να το βιδώσουν (προφανώς εννοούν να κάνουν realign την οθόνη) Αν δε το πρόβλημα παραμένει το αλλάζουν με refurb.

 

Συνήθως μου είπαν όμως ότι το βίδωμα το φτιάχνει. Πάρα πολύ ευγενικοί και εξυπηρετικοί να σημειώσω. Θα το πάω η αύριο η Τρίτη.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μίλησα με τη document καοι μου είπαν να το πάω να το βιδώσουν (προφανώς εννοούν να κάνουν realign την οθόνη) Αν δε το πρόβλημα παραμένει το αλλάζουν με refurb.

 

Συνήθως μου είπαν όμως ότι το βίδωμα το φτιάχνει. Πάρα πολύ ευγενικοί και εξυπηρετικοί να σημειώσω. Θα το πάω η αύριο η Τρίτη.

Ελπίζω να φτιάξει με ένα απλό βιδωματάκι!

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να φτιάξει με ένα απλό βιδωματάκι!

 

το ελπίζω και εγώ. Αν όχι θα το αφήσω όπως είναι, αν δε βγάλει άλλα προβλήματα βέβαια.. Πάντως το γνωρίζουν πολύ καλά το πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

το ελπίζω και εγώ. Αν όχι θα το αφήσω όπως είναι, αν δε βγάλει άλλα προβλήματα βέβαια.. Πάντως το γνωρίζουν πολύ καλά το πρόβλημα..

 

Ειναι η πιο συνηθισμενη κατασκευαστικη αστοχια στο 6αρι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει και το εγραψα και πιο πανω, αλλα δεν ξερω αν η δυνατοτητα αυτη υπαρχει και σε απαντητικα email.:worry:

Υπάρχει και σε απαντητικα email.

Αλλα δεν υπάρχει η δυνατότητα όταν συντάξεις νέο Mail.

Μάλλον με το iOS 10 αυτή η δυνατότητα :p

Κάθε πράγμα στο καιρό του:D

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και σε απαντητικα email.

Αλλα δεν υπάρχει η δυνατότητα όταν συντάξεις νέο Mail.

Μάλλον με το iOS 10 αυτή η δυνατότητα :p

Κάθε πράγμα στο καιρό του:D

Υπάρχει η δυνατότητα σε όλες τις περιπτώσεις.

 

http://i61.tinypic.com/izvlg7.png

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν υπάρχει αυτο που λες.

Ποια έκδοση έχεις και ποια εφαρμογή Mail χρησιμοποιείς;

Μήπως είσαι jb;

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν υπάρχει αυτο που λες.

Ποια έκδοση έχεις και ποια εφαρμογή Mail χρησιμοποιείς;

Μήπως είσαι jb;

Τελευταία beta του iOS9.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...