Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εψαξα παντως σε ξενα forum και ειδα οτι σε αρκετους τα εχουν αντικαταστησει με καινουρια.Καθε φορα που το ειχα σε τσεπη ημουν παντα ορθιος δεν καθομουν εννοω για να λυγισει η κατι τετοιο. Ανακατασκευασμενο σημαινει μεταχειρισμενο ,ακριβως σαν το δικο μου με την διαφορα οτι το πηρα του κουτιου. (δεν ειμαι και αθηνα να πεταχτω να το κοιταξουν)

ναι σημαίνει μεταχυρισμενο, αν και στο μάτι καινούργιο θα είναι (τώρα μεσα θα είναι θέμα τύχης)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι σημαίνει μεταχυρισμενο, αν και στο μάτι καινούργιο θα είναι (τώρα μεσα θα είναι θέμα τύχης)

 

ισχυει οτι στα apple store εχει αμεση αντικατασταση με καινουριο ??

Βασιλης
Link to comment
Share on other sites

ισχυει οτι στα apple store εχει αμεση αντικατασταση με καινουριο ??

apple δεν δίνει καινουργια... μόνο ανακατασκευασμενα (πολιτική της apple), και ναι αν το δεχτούν σαν εγγύηση μπορούν ακόμη και την ίδια μέρα (αν και απίθανο) να σου το δώσουν... αλλα αφού λες δεν το έκανε από την αρχή δεν ξέρω τι να σου (ενωω αν το δεχτούν η όχι)

Link to comment
Share on other sites

ισχυει οτι στα apple store εχει αμεση αντικατασταση με καινουριο ??

Στα Apple Store, μετά το πέρας 15 ημερών γίνεται αντικατάσταση συσκευής μόνο με ανακατασκευασμένο.

Ουσιαστικά και τα ανακατασκευασμένα καινούρια είναι. Έρχονται από το εργοστάσιο διπλωμένα στις γνωστές ζελατίνες, με καινούρια εξωτερικά μέρη και μπαταρία.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

apple δεν δίνει καινουργια... μόνο ανακατασκευασμενα (πολιτική της apple), και ναι αν το δεχτούν σαν εγγύηση μπορούν ακόμη και την ίδια μέρα (αν και απίθανο) να σου το δώσουν... αλλα αφού λες δεν το έκανε από την αρχή δεν ξέρω τι να σου (ενωω αν το δεχτούν η όχι)

 

δεν ανεφερα καπου οτι μου το εκανε η οχι απο την αρχη,αλλα οπως και να χει προτιμω να κρατισω το δικο μου .. ευχαριστω για τις απαντησεις.

Βασιλης
Link to comment
Share on other sites

δεν ανεφερα καπου οτι μου το εκανε η οχι απο την αρχη,αλλα οπως και να χει προτιμω να κρατισω το δικο μου .. ευχαριστω για τις απαντησεις.

απλός να ξέρεις αν ξεκολλήσε η έσπασε το κούμπωμα, θα αρχίσει να μπάζει σκόνη και υγρασία μέσα (ποιο πολύ σκόνη), και όλοι μας ξέρουμε τι ζημιές κάνει η σκόνη

Link to comment
Share on other sites

κανω σωστα ολα τα βηματα αλλα παντα μου βγαζει σφαλμα,μια το 3194 μια το 21 μια το 56... δεν μπορω να βγαλψ ακρη,το κινητο δεν ανοιγει παρα μονο δειχνει την εικονα του itunes σε λειτουργεια ανακτησης λογικα... καμια αλλη λυση? εχω δοκιμασει σε αλλες θυρες κλπ,τελευταια εκδοση itunes, χωρις αλλες συσκευες πανω μονο ποντικι πληκτρολογιο, antivirus δεν εχω ουτε firewall...τι να κανω? η διαδικασια κολλαει στο μηλαρακι λιγο πριν το τελος στα 4/5 της μπαραςπεριπου...

 

iphone 6 ios8.4 ειχα πηγα να περασω την 9 beta αλλα για καποιο λογο μου κολλησε και προσπαθω να το κανω ειτε update ειτε restrore αλλα τπτ...

 

τωρα μου εχει βγαλει συνεχομενα 3 φορες το 56

Link to comment
Share on other sites

κανω σωστα ολα τα βηματα αλλα παντα μου βγαζει σφαλμα,μια το 3194 μια το 21 μια το 56... δεν μπορω να βγαλψ ακρη,το κινητο δεν ανοιγει παρα μονο δειχνει την εικονα του itunes σε λειτουργεια ανακτησης λογικα... καμια αλλη λυση? εχω δοκιμασει σε αλλες θυρες κλπ,τελευταια εκδοση itunes, χωρις αλλες συσκευες πανω μονο ποντικι πληκτρολογιο, antivirus δεν εχω ουτε firewall...τι να κανω? η διαδικασια κολλαει στο μηλαρακι λιγο πριν το τελος στα 4/5 της μπαραςπεριπου...

 

iphone 6 ios8.4 ειχα πηγα να περασω την 9 beta αλλα για καποιο λογο μου κολλησε και προσπαθω να το κανω ειτε update ειτε restrore αλλα τπτ...

 

τωρα μου εχει βγαλει συνεχομενα 3 φορες το 56

 

Από ότι διάβασα λίγο ίσως είναι hardware πρόβλημα καλύτερα να επικοινωνήσεις με το κατάστημα που αγόρασες την συσκευή για να σου την αντικαταστήσουν.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει τροπος δηλαδη? ποσο καιρο θα κανει να μ την αντικαταστησουν? καινουρια θα μ δωσουν η ανακατασκευασμενη?
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει τροπος δηλαδη? ποσο καιρο θα κανει να μ την αντικαταστησουν? καινουρια θα μ δωσουν η ανακατασκευασμενη?

 

Δεν μπορώ να σου απαντήσω με σιγουριά.

Συσκευή θα πάρεις ανακατασκευασμένη σε περίπου 10 ημέρες.

Ας περιμένουμε μήπως κάποιος ξέρει κάτι περισσότερο και μας απαντήσει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

@m4rvel Δοκίμασες να βάλεις την συσκευή σε DFU mode; Βάλε το σε DFU κάνε restore και μετά μπορείς να περάσεις το τελευταίο backup που έχει κρατήσει. Μετά δοκίμασε να περάσεις το προφίλ που χρειάζεται για την public beta του iOS 9 και κάνε αναβάθμιση μέσω OTA, θα σου βγάλει να κατεβάσει κοντά στα 2GB.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

γιατι ανακατασκευασμενη και οχι καινουρια? και τι ακριβως ανακατασευασμενη?

 

δεν γινεται να κανω τπτ δεν κανει ρεστορε με τπτ!

Link to comment
Share on other sites

γιατι ανακατασκευασμενη και οχι καινουρια? και τι ακριβως ανακατασευασμενη?

 

 

 

δεν γινεται να κανω τπτ δεν κανει ρεστορε με τπτ!

 

 

Ανακατασκευασμένη είναι μια μεταχειρισμένη συσκευή που έχουν επιστρέψει για κάποιο πρόβλημα, έχει απολυμανθει, αλλαχθεί η μπαταρία καθώς και κάθε προβληματικό μέρος. Ελέγχεται αν δουλεύει σωστά και συσκευάζεται όπως μια νέα συσκευή (ζελατίνες ακουστικά κλπ). Οπτικά δεν γνωρίζεις αν είναι ανακατασκευασμένη ή καινούργια συσκευή. Αυτή είναι η πολιτική της εταιρίας.

 

Το μόνο αρνητικό είναι πως μπορεί να μην αλλαχθεί κάποιο μέρος της συσκευής που ενώ λειτουργεί απροβλημάτιστα, έχει την χρήση από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη και έτσι μπορεί να χαλάσει πιο γρήγορα σε σχέση μια νέα συσκευή. Πάντως σου δίνει και εγγύηση μαζί.

Link to comment
Share on other sites

 

δεν γινεται να κανω τπτ δεν κανει ρεστορε με τπτ!

 

Αν ξεκινησεις τη συσκευη σε DFU δε χρειαζεται για αρχη να κανεις restore! Μονο για να εγκατασταθει το iOS

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μπορούμε με κάποιο τρόπο να τσεκάρουμε αν το σήμα του κινητού είναι προβληματικό; Έχω wind και πολλές φορές μου είναι 1 γραμμή από τις 5 και μερικές φορές εκεί που έχω πχ 3-4 γραμμές πάει κατευθείαν σε 1. Έχω wind και iphone6 από την Αμερική άρα δεν μπορώ να το στείλω στην wind για επισκευή εφόσον υπάρχει πρόβλημα. Αλλά ίσως να έχει και η wind χάλια σήμα όλη την ώρα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μπορούμε με κάποιο τρόπο να τσεκάρουμε αν το σήμα του κινητού είναι προβληματικό; Έχω wind και πολλές φορές μου είναι 1 γραμμή από τις 5 και μερικές φορές εκεί που έχω πχ 3-4 γραμμές πάει κατευθείαν σε 1. Έχω wind και iphone6 από την Αμερική άρα δεν μπορώ να το στείλω στην wind για επισκευή εφόσον υπάρχει πρόβλημα. Αλλά ίσως να έχει και η wind χάλια σήμα όλη την ώρα...

 

Δοκίμασε εάν έχεις τη δυνατότητα με κάρτα άλλου πάροχου εάν το πρόβλημα συνεχίζεται απευθύνσου isquare. Η εγγύηση της Apple είναι worldwide.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μπορούμε με κάποιο τρόπο να τσεκάρουμε αν το σήμα του κινητού είναι προβληματικό; Έχω wind και πολλές φορές μου είναι 1 γραμμή από τις 5 και μερικές φορές εκεί που έχω πχ 3-4 γραμμές πάει κατευθείαν σε 1. Έχω wind και iphone6 από την Αμερική άρα δεν μπορώ να το στείλω στην wind για επισκευή εφόσον υπάρχει πρόβλημα. Αλλά ίσως να έχει και η wind χάλια σήμα όλη την ώρα...

 

Δεν έχεις στην περιοχή καλό σήμα γι αυτό.

Εκεί που έχει 3-4 γραμμές 2g μετά πιάνει μια γραμμή 3G και ενώ ΕΣΥ δεν βλέπεις την αλλαγή παρά μόνο στις γραμμές αυτό συνέχεια κάνει εναλλαγές και με αποτέλεσμα σου τρώει και μπαταρία.

Δεν έχεις πρόβλημα κανένα. Γύρισε το σε 2g μέσα από ρυθμίσεις δεδομένα και θα δεις ότι δεν θα πέφτει.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κανε update το itunes.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν γινεται μου βγαζει σφαλμα 56 ειτε για ενημερωση ειτε για επαναφορα!!!!!!

Κανε update το itunes

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μπορούμε με κάποιο τρόπο να τσεκάρουμε αν το σήμα του κινητού είναι προβληματικό; Έχω wind και πολλές φορές μου είναι 1 γραμμή από τις 5 και μερικές φορές εκεί που έχω πχ 3-4 γραμμές πάει κατευθείαν σε 1. Έχω wind και iphone6 από την Αμερική άρα δεν μπορώ να το στείλω στην wind για επισκευή εφόσον υπάρχει πρόβλημα. Αλλά ίσως να έχει και η wind χάλια σήμα όλη την ώρα...

 

Wind ίσως δεν έχει καλό σήμα. Δοκίμασε και με άλλο πάροχο. Πάτα και στον dial *3001#12345#* και κάνε κλήση να σε βγάλει το field test. Περισσότερες πληροφορίες εδώ: http://www.cultofmac.com/128306/access-the-hidden-field-test-app-for-iphone-ios-tips/

 

Στο δικό μου 5S δουλεύει μια χαρά και βλέπω συνέχεια το σήμ (Vodafone) που έχω.

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

 

Έκανα και το test και μου βγάζει πάνω από -100, δηλαδή πχ -115. Υπάρχει περίπτωση να φταίει η sim κάρτα; Μου είπαν στην wind, στο τηλέφωνο ότι εάν έβαζα μια άλλη sim κάρτα 4g θα έβλεπα διαφορά. Αλλά όταν πήγα σε ένα κατάστημα wind, οι ίδιοι μου είπαν ότι δεν θα παίξει ρόλο. Είδαν κιόλας και το κινητό που είναι καινούριο και μου είπαν ότι δεν θα δω διαφορά. Αφού κιόλας άλλαξα νέα sim κάρτα τον Δεκέμβριο λόγω του κινητού που αναγκαστικά πρέπει να αλλάξεις sim και θεωρώ ότι δεν παίζει πολύ ρόλο. Είναι βέβαια 5ευρώ μόνο αλλά γιατί να τα δώσω εφόσον οι ίδιοι στη wind μου λέγανε ότι είναι ανώφελο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

 

Έκανα και το test και μου βγάζει πάνω από -100, δηλαδή πχ -115. Υπάρχει περίπτωση να φταίει η sim κάρτα; Μου είπαν στην wind, στο τηλέφωνο ότι εάν έβαζα μια άλλη sim κάρτα 4g θα έβλεπα διαφορά. Αλλά όταν πήγα σε ένα κατάστημα wind, οι ίδιοι μου είπαν ότι δεν θα παίξει ρόλο. Είδαν κιόλας και το κινητό που είναι καινούριο και μου είπαν ότι δεν θα δω διαφορά. Αφού κιόλας άλλαξα νέα sim κάρτα τον Δεκέμβριο λόγω του κινητού που αναγκαστικά πρέπει να αλλάξεις sim και θεωρώ ότι δεν παίζει πολύ ρόλο. Είναι βέβαια 5ευρώ μόνο αλλά γιατί να τα δώσω εφόσον οι ίδιοι στη wind μου λέγανε ότι είναι ανώφελο.

 

Εάν όπως αναφέρεις άλλαξες πρόσφατα την κάρτα, δεν υπάρχει λόγος αλλαγής

Link to comment
Share on other sites

Πρακτικά με τιμές άνω των -103 με -105 dBm δεν εχεις σήμα! Γνώμη μου αν μπορείς φυσικά να δοκιμάσεις κάρτα απο αλλο πάροχο.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες με άλλο πάροχο? Από κάποιο γνωστό?
Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς θέμα με το click του home button??

μου κάνει θόρυβο κατά το πάτημα, σαν κάπου να σκαλώνει....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...