Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακολουθείς τα βήματα όπως φαίνονται παρακάτω στις εικόνες; Μια χαρά μπορείς να στείλεις σε επαφές σε άλλες συσκευές. Το έχω κάνει άπειρες φορές.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακολουθείς τα βήματα όπως φαίνονται παρακάτω στις εικόνες; Μια χαρά μπορείς να στείλεις σε επαφές σε άλλες συσκευές. Το έχω κάνει άπειρες φορές.

Ακριβώς ετσι....και αποστολή με μήνυμα....σκέφτομαι μήπως είναι θέμα παρόχου...εντάξει..αποστολή επαφής εχω κανει πέντε εξι φορές στη ζωή μου...απλά κατά τύχη το είδα και σκέφτομαι μήπως ειναι κανένα ψιλοbag του IOS..σημειοτέον δεν εχω watch up η viber κλπ

ων

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις έστειλα μια επαφή μέσω μηνύματος, την στέλνει κανονικά με iMessage αλλά δεν μπορεί να την στείλει ως sms. Επίσης έστειλα με Mail και την ανοίγει κανονικά. Αποστολή από iPhone σε iPhone.

Τo iMessage το εχω απενεργοποιημένο..δεν ξέρω αν φταίει αυτό και δεν δοκίμασα με Mail...και εγινα ρεζίλι:lol: σε ενα συνάδελφο που εχει μια τελείως απλή συσκευή και δεν μπορούσα να τον εξυπηρετήσω.....παλιά συνταγή , γραψιμο το νούμερο που μου ζητησε σε χαρτί και αποστολή με μήνυμα ολο χειρόγραφο

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, σε παλιά συσκευή νομίζω είναι η μόνη λύση! Πας στην επαφή που θες, κάνεις αντιγραφή τον αριθμό και έπειτα τον κάνεις επικόλληση στο μήνυμα!

 

Ως sms απλό εμένα δεν μου έστειλε την επαφή, μόνο σε αριθμό που είναι iMessage το στέλνει!

Link to comment
Share on other sites

Περίπου πάνω στο θέμα να ρωτήσω κάτι.

Πέρασα σε νέο iPhone τις επαφές από το Gmail επιλέγοντας απλά να συγχρονίζει της επαφές με το Gmail αλλά θέλω να τις περάσω στο iCloud όπως θα ήταν αν τις περνούσα με το χέρι στο iPhone. Ξέρει κάποιος πως γίνεται αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Περίπου πάνω στο θέμα να ρωτήσω κάτι.

Πέρασα σε νέο iPhone τις επαφές από το Gmail επιλέγοντας απλά να συγχρονίζει της επαφές με το Gmail αλλά θέλω να τις περάσω στο iCloud όπως θα ήταν αν τις περνούσα με το χέρι στο iPhone. Ξέρει κάποιος πως γίνεται αυτό?

 

Η διαδικασία πρέπει να γίνει από υπολογιστή.

Μπαίνεις Gmail. Βρίσκεις αριστερά καρτέλα επαφές.

Μετά βρίσκεις επιλογή όλων και εξαγωγή σε vCard. Κατεβαίνει ένα αρχείο.

Τώρα μπαίνεις iCloud πάλι από υπολογιστή. Πάλι καρτέλα επαφές.

Βρίσεις επιλογή εισαγωγή από vCard και επιλέγεις το αρχείο που είχες κατεβάσει προηγούμενος.

Τώρα αν στην συσκευή έχεις ανοιχτό το iCloud θα περαστούν αυτόματα.

Απλά βγάλε την επιλογή από το Gmail να παίρνει από εκεί τις επαφές

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζεις ποια είναι η αντίστοιχη διαδικασία για να μεταφέρω τα ημερολόγια που έχω σε Microsoft account στο icloud;

 

Ίσως με αντίστοιχο τροπο αλλά δεν γνωρίζω δεν έχω ασχοληθεί

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία πρέπει να γίνει από υπολογιστή.

 

Μπαίνεις Gmail. Βρίσκεις αριστερά καρτέλα επαφές.

 

Μετά βρίσκεις επιλογή όλων και εξαγωγή σε vCard. Κατεβαίνει ένα αρχείο.

 

Τώρα μπαίνεις iCloud πάλι από υπολογιστή. Πάλι καρτέλα επαφές.

 

Βρίσεις επιλογή εισαγωγή από vCard και επιλέγεις το αρχείο που είχες κατεβάσει προηγούμενος.

 

Τώρα αν στην συσκευή έχεις ανοιχτό το iCloud θα περαστούν αυτόματα.

 

Απλά βγάλε την επιλογή από το Gmail να παίρνει από εκεί τις επαφές

 

 

Ευχαριστώ πολύ θα το κάνω το συντομότερο! ;)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα ενα iphone για δεύτερη συσκευή,ερώτηση,υπάρχει full keyboard με ελληνικό t9?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή "υγεία" έχω περασμένα κάποια δεδομένα.. Μπορούν να ανέβουν στο icloud έτσι ώστε να τα έχω διαθέσιμα και μετά το σετάρισμα του κινητού as new, χωρίς να περάσω το backup μου;

Γιατί ψάχνοντας στις ρυθμίσεις, δεν βρήκα κάτι..

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομαδα ,μετα απο 2 χρονια εχοντας στην κατοχη galaxy s4 και πολυ ευχαριστημενος απο το κινητο αλλα οχι απο android, λεω να κανω την κινηση για iphone 6 μεσω σκρουτζομαγαζου. Τι λετε αξιζει να παω προς apple ? Ευχαριστω.
Βασιλης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομαδα ,μετα απο 2 χρονια εχοντας στην κατοχη galaxy s4 και πολυ ευχαριστημενος απο το κινητο αλλα οχι απο android, λεω να κανω την κινηση για iphone 6 μεσω σκρουτζομαγαζου. Τι λετε αξιζει να παω προς apple ? Ευχαριστω.

 

Άφοβα. Εγώ μα τέτοιου είδους μετάβαση έκανα και δε το μετανιώνω..

Link to comment
Share on other sites

http://kaizerstore.gr/smartphones/ios/iphone-6-16gb-space-grey-mayro-gkrizo-eu Ελπιζω να μην φαω καμια φολα ετσι ??? :D

 

Προχώρα άφοβα αξιοπιστο καταστημα.

 

Αν πάλι ψάχνεις για φόλα κοίτα ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μόλις είχα αποφασίσει να πάρω το iphone 6 την Δευτέρα ...Και σήμερα διάβασα ότι το Αυγούστου τα βγει το 6s.Που τα έχει 2gb RAM,12Mp camera,μικρόφωνο στο πίσω μέρος για καλύτερη ποιότητα ήχου στο βίντεο και επεξεργαστής Α9.Το ξέρει κάποιος αν αυτά είναι αλήθεια?Γιατί αν είναι νομίζω αξίζει να περιμένω 3,4 μήνες
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μόλις είχα αποφασίσει να πάρω το iphone 6 την Δευτέρα ...Και σήμερα διάβασα ότι το Αυγούστου τα βγει το 6s.Που τα έχει 2gb RAM,12Mp camera,μικρόφωνο στο πίσω μέρος για καλύτερη ποιότητα ήχου στο βίντεο και επεξεργαστής Α9.Το ξέρει κάποιος αν αυτά είναι αλήθεια?Γιατί αν είναι νομίζω αξίζει να περιμένω 3,4 μήνες

Μέχρι να βγει και να έρθει στην Ελλάδα, να περιμένεις καλά Χριστούγεννα. Οπότε, αν είσαι διατεθειμένος να περιμένεις μέχρι τότε, οκ.

Πάντως, μη νομίζεις ότι θα το βρεις σε καταστήματα το Σεπτέμβριο ας πούμε.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να βγει και να έρθει στην Ελλάδα, να περιμένεις καλά Χριστούγεννα. Οπότε, αν είσαι διατεθειμένος να περιμένεις μέχρι τότε, οκ.

Πάντως, μη νομίζεις ότι θα το βρεις σε καταστήματα το Σεπτέμβριο ας πούμε.

Όχι μέχρι τα Χριστούγεννα είναι πολύς καιρός ...Τα πάρω το 6 την Δευτέρα:)

Link to comment
Share on other sites

Όχι μέχρι τα Χριστούγεννα είναι πολύς καιρός ...Τα πάρω το 6 την Δευτέρα:)

Το νωρίτερο που θα είναι διαθέσιμο το επόμενο άιφον στην Ελλάδα (σε περιορισμένο βαθμό) θα είναι τον Οκτώβριο... Εσύ αποφασίζεις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το νωρίτερο που θα είναι διαθέσιμο το επόμενο άιφον στην Ελλάδα (σε περιορισμένο βαθμό) θα είναι τον Οκτώβριο... Εσύ αποφασίζεις.

 

Συνηθως τα s κυκλοφορουν πιο γρηγορα. Πιστευω απο Σεπτεβρη να το δουμε Ελλαδα

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Συνηθως τα s κυκλοφορουν πιο γρηγορα. Πιστευω απο Σεπτεβρη να το δουμε Ελλαδα

 

 

Τέλος Σεπτεμβρίου θα έχουμε κυκλοφορία σε μεγάλες αγορές. Στην Ελλάδα αν έρθει τότε θα έχει τιμή αρκετά υψηλή! Επίσημα θα έρθει πιο μετά και για να φτάσει την τιμή που έχει τώρα το 6 θα πρέπει να περιμένουμε κάνα χρόνο!

Link to comment
Share on other sites

Πιστευετε οτι αξιζει η αγορα του iphone 6 για μενα που εχω το 5s?περα απο το μεγεθος οθονης δε βρισκω καμια αλλη ουσιαστικη διαφορα...τι λετε εσεις που το εχετε αγορασει?απο την αλλη για το 6s που θα ειναι πολυ καλυτερο οπως ακουγεται θα περασουν αρκετοι μηνες μεχρι να πεσει η τιμη του
Link to comment
Share on other sites

Πιστευετε οτι αξιζει η αγορα του iphone 6 για μενα που εχω το 5s?περα απο το μεγεθος οθονης δε βρισκω καμια αλλη ουσιαστικη διαφορα...τι λετε εσεις που το εχετε αγορασει?απο την αλλη για το 6s που θα ειναι πολυ καλυτερο οπως ακουγεται θα περασουν αρκετοι μηνες μεχρι να πεσει η τιμη του

 

Σε πολλά σημεία είναι καλύτερο το 6. Βέβαια δεν ξέρουμε αν χρειάζεσαι κάτι παραπάνω.

Το 5s είναι κι αυτό αρκετά καλό αν σε ικανοποιεί μην δίνεις τζάμπα λεφτά.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πιστευετε οτι αξιζει η αγορα του iphone 6 για μενα που εχω το 5s?περα απο το μεγεθος οθονης δε βρισκω καμια αλλη ουσιαστικη διαφορα...τι λετε εσεις που το εχετε αγορασει?απο την αλλη για το 6s που θα ειναι πολυ καλυτερο οπως ακουγεται θα περασουν αρκετοι μηνες μεχρι να πεσει η τιμη του

 

 

Όπως το λες ειναι μόνο η οθόνη του ειναι που κάνει την διαφορά στα υπόλοιπα μια μικρή υπέροχη. Τώρα αν από θέμα οθόνης θα μείνεις απόλυτα ικανοποιημένος αλλά γνώμη μου ειναι να πάς απευθείας στο 6s.

Link to comment
Share on other sites

Swype . Καταπληκτικό

Μπα.παλιάς σχολής οπότε θέλω full keyboard

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...