Jump to content

Apple iPhone 6 Plus


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω παρατηρήσει ότι όταν απενεργοποιήσω τη μετρηση χρήσης μπαταρίας (χρόνος αναμονής και χρόνος χρήσης), ιδιότητα που απενεργοποιείται όταν κλείσεις το κινητό για κάποιο λόγο, τότε το κινητό μου κρατάει 3 ολόκληρες ημέρες αντι για 2 που μου κρατάει συνήθως. Έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι σχετκό;

 

Εννοείς το διακόπτη μέτρησης μπαταρίας; όταν τον απενεργοποιείς;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι. Ρυθμίσεις>γενικά>Χρήση>Χρήση μπαταρίας

Αυτό , οι χρόνοι δηλαδή , απενεργοποιούνται όταν κλείσει το κινητό...

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Ρυθμίσεις>γενικά>Χρήση>Χρήση μπαταρίας

Αυτό , οι χρόνοι δηλαδή , απενεργοποιούνται όταν κλείσει το κινητό...

Δεν απενεργοποιούνται οι χρόνοι, δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα, επειδή κλείνεις το κινητό. Απλά σβήνονται οι χρόνοι, είναι bug και λογικά θα πρέπει να διορθωθεί στις επόμενες αναβαθμίσεις.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Ρυθμίσεις>γενικά>Χρήση>Χρήση μπαταρίας

Αυτό , οι χρόνοι δηλαδή , απενεργοποιούνται όταν κλείσει το κινητό...

 

Είναι bug όπως αναφέρθηκε κανονικά δεν σβήνονται όταν κανεις απενεργοποίηση.

Προφανώς κάτι δεν δουλεύει σωστά στην συσκευή σου και αφού κανεις απενεργοποίηση και το ανοίξεις πάλι, στρώνει και δουλεύει μια χαρά γι αυτό σε κρατάει παραπάνω.

Απλά δεν εμφανίζονται οι χρόνοι γιατί είναι bug δεν υπάρχει λόγος πρέπει να το διορθώσουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

 

Το είδατε αυτό; Λέτε να ειναι μούφα; Αν μια στο 1.000.000 δεν ειναι, κοιτά τι γίνεται με το ΑΠΕΙΡΟΕΛΑΧΙΣΤΟ 1gb

Link to comment
Share on other sites

 

Το είδατε αυτό; Λέτε να ειναι μούφα; Αν μια στο 1.000.000 δεν ειναι, κοιτά τι γίνεται με το ΑΠΕΙΡΟΕΛΑΧΙΣΤΟ 1gb

 

Αληθινό φαίνεται. Θα πας πουν αυτοί που έχουν jailbreak.

Μόνο έτσι αν γίνει θα γίνει κάτι απο αυτά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αληθινό φαίνεται. Θα πας πουν αυτοί που έχουν jailbreak.

 

Μόνο έτσι αν γίνει θα γίνει κάτι απο αυτά

 

 

Ναι αληθινό είναι reachapp λέγετε το tweak .....δουλεύει που καλά !

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Ναι αληθινό είναι reachapp λέγετε το tweak .....δουλεύει που καλά !

 

Αληθινό φαίνεται. Θα πας πουν αυτοί που έχουν jailbreak.

Μόνο έτσι αν γίνει θα γίνει κάτι απο αυτά

Αφού είναι αληθινό και αφού από ότι φαίνεται τρέχει μια χαρά στο plus μάλλον το iOS 9 θα το έχει αυτό το χαρακτηριστικό (μαζί και με αλλα) , γιατί τα τελευταία χρόνια βλέπουμε ολοένα και περισσότερα tweaks του jailbreak να υλοποιουνται και στο κανονικό λογισμικό την επόμενη χρονιά. Και από ότι φαίνεται και με το 1gb.,που όλοι το κράζουν, λειτουργεί άψογα!

Link to comment
Share on other sites

............. Και από ότι φαίνεται και με το 1gb.,που όλοι το κράζουν, λειτουργεί άψογα!

Το κράζουν, όσοι δεν έχουν πιάσει iphone στα χέρια τους..!!!:D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,θα ηθελα να επισημανω κατι αν δεν κανω λαθος για το ηχειο του...ειχα το iphone 6 και μου φαινεται οτι ηταν στερεοφωνικο και πιο δυνατο απο του plus που ειναι πιο σιγανο και μονοφωνικο,ισχυει?η εχει θεμα το plus μου?
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,θα ηθελα να επισημανω κατι αν δεν κανω λαθος για το ηχειο του...ειχα το iphone 6 και μου φαινεται οτι ηταν στερεοφωνικο και πιο δυνατο απο του plus που ειναι πιο σιγανο και μονοφωνικο,ισχυει?η εχει θεμα το plus μου?

 

Ίδια κατηγορία είναι ίσως του plus να είναι και πιο δυνατό.

Βάλε ΕΣΥ οτι είναι στα ίδια επίπεδα.

Stereo or mono δεν τίθενται θέμα είναι σίγουρα ίδια όλα τα iPhone απλά τα καινούργια πιο ποιοτικά και πιο δυνατά τα ηχεία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,θα ηθελα να επισημανω κατι αν δεν κανω λαθος για το ηχειο του...ειχα το iphone 6 και μου φαινεται οτι ηταν στερεοφωνικο και πιο δυνατο απο του plus που ειναι πιο σιγανο και μονοφωνικο,ισχυει?η εχει θεμα το plus μου?

 

Να επισημάνω πως όλα τα iPhones, από το πρώτο έως και το iPhone 6 Plus, έχουν ένα μονοφωνικό ηχείο. :)

Link to comment
Share on other sites

εμενα πως μου φανηκε οτι παιζει πιο σιγα?διπλα διπλα τα ειχα...:/
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

εμενα πως μου φανηκε οτι παιζει πιο σιγα?διπλα διπλα τα ειχα...:/

 

 

Δεν νομιζω να παίζει πιο σιγά απο του 6.. Προσωπικά το βρίσκω να εχει πολύ καλή ένταση και παίζει πολύ καθαρά αφού δεν το έχω ακούσει ακόμα να "μπουκώνει".. Βάζοντας ακουστικά βέβαια ειναι σε αλλο επίπεδο και υπεράνω σύγκρισης με οποιοδήποτε android (είχα και το Μ8 και το note4 και δεν το φτάνουν στον τομέα αυτό)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να παίζει πιο σιγά απο του 6.. Προσωπικά το βρίσκω να εχει πολύ καλή ένταση και παίζει πολύ καθαρά αφού δεν το έχω ακούσει ακόμα να "μπουκώνει".. Βάζοντας ακουστικά βέβαια ειναι σε αλλο επίπεδο και υπεράνω σύγκρισης με οποιοδήποτε android (είχα και το Μ8 και το note4 και δεν το φτάνουν στον τομέα αυτό)

Συγγνώμη, αλλά κάπου κάνεις λάθος. Επειδή έχω κάνει τη σύγκριση χρησιμοποιώντας κορυφαία ακουστικά, κανένα μα κανένα κινητό δε φτάνει την απόδοση του M8 στον ήχο. Μόνο αυτό μπορεί να παίξει ικανοποιητικά δύσκολα ακουστικά. Φυσικά, με ενισχυτή ακουστικών όλα θα παίξουν καλά.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, αλλά κάπου κάνεις λάθος. Επειδή έχω κάνει τη σύγκριση χρησιμοποιώντας κορυφαία ακουστικά, κανένα μα κανένα κινητό δε φτάνει την απόδοση του M8 στον ήχο. Μόνο αυτό μπορεί να παίξει ικανοποιητικά δύσκολα ακουστικά. Φυσικά, με ενισχυτή ακουστικών όλα θα παίξουν καλά.

 

εχω κατι bose και τα δοκιμαζω σε οτι συσκευη περνω .μονο στα iphone πραγματικα εχουν φοβερη αποδοση.σε ολα τα αλλα ειμαι απλος ικανοποιημενος.ειχα περυση και htc m7 .το μονο που δεν πηρα ειναι το m8.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Άμα εισαι μερακλής ☺️

https://www.dropbox.com/sh/dsa3wlyve0h3q3b/AADgiENGvJCKY2SKMKJlN-Mga?dl=0

Πανέμορφα πάντως άσχετα με το αν κάποιοι δεν τα χωνεύουν

Link to comment
Share on other sites

Άμα εισαι μερακλής ☺️

https://www.dropbox.com/sh/dsa3wlyve0h3q3b/AADgiENGvJCKY2SKMKJlN-Mga?dl=0

Πανέμορφα πάντως άσχετα με το αν κάποιοι δεν τα χωνεύουν

 

Ωραίες φωτο!!

Είναι πια γνωστό γιατί δεν τα ''χωνεύουν'' :p

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Τι γνωμη έχετε για τον δείκτη SAR του τηλεφωνου; Αυτες οι τιμες ισχυουν παντα; Kατα τη χρηση του δικτυου (σε ενα τηλεφωνημα, χρήση ιντερνετ); Επισης παιζει ρολο αν ειμαστε με 3G ή 4G; Με την λειτουργια του Wifi τι ισχυει...; Μαλλον εκανα δυσκολες ερωτησεις...
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο ειναι φανταστικο. Οσες φορες και αν προσπαθησα να παω σε android (Note σειρα , Galaxy s4,s5 σειρα κλπ κλπ) η εμπειρια του ios παντα μου ελειπε. Ξανα πισω στα αγαπημενα πλεον. 2-3 πραγματα μου λειπουν απο το android. (schedule sms , αδιαβροχο , απλο καλωδιο φορτισης). Μπορω και χωρις αυτα.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Τι γνωμη έχετε για τον δείκτη SAR του τηλεφωνου; Αυτες οι τιμες ισχυουν παντα; Kατα τη χρηση του δικτυου (σε ενα τηλεφωνημα, χρήση ιντερνετ); Επισης παιζει ρολο αν ειμαστε με 3G ή 4G; Με την λειτουργια του Wifi τι ισχυει...; Μαλλον εκανα δυσκολες ερωτησεις...

Iphone και blackbery τα πιο δυνατά sar..!!! Και μένα με ανησυχεί αυτό, αλλά τι να κάνω..?

Link to comment
Share on other sites

Iphone και blackbery τα πιο δυνατά sar..!!! Και μένα με ανησυχεί αυτό, αλλά τι να κάνω..?

 

 

Μπλε δόντι , ανοιχτή ακρόαση .....

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Μπλε δόντι , ανοιχτή ακρόαση .....

και hands free

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

...και ας μου ξαναπεί κανείς για την μπαταρία του 6Plus...

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Μπλε δόντι , ανοιχτή ακρόαση .....

 

και hands free

 

Εννοείται, ότι όταν είναι εφικτό το κάνω...αλλά δεν είναι πάντα

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...