Jump to content

Apple iPhone 6 Plus


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει παει απο 5αρι σε 6plus κανενας να μου πει πως του εκατσε στο χερι απο θεμα μεγεθους?

σκεφτομαι για το 6αρι αλλα το plus με τσιγκλαει πιο πολυ

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχει παει απο 5αρι σε 6plus κανενας να μου πει πως του εκατσε στο χερι απο θεμα μεγεθους?

σκεφτομαι για το 6αρι αλλα το plus με τσιγκλαει πιο πολυ

Ήταν ένα σοκ όταν το έπιασα στο χέρι πρώτη φορά αλλά το συνήθισα με τις μέρες. Δεν θα συνηθίσω ποτέ το μέγεθος της συσκευής όταν το κρατάω απλά στο χέρι, είναι σαν πορτοφόλι :lol::lol::lol: αλλά όταν το χειρίζομαι είναι άλλο πράγμα και δεν μετανιώνω στιγμή για την επιλογή. Είτε το λειτουργώ σε portrait είτε σε landscape δεν έχω κανένα θέμα. Ξεχνάς τον χειρισμό με το ένα χέρι ή να γράψεις μήνυμα εκτός και αν έχεις χερούκλα. Μπορείς να γράψεις αλλά με κίνδυνο να σου φύγει από το χέρι.

 

Στην μεταφορά δεν έχω κανένα θέμα. Είτε σε μπουφάν είτε σε φόρμα είτε σε παντελόνι είναι μια χαρά. Για καλοκαίρι έχουμε κάτι μήνες ακόμα οπότε δεν ξέρω.

 

Πλέον όσα phone 5 και 6 ή nexus 5 έχω πιάσει που φαίνονται μικρά. Αντιθέτως όταν έπιασα το nexus 6 μου φάνηκε απολύτως φυσιολογικό το μέγεθος. Δεν περίμενα ποτέ ότι θα έλεγα τέτοιο πράγμα αλλά τελικά ισχύει το ποτέ μην λες ποτέ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

σε τζιν φιλε μου χωραει? δεν με νοιαζει τωρα αλλα το καλοκαιρι....

Ναι το έχω βάλει και σε τζιν, δεν είχα θέμα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

σε τζιν φιλε μου χωραει? δεν με νοιαζει τωρα αλλα το καλοκαιρι....

 

Ναι το έχω βάλει και σε τζιν, δεν είχα θέμα.

 

Το καλοκαίρι θα χρειαστείτε ενα τσαντάκι για σιγουριά. Σε τζιν δε μπαίνει ρε παιδιά ή ακόμα κι αν το τολμάτε κάποιοι, ειναι επίφοβο για την οθόνη κυρίως.

Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι θα χρειαστείτε ενα τσαντάκι για σιγουριά. Σε τζιν δε μπαίνει ρε παιδιά ή ακόμα κι αν το τολμάτε κάποιοι, ειναι επίφοβο για την οθόνη κυρίως.

Όταν θα φτάσει το καλοκαίρι θα δούμε αν και δεν νομίζω να έχω πρόβλημα. Οι βερμούδες που φοράω το καλοκαίρι έχουν μια χαρά άνετες τσέπες. Μια χαρά μπαίνει σε παντελόνια τζιν ή στρατιωτικά ή κουστουμιού που φοράω. Δεν φοράω στενά τσίτα πίτα. Φοράω νορμάλ τζιν και όταν περπατάω μια χαρά είναι. Όταν καθίσω κάπου το βγάζω από την τσέπη όπως έκανα και με τα υπόλοιπα μου κινητά. Καθόλου επίφοβο όταν περπατάς απλώς και όταν το έχεις σε θήκη. Ακόμα και σε θήκη να μην το έχεις δεν έχεις πρόβλημα όταν περπατάς.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Όταν θα φτάσει το καλοκαίρι θα δούμε αν και δεν νομίζω να έχω πρόβλημα. Οι βερμούδες που φοράω το καλοκαίρι έχουν μια χαρά άνετες τσέπες. Μια χαρά μπαίνει σε παντελόνια τζιν ή στρατιωτικά ή κουστουμιού που φοράω. Δεν φοράω στενά τσίτα πίτα. Φοράω νορμάλ τζιν και όταν περπατάω μια χαρά είναι. Όταν καθίσω κάπου το βγάζω από την τσέπη όπως έκανα και με τα υπόλοιπα μου κινητά. Καθόλου επίφοβο όταν περπατάς απλώς και όταν το έχεις σε θήκη. Ακόμα και σε θήκη να μην το έχεις δεν έχεις πρόβλημα όταν περπατάς.

 

Με τα ρουχα που αναφέρεις ναι δεν υπάρχει πρόβλημα. Με ενα στενό τζιν και παλι θα περπατας ανετα, αλλα εαν ξεχαστείς και κάτσεις τελείωσε το κινητό. Το έπαθε φιλος μου με S4 και ραγιζε η οθόνη. Εγω που πέρασα ολο το καλοκαίρι με το note 3, ειχα μόνιμα τσαντακι για τη μεταφορά του

Link to comment
Share on other sites

Και σε στενο τζιν χωραει! Αν το καθισεις, με οποιοδηποτε κινητο τετοιου μεγεθους θα εχεις προβλημα
κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Ήταν ένα σοκ όταν το έπιασα στο χέρι πρώτη φορά αλλά το συνήθισα με τις μέρες. Δεν θα συνηθίσω ποτέ το μέγεθος της συσκευής όταν το κρατάω απλά στο χέρι, είναι σαν πορτοφόλι :lol::lol::lol: αλλά όταν το χειρίζομαι είναι άλλο πράγμα και δεν μετανιώνω στιγμή για την επιλογή. Είτε το λειτουργώ σε portrait είτε σε landscape δεν έχω κανένα θέμα. Ξεχνάς τον χειρισμό με το ένα χέρι ή να γράψεις μήνυμα εκτός και αν έχεις χερούκλα. Μπορείς να γράψεις αλλά με κίνδυνο να σου φύγει από το χέρι.

 

Στην μεταφορά δεν έχω κανένα θέμα. Είτε σε μπουφάν είτε σε φόρμα είτε σε παντελόνι είναι μια χαρά. Για καλοκαίρι έχουμε κάτι μήνες ακόμα οπότε δεν ξέρω.

 

Πλέον όσα phone 5 και 6 ή nexus 5 έχω πιάσει που φαίνονται μικρά. Αντιθέτως όταν έπιασα το nexus 6 μου φάνηκε απολύτως φυσιολογικό το μέγεθος. Δεν περίμενα ποτέ ότι θα έλεγα τέτοιο πράγμα αλλά τελικά ισχύει το ποτέ μην λες ποτέ.

Παιδιά δε κάνουν για καταστάσεις χύμα αυτές οι συσκευές.

Σας το λέω όντας κάτοχος χρόνια πάντα μεγάλων συσκευών,το χειμώνα είναι όλα οκ, το καλοκαίρι αρχίζουν τα θέματα, μια λύση είναι η δεύτερη συσκευή με ίδιο νούμερο και η άλλη είναι τα smartwatches.

Η τρίτη είναι να έχεις πάντα τσαντάκι μαζί σου.

Οπως λέει και και ο φίλος stendor όντως είναι απόλαυση όταν δουλεύεις τέτοιες συσκευές και όντως μετά από λίγο όλα τα άλλα σου φαίνονται μικρά.

Πάντως με την ευκαιρία να πω πως χαίρομαι που υπάρχουν πλέον πολλοί περισσότεροι που βλέπουν live και λένε αυτά που βλέπαμε και λέγαμε κάποτε κάποιοι λίγοι για τις huge συσκευές και τότε δυστυχώς αρκετοί μας χλευαζαν χωρίς καν να έχουν δοκιμάσει στη πράξη το τι πλεονεκτήματα έχουν στην εποχή του Internet και των social.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα

Μηπως κάποιος με iPhone 6 η iPhone 6+ με Jailbreak που το ενεργοποιησε και εχει παροχο wind να μην εχει κανει update carrier settings μεσω iTunes και να έχει κρατησει τα προηγούμενα carrier settings *ipcc απο την διαδρομη system/libary/carrier bundles/iphone/ να τα ανεβάσει καπου ωστε να βγαλω το 4G διακόπτη και να τον αντικαταστήσω με 3G;

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου,

 

Κάτοχος κι εγώ από σήμερα :) Μετά από μια αποτυχημένη συμβίωση με το μικρότερο 6, αποφάσισα επιτέλους να τολμήσω να μεταβώ στις 5.5 ίντσες, με χρώμα το χρυσό. Ωραίο, η οθόνη μου φαίνεται είναι λίγο ζωντανότερη, αν και μπορεί placebo effect. Τα blur effects λίγο πιο choppy, το αποδίδω στον ίδιο επεξεργαστή αλλά περισσότερα pixels.

 

Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια θήκη που να το καλύπτει, τα κουμπιά επίσης και να ταιριάζει με το άσπρο. Αυτή τη στιγμή έχω μια μαύρη περιμετρικά με clear back, όμως δε μου αρέσει καθόλου. Τι χρώμα θα προτείνατε και τι υλικό; Θα αγόραζα της Apple σε midnight blue, όμως με χαλά το ότι δε καλύπτει το κάτω μέρος.

Edited by one_tree_hill
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το δικο μου ψοφησε μετα το μπανιο που εκανε στις γιορτες, μαλλον θα προβω και εγω σε αγορα του συντομα (πιθανοτητες για το 6 Plus 80% και για το 6 20%). Ηθελα να ρωτησω για αρχη, οι εφαρμογες, τουλαχιστον οι γνωστες, εχουν σουλουπωθει καθολου για τις αναλογιες της οθονης;

 

Μεγειες one_tree_hill. Και εγω αν κατεληγα στη θηκη της Apple, σιγουρα θα επαιρνα την μπλε. Σπορ και κυριλε μαζι. Maserati κατασταση.

 

Απο την αλλη, μου αρεσει αρκετα και η Case Tough Armor της Spigen. Συν τοις αλλοις, εχει και το στηριγματακι πισω που για μενα πιστευω πως θα ειναι αρκετα χρησιμο.

Link to comment
Share on other sites

...Σπορ και κυριλε μαζι. Maserati κατασταση...

Το σχόλιό σου, all the money :lol:

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Πολύ με χαλάει ρε παιδιά που την έφτιαξαν έτσι φέτος.

 

Κακά τα ψέματα, το λευκό και το χρυσό είναι ιδιαίτερα χρώματα και δεν αναδεικνύονται καθόλου αν η θήκη δεν είναι κομψή και σοβαρή. Το Space Grey είναι περισσότερο universal σαν χρώμα. Για 'μένα στο χρυσό θα πήγαινε κάτι σε καφέ πρωτίστως και ύστερα κόκκινο ή μπλε, όχι μαύρο, εκτός αν το τηλέφωνο είναι ασημένιο και η θήκη πολύ προσεγμένη. Η της Apple, δερμάτινη, σε καφέ, είναι πανέμορφη. Αυτό όμως που δε καλύπτει τον πάτο είναι απαράδεκτο.

 

Τέλος πάντων, στα του τηλεφώνου. Δεν έχω πολλά ως τώρα, ένα iPhone είναι κι αυτό :) Μεγάλη οθόνη, ομολογώ ότι κάθε φορά που το κοιτώ τρομάζω κι ανησυχώ μη δε το συνηθίσω. Πώς το βλέπετε όσοι το έχετε αρκετό καιρό; Συνηθίζεται;

 

Παρ' όλα αυτά το πληκτρολόγιο απλά βολικότατο σε τέτοιο μέγεθος! Μπορεί να μην έχει Swype, όποιος όμως έχει «εντρυφήσει» σε iOS το δάχτυλο γλιστράει ίσα αρκετά για να πατηθεί το κάθε γράμμα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα είπα μερικά μηνύματα πίσω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5888371#post5888371 :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το σχόλιό σου, all the money :lol:

 

Ναι, αν τα βαλεις ολα μαζι, χρωμα, δερμα, σχεδιο και το μηχανημα για το οποιο φτιαχτηκε τι να μου ερθει στο μυαλο; :D

 

Ειμαι αρρωστος συνalfista!

 

Τελικα παιδια οι εφαρμογες εχουν τη σωστη αναλυση για την οθονη του plus; Υπαρχουν καποιες τραβηγμενες...;

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδια οι εφαρμογες εχουν τη σωστη αναλυση για την οθονη του plus; Υπαρχουν καποιες τραβηγμενες...;

Οι πιο πολλές υποστηρίζουν την ανάλυση των 6/6 plus. Όσες έχω στο 6 plus φαίνονται σωστά απ όσο θυμάμαι. Μόνο κάτι παιχνίδια δεν υποστηρίζουν ακόμα την ανάλυση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!το πηρα και εγω σημερα το κινητο!ηθελα να ρωτησω,την πρωτη φορα ποσες ωρες θελει φορτισμα?

 

Όση θέλεις. Μεγειά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!το πηρα και εγω σημερα το κινητο!ηθελα να ρωτησω,την πρωτη φορα ποσες ωρες θελει φορτισμα?

 

 

Μόλις δείξει 100% άστο μισή ώρα ακόμα και βγάλτο....

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Μόλις δείξει 100% άστο μισή ώρα ακόμα και βγάλτο....

 

Δεν ισχύει αυτό.

Όσο θελει μπορεί να το φορτίσει αλλά οχι να το αφήσει πάνω απο το 100%

Αυτό που λες είναι καλό 1-2 φορές το μήνα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι θα χρειαστείτε ενα τσαντάκι για σιγουριά. Σε τζιν δε μπαίνει ρε παιδιά ή ακόμα κι αν το τολμάτε κάποιοι, ειναι επίφοβο για την οθόνη κυρίως.

 

Εγώ πάντως με παντελόνια και τζιν με τσέπες άνω του μέσου όρου αλλά όχι τεράστιες δεν έχω κανένα πρόβλημα στην μεταφορά του κινητού του avatar μου που είναι λίγο μικρότερο σε διαστάσεις από το 6 plus.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι όταν απενεργοποιήσω τη μετρηση χρήσης μπαταρίας (χρόνος αναμονής και χρόνος χρήσης), ιδιότητα που απενεργοποιείται όταν κλείσεις το κινητό για κάποιο λόγο, τότε το κινητό μου κρατάει 3 ολόκληρες ημέρες αντι για 2 που μου κρατάει συνήθως. Έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι σχετκό;
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...