Jump to content

Meizu MX4 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατέβασε μια A rom (https://downloads.meizufans.eu/?dir=mx4pro/firmware)

Συνδεσε το κινητο με τον Υπολογιστη και κλειστο

Ανοιξε το κινητο με πατημενο παραλληλα το Volume +

Στον υπολογιστη θα σου εμφανισει εναν αποθηκευτικο χωρο με ονομα Recovery περασε εκει τη rom

Επελεξε Upgrade και Clear data και εισαι ετοιμος.

 

Αν θες τωρα να το κανεις International υπαρχει ενας οδηγος στην καρτελα 74 αυτου του Post,οτι αλλο θες στειλε Pm

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν μετα απο την πολύτιμη βοηθεια του φιλου FIREBLADE1 κατέληξα στα εξής.

Αρχικα το κινητο που παρέλαβα απο το minideal πριν 2 εβδομαδες

δεν επιανε σημα κινητης

ειχε παντου κινεζικα γραμματα μαζι με εφαρμογες

η γραμματοσειρα των ελληνικων ηταν δυσανάγνωστη

και η Rom ηταν C και μπορουσες να bootareis μονο αλλες κινεζικες Rom

 

Η επιλυση λοιπον σε οσους έχουν παρομοια προβλήματα ειναι η εξής:

Βημα 1:Φτιαχνουμε λογαριασμο Flyme και ενεργοποιούμε τα Root privelege στην συσκευη μας (https://www.youtube.com/watch?v=LLuqpbkiCBo)https://www.youtube.com/watch?v=LqU76CcjDoE

Βημα 2: αν κανουμε πολυ προσεκτικα τα παρακατω βηματα αποκταμε συσκευη International και οχι China https://meizufans.eu/forum...mainland-meizu

Βήμα 3: Κατεβαζουμε την International εκδοση που θελουμε να εγκαταστασημου απο εδω (https://downloads.meizufan...x4pro/firmware) και την περναμε στο κινητο.Επειτα μεσω του File Explorer του κινητου την εντοπιζουμε και την επιλεγουμε.Το upgrade ξεκιναει και επιλεγουμε να κανει clear data περιμενουμε λιγο και ειμαστε ετοιμοι!!

Link to comment
Share on other sites

Είχα την 4.7.5i και πέρασα την τελευταία τεστ που πήραμε χθες όλα σουπερ πετάει το εργαλείο και από μπαταρία δείχνει ότι είναι κομπλε βέβαια έχουν φάει σουτ όλες οι κινέζοεφαρμογές .... Έχει ρίξει κάποιος την ανάλυση αν βοηθάει στην καταναλώση?

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε μια A rom (https://downloads.meizufans.eu/?dir=mx4pro/firmware)

Συνδεσε το κινητο με τον Υπολογιστη και κλειστο

Ανοιξε το κινητο με πατημενο παραλληλα το Volume +

Στον υπολογιστη θα σου εμφανισει εναν αποθηκευτικο χωρο με ονομα Recovery περασε εκει τη rom

Επελεξε Upgrade και Clear data και εισαι ετοιμος.

 

Αν θες τωρα να το κανεις International υπαρχει ενας οδηγος στην καρτελα 74 αυτου του Post,οτι αλλο θες στειλε Pm

 

το εχω δοκιμασει αυτο..μπαινω στην recovery..παταω clear data kai upgrade...με πεταει μια οθονη που λεει να δωσω ενα κωδικο..με το που γραφω το πρωτο αριθμο με βγαζει wrong password..δεν μου επιτρεπει να γραψω πανω απο ενα ψηφιο..τωρα οταν βαζω γενικα china rom και πατισω μονο upgrade με βγαζει error..οταν βαλω στη recovery ιντερνασιοναλ ρομ και πατησω μονο upgrade...το κανει αλλα κολλαει στο μπλε συννεφακι της meizu....κανενας τροπος να κανουμε flash υπαρχει..εχω δοκιμασει τα παντα αλλα τπτ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!μολις παρελαβα το meizu mx4 pro εχω κατεβασει την τελευταια stable του flyme 5 δεν εχω βρει ομως οδηγο εγκαταστασης....εχω κανει εγκατασταση σε αλλο κινεζικο (xiaomi mi4) αλλα δεν νομιζω να ειναι το ιδιο....καποιος να βοηθησει?ευχαριστω εκ των προτερων :) :)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!μολις παρελαβα το meizu mx4 pro εχω κατεβασει την τελευταια stable του flyme 5 δεν εχω βρει ομως οδηγο εγκαταστασης....εχω κανει εγκατασταση σε αλλο κινεζικο (xiaomi mi4) αλλα δεν νομιζω να ειναι το ιδιο....καποιος να βοηθησει?ευχαριστω εκ των προτερων :) :)

 

περνα το update.zip στην μνημη της συσκευης πατα το να ανοιξει κανε τικ τις δυο επιλογες και ετοιμος

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

περνα το update.zip στην μνημη της συσκευης πατα το να ανοιξει κανε τικ τις δυο επιλογες και ετοιμος

 

η εκδοση του flyme ειναι η 5.1.3.0Α εχει ελληνικα?

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθώ να χάνω SMS με την 5.1.3.0Α (ήμουν σε Beta και είπα να πάω σε Stable).

 

Επιστρέφω σε 4.2.8.2Α που δε φαίνεται να υπήρχε θέμα.

MY ANDROID DEVICES HISTORY

HTC Desire HD > HTC Evo 3D > Samsung Galaxy Nexus > Samsung Galaxy Note II > LG G2 > LG G Flex 2 > Samsung Galaxy Note Edge > Meizu MX4 Pro > LG G4 > Xiaomi Mi 5 > Samsung Galaxy S8+ > Huawei P20 Pro > Huawei Mate 20 Pro > Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθώ να χάνω SMS με την 5.1.3.0Α (ήμουν σε Beta και είπα να πάω σε Stable).

 

Επιστρέφω σε 4.2.8.2Α που δε φαίνεται να υπήρχε θέμα.

 

δεν περνας την 4.2.8.2I αφου εισαι με flyme 4

ειμαι με την τελευταια test χωρις θεματα μεχρι στιγμης α εχω voda

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

δεν περνας την 4.2.8.2I αφου εισαι με flyme 4

ειμαι με την τελευταια test χωρις θεματα μεχρι στιγμης α εχω voda

 

Στην 4άρα μπορείς να πας άμεσα με ένα Flashάρισμα από 4.2.8.2Α σε 4.2.8.2Ι;

 

Κι εγώ ήμουν με την τελευταία Test και είχα θέμα. Να φταίει η SIM;

MY ANDROID DEVICES HISTORY

HTC Desire HD > HTC Evo 3D > Samsung Galaxy Nexus > Samsung Galaxy Note II > LG G2 > LG G Flex 2 > Samsung Galaxy Note Edge > Meizu MX4 Pro > LG G4 > Xiaomi Mi 5 > Samsung Galaxy S8+ > Huawei P20 Pro > Huawei Mate 20 Pro > Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα μολησ αγορασα την συσκευη.η ερωτηση μου ειναι πωσ θα καταλαβω αν η συσκευη μου ειναι root και τι χρειαζεται να κανω.η εκδοση λεει 4.5.7I.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Είχα την 4.7.5i και πέρασα την τελευταία τεστ που πήραμε χθες όλα σουπερ πετάει το εργαλείο και από μπαταρία δείχνει ότι είναι κομπλε βέβαια έχουν φάει σουτ όλες οι κινέζοεφαρμογές .... Έχει ρίξει κάποιος την ανάλυση αν βοηθάει στην καταναλώση?

Ποιες εφαρμογες έχεις σβήσει....;;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λοιπόν μετα απο την πολύτιμη βοηθεια του φιλου FIREBLADE1 κατέληξα στα εξής.

Αρχικα το κινητο που παρέλαβα απο το minideal πριν 2 εβδομαδες

δεν επιανε σημα κινητης

ειχε παντου κινεζικα γραμματα μαζι με εφαρμογες

η γραμματοσειρα των ελληνικων ηταν δυσανάγνωστη

και η Rom ηταν C και μπορουσες να bootareis μονο αλλες κινεζικες Rom

 

Η επιλυση λοιπον σε οσους έχουν παρομοια προβλήματα ειναι η εξής:

Βημα 1:Φτιαχνουμε λογαριασμο Flyme και ενεργοποιούμε τα Root privelege στην συσκευη μας (https://www.youtube.com/watch?v=LLuqpbkiCBo)https://www.youtube.com/watch?v=LqU76CcjDoE

Βημα 2: αν κανουμε πολυ προσεκτικα τα παρακατω βηματα αποκταμε συσκευη International και οχι China https://meizufans.eu/forum...mainland-meizu

Βήμα 3: Κατεβαζουμε την International εκδοση που θελουμε να εγκαταστασημου απο εδω (https://downloads.meizufan...x4pro/firmware) και την περναμε στο κινητο.Επειτα μεσω του File Explorer του κινητου την εντοπιζουμε και την επιλεγουμε.Το upgrade ξεκιναει και επιλεγουμε να κανει clear data περιμενουμε λιγο και ειμαστε ετοιμοι!!

 

Ο οδηγός σου μπήκε στο πρώτο post. Αρκεί, δεν υπάρχει λόγος δημιουργίας ξεχωριστού θέματος.

 

Για οτι άλλο θέλετε να προσθέσετε / αλλάξετε... επικοινωνείτε μαζί μου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σασ παρακαλω μια βοηθεια με τον οδηγοUsing Root Explorer put poc into system/bin and change permissions to 0755 also put mmcblk0p5… into sdcard/
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σασ παρακαλω μια βοηθεια με τον οδηγοUsing Root Explorer put poc into system/bin and change permissions to 0755 also put mmcblk0p5… into sdcard/

 

μην μπερδευεστε με τον root explorer και τα permissions 0755, αντι του root explorer κατεβαστε απο το playstore τον es3 και δωστε του δικαιωματα root, αμεσως θα εμφανιστει και η διαδρομη /system , ο es3 θετει μονος του τα permissions σε rw/rw/rw οποτε το 0755 δεν χρειαζεται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα στην παρεα μολησ αγορασα την συσκευη.η ερωτηση μου ειναι πωσ θα καταλαβω αν η συσκευη μου ειναι root και τι χρειαζεται να κανω.η εκδοση λεει 4.5.7I.ευχαριστω

 

root ΔΕΝ μπορει να ειναι αν δεν βαλεις flyme account και επειτα θα ενεργοποιησεις τα advanced system priviledges ετσι λεει το root η meizu, το εχουμε επαναλαβει πολλες φορες στα τελευταια ποστ, διαβαστε λιγο ρε παιδια...help desk της meizu εγινα! Εχεις λες 4.5.7.I οποτε θεωρητικα το κινητο σου ειναι international, τρεξε ομως το αναγνωριστικο για να επιβεβαιωσεις γιατι μελος εδω ειπε για μαγειρεμενη rom 4.5.7.Ι που φαινεται να ειναι international αλλα δεν.....

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πραγματικα ειμαι με μαγειρεμενη romολλεσ τισ προσπαθειεσ που εχω κανει μου λεει μ462 mobile public Edited by gmnk
Link to comment
Share on other sites

Ποιες εφαρμογες έχεις σβήσει....;;;;

 

ειναι πολλες πανω απο 40 εφαρμογες

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια έκδοση μιλάς?

 

την 5.6.3.8A τωρα δεν μπορω να σας γραψω την λιστα γιατι δεν εχω την συσκευη στα χερια ειμαι με μχ5 τωρα

 

παρτε μια προχειρη (απο μχ5)

 

Appstore

Browser

Calendar

Cloud service

Ebook

Email

Game center

Life

Lively Haptic Theme

Luckymoney Service

Map

Meizu game frame

Memos

Messages

Music

Music Fx

Mz Mpay Service

Mz Setup Wizard

Mz Sync Service

News

Painter

Scanner

Smart Voice

System keyboard

Themes

Videos

Voice settings

Atci_service

LocationEM2

Pico TTS

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ειναι στα ρωσικα αλλα μπορειτε να καταλαβετε τι περιπου παγωνουμε

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

παιδια σοσ πηγα να περασω την ιντερνασιοναλ μαυρισε η οθονη το εσβησασ και οταν ανοιξε μου βγαζει το σημα flyme system upgrade kai clear data αλλα οποιο και να πατησω σβηνει και ξανα το ιδιο μπουταρει και μενει συνεχεια ανοιχτη η οθονη. Edited by gmnk
Link to comment
Share on other sites

παιδια σοσ πηγα να περασω την ιντερνασιοναλ μαυρισε η οθονη το εσβησασ και οταν ανοιξε μου βγαζει το σημα flyme system upgrade kai clear data αλλα οποιο και να πατησω σβηνει και ξανα το ιδιο μπουταρει και μενει συνεχεια ανοιχτη η οθονη.

 

το πειγα σε καποιο service στον πειραια και μου ειπαν οτι θα το προσπαθησουν αν και δυσκολο.εχετε καποια γνωμη.δυστιχωσ η συσκευη ειναι 2 ημερων

Link to comment
Share on other sites

το πειγα σε καποιο service στον πειραια και μου ειπαν οτι θα το προσπαθησουν αν και δυσκολο.εχετε καποια γνωμη.δυστιχωσ η συσκευη ειναι 2 ημερων

 

να φανταστω οτι εκανες unzip το firmware?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

να φανταστω οτι εκανες unzip το firmware?

 

ναι το ειχα κανει μσα στο es3 πειραξα τισ αδειεσ στο system σε rw και τελος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...