Jump to content

Meizu MX4 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι το ειχα κανει μσα στο es3 πειραξα τισ αδειεσ στο system σε rw και τελος

 

το αρχειο .zip ΔΕΝ το ξεζιπαρουμε εμεις με τον es3 αλλα μονο με τον original file explorer της meizu, εκεινος αναγνωριζει οτι προκειται για αρχειο firmware.... τωρα σε τι κατασταση ειναι το κινητο? εκει που το πηγες, εχει εμπειρια με meizu ο ανθρωπος? μην στο κανει χειροτερα..... παρτο πισω και θα μιλησουμε ξανα.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα το μαγαζι που το πηγα θεωρειτε ενα απο τα καλητερα σε service κινητων.μου ειπαν οτι ειναι λιγο δυσκολο σαν επεξεργαστησ ο exynos αλλα πολυ πιθανον να το ανοιξει
Link to comment
Share on other sites

καλημερα το μαγαζι που το πηγα θεωρειτε ενα απο τα καλητερα σε service κινητων.μου ειπαν οτι ειναι λιγο δυσκολο σαν επεξεργαστησ ο exynos αλλα πολυ πιθανον να το ανοιξει

 

Δεν ξέρω που το πηγές, αλλά ο επεξεργαστής δεν έχει καμία σχέση με το θέμα σου, ο τύπος που το πηγές έχει ξαναπιασει meizu? Το λέω γτ η απάντηση δεν είναι συγκεκριμένη αλλά γενικευμένη, του πηγές ένα κινητό που δεν ξεκινάει γτ ξεζιπαρες εσύ το αρχείο .zip του το ειπες?

Edited by FIREBLADE1
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω που το πηγές, αλλά ο επεξεργαστής δεν έχει καμία σχέση με το θέμα σου, ο τύπος που το πηγές έχει ξαναπιασει meizu? Το λέω γτ η απάντηση δεν είναι συγκεκριμένη αλλά γενικευμένη, του πηγές ένα κινητό που δεν ξεκινάει γτ ξεζιπαρες εσύ το αρχείο .zip του το ειπες?[/QUη τελευταια ενημερωση που ειχα ειναι οτι το ανοιξε αλλα δεν μπορει να περασει ακομη την intrnational εκδοση
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ....Έχει κάνει κανείς εγκατάσταση το Revolut;;;;

 

κατεβασε apk οχι απο Play Store

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα μολις πειρα το τηλ απο το σερβισ μου ειπαν οτι ειχα σβησει τελειως το λειτουργικο.τωρα το τηλ. ειναι με την 4.1.1.1Α για να βαλω την 4.5.6Α κατεβαζωτο zip το βαζω στο τηλ. και τικαρω και flyme system upgrade και clear data.θα ηθελα να το κανω international λογω ελληνικων αλλα η πρωτη προσπαθεια ηταν σκετη απογοητευση.ευχαρηστω.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα μολις πειρα το τηλ απο το σερβισ μου ειπαν οτι ειχα σβησει τελειως το λειτουργικο.τωρα το τηλ. ειναι με την 4.1.1.1Α για να βαλω την 4.5.6Α κατεβαζωτο zip το βαζω στο τηλ. και τικαρω και flyme system upgrade και clear data.θα ηθελα να το κανω international λογω ελληνικων αλλα η πρωτη προσπαθεια ηταν σκετη απογοητευση.ευχαρηστω.

 

Kαντο international, η Α εκδοση εχει μεσα πολλες κινεζιες. Η rom που σου περασαν εχει ελληνικα? Προσεχε μην ειναι καμια "μαγειρεμενη", γτ δεν ζητησες να στο κανουν international εφοσον ειχες ηδη flyme account......

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Kαντο international, η Α εκδοση εχει μεσα πολλες κινεζιες. Η rom που σου περασαν εχει ελληνικα? Προσεχε μην ειναι καμια "μαγειρεμενη", γτ δεν ζητησες να στο κανουν international εφοσον ειχες ηδη flyme account......

 

εχει ελληνικα.μουειπε οτι δεν μπορει να το κανει ιντερνατιοναλ και μετα απο αυτο που επαθα την πρωτη φορα φοβαμαι να κανω ξανα προσπαθειαγια ιντερνατιοναλ.ο τροποσ για φλασαρισμα τησ Α ειναι οπωσ τολεω η κανω λαθοσ

Edited by gmnk
Link to comment
Share on other sites

εχει ελληνικα.μουειπε οτι δεν μπορει να το κανει ιντερνατιοναλ και μετα απο αυτο που επαθα την πρωτη φορα φοβαμαι να κανω ξανα προσπαθειαγια ιντερνατιοναλ.ο τροποσ για φλασαρισμα τησ Α ειναι οπωσ τολεω η κανω λαθοσ

 

A με ελληνικα δεν γινεται, ειναι "μαγειρεμενη" , international γινεται το κινητο σου πολυ ευκολα και απλα, στην πρωτη σου προσπαθεια εσυ εκανες το λαθος να ξεζιπαρεις το αρχειο firmware και λογικο να μην κανει εγκατασταση, εαν το κανεις root και κανεις τον οδηγο οπως λεει και παρεις μυνημα international, τοτε απλα βαζεις το update.zip στην sd του κινητου και πατας πανω του με τον file explorer της meizu.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

1) για ιντερνασιοναλ κατεβαζω τον es3 και κλικαρω απο τις ρυθμισεις του το root 2)κατεβαζω emulator3)κατεβαζω το αρχειο zip κατευθειαν απο το τηλ.δεν το ξεζιπαρο.4)ανοιγω τον es3 και ψαχνω το αρχειο poc και το mmbclk0p5 και περνω το αρχειο poc και το μεταφερω στον φακελο bin το οποιο βρισκετε στον φακελο system 5)ακολουθω τις εντολες στον emulator.το εχω καταλαβει σωστα η οχι?και μια ερωτηση εαν εχω μαγειρεμενη rom παλι κανω το ιδιο?ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

επιτελουσ τα καταφερα το εκανα ιντερνατιοναλ και περασα την 4.5.7.Ι.δεν μου ζητησε clear data εκανε κατευθειαν upgrade
Link to comment
Share on other sites

επιτελουσ τα καταφερα το εκανα ιντερνατιοναλ και περασα την 4.5.7.Ι.δεν μου ζητησε clear data εκανε κατευθειαν upgrade

 

:yahoo::clap::yahoo::clap:

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

κατι πρεπει να κερδισει και ο fireblade...επιτιμος προεδρος mx4 pro

 

χαχα, να μου στειλετε ενα κουτακι nescafe, εδω στην θεσσαλονικη ειναι must ;)

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

:yahoo::clap::yahoo::clap:

 

σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες που μου εδωσες.αν και εχασα 20ευρω για την επαναφορα του τηλ. πραγματικα η συσκευη τα αξιζει με τα χιλια.μια τελευταια ερωτηση. πειραζει που δεν μου ζητησε clear data?,ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες που μου εδωσες.αν και εχασα 20ευρω για την επαναφορα του τηλ. πραγματικα η συσκευη τα αξιζει με τα χιλια.μια τελευταια ερωτηση. πειραζει που δεν μου ζητησε clear data?,ευχαριστω

 

δεν κανει τιποτα, αν χρειαστω κατι εγω καποτε, εσυ θα με βοηθησεις, δεν τα ξερω ολα εξαλλου. Ετσι ειναι τα φορουμ, κοινοτητες υποστηριξης. clear data δεν πειραζει που δεν ζητησε, εξ αλλου και να το ζητησει εαν θελεις το επιλεγεις, καλο ειναι βεβαια σε εγκατασταση νεας rom να γινεται μια εκκαθαριση παλαιων δεδομενων, εφοσον το κινητο σου δουλευει μια χαρα και εισαι ευχαριστημενος απο την εκδοση 4.5.7.i , δεν πειραζεις τιποτα. Κοιτα να το χαρεις, αξιζει τα χρηματα του. 20 ευρω?!!!!!! τι λε ρε φιλε!

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά πολύτιμη η βοήθεια Του φίλου fireblade.

Και εγώ οπου χρειάστηκα τις συμβουλές του ήταν παρων.

Να είσαι καλά φιλαράκι.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα να ρωτησω κατι.πειραζει που εσβησα ολα τα αρχεια και φακελους που ειχα κατεβασει για να γινει ιντερνατιοναλ?και για να κανουμε εγκατασταση νεας ρομ παιζει ρολο αν εχουμε ανοιχτο η κλειστο το ροοτ του flyme
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα να ρωτησω κατι.πειραζει που εσβησα ολα τα αρχεια και φακελους που ειχα κατεβασει για να γινει ιντερνατιοναλ?και για να κανουμε εγκατασταση νεας ρομ παιζει ρολο αν εχουμε ανοιχτο η κλειστο το ροοτ του flyme

 

Οχι δεν πειραζει που τα εσβησες, για να περασεις νεα rom δεν χρειαζεται να εισαι root, root χρειαζοταν ο file explorer (es3) και το terminal emulator για να μπορεσει να τροποποιησει αρχεια του συστηματος, γενικα οταν δεν εισαι root, τον φακελο /system δεν τον βλεπεις.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν πειραζει που τα εσβησες, για να περασεις νεα rom δεν χρειαζεται να εισαι root, root χρειαζοταν ο file explorer (es3) και το terminal emulator για να μπορεσει να τροποποιησει αρχεια του συστηματος, γενικα οταν δεν εισαι root, τον φακελο /system δεν τον βλεπεις.

 

σε ευχαριστω για τις απαντησεις σου γιατι σε εχω ζαλισει.να σαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το χαβά μου, διαβάζω ότι το πρόβλημα με τα SMS εξακολουθεί να υφίσταται και στην τελευταία 5.6.3.8 Beta.

 

Το ίδιο ισχύει και για την 5.1.3.0 που έχω τώρα.

 

Μοναδική διέξοδος, η 4.2.8.2Α...

MY ANDROID DEVICES HISTORY

HTC Desire HD > HTC Evo 3D > Samsung Galaxy Nexus > Samsung Galaxy Note II > LG G2 > LG G Flex 2 > Samsung Galaxy Note Edge > Meizu MX4 Pro > LG G4 > Xiaomi Mi 5 > Samsung Galaxy S8+ > Huawei P20 Pro > Huawei Mate 20 Pro > Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στη παρεα.κατοχος εδω κ μια βδομαδα του mx4 pro.θα αθελα να ρωτησω αν καπιος απο σας εκανε αντυοτου τεστ,κ τι του εβγαλε στους πυρηνες.εγω που το εκανα μου εβγαλε 8 πυρηνες ολοι ομως στο 1.5,δεν ειχε 4 στα 2 κ 4στο 1.5το εχει κανεις αλλος κατι τετοιο?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...