Jump to content

Meizu MX4 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα στη παρεα.κατοχος εδω κ μια βδομαδα του mx4 pro.θα αθελα να ρωτησω αν καπιος απο σας εκανε αντυοτου τεστ,κ τι του εβγαλε στους πυρηνες.εγω που το εκανα μου εβγαλε 8 πυρηνες ολοι ομως στο 1.5,δεν ειχε 4 στα 2 κ 4στο 1.5το εχει κανεις αλλος κατι τετοιο?

 

βαλε το cpu-z , το antutu δεν ειναι καθολου αξιοπιστο ουτε στα αποτελεσματα που βγαζει, οχι οτι το cpu-z ειναι κορυφη, προσωπικα μονο το geekbench 3 εμπιστευομαι.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλήμερα μήπως χρησιμοποιεί κανένας,κανέναν άλλον launcher πέραν του μαμά???μπορούμε να "πειράξουμε"καθόλου το status bar??(με εικονίδια και τέτοια??)
Link to comment
Share on other sites

βαλε το cpu-z , το antutu δεν ειναι καθολου αξιοπιστο ουτε στα αποτελεσματα που βγαζει, οχι οτι το cpu-z ειναι κορυφη, προσωπικα μονο το geekbench 3 εμπιστευομαι.

 

και να μην το χει σε εξοικονομηση γιατι το cpuz θα το βλεπει σαν 6-πυρηνο

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλήμερα μήπως χρησιμοποιεί κανένας,κανέναν άλλον launcher πέραν του μαμά???μπορούμε να "πειράξουμε"καθόλου το status bar??(με εικονίδια και τέτοια??)

 

Το rootαρεις και βάζεις nova.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε και να το ροοταρω τι θα αλλάξει? Νονα βάζω και έτσι δεν χρειάζεται να το ροοταρω.

 

για lock screen και αποκρυψη ρολογιου θελει ρουτ

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Και πως κάνω ροοταρω? Έχω ιντερνατιοναλ 4.5.7.

Δημιουργεις ενα λογαριασμο flyme , τον καταχωρεις στο κινητο σου οπως εκανες και με τον λογαριασμο google, επειτα επιλεγεις να δωσεις advanced system privildges , επανεκκινηση και εισαι root.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Και πως κάνω ροοταρω? Έχω ιντερνατιοναλ 4.5.7.

 

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Ωραία μετά μπορώ να το γυρίσω unroot???και τώρα πού είμαι root πως μπορώ να κάνω παραμετροποιήσεις???κατέβασα το meizu tool αλλά δεν μπαίνουν οι ρυθμίσεις πού θέλω να κάνω λογικά γιατί πρέπει να κάνω εγκατάστασή το xposed.γνωρίζει κάποιος πως γίνεται?? Edited by babbis87
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Εχω το κινητο περιπου 20 μερες. Ξαφνικα σημερα δεν λειτουργει το power button. Τι να κανω?

Ουτε ξεκλειδωνει ουτε κλειδωνει δεν λειτουργει καθολου! Να μιλησω με vickmall ?

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να βοηθησει? Προκειται για hardware προβλημα ή μπορει να ειναι και software ?

 

Να μιλησεις με vickmall, μπορει να ειναι ειτε το ενα ειτε το αλλο.....

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/android/development/twrp-meizu-mx4-pro-t3172573

Παιδιά ακολουθώ αυτή την εγκατάστασή για να βάλω το recovery στο κινητό αλλά έχω θέμα στις εντολές χρειάζονται κενό μεταξύ των γραμμάτων???μπορεί να με βοηθήσει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

Να μιλησεις με vickmall, μπορει να ειναι ειτε το ενα ειτε το αλλο.....

 

Να ζητησω refund? Υπαρχει περιπτωση να μου επιστρεψουν τα χρηματα? Μεσω paypal εχω αγορασει .

Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τύχει μετά από αναβάθμιση να μην εμφανίζει τα βίντεο ενώ υπάρχουν κανονικά στη συσκευή?

Μιλάω για το mx player και οποιαδήποτε τέτοια εφαρμογή.!περίεργο

Επίσης πηγαίνοντας από flyme 5 σε 4 δεν εμφανίζει ούτε τις εικόνες :blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και συγνωμη αν γινομαι κουραστικος αλλα δεν εχω χρονο για ψαξιμο μεσα στο forum

θελω να παραγκειλω το συγκεκριμενο κινητο..

Διαβασα για την μπαταρια οτι δεν κραταει παραπανω απο μια ημερα και το πιο σημαντικο η συσκευη εχει προβλημα με το σημα

θελω αν μπορει καποιος κατοχος να με διαφωτισει επιδη δεν θελω να εχω προβλημα με την συσκευη..

επισης

απο καμερα πως τα παει?

ο cpu ειναι καλος?

το λογισμικο ειναι καλο??

 

ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας και συγνωμη αν γινομαι κουραστικος!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και συγνωμη αν γινομαι κουραστικος αλλα δεν εχω χρονο για ψαξιμο μεσα στο forum

θελω να παραγκειλω το συγκεκριμενο κινητο..

Διαβασα για την μπαταρια οτι δεν κραταει παραπανω απο μια ημερα και το πιο σημαντικο η συσκευη εχει προβλημα με το σημα

θελω αν μπορει καποιος κατοχος να με διαφωτισει επιδη δεν θελω να εχω προβλημα με την συσκευη..

επισης

απο καμερα πως τα παει?

ο cpu ειναι καλος?

το λογισμικο ειναι καλο??

 

ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας και συγνωμη αν γινομαι κουραστικος!

 

Kαμια σχεση....με greenify,ανοιχτο μονιμα wi-fi,μιαμιση μερα....σημα μονο σε blackberry εχω δει τοσο δυνατο.

Καμερα 20,7 εχει οποτε καταλαβαινεις οτι θεριζει,cpu ηθελα να ειναι λιιιγο πιο δυνατος αλλα παιχνιδια δεν παιζω,το flyme η το αγαπας η το μισεις...αλλα ειναι απολυτα σταθερο...ακομα και η miui των xiaomi μου εκαναν κατι νερα,το flyme ποτε...

Link to comment
Share on other sites

αυτο το προβλημα με το σημα διορθωνετε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σε περιπτωση που εχει προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα λέει 20.7 αλλά σε καμία περίπτωση δεν ανταπόκρινεται σε αυτά τα πιξελ, η δε μπροστινή χάλια. Προερχόμενος από Huawei ascend p7 με 13 κ 8 πιξελ η φωτογραφίες του ήταν απείρως καλύτερες από το mx4 Pro. Κατά τα άλλα είναι πολύ καλύτερο πλην από κάποιες φορές με πετάει έξω από διάφορες εφαρμογές έτσι ξαφνικά. Το κινητό το έχω ένα μήνα
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα λέει 20.7 αλλά σε καμία περίπτωση δεν ανταπόκρινεται σε αυτά τα πιξελ, η δε μπροστινή χάλια. Προερχόμενος από Huawei ascend p7 με 13 κ 8 πιξελ η φωτογραφίες του ήταν απείρως καλύτερες από το mx4 Pro. Κατά τα άλλα είναι πολύ καλύτερο πλην από κάποιες φορές με πετάει έξω από διάφορες εφαρμογές έτσι ξαφνικά. Το κινητό το έχω ένα μήνα

Πια εκδοση flyme εχεις?

Για την καμερα δεν συμφωνω,ειναι φοβερη....ειχα letv x600,xiaomi mi3...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...