Jump to content

Meizu MX4 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν έβαλα κάρτα 4G της Wind και μου την βρήκε αμέσως και θεωρώ πως είναι είναι πολύ καλό κινητό σε όλες τις κατηγορίες που δοκίμασα και antutu 52816
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω καρτα της Q που την αγορασα πριν 20 μερες αλλα τα δεδομενα της σερνονται.. ουτε 3g δε πιανει !!εχει κανεις Q να μου πει τι γινεται? μονο οταν μπαινω απο καποιο δικτυο πιανει 3g, Ξερει κανεις τι σημαινει το Η και το Ε οταν ανοιγω τα δεδομενα για να μπω στο ιντερνετ? Edited by agantho
Link to comment
Share on other sites

οι test ρομς με εβδομαδαια updates αξιζουν ή δεν υπαρχει λογος να ασχοληθω τωρα ειμαι με την international?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχω καρτα της Q που την αγορασα πριν 20 μερες αλλα τα δεδομενα της σερνονται.. ουτε 3g δε πιανει !!εχει κανεις Q να μου πει τι γινεται? μονο οταν μπαινω απο καποιο δικτυο πιανει 3g, Ξερει κανεις τι σημαινει το Η και το Ε οταν ανοιγω τα δεδομενα για να μπω στο ιντερνετ?

 

Το Η ειναι 3g, το E ειναι 2g

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

οι test ρομς με εβδομαδαια updates αξιζουν ή δεν υπαρχει λογος να ασχοληθω τωρα ειμαι με την international?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το Η ειναι 3g, το E ειναι 2g

 

Στις test roms....εισαι εσυ ο tester!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να γινει το κινητο root (advanced system priviledges) πρεπει να κανετε εναν λογαριασμο, flyme account, και να τον καταχωρησετε στο κινητο οπως κανουμε και με το google account, επειτα ανοιγει νεο μενου που μας επιτρεπει να δωσουμε δικαιωματα root, κανει επανεκκινηση και ειμαστε ετοιμοι να προχωρησουμε στον οδηγο για να γινει international.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Στις test roms....εισαι εσυ ο tester!!!

Έχουν πολλά bugs σε σεσχέση τις stable κινεζικες? μ αρεσει το flyme 5 είναι πολύ καλό απορώ πως δεν έχει βγει για το 4προ σε global ακομα όπως στο μχ5

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Έχουν πολλά bugs σε σεσχέση τις stable κινεζικες? μ αρεσει το flyme 5 είναι πολύ καλό απορώ πως δεν έχει βγει για το 4προ σε global ακομα όπως στο μχ5

Απλά σταθεροτατες όσο και οι stable

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Απλά σταθεροτατες όσο και οι stable

 

Μην το λες, από την 4.5.1 και μετά υπάρχει θέμα με απώλεια SMS, δεν τα λαμβάνεις ποτέ. Γνωστό θέμα που το έχει παραδεχτεί η Meizu.

MY ANDROID DEVICES HISTORY

HTC Desire HD > HTC Evo 3D > Samsung Galaxy Nexus > Samsung Galaxy Note II > LG G2 > LG G Flex 2 > Samsung Galaxy Note Edge > Meizu MX4 Pro > LG G4 > Xiaomi Mi 5 > Samsung Galaxy S8+ > Huawei P20 Pro > Huawei Mate 20 Pro > Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μην το λες, από την 4.5.1 και μετά υπάρχει θέμα με απώλεια SMS, δεν τα λαμβάνεις ποτέ. Γνωστό θέμα που το έχει παραδεχτεί η Meizu.

 

4.5.1 τεστ θα εννοείς γιατί με την stable 4.5.7i δεν υπάρχει θέμα θα δοκιμάσω και την τελευταία τεστ και θα ποσταρω αν έχω πρόβλημα

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

4.5.1 τεστ θα εννοείς γιατί με την stable 4.5.7i δεν υπάρχει θέμα θα δοκιμάσω και την τελευταία τεστ και θα ποσταρω αν έχω πρόβλημα

 

Συγγνώμη παιδιά, 4.5.7 εννοώ.

 

Έχεις δίκιο φίλε μου.

MY ANDROID DEVICES HISTORY

HTC Desire HD > HTC Evo 3D > Samsung Galaxy Nexus > Samsung Galaxy Note II > LG G2 > LG G Flex 2 > Samsung Galaxy Note Edge > Meizu MX4 Pro > LG G4 > Xiaomi Mi 5 > Samsung Galaxy S8+ > Huawei P20 Pro > Huawei Mate 20 Pro > Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αφου έκανα οσα διαβασα στο meizu fans για αλλαγη της rom απο C σε I και πηγαν ολα καλα μετα το κλεισιμο στην οθονη του Boot που λεει Meizu δεν μπαινει ποτέ, επισης αν παω να κάνω System Upgrade με I rom αφου τις βαλω στο recovery φακελο, ξεκιναει και λεει firmware corrupt και εχει διαγραψει το update.zip.

 

Τέλεια...Εχει κανεις καμια ιδέα κατι να προτείνει?

 

Ειτε δεν εχει γινει σωστα Ι , ειτε δεν κανεις κατι εσυ καλα. Επισης δεν καταλαβαινω, εφοσον δεν μπαινει σε λειτουργικο, πως περνας το αρχειο .zip μεσα στον αποθηκευτικο χωρο του κινητου? Γνωριζεις απο adb sideload?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχει το recovery side load?

 

Δεν μπορώ να το δω τώρα, δεν έχω το κινητό στα χέρια μου, αλλά αν δεν μπαίνει σε λειτουργικό ο μόνος τρόπος να περάσεις αρχείο στην sd του κινητού είναι μέσω adb sideload.

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ναι και μου είπε αυτο που σας είπα

 

σβησε προσωπικα μυνηματα, δεν μπορω να σου απαντησω,.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει...μόνο το TWR και CWM έχουν adb side load

Ναι ισως , εχεις δικιο, δεν εχω δοκιμασει ποτε, δεν μου εχει τυχει τοσο στραβη να το χρειαστω.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω... το βαζετε για φορτιση οταν ειναι στο 4-5% ή οταν ειναι και στο 30% ας πουμε? υπαρχει καποιο προβλημα αν δεν ειναι αδειο τελειως και το φορτισουμε?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω... το βαζετε για φορτιση οταν ειναι στο 4-5% ή οταν ειναι και στο 30% ας πουμε? υπαρχει καποιο προβλημα αν δεν ειναι αδειο τελειως και το φορτισουμε?

 

οχι δεν υπαρχει προβλημα ακομα και στα 99-100% να το βαλεις στον φορτιστη

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραλάβει το mx4 pro εδώ και περίπου 5 μέρες. Το κινητό εκεί που δούλευε μια χαρά ξαφνικά έκλεισε και δεν ανοίγει καθόλου. Δεν μπαίνει ούτε σε download mode ούτε τίποτα. Υπάρχει κανείς που να έχει αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα? Καμια ιδέα. Μου φαίνεται πρέπει να το στείλω πίσω στο vickmall που το πήρα...
No comment
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετα απο την πολύτιμη βοηθεια του φιλου FIREBLADE1 κατέληξα στα εξής.

Αρχικα το κινητο που παρέλαβα απο το minideal πριν 2 εβδομαδες

δεν επιανε σημα κινητης

ειχε παντου κινεζικα γραμματα μαζι με εφαρμογες

η γραμματοσειρα των ελληνικων ηταν δυσανάγνωστη

και η Rom ηταν C και μπορουσες να bootareis μονο αλλες κινεζικες Rom

 

Η επιλυση λοιπον σε οσους έχουν παρομοια προβλήματα ειναι η εξής:

Βημα 1:Φτιαχνουμε λογαριασμο Flyme και ενεργοποιούμε τα Root privelege στην συσκευη μας (https://www.youtube.com/watch?v=LLuqpbkiCBo)https://www.youtube.com/watch?v=LqU76CcjDoE

Βημα 2: αν κανουμε πολυ προσεκτικα τα παρακατω βηματα αποκταμε συσκευη International και οχι China https://meizufans.eu/forum/topic/2599/guide-how-to-install-i-international-firmware-on-your-chinese-mainland-meizu

Βήμα 3: Κατεβαζουμε την International εκδοση που θελουμε να εγκαταστασημου απο εδω (https://downloads.meizufans.eu/?dir=mx4pro/firmware) και την περναμε στο κινητο.Επειτα μεσω του File Explorer του κινητου την εντοπιζουμε και την επιλεγουμε.Το upgrade ξεκιναει και επιλεγουμε να κανει clear data περιμενουμε λιγο και ειμαστε ετοιμοι!!

Edited by Yondaime
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να αγορασω τωρα το κινητο ...Με ποια εκδοση θα μου ερθει , και ειναι καλη και σταθερη ή θα πρεπει να βαζω αλλες γιατι δεν εχω ιδεα απο τετοια ...
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι συνδρομητης Cosmote και δεν εχω κανενα θεμα γενικα με το σημα, και 4g πιανει συνεχεια και πολυ καλες ταχυτητες εχει! (Θεσσαλονικη)

Το μονο θεμα που εχω και χρειαζομαι την βοηθεια σας αν καποιος γνωριζει κατι ,ειναι με την αναμονη στις κλησεις! Δηλαδη οταν καλω καποιον και αυτος μιλαει δεν με ειδοποιει οτι βρισκομαι σε αναμονη. Επισης οταν με καλει εμενα καποιος ενω μιλαω με καποιον αλλον δεν μπορω να τον βαλω σε αναμονη αυτον που μιλαω και να απαντησω σε αυτον που με καλει! Ξερει καποιος γιατι συμβαινει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

παιδια σοσ..αν μπορει καποιος να δωσει λυση...ηθελα να βαλω international rom ενψ ειχα china..κατεβασα το αρχειο,δεν εκανα ροοτ το κινητο..και δυστυχως πατησα να κανω upgrade..οπως καταλαβαινεται κολλαει στο μπουτ στο εικονιδιο με το συνεφακι...παταω τα κουμπια για να κανω hard reset,με βαζει στο μενου αλλα δεν μου επιτρεπει να κανω τπτ.
Link to comment
Share on other sites

49669 score στο Antutu είναι εντάξει ???? Στο Info μου αναφέρει system storage : total 11.87GB (16GB????) και RAM : Total 2784 MB (3000MB ????)

Είναι νορμάλ ?

Link to comment
Share on other sites

49669 score στο Antutu είναι εντάξει ???? Στο Info μου αναφέρει system storage : total 11.87GB (16GB????) και RAM : Total 2784 MB (3000MB ????)

Είναι νορμάλ ?

Ειναι οπως θα επρεπε να ειναι, και το σκορ ειναι καλο, και ο χωρος ειναι οκ, 16gb αφορμαριστα λεει ο κατασκευαστης, αν φορμαριστουν πεφτει η χωρητικοτητα και φυσικα τραβαει gb και το android... και η ram ειναι σωστη.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...