Jump to content

Meizu MX4 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Flyme Tools 5 [EN] 2.4.8.2073 | Meizufans Forum https://meizufans.eu/forum/topic/4243/flyme-tools-5-en-2-4-8-2073

Για το sdk το σκέτο arm v22.

Λίγο προσοχή θέλει η διαδικασία. Εμένα χρειάστηκε να βάλω και το base.apk για να είναι στα αγγλικά το flyme tools.

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Flyme Tools 5 [EN] 2.4.8.2073 | Meizufans Forum https://meizufans.eu/forum/topic/4243/flyme-tools-5-en-2-4-8-2073

Για το sdk το σκέτο arm v22.

Λίγο προσοχή θέλει η διαδικασία. Εμένα χρειάστηκε να βάλω και το base.apk για να είναι στα αγγλικά το flyme tools.

 

Μπερδευτηκα!

για να καταλαβω...αυτος ειναι οδηγος για να βαλεις το Flyme Tools το οποιο ΠΡΟΥΠΟΘΕΤΕΙ να εχεις βαλει το xposed...!Σωστα?

Αν τα λεω σωστα τοτε ποιον οδηγο πρεπει να κοιταξουμε για να βαλουμε το xposed?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,σκεφτομαι να παρω το mx4 pro αλλα θα ηθελα να μου πειτε την αποψη σας για το κινητο σε θεματα οπως:

1. οθονη

2.καμερα

3.ram

4.ταχυτητα browsing και γενικα

Επισης ποιο μαγαζι εχει καλυτερη τιμη αυτη την στιγμη γνωριζετε;

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μπερδευτηκα!

για να καταλαβω...αυτος ειναι οδηγος για να βαλεις το Flyme Tools το οποιο ΠΡΟΥΠΟΘΕΤΕΙ να εχεις βαλει το xposed...!Σωστα?

Αν τα λεω σωστα τοτε ποιον οδηγο πρεπει να κοιταξουμε για να βαλουμε το xposed?

[HOW-TO]Xposed Framework on Pro 5 with Flyme5 | Meizufans Forum https://meizufans.eu/forum/topic/3484/how-to-xposed-framework-on-pro-5-with-flyme5

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εβαλα τη 5 stable και εχω θεμα με την google. βαζω το installer κατεβαινει και μεχρι εκει δεν μπορω να κατεβασω τιποτα απο το play store . τι να κανω ;σκεφτομαι να ξαναπαω σε 4.2.8.2υ που ειμουν
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εβαλα τη 5 stable και εχω θεμα με την google. βαζω το installer κατεβαινει και μεχρι εκει δεν μπορω να κατεβασω τιποτα απο το play store . τι να κανω ;σκεφτομαι να ξαναπαω σε 4.2.8.2υ που ειμουν

 

Βάλτο χειροκίνητα, ψάξε το apk στο google

Link to comment
Share on other sites

Τραβάει βίντεο 4Κ το κινητό; Η μεχρι 1080P?

 

τραβαει 4k και slo-mo. Διεγραψε μερικα pm σου, δεν μπορω να σ στειλω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα,σκεφτομαι να παρω το mx4 pro αλλα θα ηθελα να μου πειτε την αποψη σας για το κινητο σε θεματα οπως:

1. οθονη

2.καμερα

3.ram

4.ταχυτητα browsing και γενικα

Επισης ποιο μαγαζι εχει καλυτερη τιμη αυτη την στιγμη γνωριζετε;

ευχαριστω

 

εχουν απαντηθει πολλες φορες αυτα,

1) Οθονη αψογη, gorilla 3 και αναλυση 4k, πιο πανω δεν εχει, μονο σε amoled μετα.

2) καμερα κορυφη, sony imx240.

3) ram 3g ddr3

4) to browsing ειναι καθαρα εμπειρια τελικου χρηστη και δεν μπορω εγω να πω αν σε καλυπτει εσενα. Παντως το κινητο ειναι vfm, και καταστημα προσωπικα vickmall με το καλυτερο aftersales και ετοιμο με Ι rom εγκατεστημενη ( μετα βαλε οποια θελεις εσυ)

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Το v1.4.4 όμως. Και μετά θα σου κάνει αναβάθμιση τις εφαρμογές της Google

οκ δουλεψε ευτηχως ευχαριστω . τωρα ομως ειναι στα αγγλικα το κντ μου πως το αλλαζω αυτο ;με more locale ισως ;δε με χαλαει βεβαια . παντως ειναι πιο ωραιο το 5 απο το 4 βελτιωμενο πολυ μεχρι και η καμερα εγινε λιγο πιο γρηγορη !

Link to comment
Share on other sites

Οσοι ενδιαφερεστε για το μουσικο κομματι του τηλεφωνου αποψη μου μην βαλετε lollipop rom.Πρεπει να υπαρχει θεμα με drivers δεν ξερω.

4.2.8.2 ειναι ιδανικη για τον τομεα ηχου.Επισης παρατηρησα αρκετα wakelock να εχει το κινητο θελει παγωμα μερικων εφαρμογων για να στρωσει.πχ MzsynchService, MzPay,WalletService,cloudservice ...

υποψιν θελει και καλα ακουστικα για να φανουν τα πλεονεκτηματα στον τομεα του ηχου.

Edited by kutulu26
Link to comment
Share on other sites

Οσοι ενδιαφερεστε για το μουσικο κομματι του τηλεφωνου αποψη μου μην βαλετε lollipop rom.Πρεπει να υπαρχει θεμα με drivers δεν ξερω.

4.2.8.2 ειναι ιδανικη για τον τομεα ηχου.Επισης παρατηρησα αρκετα wakelock να εχει το κινητο θελει παγωμα μερικων εφαρμογων για να στρωσει.πχ MzsynchService, MzPay,WalletService,cloudservice ...

υποψιν θελει και καλα ακουστικα για να φανουν τα πλεονεκτηματα στον τομεα του ηχου.

 

Παγωμα με titanium?

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο κλείσιμο των εφαρμογών παρατήρησα κι εγώ σε εφαρμογές όμως snapchat, messenger και you tube...ένας τύπος απ το meizu forum ανέβασε αυτό https://meizufans.eu/flyme-os-featuring-spyware/ στο οποίο αναφέρει ότι τα flyme έχουν malware και μας ψαχουλευουν όλους
Link to comment
Share on other sites

Στο flyme 5 Για ρουτ ακολουθηστε τις οδηγιες εδω

http://forum.xda-developers.com/meizu-mx/help/meizu-mx5-flyme-5-xposed-how-t3290023

 

Δευτερο ποστ οδηγιες 1,2,3,4.

Edited by xenkato1
OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Άκυρο κλείσιμο των εφαρμογών παρατήρησα κι εγώ σε εφαρμογές όμως snapchat, messenger και you tube...ένας τύπος απ το meizu forum ανέβασε αυτό https://meizufans.eu/flyme-os-featuring-spyware/ στο οποίο αναφέρει ότι τα flyme έχουν malware και μας ψαχουλευουν όλους

 

Κατ αρχην δεν με ενδιαφερει προσωπικα, διοτι ηδη εχω windows 10 μαζι με κατι εκατομμυρια αλλους που μας "ψαχουλευει" η microsoft και μαλιστα με την συγκαταθεση μας. Τωρα στην περιπτωση που αναφερεις λεει ο τυπος, για να εχει και τον ποπο του καλυμενο διοτι τα βαζει με τον γιγαντα που λεγεται meizu, το εξης : At the very moment it is unclear, whether or not the reports are correct. However, if everything was how it should be, these kind of reports would not even exist. Furthermore Meizu should prepare themselves, if AVG (which has been contacted later today) confirms the claim to be right.

Eγω παντως δεν ακουσα να επιβεβαιωνει η avg (σιγα την εταιρεια, η ιδια εχει το antivirus της με ενα σκασμο malware) ουτε φυσικα και την meizu να ιδρωνει το αυτι της..... οποτε προς το παρων απολαμβανω 4Κ οθονη και τελειο ηχο 24bit/192khz.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχην δεν με ενδιαφερει προσωπικα, διοτι ηδη εχω windows 10 μαζι με κατι εκατομμυρια αλλους που μας "ψαχουλευει" η microsoft και μαλιστα με την συγκαταθεση μας. Τωρα στην περιπτωση που αναφερεις λεει ο τυπος, για να εχει και τον ποπο του καλυμενο διοτι τα βαζει με τον γιγαντα που λεγεται meizu, το εξης : At the very moment it is unclear, whether or not the reports are correct. However, if everything was how it should be, these kind of reports would not even exist. Furthermore Meizu should prepare themselves, if AVG (which has been contacted later today) confirms the claim to be right.

Eγω παντως δεν ακουσα να επιβεβαιωνει η avg (σιγα την εταιρεια, η ιδια εχει το antivirus της με ενα σκασμο malware) ουτε φυσικα και την meizu να ιδρωνει το αυτι της..... οποτε προς το παρων απολαμβανω 4Κ οθονη και τελειο ηχο 24bit/192khz.

 

Με το συμπάθειο αλλά και μενα στα απ αυτά μου τι αναφέρει ο τύπος! Το κινητό είναι μπομπα τελείως! Μια μικρή διόρθωση... Απολαμβάνεις 2Κ ανάλυση όχι 4 :P μιας και αναφέρθηκες στον ήχο, έχω μια απορία σχετικά με το τι αλλαγές (προς το χειρότερο από ότι έχει πάρει το μάτι μου) υπάρχουν στο flyme 5 σε σχέση με το 4.

Link to comment
Share on other sites

Με το συμπάθειο αλλά και μενα στα απ αυτά μου τι αναφέρει ο τύπος! Το κινητό είναι μπομπα τελείως! Μια μικρή διόρθωση... Απολαμβάνεις 2Κ ανάλυση όχι 4 :P μιας και αναφέρθηκες στον ήχο, έχω μια απορία σχετικά με το τι αλλαγές (προς το χειρότερο από ότι έχει πάρει το μάτι μου) υπάρχουν στο flyme 5 σε σχέση με το 4.

Σωστός φίλε μου, 2Κ, απλά από κεκτημένη ταχύτητα.... Όσο για τον ήχο δεν ξέρω γτ τρέχω 4.5.7Ι κ εκεί θα μείνω, το κινητό για τα 175$ που εδωσα είναι άψογο, λες και sony samsung δεν μας ψαχουλευουν, αλλά εκεί πληρωνεις 600αρες για το ψαχουλεμα.....οπότε εκεί σ αρέσει!

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς στο mx4 pro το cardboard της google να μας πει την γνώμη του και αν δουλεύουν όλα κανονικά,

 

Κανονικότητα, το κινητό έχει όλους τους σενσορες που χρειάζεται το cardboard.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το purify πεταξα αρκετο πραμα (5.1.3.0.Α) και γενικα δειχνει αρκετα καλυτερα, κυριως μπαταρια. Η ερωτηση ειναι, να πεταξω και το security η οχι?
Link to comment
Share on other sites

όχι. θα χεις προβλήματα στη λειτουργία της συσκευής.

 

Το μονο μου θεμα ειναι οτι δεν δουλευουν notifications/chat head απο messenger. Καμμια ιδεα? Ενω ας πουμε απο viber ερχονται κανονικα..

Link to comment
Share on other sites

Α, και κατι αλλο, ο default dialer εχει ενα θεμα οταν παιρνεις τηλ με προθεμα #31# (αποκρυψη). Δεν κρατιουνται αυτες οι κλησεις στο call log. Και ειναι κατι που χρειαζομαι οποτε παμε για αλλο dialer. Καμμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το purify πεταξα αρκετο πραμα (5.1.3.0.Α) και γενικα δειχνει αρκετα καλυτερα, κυριως μπαταρια. Η ερωτηση ειναι, να πεταξω και το security η οχι?

φιλε μου πιο purify εβαλες ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...