Jump to content

Meizu MX4 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι στο φόρουμ meizufans, mx4pro mods. Change Chinese to international. Κάπως έτσι είναι ο τίτλος. Κατεβάζεις 2 αρχεία, τα μεταφέρεις σε συγκεκριμένους φακέλους και μετά με terminal emulator δίνεις 2 - 3 εντολές.

 

To βρηκα

Εχω αλλη ερωτηση τωρα

Πως κανω το "change permissions to 0755" ?

 

EDIT 1: Νιωθω πολυ χακερ...ΧΑΧΑΧΑΧΑ....βρηκα πως να το κανω στο XDA!ελπιζω να τα καταφερω στο τελος!

EDIT 2: To καταφερα...εκανα και την επαληθευση μεσω terminal οπου μου βγαζει το μηνυμα εκεινο που επαληθευει οτι η δουλεια εγινε σωστα!Αν παρ ολα αυτα παω στις πληροφοριες τηλεφωνου εξ ακολουθει να γραφει πως εχω την U. Οπότε τι κατάφερα τωρα?Εγω θελω να περάσω εξολοκλήρου την 4,2,8,2 Ι γιατι διεγραψα ολες τις κινεζιες κι υπαρχουν καποια θεματα!οπως το οτι το ξυπνητηρι δεν λειτουργει!

Μπορω να κανω κανονικα το φλασαρισμα του Update.zip που εχει την Ι?

Edited by Efthimis13
Link to comment
Share on other sites

Λογικά τώρα θα περάσει την 4.2.8.2I αφού θα το βλέπει international. Τρέξε απλά το update με τον ενσωματωμένο explorer και πες μας πως πήγε
Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Eνημερωνω οτι το vickmall πλεον τα στελνει ως "I" , κανουν την εγκατασταση της rοm και την μετατροπη οι ιδιοι, ηθελα να παρω 3 mx4pro και τους εδειξα την σελιδα απο το meizufans, την επομενη μερα μου απαντησαν οτι θα μου τα στειλουν ολα ως "I" .
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Λογικά τώρα θα περάσει την 4.2.8.2I αφού θα το βλέπει international. Τρέξε απλά το update με τον ενσωματωμένο explorer και πες μας πως πήγε

 

Tα καταφερα!την εκανα Ι

δεν εκανα το φλασαρισμα απ τον ενσωματομενο explorer αφου το ειχα διαγραψει!Το εκανα απ το,ας το πουμε,ρεκοβερι του.

Παρατηρω οτι δεν λειτουργει καθολου ο αυτοματος φωτισμος (και στη U ειχε θεμα) κι ελπιζω να λειτουργησει τωρα το ξυπνητηρι

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. βρηκα το Mx4 pro στο minideal με 165 ευρω και το σκεφτομαι. Τους ρωτησα γιατι το εχουν τοσο χαμηλη τιμη και μου απαντησαν πως ειναι σαν προσφορα κατι για την αλλαγη του χρονου και τετοια. Το θεμα μου ειναι πως οσοι απο εσας ειστε κατοχοι του κινητου το κατα ποσο ειστε ευχαριστημενοι γενικα με το κινητο απο αποψη μπαταριας, καμερας και γενικα σαν συνολικη εικονα. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. βρηκα το Mx4 pro στο minideal με 165 ευρω και το σκεφτομαι. Τους ρωτησα γιατι το εχουν τοσο χαμηλη τιμη και μου απαντησαν πως ειναι σαν προσφορα κατι για την αλλαγη του χρονου και τετοια. Το θεμα μου ειναι πως οσοι απο εσας ειστε κατοχοι του κινητου το κατα ποσο ειστε ευχαριστημενοι γενικα με το κινητο απο αποψη μπαταριας, καμερας και γενικα σαν συνολικη εικονα. Ευχαριστω

Το κινητό είναι super, το minideal είναι καλό μαγαζί, ρωτά με ποια rom θα στο στείλουν, και φυσικά δεν είναι 165 ευρώ διότι κατά την πληρωμή θα σου ζητήσουν $.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι super, το minideal είναι καλό μαγαζί, ρωτά με ποια rom θα στο στείλουν, και φυσικά δεν είναι 165 ευρώ διότι κατά την πληρωμή θα σου ζητήσουν $.

Εμένα πάντως μου βγήκε στα 177€ η συσκευή μαζί με τη χρέωση του paypal... Ακόμα δεν έχω λάβει τη συσκευή βέβαια

Link to comment
Share on other sites

Παρειγγειλα απο geekbuying και σταλθηκε 9/1. Ακομα το περιμενω και στο tracking (RF372572947SG) εχει μονο ενα entry, "09-01-2016 Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)".

 

Φυσιολογικο?

Link to comment
Share on other sites

Παρειγγειλα απο geekbuying και σταλθηκε 9/1. Ακομα το περιμενω και στο tracking (RF372572947SG) εχει μονο ενα entry, "09-01-2016 Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)".

 

Φυσιολογικο?

 

απολυτα, το sgpost προσφατα, εκανε αναβαθμιση στο μηχανογραφικο συστημα του και ολα πηγαν 7-10 μερες πισω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα πάντως μου βγήκε στα 177€ η συσκευή μαζί με τη χρέωση του paypal... Ακόμα δεν έχω λάβει τη συσκευή βέβαια

 

165 που λεει το μελος, ειναι με βαση την ισοτιμια του minideal, η οποια διαφερει απο αυτη του paypal, μονο με revolut πετυχαινεις το 165ευρω. OFFTOPIC.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Έφτασε 165 ευρώ η συσκευή, αν είναι δυνατόν.

MY ANDROID DEVICES HISTORY

HTC Desire HD > HTC Evo 3D > Samsung Galaxy Nexus > Samsung Galaxy Note II > LG G2 > LG G Flex 2 > Samsung Galaxy Note Edge > Meizu MX4 Pro > LG G4 > Xiaomi Mi 5 > Samsung Galaxy S8+ > Huawei P20 Pro > Huawei Mate 20 Pro > Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. βρηκα το Mx4 pro στο minideal με 165 ευρω και το σκεφτομαι. Τους ρωτησα γιατι το εχουν τοσο χαμηλη τιμη και μου απΑντησαν πως ειναι σαν προσφορα κατι για την αλλαγη του χρονου και τετοια. Το θεμα μου ειναι πως οσοι απο εσας ειστε κατοχοι του κινητου το κατα ποσο ειστε ευχαριστημενοι γενικα με το κινητο απο αποψη μπαταριας, καμερας και γενικα σαν συνολικη εικονα. Ευχαριστω

φιλε μου καλησπερα εγω ερχομαι απο G3 16 GB και G FLEX 2 ΑΨΟΓΑ ΤΗΛ,αλλα ηθελα κατι πιο ωραιο εμφανισιακα!!!!το τηλεφωνο ειναι αριστο!!!!

Link to comment
Share on other sites

σχετικά με τη διάρκεια της μπαταρίας, εσείς που έχετε αρκετό καιρό, πόσες ώρες SOT (screen on time) σας βγάζει το κινητό σας;;;

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι και εγω για το κινητο. Απο αυτά που διαβάζω το κινητο που ειναι σε προσφορά 165 ευρώ ειναι 16 gb. Αυτο δεν παίρνει sd, έτσι δεν ειναι;απο κατόχους εχει διαθέσιμο χώρο αρκετό; Η κάμερα και βίντεο τι λέει;
Link to comment
Share on other sites

Tα καταφερα!την εκανα Ι

δεν εκανα το φλασαρισμα απ τον ενσωματομενο explorer αφου το ειχα διαγραψει!Το εκανα απ το,ας το πουμε,ρεκοβερι του.

Παρατηρω οτι δεν λειτουργει καθολου ο αυτοματος φωτισμος (και στη U ειχε θεμα) κι ελπιζω να λειτουργησει τωρα το ξυπνητηρι

 

Ο αυτόματος φωτισμός δεν έχει να κάνει με U και Ι, γενικά στην KitKat ήταν πολύ πιο αργός σε σχέση με τη Lollipop, μπορώ να πω ότι έχει βελτιωθεί αισθητά μέχρι την έκδοση 5.6... Να φανταστείς, όταν είχα την 4.5 και λόγω αυτονομίας αποφάσισα να γυρίσω σε 4.2.8.2, ήταν τόσο αργή η αντίδραση του αισθητήρα φωτισμού, που νόμιζα ότι δε δουλεύει και σκεφτόμουν μήπως δεν έκατσε καλά η ROM.

 

Παρειγγειλα απο geekbuying και σταλθηκε 9/1. Ακομα το περιμενω και στο tracking (RF372572947SG) εχει μονο ενα entry, "09-01-2016 Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)".

 

Φυσιολογικο?

 

Ναι ναι, μη σε αγχώνει.

 

φιλε μου καλησπερα εγω ερχομαι απο G3 16 GB και G FLEX 2 ΑΨΟΓΑ ΤΗΛ,αλλα ηθελα κατι πιο ωραιο εμφανισιακα!!!!το τηλεφωνο ειναι αριστο!!!!

 

Κι εγώ από LG G2 > LG G Flex 2 > Samsung Galaxy Note Edge κατέληξα εδώ και για να σου πω την αλήθεια μου, δεν την αλλάζω γενικότερα σαν εταιρεία, με όσα διαβάζω ειδικά ότι και η Xiaomi άρχισε τα κλειδώματα στους Bootloaders, η Huawei που ήδη ακολουθεί άλλη τιμολογιακή πολιτική, αλλά κυρίως με τα όσα ακούγονται για το Meizy MX6, περιμένω να πάω προς τα εκεί και στη συνέχεια.

 

σχετικά με τη διάρκεια της μπαταρίας, εσείς που έχετε αρκετό καιρό, πόσες ώρες SOT (screen on time) σας βγάζει το κινητό σας;;;

 

Δυστυχώς, δεν είναι κάτι που μπορώ να απαντήσω 100% καθώς με την έκδοση 5.x του Flyme (Android 5.1), το SoT το δείχνει μέχρι 12 ώρες λειτουργίας. Στην 4.5 (Android 5.0) το έδειχνε, αλλά ήταν μια έκδοση που γενικά είχε Battery Leak. ΑΝ θυμάμαι καλά, με την 4.2.8.2 (Android 4.4) έβγαζε κανένα 4.5άρι σε ώρες η οθόνη, στα ίδια επίπεδα και η 5.6 αυτή τη στιγμή θεωρώ. Είναι τέτοια η ανάλυση της οθόνης, που σκοτώνει την μπαταρία, ενώ έχει 3350mAh.

 

Ενδιαφέρομαι και εγω για το κινητο. Απο αυτά που διαβάζω το κινητο που ειναι σε προσφορά 165 ευρώ ειναι 16 gb. Αυτο δεν παίρνει sd, έτσι δεν ειναι;απο κατόχους εχει διαθέσιμο χώρο αρκετό; Η κάμερα και βίντεο τι λέει;

 

Δεν παίρνει MicroSD, εμένα προσωπικά μου φτάνει και μου περισσεύει ο χώρος πάντα καθώς δεν κρατάω δεδομένα στο κινητό για λόγους ασφαλείας, όλα πηγαίνουν στο "σύννεφο". Από κάμερα και βίντεο είμαι επίσης πολύ ευχαριστημένος, αν και δε θεωρώ ότι είμαι "σοβαρό δείγμα γραφής", καθώς δεν έχω τρελές απαιτήσεις.

MY ANDROID DEVICES HISTORY

HTC Desire HD > HTC Evo 3D > Samsung Galaxy Nexus > Samsung Galaxy Note II > LG G2 > LG G Flex 2 > Samsung Galaxy Note Edge > Meizu MX4 Pro > LG G4 > Xiaomi Mi 5 > Samsung Galaxy S8+ > Huawei P20 Pro > Huawei Mate 20 Pro > Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας παιδια! μπορει την επομενη βδομαδα να το παραγγειλω,θα δειξει. Δηλαδη λογω της μεγαλης αναλυσης που εχει η οθονη (2Κ) λετε πως δεν κραταει πολυ? αν ειναι fast charge ο φορτιστης τοτε και μια μερα να βγαζει πιστευω ειναι καλα. τωρα με την εκδοση απο τα λιγα που διαβασα αν το παραγγειλω να τους πω να ειναι η εκδοση Ι? sorry αν κουραζω..
Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτο στο μινιντιλ με τα 180 δολλαρια ειναι κομπλε?μηπως μπορει να μου εξηγησει καποιος ποιο μοντελο πρεπει να παρω για να εχω δυνατοτητες σε ρομ?
Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτο στο μινιντιλ με τα 180 δολλαρια ειναι κομπλε?μηπως μπορει να μου εξηγησει καποιος ποιο μοντελο πρεπει να παρω για να εχω δυνατοτητες σε ρομ?

 

να to παρεις απο το vickmall, επειτα απο σχετικη βοηθεια και υποδειξη περνανε την international rom επισημα, και σου ερχεται μια χαρα, η διαφορα τιμης διορθωνεται, περισσοτερα σε pm.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η καλύτερη ρομ όσον αφορά την μπαταρία που να έχει και ελληνικά όμως; Δεν με πειράζει να είναι και kit kat.
Link to comment
Share on other sites

Ο αυτόματος φωτισμός δεν έχει να κάνει με U και Ι, γενικά στην KitKat ήταν πολύ πιο αργός σε σχέση με τη Lollipop, μπορώ να πω ότι έχει βελτιωθεί αισθητά μέχρι την έκδοση 5.6... Να φανταστείς, όταν είχα την 4.5 και λόγω αυτονομίας αποφάσισα να γυρίσω σε 4.2.8.2, ήταν τόσο αργή η αντίδραση του αισθητήρα φωτισμού, που νόμιζα ότι δε δουλεύει και σκεφτόμουν μήπως δεν έκατσε καλά η ROM.

 

Κατάλαβα... Πάντως είναι το μόνο λειτουργικό πρόβλημα που παρατηρώ! Δεν κάηκε κι ο κόσμος! Αναμένω για stable flyme 5.

Ερώτηση άσχετη τώρα! ψάχνω tempered glass και βρήκα ένα στοaAli express αλλά μου είπαν πως είναι λίγο μικρότερο απ την οθόνη του mx4 pro. Έχει βρει κανείς κανένα που να είναι μπομπα?

Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη rom στον τομεα του ηχου ποια ειναι ?

Καποιος εχει παρατηρησει διαφορες μεταξυ των rom?

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φιλε μου καλησπερα εγω ερχομαι απο G3 16 GB και G FLEX 2 ΑΨΟΓΑ ΤΗΛ,αλλα ηθελα κατι πιο ωραιο εμφανισιακα!!!!το τηλεφωνο ειναι αριστο!!!!

 

Επειδη και εγω ειμαι κατοχος του gflex 2 και περιμενω το mx4pro απο μερα σε μερα σαν 2 κινητο πιο πολυ για τις επιδοσεις του στον ηχο θα ηθελα να σε ρωτησω αν το χρησιμοποιεις σαν κυρια συσκευη και σε σχεση με το flex2 που θεωρητικα ειναι 30% + πανω σε επιδοσεις απο το mx4 pro αξιζε να το αντικαταστησεις τελειως?

Σε σχεση με το g3 που χες ενταξει το mx4pro ειναι πιο γρηγορο θεωρητικα.

Link to comment
Share on other sites

οσοι έχουν την 5.6 η ελειψη diracHD είναι εμφανής;

 

Σου εχει λιστα με το dirac hd και διαλεγει settings για τα iems σου η heapdphones?αυτο δηλαδη δεν μπασταρδευει τον ηχο σαν το viper4android ktl?(εννοω τις software λυσεις)

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παντως αν ξεπερνα η εστω ειναι κοντα στο ηχητικο αποτελεσμα του iphone 4 που απο ολα τα τηλεφωνα που δοκιμασα μεχρι τωρα ειναι σχετικα ανωτερο θα ειμαι ευχαριστημενος.

Edited by kutulu26
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...