Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να σημειωσω επισης οτι 1,5 μερα και ειμαι στο 18%...φοβερη η μπαταρια και ακομα δεν εχει ρολαρει αφου εχει γινει 1 φορτιση...

Με τι χρήση περασε αυτη η 1,5 μέρα;;

 

Θα ήθελα κι εσύ αν μπορείς να παρατηρησεις πόση ώρα παίρνει για να ξαναφορτίσει στο 100% αλλά και σε κάποια ενδιάμεσα ποσοστά πχ 50%..

Επίσης, ρώτησα και νωρίτερα, ο φορτιστής πόσα amper ειναι;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με τι χρήση περασε αυτη η 1,5 μέρα;;

 

Θα ήθελα κι εσύ αν μπορείς να παρατηρησεις πόση ώρα παίρνει για να ξαναφορτίσει στο 100% αλλά και σε κάποια ενδιάμεσα ποσοστά πχ 50%..

Επίσης, ρώτησα και νωρίτερα, ο φορτιστής πόσα amper ειναι;

 

Ευχαριστώ!

 

Ε τον φορτιστη δεν τον εχω μπροστα μου, αλλα θα δω το βραδυ και θα σου πω

επισης σημερα θα το αφησω παλι 5 ωρες και κλειστο οταν φορτισει..αλλα θα κοιταξω να δω ποσο γρηγορα θα φτασει στο 100%

 

1.5 μερα εχει βγαλει στο χαλαρο...18% ειμαι τωρα

 

Χρηση ας πουμε απο 1 (ελαχιστη) εως 10 (φουλ) το εχω χρησιμοποιησει καπου στο 7

Link to comment
Share on other sites

Ε τον φορτιστη δεν τον εχω μπροστα μου, αλλα θα δω το βραδυ και θα σου πω

επισης σημερα θα το αφησω παλι 5 ωρες και κλειστο οταν φορτισει..αλλα θα κοιταξω να δω ποσο γρηγορα θα φτασει στο 100%

 

1.5 μερα εχει βγαλει στο χαλαρο...18% ειμαι τωρα

 

Χρηση ας πουμε απο 1 (ελαχιστη) εως 10 (φουλ) το εχω χρησιμοποιησει καπου στο 7

Αρχικά με γειά φίλε μου.

Από φωτογραφία δοκίμασες , τι λέει κυρίως σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού, και γενικά στις δύσκολες καταστάσεις φωτογράφισης;

Εσύ ή όποιος άλλος φίλος που το έχει;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά με γειά φίλε μου.

Από φωτογραφία δοκίμασες , τι λέει κυρίως σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού, και γενικά στις δύσκολες καταστάσεις φωτογράφισης;

Εσύ ή όποιος άλλος φίλος που το έχει;

 

Μια χαρά. Το δοκίμασα εχθές στο σπίτι. Πολύ καλύτερα από Samsung ας πούμε. Από το lg g3 που έχω επίσης δεν Τα τσέκαρα μαζί. Θα το κάνω κάποια στιγμή αύριο και θα σας πω.

Link to comment
Share on other sites

Root έχουμε?

 

Μονο για unlocked bootloaders.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει να μου πει καποιος που το εχει αγορασει αν ο ηχος κλησης όταν σε καλουν είναι δυνατος και τι SAR εχει.ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο κινητο,αλλα λιγο ακριβο για αυτα που προσφερει.

Ξέρεις κάποιο άλλο που να προσφέρει όσα αυτό , αλλά να κοστίζει λιγότερο.

Προσωπικά το αντίθετο γνωρίζω για άλλες συσκευές και μάλιστα να προσφέρουν λιγότερα και να κοστίζουν ακριβότερα....

ονόματα δε λέμε μηλιές ,ε δηλαδή σπίτια δε θίγουμε....χα!χα!χα!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κάποιο άλλο που να προσφέρει όσα αυτό , αλλά να κοστίζει λιγότερο.

Προσωπικά το αντίθετο γνωρίζω για άλλες συσκευές και μάλιστα να προσφέρουν λιγότερα και να κοστίζουν ακριβότερα....

ονόματα δε λέμε μηλιές ,ε δηλαδή σπίτια δε θίγουμε....χα!χα!χα!

 

Συμφωνώ απόλυτα, πόσο μάλλον αυτή τη στιγμή το Ζ2 στα 380Ε!! και θα πέσει και άλλο!! Όπως και το Ζ1 στα 300Ε! (Το συγκεκριμένο βέβαια το παγώσανε δεν πέφτει άλλο η τιμή του)

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το είδα στο πλαίσιο στο mall μόλις το είχε βάλει το παιδί στο στάντ.

Ωραίο κινητό, σβέλτο, όχι σα το G3 πιο δίπλα που ήταν του αγίου lag το ανάγνωσμα.

Οθόνη πολύ καλή, με πολύ καλή φωτεινότητα.

Επιτέλους μετά το Z2 βγάζει καλές οθόνες ή Sony.

Η κάμερα επίσης έκανε φόκους αρκετά γρήγορα.

Μου άρεσε και το χρώμα :)

Και δίπλα με το Ζ2

Δυστυχώς το tapatalk μετά το update μου κάνει νερά κ δε με αφήνει να ανεβάσω τις φωτογραφίες.

Θα δοκιμάσω αργότερα αλλιώς αύριο απ'το pc

Τις ανέβασα στο dropbox

https://www.dropbox.com/s/5yoajc50m6qqjtu/20141010_170735.jpg?dl=0

 

https://www.dropbox.com/s/cwgd42tmm48anvk/20141010_170748.jpg?dl=0

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το είδα στο πλαίσιο στο mall μόλις το είχε βάλει το παιδί στο στάντ.

Ωραίο κινητό, σβέλτο, όχι σα το G3 πιο δίπλα που ήταν του αγίου lag το ανάγνωσμα.

Οθόνη πολύ καλή, με πολύ καλή φωτεινότητα.

Επιτέλους μετά το Z2 βγάζει καλές οθόνες ή Sony.

Η κάμερα επίσης έκανε φόκους αρκετά γρήγορα.

Μου άρεσε και το χρώμα :)

Και δίπλα με το Ζ2

Δυστυχώς το tapatalk μετά το update μου κάνει νερά κ δε με αφήνει να ανεβάσω τις φωτογραφίες.

Θα δοκιμάσω αργότερα αλλιώς αύριο απ'το pc

Τις ανέβασα στο dropbox

https://www.dropbox.com/s/5yoajc50m6qqjtu/20141010_170735.jpg?dl=0

 

https://www.dropbox.com/s/cwgd42tmm48anvk/20141010_170748.jpg?dl=0

 

Στην 2η φωτογραφία του Ζ2 η οθόνη φαίνεται αρκετά πιο σκοτεινή ενώ στην πραγματικότητα δεν είναι έτσι... έπρεπε να του απενεργοποιήσεις την αυτόματη φωτεινότητα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

ειδα χθες στο media το Ζ3. πολυ ομορφη κατασκευη ,λεπτο, ωραια οθονη ωραιο το copper σαν χρωμα. γρηγορο χωρις lag. η καμερα του δεν με πολυενθουσιασε. λιγο σκοτεινες εβγαιναν οι φωτο. μαλιστα το ιδιο ειδε και το παιδι της σονυ εκει και εκανε μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μπας και στρωσει. μετα ηταν λιγο καλυτερα τα πραγματα. δεν ξερω αν εφταιγε κατι .
Link to comment
Share on other sites

Στην 2η φωτογραφία του Ζ2 η οθόνη φαίνεται αρκετά πιο σκοτεινή ενώ στην πραγματικότητα δεν είναι έτσι... έπρεπε να του απενεργοποιήσεις την αυτόματη φωτεινότητα.

Δεν ήταν δικό μου το Ζ2.

Εγώ είχα το S5 και στη φουλ φωτεινότητα και τα 2 το Ζ3 ήταν ανώτερο

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν δικό μου το Ζ2.

Εγώ είχα το S5 και στη φουλ φωτεινότητα και τα 2 το Ζ3 ήταν ανώτερο

 

Σίγουρα ανώτερη οθόνη εχει το z3 Μανο,το λέγανε εκ αρχής τα review,αλλα του z2 δεν ειναι αυτη η πραγματική του οθόνη.

Είχα πάει εγώ την άνοιξη Public Σύνταγμα και τα έβαλα δίπλα δίπλα με full φωτεινότητα με s5 και δεν μου φάνηκε να υπερέχει ούτε το ένα ούτε το άλλο,αλλα ίδια εντύπωση αποκόμισα.

 

Btw:το cooper ολα τα λεφτά πιστεύω μιας και βαρέθηκα τα κλασικά λευκό/μαύρο.

Θήκη δεν βάζω ετςι κι άλλως ποτε στα κινητά μου και θα την βγάλω μπρος πίσω με κανα ποιοτικό glass και καθάρισα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα ανώτερη οθόνη εχει το z3 Μανο,το λέγανε εκ αρχής τα review,αλλα του z2 δεν ειναι αυτη η πραγματική του οθόνη.

Είχα πάει εγώ την άνοιξη Public Σύνταγμα και τα έβαλα δίπλα δίπλα με full φωτεινότητα με s5 και δεν μου φάνηκε να υπερέχει ούτε το ένα ούτε το άλλο,αλλα ίδια εντύπωση αποκόμισα.

 

Btw:το cooper ολα τα λεφτά πιστεύω μιας και βαρέθηκα τα κλασικά λευκό/μαύρο.

Θήκη δεν βάζω ετςι κι άλλως ποτε στα κινητά μου και θα την βγάλω μπρος πίσω με κανα ποιοτικό glass και καθάρισα.

Άλεξ να σου πω την αλήθεια το Ζ3 είναι το πρώτο Sony μετά πολύ καιρό που μου έκανε κλικ καθώς είχα φάει ήττα απ'τα τελευταία μοντέλα της που είχα πάρει(Ζ και Ζ1).

Πάντα είχα συμπάθεια στη Sony αλλά οι οθόνες που μας έδινε όπως και κάτι λεπτομέρειες ήταν άστα.

Το Ζ3 όμως μου έκανε κλικ ομορφο (και ειδικά σε αυτό το χρώμα πολύ όμορφο), γρήγορο ή καλύτερα αεράτο, σου λέω το G3 υπέφερε δίπλα του, και κυρίως με φωτεινή καθαρή οθόνη με ωραία απεικόνιση.

Ξέχασα να πω και για το μέγεθος που ήταν πιο μαζεμένο απ'του Ζ2 δίπλα και πιο λεπτό.

Τέλος να πω ότι εγώ μεμβράνη δεν είδα, ρώτησα και το παιδί που μόλις το είχε βάλει στο stand και μου λέει δεν έχει είναι όπως το Ζ2 που είχε (και φαινόταν σχετικός καθώς υπάλληλος της Sony).

Ίδωμεν....

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Άλεξ να σου πω την αλήθεια το Ζ3 είναι το πρώτο Sony μετά πολύ καιρό που μου έκανε κλικ καθώς είχα φάει ήττα απ'τα τελευταία μοντέλα της που είχα πάρει(Ζ και Ζ1).

Πάντα είχα συμπάθεια στη Sony αλλά οι οθόνες που μας έδινε όπως και κάτι λεπτομέρειες ήταν άστα.

Το Ζ3 όμως μου έκανε κλικ ομορφο (και ειδικά σε αυτό το χρώμα πολύ όμορφο), γρήγορο ή καλύτερα αεράτο, σου λέω το G3 υπέφερε δίπλα του, και κυρίως με φωτεινή καθαρή οθόνη με ωραία απεικόνιση.

Ξέχασα να πω και για το μέγεθος που ήταν πιο μαζεμένο απ'του Ζ2 δίπλα και πιο λεπτό.

Τέλος να πω ότι εγώ μεμβράνη δεν είδα, ρώτησα και το παιδί που μόλις το είχε βάλει στο stand και μου λέει δεν έχει είναι όπως το Ζ2 που είχε (και φαινόταν σχετικός καθώς υπάλληλος της Sony).

Ίδωμεν....

 

Ήρθε η ώρα να κανεις την αλλαγή Μανο:p

Δεν έχεις καμία δικαιολογία πλέον:lol:

Η συσκευη υπέρ άριστη και υπέρ άψογη ειναι.

Την βελτίωσε τη σειρά απο το πρώτο Z πριν 2 χρόνια ΘΕΑΜΑΤΙΚΑ πλέον.

 

Εμένα απο το z2 με εχει πείσει οριστικά η εταιρία.

Βλέπω να στεριώνω εδώ για πολύ καιρό.

Προτιμώ να βελτιώνει ουσιαστικά την συνολική εμπειρία χρήσης με μικρό βελτιώσεις εδώ και εκει πατώντας στα θετικά της προηγούμενης σειράς και βελτιώνοντας τα οποία ελαχιστα ψιλό αρνητικά.

Κυνηγη specs και αριθμους μόνο είμαι κάθετα αντίθετος.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα ένα boost στην οθόνη,το έδωσε και με το παραπςνω με την φωτεινότερη οθόνη της αγοράς.

Βελτίωσε την ήδη άριστη μπαταρία του z2 με ελαφρώς χαμηλότερη χωρητικότητα μπσταριας(τα λόγια περιττά)

Την έκανε πιο βολική στο κράτημα,πιο ντινεζατι,πιο λεπτή και πιο ελαφρύς-το έκανε και εδώ.

Έβαλε ανώτερη πιστοποίηση αδιαβραχοποιησης.

Παράλληλα βελτίωσε το software και αλγόριθμους στην κάμερα κάνοντας της ένα κλικ καλύτερη πλησιάζοντας το άριστα.

 

Τι αλλο να κάνει δηλαδή.

 

Αλεξ το πηρες ???Το παρελαβες εννοώ ???

Δεν το πήρα ακόμα.

Αρχές επόμενης εβδομαδας.

Τυπικοί μαλλον του Amazon αφού στη σελίδα εξέλιξης παραγγελίας λέει 13 του μηνός δηλαδή Δευτέρα.

Να ελπίζουμε δηλαδή μην καθυστέρηση και άλλο.

Αλλα 2 εβδομάδες απο Αγγλία για Ελλάδα αποστολή ειναι απαράδεκτο(εςτω επιλογή να μου έδιναν με ups standart σε μια εβδομάδα θα το είχα.

1 του μηνός έφυγε απο Αγγλία.

Αρνητική αξιολόγηση θα τους κάνω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει και περιμένω το glass from nilkin και πιστεύω ότι θα με καλύψει άριστα...

Για καλό και για κακό πήρα και τις παρακάτω θηκουλες σε μπλε και μαύρο για κάτι πιο ανθεκτικό αλλά με το γυαλί μπρος πίσω δύσκολα να τις χρεισιμοποιησω.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει και περιμένω το glass from nilkin και πιστεύω ότι θα με καλύψει άριστα...

Για καλό και για κακό πήρα και τις παρακάτω θηκουλες σε μπλε και μαύρο για κάτι πιο ανθεκτικό αλλά με το γυαλί μπρος πίσω δύσκολα να τις χρεισιμοποιησω.

 

Δεν αξίζει θήκη καθόλου.

Γυαλί μπρος πίσω μονο.

Εγώ ετςι θα κάνω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει θήκη καθόλου.

Γυαλί μπρος πίσω μονο.

Εγώ ετςι θα κάνω.

 

+1 ρε Άλεξ. Τέτοιο κόσμημα και σε τέτοιο χρώμα που δεν υπάρχει πουθενά στον ανταγωνισμό απλά δεν κλείνεται σε θήκη..

 

galanakop το συγκεκριμένο γυαλάκι το είχα πάρει για το Ascend P7 και είναι πάρα πολύ καλό.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

+1 ρε Άλεξ. Τέτοιο κόσμημα και σε τέτοιο χρώμα που δεν υπάρχει πουθενά στον ανταγωνισμό απλά δεν κλείνεται σε θήκη..

 

galanakop το συγκεκριμένο γυαλάκι το είχα πάρει για το Ascend P7 και είναι πάρα πολύ καλό.:)

 

Εδώ στο λευκό z2 το βαρέθηκα στο μήνα κι όλας του έβαλα ένα σκούρο μπλε skin και ετςι το είχα γυμνό χωρίς το παραμικρό πουθενά,οθόνη κλπ.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Άλεξ να σου πω την αλήθεια το Ζ3 είναι το πρώτο Sony μετά πολύ καιρό που μου έκανε κλικ καθώς είχα φάει ήττα απ'τα τελευταία μοντέλα της που είχα πάρει(Ζ και Ζ1).

Πάντα είχα συμπάθεια στη Sony αλλά οι οθόνες που μας έδινε όπως και κάτι λεπτομέρειες ήταν άστα.

Το Ζ3 όμως μου έκανε κλικ ομορφο (και ειδικά σε αυτό το χρώμα πολύ όμορφο), γρήγορο ή καλύτερα αεράτο, σου λέω το G3 υπέφερε δίπλα του, και κυρίως με φωτεινή καθαρή οθόνη με ωραία απεικόνιση.

Ξέχασα να πω και για το μέγεθος που ήταν πιο μαζεμένο απ'του Ζ2 δίπλα και πιο λεπτό.

Τέλος να πω ότι εγώ μεμβράνη δεν είδα, ρώτησα και το παιδί που μόλις το είχε βάλει στο stand και μου λέει δεν έχει είναι όπως το Ζ2 που είχε (και φαινόταν σχετικός καθώς υπάλληλος της Sony).

Ίδωμεν....

Το Ζ2 που δεν είχε θες να πεις ε;

 

Δεν αξίζει θήκη καθόλου.

Γυαλί μπρος πίσω μονο.

Εγώ ετςι θα κάνω.

 

Και γω θα το προτιμούσα έτσι το Ζ2 αλλά δεν υπάρχει κίνδυνος για το περιμετρικό αλουμίνιο να φθαρεί;; Ή έστω αν πέσει κάτω να γρατσουνιστεί;;

Επίσης αυτό το γυαλί μπρος πίσω που έχεις βάλει προσθέτει βάρος στο κινητό; Σώζεται αν πέσει κάτω;; Δηλαδή δεν ραγίζει;;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...