Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ηθελα διαφανο...ειμαι τις αποψης οτι οταν βαρεθω να αλλαξω skin....αλλαζει δεν αλλαζει...?

Διάφανο δεν είχα βρει δυστυχώς που εγω ήθελα.

Μονο στο m8 προσφέρει η παραπάνω εταιριας οπως κοίταξα.

Αλλάζει βέβαια και μπορείς να το ξαναβάλεις στην συσκευασία του και να το ξαναβάλεις αργότερα.

 

Απλά πχ θα επιλέξεις 2-3 διαφορετικά σχέδια να αγοράσεις η χρωματα να αλλάζεις παραστάσεις.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά αντικειμενικά η κάμερα του z3 σε τί επίπεδα βρίσκεται? Το ηχείο πως τα πάει από ποιότητα και ένταση? Το UI είναι ικανοποιητικό? Και όλα αυτά σε σύγκριση με το LG G2 αν ξέρει κανείς.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντικειμενικά η κάμερα του z3 σε τί επίπεδα βρίσκεται? Το ηχείο πως τα πάει από ποιότητα και ένταση? Το UI είναι ικανοποιητικό? Και όλα αυτά σε σύγκριση με το LG G2 αν ξέρει κανείς.

Μα και εσύ βάζεις δύσκολα :lol:

Είπαμε η κάμερα ειδικά στο αυτόματο δεν λέει πολλά ούτε ο ήχος κλήσης από το ηχεία είναι κάτι φοβερό όταν σε καλούν κατά τα άλλα το UI είναι πολύ εύχρηστο και φιλικο στο χρήστη.

Στην ουσία το z3 είναι ένα πολύ βελτιωμένο g2 στην ποιότητα κατασκευής και premium feelings +micro sd support+3gb ram.

Επίσης η οθόνη ένα-δυο κλικ πιο φωτεινή.

Δεν είναι η κάμερα του ειδικά στο αυτόματο αξιο αναφοράς, εκτός αν κατέχεις των manual ρυθμίσεων.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μα και εσύ βάζεις δύσκολα :lol:

Είπαμε η κάμερα ειδικά στο αυτόματο δεν λέει πολλά ούτε ο ήχος κλήσης από το ηχεία είναι κάτι φοβερό όταν σε καλούν κατά τα άλλα το UI είναι πολύ εύχρηστο και φιλικο στο χρήστη.

Στην ουσία το z3 είναι ένα πολύ βελτιωμένο g2 στην ποιότητα κατασκευής και premium feelings +micro sd support+3gb ram.

Επίσης η οθόνη ένα-δυο κλικ πιο φωτεινή.

Δεν είναι η κάμερα του ειδικά στο αυτόματο αξιο αναφοράς, εκτός αν κατέχεις των manual ρυθμίσεων.

 

Premium μεν αρκετά εύθραυστο δε, έτσι έχω καταλάβει πάντως. Η κάμερα στο αυτόματο τραβάει σε 20 MP ή σε μικρότερη ανάλυση? Όσο για

το ηχείο λίγο πιό δυνατό από του G2 αν είναι θα είμαι ευχαριστημένος, άλλωστε εκεί πάσχει το LG.

Επίσης επίσημα ποιά έκδοση android φοράει τώρα?

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επειδή είχα και G3 και τώρα έχω Z3 θα κοιτούσα κατά G3 πλευρά...

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Premium μεν αρκετά εύθραυστο δε, έτσι έχω καταλάβει πάντως. Η κάμερα στο αυτόματο τραβάει σε 20 MP ή σε μικρότερη ανάλυση? Όσο για

το ηχείο λίγο πιό δυνατό από του G2 αν είναι θα είμαι ευχαριστημένος, άλλωστε εκεί πάσχει το LG.

Επίσης επίσημα ποιά έκδοση android φοράει τώρα?

Στα 8 τραβάει.

Και την 5.1.1 φοράει ενόψει αρχές του έτους που θα παρει την 6.

Τώρα για το ηχείο είναι σε ικανοποιητικά μέσα επίπεδα όχι σε επιπεδο πχ m8 αλλά υπό νορμάλ συνθήκες δεν θα έχεις πρόβλημα εκτός αν βρίσκεσαι σε αρκετά θορυβώδες περιβάλλον τις περισσότερες ώρες του 24ωρου.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Στα 8 τραβάει.

Και την 5.1.1 φοράει ενόψει αρχές του έτους που θα παρει την 6.

Τώρα για το ηχείο είναι σε ικανοποιητικά μέσα επίπεδα όχι σε επιπεδο πχ m8 αλλά υπό νορμάλ συνθήκες δεν θα έχεις πρόβλημα εκτός αν βρίσκεσαι σε αρκετά θορυβώδες περιβάλλον τις περισσότερες ώρες του 24ωρου.

 

Στο auto τραβαει 8mp ...στο manual 20.7 και 15.5 αν θες να εχεις hdr

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Premium μεν αρκετά εύθραυστο δε, έτσι έχω καταλάβει πάντως. Η κάμερα στο αυτόματο τραβάει σε 20 MP ή σε μικρότερη ανάλυση? Όσο για

το ηχείο λίγο πιό δυνατό από του G2 αν είναι θα είμαι ευχαριστημένος, άλλωστε εκεί πάσχει το LG.

Επίσης επίσημα ποιά έκδοση android φοράει τώρα?

Έχω το G2 και το έχω δώσει στην γυναίκα μου.

Το Z3 είναι μακράν καλύτερο φίλε μου. Δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης. Το τηλέφωνο μόνο και μόνο με το official firmware μου δούλεψε αλαγγάριστα για 45 ημέρες συνεχόμενα χωρίς ούτε μια επανεκκίνηση.

Του πέρασα εχθές την αναβάθμιση και αναγκαστικά έκανε μόνο του επανεκκίνηση.

Η κάμερα στις ημερήσιες είναι ικανοποιητικότατη. Στις βραδινές πάσχει γιατί ανεβάζει πολύ το iso και βγάζει πολύ θόρυβο. HDR τραβάει μόνο στα 8mp.

Αν και θα έχεις συνηθίσει από το γλιστρημα του G2 δυστυχώς το Z3 γλιστράει περισσότερο και θέλει πολύ προσοχή.

Οθόνη πολύ πιο φωτεινή και σε αυτό που θα δεις μεγάλη (τεράστια) διαφορά είναι στα σήματα (δικτύου /wifi /gps)

Ημέρα με τη νύχτα.

Η Sony έχει κάνει φοβερή δουλειά στους δέκτες!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους παιδιά. Με προβληματίζει λίγο η κάμερά του άλλα δεν είμαι και πολύ της φωτογραφίας οπότε δε νομίζω να με χαλάσει. 'Αν τελικά το πάρω μάλλον θα του πάρω και κάποια θήκη. Και μιας και το ανέφερα, η οθόνη του δεν έχει gorilla glass άλλα γράφει ότι είναι άθραυστη. Το χρησιμοποιεί κανείς καιρό χωρίς προστασία? Πώς τα πάει από γρατατζουνιές?

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω αυριο παραλαμβανω....:)το κινητο

 

Edit: το παρελαβα.......!!!!! εχει μαμα ζελατινα εμπρος πισω....??? τις πειραζω αυτες...???

 

Καλορίζικο! Περιμένουνε εντυπώσεις!

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το παρήγγειλα και γω και το αναμένω αύριο ή μεθαύριο. Το προτίμησα έναντι του LG G4 λόγω μεγέθους άλλα κυρίως μπαταρίας. Επίσης το LG πήρε πάλι την ανιούσα στις τιμές.... Αν μου έρθει με την 4.4.4 προεγκατεστημένη προφανώς και θα το βάλω κατευθείαν για αναβάθμιση άλλα τι λέτε αξίζει να το πάω σε 5.1.1?

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω αυριο παραλαμβανω....:)το κινητο

 

Edit: το παρελαβα.......!!!!! εχει μαμα ζελατινα εμπρος πισω....??? τις πειραζω αυτες...???

 

Αναφορικα με tempered glass screen protector θα σου πρότεινα να αποφύγεις την Ultimate Shield. Ενώ η ποιότητα της σαν υλικό είναι εξαιρετική έκαναν το λάθος να μην αφήσουν τρυπούλα στο σημείο που βρίσκεται ο σενσορας (proximity sensor). Αποτέλεσμα όποτε καλεί κάποιος στο τηλέφωνο και απαντάς ο σένσορας ενεργοποιείται άμεσα αντιλαμβανόμενος το τζάμι και θεωρώντας ότι το κινητό πλησιάζει το αυτί η οθόνη σβήνει. Και αν ο συνομιλητής σου δεν κλείσει πρώτος το τηλέφωνο ώστε να τερματίσει την κλίση η οθόνη δεν ανοίγει με ΤΙΠΟΤΑ.

Τραγικό σχεδιαστικό λάθος από την Ultimate.

Link to comment
Share on other sites

Αναφορικα με tempered glass screen protector θα σου πρότεινα να αποφύγεις την Ultimate Shield. Ενώ η ποιότητα της σαν υλικό είναι εξαιρετική έκαναν το λάθος να μην αφήσουν τρυπούλα στο σημείο που βρίσκεται ο σενσορας (proximity sensor). Αποτέλεσμα όποτε καλεί κάποιος στο τηλέφωνο και απαντάς ο σένσορας ενεργοποιείται άμεσα αντιλαμβανόμενος το τζάμι και θεωρώντας ότι το κινητό πλησιάζει το αυτί η οθόνη σβήνει. Και αν ο συνομιλητής σου δεν κλείσει πρώτος το τηλέφωνο ώστε να τερματίσει την κλίση η οθόνη δεν ανοίγει με ΤΙΠΟΤΑ.

Τραγικό σχεδιαστικό λάθος από την Ultimate.

 

Έχω το κινητό με τo Ultimate Shield tempered glass από την πρώτη μέρα και δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα από αυτά που αναφέρεις, ίσως στο δικό σου να κάθισε κάποια βρωμιά - σκόνη στο συγκεκριμένο σημείο πριν βάλεις το τζαμάκι..

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό με τo Ultimate Shield tempered glass από την πρώτη μέρα και δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα από αυτά που αναφέρεις, ίσως στο δικό σου να κάθισε κάποια βρωμιά - σκόνη στο συγκεκριμένο σημείο πριν βάλεις το τζαμάκι..

 

Αξίζει η αγορά αυθεντικης θηκης με screw αν και πανάκριβη η tempered glass?

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η αγορά αυθεντικης θηκης με screw αν και πανάκριβη η tempered glass?

 

Aυτη.....???http://www.ebay.ie/itm/Genuine-Sony-Style-Cover-Window-SCR30-Flip-Case-Sony-Xperia-Z3-SCR-30-NEW-/361312551301?var=&hash=item541fe80185:m:mZLyp5RduHMAMyeDBlMrS8A

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα και γω το μεσημέρι. Θετικά τα πρώτα δείγματα της μπαταρίας και της κάμερας (αξιοπρεπής δείχνει). Το ui εύχρηστο αλλα κάπως φτωχό σε παραμετροποίηση θέλει λίγο συνήθεια. Τώρα βρίσκεται στην πρώτη φόρτιση.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα και γω το μεσημέρι. Θετικά τα πρώτα δείγματα της μπαταρίας και της κάμερας (αξιοπρεπής δείχνει). Το ui εύχρηστο αλλα κάπως φτωχό σε παραμετροποίηση θέλει λίγο συνήθεια. Τώρα βρίσκεται στην πρώτη φόρτιση.

 

Mια απο τα ιδια,φοβομουν την καμερα,αλλα δειχνει μια χαρα...το τι λεγανε εδω μεσα απορω:blink: νομιζω οτι σηκωνουν και θαβουν κινητα,χωρις να τα εχουν εξετασει οπως πρεπει.....:(

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Αναφορικα με tempered glass screen protector θα σου πρότεινα να αποφύγεις την Ultimate Shield. Ενώ η ποιότητα της σαν υλικό είναι εξαιρετική έκαναν το λάθος να μην αφήσουν τρυπούλα στο σημείο που βρίσκεται ο σενσορας (proximity sensor). Αποτέλεσμα όποτε καλεί κάποιος στο τηλέφωνο και απαντάς ο σένσορας ενεργοποιείται άμεσα αντιλαμβανόμενος το τζάμι και θεωρώντας ότι το κινητό πλησιάζει το αυτί η οθόνη σβήνει. Και αν ο συνομιλητής σου δεν κλείσει πρώτος το τηλέφωνο ώστε να τερματίσει την κλίση η οθόνη δεν ανοίγει με ΤΙΠΟΤΑ.

Τραγικό σχεδιαστικό λάθος από την Ultimate.

Χρονια σου πολλα φιλε μου :)

 

Ειχα και εγω το Ultimate Shield tempered glass για ~4 μηνες και δεν αντιμετωπισα ποτε αυτο το προβλημα που γραφεις, ισως καποια βρωμια ή σκονη να σου εκανε τη ζημια οπως εγραψε και ο GTherion.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Mια απο τα ιδια,φοβομουν την καμερα,αλλα δειχνει μια χαρα...το τι λεγανε εδω μεσα απορω:blink: νομιζω οτι σηκωνουν και θαβουν κινητα,χωρις να τα εχουν εξετασει οπως πρεπει.....:(

 

Την δοκίμασα και σε χαμηλό φωτισμό και σε γενικές γραμμές δεν τα πήγε άσχημα τουλάχιστον για τα δικά μου γούστα. Νομίζω ότι θα κάληψει τον μέσο χρήστη. Επίσης είχα διαβάσει για χαμηλή ένταση ηχείου κλπ. Στα multimedia είναι μια χαρά. Δε ξέρω όμως στον ήχο κλήσης και στα notifications. Ειδικά σε αυτά είχε θέμα το G2...

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η αγορά αυθεντικης θηκης με screw αν και πανάκριβη η tempered glass?

 

Η αυθεντική θήκη της Sony δεν αξίζει γιατί δεν έχει "πλστική βάση" μέσα στην οποία κουμπώνει το κινητό σου αλλά ένα είδος αυτοκόλλητου πάνω στο οποίο "κολλάς" το κινητό. Επίσης με αυτό τον τρόπο δεν προστατεύεις καθόλου τις γωνίες του κινητού σε περίπτωση πτώσης. Εγώ προσωπικά έχω tempered glass μπροστά και barely there θήκη πίσω από την Case-mate.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό με τo Ultimate Shield tempered glass από την πρώτη μέρα και δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα από αυτά που αναφέρεις, ίσως στο δικό σου να κάθισε κάποια βρωμιά - σκόνη στο συγκεκριμένο σημείο πριν βάλεις το τζαμάκι..

 

Καλησπέρα και από μένα. Εκτός του ότι το αντιμετώπισα προσωπικά , ψάχνοντας προσεκτικά στο διαδίκτυο διαπίστωσα ότι πέραν των θετικών κριτικών υπήρξαν και πολύ συγκεκριμένες αναφορές με το πρόβλημα όπου ο proximity sensor δεν λειτουργούσε σωστά μετα την τοποθετηση του γυαλιου της Ultimate. Ο λόγος θεωρώ ότι είναι το ότι δεν άφησαν τρυπούλα στο σημείο εκείνο (αδιανόητο για μένα). Βέβαια το περίεργο είναι ότι δεν συμβαίνει σε όλους.

Θα μπορούσε ισως να ειναι και σκονη αλλα "φουσκαλα" δεν μου εγινε σε εκεινο το σημειο και ειχε καθαριστει τελεια ολη η επιφανεια πριν τοποθετηθεί. Τεσπα.

Ίσως το πρόβλημα να είναι αποτέλεσμα συνδυασμού hardware (glass) και software (κάποια εφαρμογή ή ρύθμιση).

Εγώ πάντως το άλλαξα με ένα της Terrapin (που έχει κανονικά τρυπούλα στο σημείο εκείνο) και ησύχασα.

Edited by arismakr
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως προχθές απογοητευτηκα, έβγαλα δίπλα δίπλα φώτο με lenovo φίλου με 13mp κάμερα των 180 ευρώ και σε auto και σε manual και η ευκρίνεια του Ζ3 σε σχέση με το lenovo ήταν αισθητά χειρότερη.

Επίσης το κινητό αφήνει και περνάει πολύ φως στα έντονα φωτεινά σημεία της φώτο, με αποτέλεσμα στα σημεία αυτά να "καίγεται" η φώτο

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Χρονια σου πολλα φιλε μου :)

 

Ειχα και εγω το Ultimate Shield tempered glass για ~4 μηνες και δεν αντιμετωπισα ποτε αυτο το προβλημα που γραφεις, ισως καποια βρωμια ή σκονη να σου εκανε τη ζημια οπως εγραψε και ο GTherion.

 

Καλησπέρα και ευχαριστώ πολύ για τις ευχές. Γράφω πιο πάνω στον Gtherion μια άποψη. Ίσως να έτυχε σε μένα ίσως όχι. Θεωρώ αδιανόητο πάντως το ότι δεν έχουν προβλέψει τρυπά στο σημείο του σένσορα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...