Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λετε να προλαβω τη κουριερ αν δεν εχει φυγει να βγαλω το χαρτακι απο μεσα???

 

:/

 

Μολις διαβασα και εγω στο επισημο οτι δεν επιτρεπεται σε αλατισμενο νερο..αρα θαλασσα

 

http://support.sonymobile.com/global-en/xperiaz3/dm/water-and-dust-resistance/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρόλαβε τον και βουτα το σε καθαρό νερό και άστο αρκετά αν και αν έχει μείνει πολύ ώρα στεγνό με το αλάτι θα φαίνεται πιστεύω... προσευχές να μην φαίνεται αλλιώς παπαλα
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλέφωνο την κούριερ να μην "φυγει" το δέμα αν το προλάβεις. βγάλε το χαρτί που έγραψες και βάλε το τηλέφωνο για μισή ώρα περίπου μέσα σε μπολάκι με γλυκό νερό.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μετά την 5.1 στο poweramp στον ισοσταθμιστή το musicfx δουλεύει κανονικά, ενώ δουλεύει και η επιλογή για το clear audio και η επιλογή ακουστικών.

Επίσης ο ήχος στις κλήσεις μου ακούγεται πολύ δυνατότερος, ίσως γιατί δουλεύει σωστά το clear audio;

Η φωτογραφία ίιιιιισως λίγο καλύτερη;

Πολύ ωραία τα icons στις ρυθμίσεις που έγιναν πιο καθαρές.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την 5.1 στο poweramp στον ισοσταθμιστή το musicfx δουλεύει κανονικά, ενώ δουλεύει και η επιλογή για το clear audio και η επιλογή ακουστικών.

Επίσης ο ήχος στις κλήσεις μου ακούγεται πολύ δυνατότερος, ίσως γιατί δουλεύει σωστά το clear audio;

Η φωτογραφία ίιιιιισως λίγο καλύτερη;

Πολύ ωραία τα icons στις ρυθμίσεις που έγιναν πιο καθαρές.

 

εμενα ενω ο ηχος ειναι δυνατος οταν βαζω τραγουδια οταν με περνουνε η ενταση μου φενετε πολυ μειωμενη δηλαδη ο ηχος κλησης χανει περιπου ενα 30%-40%, εχει παρατηρησει κανεις αλλος τετιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Πρόλαβε τον και βουτα το σε καθαρό νερό και άστο αρκετά αν και αν έχει μείνει πολύ ώρα στεγνό με το αλάτι θα φαίνεται πιστεύω... προσευχές να μην φαίνεται αλλιώς παπαλα

 

Την κουριερ την προλαβα...σε 1 ωρα θα παρω το πακετο πισω

 

αλλα το θεμα ειναι να το βουτηξω σε νερο με κλειστα καπακια για μιση ωρα?????

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ούτε μπακαλιάρο να ξαλμύριζες...

 

λολ :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να το ξεπλύνεις όσο μπορείς από το αλάτι, όυτως ή άλλως κατεστραμμένο είναι το τηλέφωνο. Ακόμα και κάτω απο τρεχούμενο νερό βάλε το, γιατί δυστυχως αν στο service καταλάβουν οτι πρόκειται για βούλιαγμα στη θάλασσα, δεν πρόκειται να καλύψουν τη ζημιά.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Μια άσχετη ερώτηση μετά από 4 περίπου μήνες με το κινητό: το led στην επάνω αριστερή γωνία είναι ακριβώς πίσω από το άνοιγμα ή μοιάζει σαν να έρχεται το φως από λίγο χαμηλότερα;;

 

Σχετικά με την 5.1.1 την έβαλα χωρίς clean install και δεν έχω κάποιο θέμα για την ώρα. Ωραία τα "φρεσκαρισμένα" εικονίδια, δεν έχω δει κάποια διαφορά στη φωτογραφία και γενικά δεν βλέπω κάποια σημαντική αλλαγή (θετική ή αρνητική) σε σχέση με την 5.0.2 που είχα πριν. Προφανώς υπάρχουν αλλαγές/βελτιώσεις που "τρέχουν" κάτω από το λειτουργικό...

Και μια μικρή παρατήρηση: μόλις πατάω το back μέσα στην εφαρμογή των SMS στιγμιαία εμφανίζει την οθόνη που είχε η εφαρμογή την πρώτη φορά που την άνοιξα (welcome κλπ κλπ..)

Link to comment
Share on other sites

Την κουριερ την προλαβα...σε 1 ωρα θα παρω το πακετο πισω

 

αλλα το θεμα ειναι να το βουτηξω σε νερο με κλειστα καπακια για μιση ωρα?????

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

λολ :lol::lol::lol:

Κλείσε καλά της τάπες και βάλτο σε ένα μπολάκι με γλυκό νερό για κάνα μισάωρο.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Κλείσε καλά της τάπες και βάλτο σε ένα μπολάκι με γλυκό νερό για κάνα μισάωρο.

 

Τελικα μονο το χαρτακι εβγαλα...και εγραψα απλα Μπηκε Νερο..

 

απο βδομαδα τα νεοτερα...

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως γύρισα στην 4.4.4.

Με ενοχλεί ιδιαίτερα το θέμα στην Lollipop με την διαχείρηση mobile date που εχει υποβαθμιστεί σημαντικα η λειτουργία του.

Ετσι κι αλλιως nova prime βάζω παντα και οι συντομεύσεις στην lock screen και οι αλλαγές στην Notification Center που ηταν τα βασικα που φέρνει η 5.1.1 δεν με συγκινούν καθολου.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει φύγει και εμένα στο service για κίτρινιλα στην οθόνη.ελπίζω να μην μου πουν καμία κοτσάνα.......Πολύ κακή ποιότητα κατασκευής και συναρμογης από τη Sony......απογοήτευση.
Link to comment
Share on other sites

Έχει φύγει και εμένα στο service για κίτρινιλα στην οθόνη.ελπίζω να μην μου πουν καμία κοτσάνα.......Πολύ κακή ποιότητα κατασκευής και συναρμογης από τη Sony......απογοήτευση.

Ζήλεψε απο την δόξα της LG με g2 και flex 2 με τα πολλαπλά κρούσματα κιτρινιλων.:lol:

Λογικά δεν θα εχεις θέμα θα σου κάνουν αντικατάσταση panel.

Το δικό μου απο πέρσι βράχος δεν καταλαβαίνει τιποτα (χτυπά ξύλο μην το ματιάσουμε και μακρυά απο το κακό μάτι :p)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει φύγει και εμένα στο service για κίτρινιλα στην οθόνη.ελπίζω να μην μου πουν καμία κοτσάνα.......Πολύ κακή ποιότητα κατασκευής και συναρμογης από τη Sony......απογοήτευση.

 

Σε ποιο σημείο είχε κιτρινίλα? Κάτω - κάτω? Την είχε από την αρχή ή βγήκε στην πορεία?

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο σημείο είχε κιτρινίλα? Κάτω - κάτω? Την είχε από την αρχή ή βγήκε στην πορεία?

Πάνω δεξιά....3 μηνών κινητό.βγήκε πριν ένα μήνα και όσο πάει μεγαλώνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα!κατέβασα την 5.1.1 χωρίς να κάνω clean install...και παρατηρώ από την στιγμή που βγήκε από φόρτιση κάνει 3ωρες και 20λεπτα οθόνη με wifi κυρίως και λίγο 4g!είναι η πρώτη φόρτιση με αυτή την έκδοση...να κάνω επαναφορά η θα στρώσει?
Link to comment
Share on other sites

Πάνω δεξιά....3 μηνών κινητό.βγήκε πριν ένα μήνα και όσο πάει μεγαλώνει.

 

 

 

Μου κάνει εντύπωση.. το έχω διαβάσει και από άλλα μέλη ότι βγήκε στη πορεία. Το δικό μου το είχε από την αρχή. Δεν ξέρω βέβαια αν ήταν σε τέτοια έκταση η ζημιά.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση.. το έχω διαβάσει και από άλλα μέλη ότι βγήκε στη πορεία. Το δικό μου το είχε από την αρχή. Δεν ξέρω βέβαια αν ήταν σε τέτοια έκταση η ζημιά.

 

Εμενα μου την εβγαλε στους 6 μηνες,ξαφνικα ένα πρωι στην πανω αριστερη γωνια,απο πανω προς τα κατω,και λιγο λιγο μεγαλωνε.....

Η omnitech μου εκανε πολύ καλη δουλεια παντως,ενα μηνα που το πηρα και όλα πανε τζαμι:)

Αυτά συμβαινουν,απο το 2010 με το χ8,εως σημερα περνοντας από ολες τις ναβαρχιδες σιν ποσες συσκευες της γυναικας μου(neo,T,zr,T3),και μερικες ακομη των παιδιων μου,ειναι η μονη φορα που χρειαστηκα service....

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση.. το έχω διαβάσει και από άλλα μέλη ότι βγήκε στη πορεία. Το δικό μου το είχε από την αρχή. Δεν ξέρω βέβαια αν ήταν σε τέτοια έκταση η ζημιά.

Αν ήταν από την αρχή ίσως θα έπρεπε να το αντικαταστήσεις στα πλαίσια του DOA που παρέχουν τα καταστήματα πωλήσεων.

Μετά άμα περάσει το DOA δεν υπάρχει εναλλακτική λύση πέρα από το service για αλλαγή panel.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το απόγευμα πέθανε το κινητό από νερό.. Φυσικά με κλειστά τα καπάκια πήγα να του κάνω το καθιερωμένο του μπάνιο στη βρύση για να φύγει η σκόνη. 2 χρόνια τώρα(και με το το z1 που είχα), δεν είχα ποτέ θέμα. Μπορεί να μην το έκλεισαν καλά στο service.. αν και την πρώτη φορά που έκανα τη δοκιμή δεν είχε πρόβλημα. Αυτή τη στιγμή έχει θαμπώσει η κάμερα και δεν ανοίγει με τπτ.. Τη δευτέρα λέω να κανονίσουμε ομαδική εκδρομή στην αρβάτο.. Εύχομαι μόνο να μην με ταλαιπωρήσουν και αναγκαστώ να τρέχω. Δεν είναι 50ε αλλά 500.. :-/

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα!κατέβασα την 5.1.1 χωρίς να κάνω clean install...και παρατηρώ από την στιγμή που βγήκε από φόρτιση κάνει 3ωρες και 20λεπτα οθόνη με wifi κυρίως και λίγο 4g!είναι η πρώτη φόρτιση με αυτή την έκδοση...να κάνω επαναφορά η θα στρώσει?

 

τα ιδια επαθα και εγω χωρις να στρωσει.. γυρισα σε 4.4.4 και βρηκα την υγεια μου και την πολυ καλη αυτονομια ξανα

Link to comment
Share on other sites

Το απόγευμα πέθανε το κινητό από νερό.. Φυσικά με κλειστά τα καπάκια πήγα να του κάνω το καθιερωμένο του μπάνιο στη βρύση για να φύγει η σκόνη. 2 χρόνια τώρα(και με το το z1 που είχα), δεν είχα ποτέ θέμα. Μπορεί να μην το έκλεισαν καλά στο service.. αν και την πρώτη φορά που έκανα τη δοκιμή δεν είχε πρόβλημα. Αυτή τη στιγμή έχει θαμπώσει η κάμερα και δεν ανοίγει με τπτ.. Τη δευτέρα λέω να κανονίσουμε ομαδική εκδρομή στην αρβάτο.. Εύχομαι μόνο να μην με ταλαιπωρήσουν και αναγκαστώ να τρέχω. Δεν είναι 50ε αλλά 500.. :-/

Το ειχες παει για καποιο λογο στο σερβις --> σου εκαναν επισκευη --> οταν το παρελαβες απο το σερβις το δοκιμασες σε νερο --> και τωρα, μετα απο καιρο εμπασε νερα ? Σωστα καταλαβα ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σωστά κατάλαβες.. Δεν το βύθισα καν.. Μόνο κάτω από τη βρύση. Η αλήθεια είναι ότι με τις βλακείες που έκαναν το κινητό ανοίχτηκε 2 φορές στον omnitech και 2 στην αρβατο..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Σωστά κατάλαβες.. Δεν το βύθισα καν.. Μόνο κάτω από τη βρύση. Η αλήθεια είναι ότι με τις βλακείες που έκαναν το κινητό ανοίχτηκε 2 φορές στον omnitech και 2 στην αρβατο..

Πω... κριμα φιλε.

Να πω την αληθεια φοβαμαι τωρα με τη ζεστη οτι κατι γινεται με την κολλα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...