Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5.1.1 prerooted ιταλικη εβαλα με full wipe

 

και εγω αυτη εβαλα και ειναι οπως τα λες στο θεμα της αυτονομιας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν παρατήρησα κάποια αξιοσημείωτη αλλαγή προς το χειρότερο με stock ιταλική που έχω.

Όλα βαίνουν καλώς!!

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με βλέπω να μένω με την 4.4.4 με αυτά που ακούω :rolleyes:

Αυτή η lolli είναι μου φαίνεται τα Vista του Android :eek:

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με βλέπω να μένω με την 4.4.4 με αυτά που ακούω :rolleyes:

Αυτή η lolli είναι μου φαίνεται τα Vista του Android :eek:

 

νομιζω τα παραλες, εγω ειμαι απο την 1η μερα με την 5.0.2 και ειναι μια χαρα, αν σκεφτεις οτι μου βγαζει 2 ημερες το κινητο καλοκαιριατικα, που εχει διπλασια καταναλωση σε σχεση με το χειμωνα λογω διπλασιας διαρκειας ημερας και θερμοκρασιων, θεωρω οτι ειναι μια χαρα.

Απλα θελει στην αρχη λιγο υπομονη να στρωσει ή επειδη ισως την σκαλιζουμε.

Το μονο που κλεινω ειναι το auto update των εφαρμογων στο Playstore, το θεωρω προβληματικο σε οποια εκδοση και να εισαι, και επισης προτιμω να κανω ολες τις αναβαθμισεις μαζι το βραδυ πριν την πεσω, εναν ελεγχο και ο,τι υπαρχει γινεται, καθε 2η, 3η ημερα, δεν ειναι κατι που επειγει..ασε που πολλες φορες σε σωζει απο προβληματικα Updates. Αυτα απο μενα.

Θα σου ελεγα να περιμενεις κανα 10ημερο και να πας κατευθειαν σε 5.1.1, εαν δεν βγαλει τιποτα περιεργο η συγκεκριμενη.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αυτό περιμένω... ειδωμεν...

Android M θα πάρουμε ?

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Αυτό περιμένω... ειδωμεν...

Android M θα πάρουμε ?

 

θεωρητικα ναι, αλλα ποτε δεν ξερεις.. Εγω παντως εχω κρατησει FTF της 4.4.4 και μεχρι να τελειωσουν οι αναβαθμισεις θα τις δοκιμαζω ολες, αν στο τελος, δω οτι καλυτερη ηταν η 5.0.2 θα βρω ενα FTF και θα γυρισω σε αυτη, εφοσον εχω ακομα τη συσκευη, αλλιως θα μεινω με την τελευταια που θα υπαρχει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχθες το απογευμα την εβαλα σε ελληνικο....

Μεχρι τωρα ολα πανε καλα,βεβαια ειναι λιγος ο χρονος θα το παρακολουθησω και θα δουμε...

Με την μπαταρια τουλαχιστον στην αναμονη φαινεται το ιδιο...

Το σιγουρο ειναι οτι μου διχνει περισοτερη ραμ ελευθερη...

Με clean install,γιατι την πρωτη φορα την εβαλα απο πανω και κατι δεν πηγαινε καλα...

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

θεωρητικα ναι, αλλα ποτε δεν ξερεις.. Εγω παντως εχω κρατησει FTF της 4.4.4 και μεχρι να τελειωσουν οι αναβαθμισεις θα τις δοκιμαζω ολες, αν στο τελος, δω οτι καλυτερη ηταν η 5.0.2 θα βρω ενα FTF και θα γυρισω σε αυτη, εφοσον εχω ακομα τη συσκευη, αλλιως θα μεινω με την τελευταια που θα υπαρχει.

Μάλλον θα το πάρουμε άνετα!

 

Meanwhile at the end of June Sony became the first hardware maker to offer the Android M developer preview for non-Nexus models.

 

According to Sony the following smartphones and tablets will be able to download the Android M developer preview: Xperia Z3, Xperia Z3 Compact, Xperia Z3 Tablet Compact, Xperia Z2 Tablet, Xperia Z1, Xperia Z1 Compact, Xperia Z Ultra, Xperia E3, Xperia M2, Xperia T2 Ultra and the Xperia T3.

 

http://www.techradar.com/news/software/operating-systems/android-m-10-things-we-d-like-to-see-1269443

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Την M θα την πάρουμε στανταρ.

Αλλα Χριστούγεννα μεριά :lol:

Εξοπλιστείτε με μπόλικη υπομονή!!

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Την M θα την πάρουμε στανταρ.

Αλλα Χριστούγεννα μεριά :lol:

Εξοπλιστείτε με μπόλικη υπομονή!!

Ας είναι και το επόμενο Πάσχα αν πρόκειται να είναι όπως πρέπει και όχι όπως μερικών άλλων κατασκευαστών. (Η Lolli) ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλα την M αναβαθμιση θα την παρουμε σιγουρα και διολου απιθανο και την αμεσως επομενη της Μ..

 

αν και η συσκευη πεφτει σε deep sleep κανονικα βλεπω οταν τη χρησιμοποιω να πεφτει πιο γρηγορα η μπαταρια.. θα δειξει περισσοτερα μετα τη 2η φορτιση με 5.1.1 σημερα

Link to comment
Share on other sites

Ας είναι και το επόμενο Πάσχα αν πρόκειται να είναι όπως πρέπει και όχι όπως μερικών άλλων κατασκευαστών. (Η Lolli) ;)

 

Ετσι οπως μας κανει η Sony παίζει το σενάριο να σπάσω ολα τα ρεκόρ που κρατάω μια συσκευη στα χέρια μου αρα και το Πάσχα να ερθει δεν με πειράζει :lol:

Ετσι κι αλλιως άξιο διάδοχο απο κανέναν δεν εχω βρει εως σήμερα και σε αυτα που ζητάω απο μια high end συσκευη.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν παραμένω με την 4.4.4, έχω και τα modules και είμαι μία χαρά. Τα αγαπημένα μου είναι το smart network που κάνει το τηλέφωνο και δουλεύει στον αυτόματο πιλότο και το alternate

Το wifi και τα data ειναι παντα ανοικτα.

[ATTACH]63261[/ATTACH][ATTACH]63262[/ATTACH][ATTACH]63263[/ATTACH]

[ATTACH]63259[/ATTACH][ATTACH]63260[/ATTACH]

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Βασικα το μονο που με ενοχλεί με την Lollipop ειναι οτι τα mobile data toggles (μεσω τρίτων app) δεν δουλευουν πλέον οπως με την kit kat που παταγες και ανοίγεις/κλείνεις με μια κίνηση.

Επειδή και στο flex 2 το παρατήρησα και με 5.0.1 και 5.1.1 πιστευω οτι ειναι με μεγιστη πατατα της Google με την νεα εκδοση:mad:

 

Επισης ενα αλλο σπαστικο(πατατα της Sony μάλλον) οτι αμα εισαι lock screen και κατεβάσεις κουρτίνα δεν εμφανίζεται το mobile date toggles αλλα μονο αμα εισαι στην home screen.

Μεγιστη ηλιθιότητα αυτο το πράγμα.:ninja:

Δηλαδη μονο ένας τρόπος να ανοίξεις/κλείσεις τα δεδομένα και μαλιστα με δύσχρηστο τροπο.

 

Δηλαδη με την Lollipop εχει υποβαθμιστεί μέγιστα η ευκολία χρήσης σε οτι εχει σχεση με τα mobile data διαχείρηση.

Η 4.4.4 πιστευω εχει μεγαλύτερη ευελιξία και απλότητα στην χρηση της και δεν εχει να ζηλέψει τιποτα απο την Lollipop άσε που κερδίζει κι όλας σε αρκετούς παράμετρος πχ καλύτερο multitasking.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εάν δε σε θέλει ... Έπεσε το κινητό από 30 πόντους με γωνία και έσπασε η οθόνη. Πόσο πάει το κόστος και που να το πάω;
Link to comment
Share on other sites

Βασικα το μονο που με ενοχλεί με την Lollipop ειναι οτι τα mobile data toggles (μεσω τρίτων app) δεν δουλευουν πλέον οπως με την kit kat που παταγες και ανοίγεις/κλείνεις με μια κίνηση.

Επειδή και στο flex 2 το παρατήρησα και με 5.0.1 και 5.1.1 πιστευω οτι ειναι με μεγιστη πατατα της Google με την νεα εκδοση:mad:

 

Επισης ενα αλλο σπαστικο(πατατα της Sony μάλλον) οτι αμα εισαι lock screen και κατεβάσεις κουρτίνα δεν εμφανίζεται το mobile date toggles αλλα μονο αμα εισαι στην home screen.

Μεγιστη ηλιθιότητα αυτο το πράγμα.:ninja:

Δηλαδη μονο ένας τρόπος να ανοίξεις/κλείσεις τα δεδομένα και μαλιστα με δύσχρηστο τροπο.

 

Δηλαδη με την Lollipop εχει υποβαθμιστεί μέγιστα η ευκολία χρήσης σε οτι εχει σχεση με τα mobile data διαχείρηση.

Η 4.4.4 πιστευω εχει μεγαλύτερη ευελιξία και απλότητα στην χρηση της και δεν εχει να ζηλέψει τιποτα απο την Lollipop άσε που κερδίζει κι όλας σε αρκετούς παράμετρος πχ καλύτερο multitasking.

 

Οντως ετσι ειναι αν και το εχω συνηθισει, απλα σπρωχνεις 2 φορες την κουρτινα κατω αντι για μια, και ανοιγεις/κλεινεις. οκ, και πριν με 4.4.4 εκανες ζικ-ζακ για να δεις, δεν αλλαξε και πολυ, στην 4.3 ηταν πραγματικα ευχρηστο..και σιγουρα στο κλειδωμα ειναι ακομα πιο σπαστικο, αλλα ισως θελει να σε προφυλαξει απο τυχον ατυχημα, αν κατεβει η κουρτινα απο λαθος οσο ειναι κλειδωμενο..

 

Εάν δε σε θέλει ... Έπεσε το κινητό από 30 πόντους με γωνία και έσπασε η οθόνη. Πόσο πάει το κόστος και που να το πάω;

 

φιλαρακι,περαστικα.. Λογικα πανω απο 100 ευρω, αν οχι 200. Στην arvato πας αν εισαι αθηνα, στον κηφισο, στην εισοδο των κτελ απο την μερια της ανοδου τους κηφισου, στο αριστερο χερι εχει κατι σκαλες και μπαινεις. εχει και στον Γερακα την Omnitech Νομιζω.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σας.

εχω ενα θεμα

σημερα ξαφνικα γυρισα σπιτι και δεν συνδεθηκε ποτε στο wifi του σπιτιου.οποτε και διαπιστωσα οτι κατι συμβαινει. δεν ανοιγουν με τπτ ουτε to wifi ουτε το bluetooth. διαβαζοντας στο νετ διαπιστωσα οτι δεν το λυνει ουτε hard reset ουτε τιποτα (δεν το εχω δοκιμασει ακομα γτ δεν εχω χρονο) οποτε προφανως πρεπει να παει για service. μπορειτε να μου προτεινετε ενα service πειραια και γυρω να το παω εκτος αρβατο γτ εχω κακη εμπειρια. μπας και βγαλω ακρη με αλλους πιο γρηγορα? ειδα καποια παιδια πιο πισω το πηγαιναν σε καποιο αλλα δεν θυμαμαι ποσο πισω ειναι τα μηνυματα τους.

ευχαριστω πολυ.

Edited by Chef_George_
Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμιση σε 5.1 ειδα οτι τα μηνυματα εγιναν 70 χαρακτηρες απο 160.:mad:γιατι??τι μπορω να κανω ??ξέρει κανείς ?? Edited by george_21
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σας.

εχω ενα θεμα

σημερα ξαφνικα γυρισα σπιτι και δεν συνδεθηκε ποτε στο wifi του σπιτιου.οποτε και διαπιστωσα οτι κατι συμβαινει. δεν ανοιγουν με τπτ ουτε to wifi ουτε το bluetooth. διαβαζοντας στο νετ διαπιστωσα οτι δεν το λυνει ουτε hard reset ουτε τιποτα (δεν το εχω δοκιμασει ακομα γτ δεν εχω χρονο) οποτε προφανως πρεπει να παει για service. μπορειτε να μου προτεινετε ενα service πειραια και γυρω να το παω εκτος αρβατο γτ εχω κακη εμπειρια. μπας και βγαλω ακρη με αλλους πιο γρηγορα? ειδα καποια παιδια πιο πισω το πηγαιναν σε καποιο αλλα δεν θυμαμαι ποσο πισω ειναι τα μηνυματα τους.

ευχαριστω πολυ.

 

Από τη στιγμή που έχεις σκοπό να το πας σε σέρβις, δεν χάνεις και τίποτα να πατήσεις μια επαναφορά ρυθμίσεων.. Αν φτιάξει απλά θα έχεις γλιτώσει το σέρβις, το στήσιμο δεν το γλυτώνεις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που έχεις σκοπό να το πας σε σέρβις, δεν χάνεις και τίποτα να πατήσεις μια επαναφορά ρυθμίσεων.. Αν φτιάξει απλά θα έχεις γλιτώσει το σέρβις, το στήσιμο δεν το γλυτώνεις.

 

Το έκανα και repair μέσω του προγράμματος της σου στον υπολογιστή αλλά τίποτα.όπως διάβασα στο νέτ και από άλλες περιπτώσεις δεν το γλιτώνει το σέρβις....

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και repair μέσω του προγράμματος της σου στον υπολογιστή αλλά τίποτα.όπως διάβασα στο νέτ και από άλλες περιπτώσεις δεν το γλιτώνει το σέρβις....

 

μαλλον "εκαψε" μοντεμ..αν μπορουμε να το πουμε ετσι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

τα μομπαιλ ντατα και το τζι πι ες δεν εμφανιζονται σε κλειδωμενη κατασταση διοτι σε περιπτωση που η συσκευη κλαπει,να μην εχουν την δυνατοτητα να τα απενεργοποιησουν και χαθει ο εντοπισμος της συσκευης.Ετσι οταν ειμαστε εξω ιδιαιτερα σε κινηση η σε ενα μη οικειο προς εμας περιβαλλον ,καλο ειναι να ειναι και τα δυο ενεργοποιημενα,παντα σε συνεργασια με μια αξιοπιστη εφαρμογη εντοπισμου . Edited by lagouko
Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμιση σε 5.1 ειδα οτι τα μηνυματα εγιναν 70 χαρακτηρες απο 160.:mad:γιατι??τι μπορω να κανω ??ξέρει κανείς ??

 

Καμία βοήθεια ?

Link to comment
Share on other sites

Καμία βοήθεια ?

πηγες στις ρυθμισεις να δεις αν υπαρχει η επιλογη "εξοικονομηση κοστους"? αν ναι, κλικαρε το, εχει ξεκλικαριστει..αν οχι, θες αλλη ρομ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

πηγες στις ρυθμισεις να δεις αν υπαρχει η επιλογη "εξοικονομηση κοστους"? αν ναι, κλικαρε το, εχει ξεκλικαριστει..αν οχι, θες αλλη ρομ.

 

δεν εχει δυστυχως...καμια εφαρμογη sms που να λυνει το θεμα ???

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...