Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ το δικό μου γυμνό το έχω από Δεκέμβριο και ίχνος γρατσουνιά δεν έχει(μπρος-πισω)

Απλά το προσέχω(ποτέ με αλλά αντικείμενα μαζί, ποτέ όταν το ακουμπήσω σε επίπεδα επιφάνεια δεν το σέρνω έστω και ανεπαίσθητα-το αφήνω και μαλακά-τίποτα άλλο και είναι άψογο)

Μόνο περιμετρικά του έχω κολλήσει skin protector για τον φόβο των ιουδαίων περισσότερο :p

 

Παιδιά θέλω να τα φώτα σας.Το κινητό προχθες πήρε νερό ενώ το είχα στο μπάνιο.Το έχω ξαναβάλει σε νερό και δεν είχε πάθει τίποτα.Τα πορτάκια τα είχα κλειστά καλά γιατί κάθε φορά το ελέγχω πριν το βρέξω.Μόλις βγήκα από το μπάνιο το κατάλαβα γιατί είχε κλείσει κιόλας και δεν άνοιγε.Μετά από μία μέρα που το άφησα και άνοιξε και λειτουργεί κανονικά και οι υγρασία που είχε μαζέψει στις κάμερες έφυγε αλλά ο ήχος είναι πολύ χάλια και το κουμπί της κάμερας τα ψιλό έπαιξε.Απλά το κινητό είναι αγορασμένο από εξωτερικό (6653 το μοντελο) το σερβις της Ελλάδας θα μου καλύψει;

Δεν θα σε καλύψει διότι ο κωδικός 6553 δεν προορίζεται για Ευρώπη αλλά Ασία, Αυστραλία,Νεα Ζηλανδία όπως βλέπω από Xperiafirm

Για την Ευρώπη είναι 6503 ο κωδικός του μοντέλου του single sim

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ με όλες τις εκδόσεις 5.0.2 ήμουν άψογος.

 

εχω 28 ιταλικη και ειμαι σουπερ ευχαριστημενος ,παρα πολυ καλη δουλεια και απο μπαταρια, οπου πριν την 28, εγω ειχα προβλημα.

 

Σας ευχαριστώ! :)

 

Χρειάζεται να δήλωσουμε το imei;

 

Όχι!

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Hello mates!!!! Μόλις πήρα την συσκευή!!!! Πόσο προτείνετε να το αφήσω πρώτη φόρτιση?

Καλομίλητη!!

Δούλεψε το μεχρι να φτάσει στο 10-20% και μετά βάλτο να φορτίζει μέχρι να πάει 100%. Αυτούς τους κύκλους φόρτισης κάνε τους για 5-7 φορές στην αρχή να "στρώσει η μπαταρία". Χοντρικά όλα αυτά. Κάποιος άλλος μπορεί να σου πει ότι δεν χρειάζεται τίποτα από όλα αυτά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Hello mates!!!! Μόλις πήρα την συσκευή!!!! Πόσο προτείνετε να το αφήσω πρώτη φόρτιση?

 

Εγω την 1η μερα το χρησιμοποιω μεχρι να αδειασει, συνηθως φροντιζω να μου βγαλει τη μερα γιατι βαριεμαι να αλλαζω σιμ, δηλαδη εν ολιγοις το λιωνω προς το βραδυ γιατι την 1η μερα πεφτει ευκολα πολυ..και το αφηνω ολη νυχτα. Απο εκει και περα, αυτο προσπαθω να κανω παντα, δηλαδη πληρεις κυκλους φορτισης, και κυριως αποφευγω να το βαζω για 10 λεπτα πχ. Αν για καποιο λογο θελω να το φορτισω απο το 60% θα το αφησω να παει στο 100%, δε θα το βαλω 5 λεπτα, ειναι χειροτερο, στην πραξη τουλαχιστον, εχω δει οτι πεφτουν πολυ οι λιθιου αν κανεις τετοια χρηση ο,τι και να λενε οι ειδικοι. Εχω στατιστικοποιησει ολους τους γνωστους φιλους που ξερω ακριβως πως τα χρησιμοποιουν, εμενα 10 χρονια κινητα εχουν αριστες μπαταριες και αυτοι στο χρονο δεν εχουν αυτονομια μιση μερα που πρωτα ειχαν. Τεσπα, ο καθε ενας λεει τα δικα του, εγω ακολουθω αυτο που βλεπω οτι αποδιδει στην πραξη.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το ρούταρα με το king root, κατέβασα το xposed αλλά κάτι μου λέει ότι δεν είναι συμβατό με το android sdk 21...καμία ιδέα;;; δουλεύει κανένας xposed στην 5.0.2;

Όλα καλά τελικά...το έφτιαξα...

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Το ρούταρα με το king root, κατέβασα το xposed αλλά κάτι μου λέει ότι δεν είναι συμβατό με το android sdk 21...καμία ιδέα;;; δουλεύει κανένας xposed στην 5.0.2;

Όλα καλά τελικά...το έφτιαξα...

 

Όντως δεν είχα κάποιο τέτοιο πρόβλημα και πέρασε μια χαρά το framework.

Αλλά επειδή το έχω συναντήσει σε φίλο μπορείς να μου πεις ποια ήταν η λύση;

Άλλο recovery?

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Δεν λειτουργεί το tethering όσο κι αν προσπάθησα. Ούτε με USB.. Καμία ιδέα;;
N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Δεν λειτουργεί το tethering όσο κι αν προσπάθησα. Ούτε με USB.. Καμία ιδέα;;

Σε εμένα δουλεύει άψογα που δίνω τακτικά σε iPad και surface.

Μια λυση να πας ρυθμίσεις-εφαρμογές να πας στο πεδίο που τρεχουν όλες και να κανεις εκκαθάριση(clear cache-clear date) οτιδήποτε αφορα το tethering.

Κάνε μια επανεκκίνηση και ξαναδοκιμασε.

Μια αλλη λυση εδω

http://www.lukecjdavis.com/fix-internet-tethering-on-lollipop-xperia-z3-plus-other-android-devices/

Εχει αναφερθεί και στο xda στην ενότητα z3 μια εξισου δεύτερη λυση εδω

http://forum.xda-developers.com/z3/general/lollipop-tethering-t3058923

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βγάλει άκρη με αυτούς τους οδηγούς.. Δεν λειτουργεί σε καμία συσκευή που δοκίμασα (2 ταμπλετ και ένα laptop). Κι εντύπωση μου κανει πως δε λειτουργει το Nexus 5..
N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

Μόλις διαπίστωσα πως με την default εφαρμογή της Sony δεν υπάρχει η δυνατότητα να στείλεις κενό sms ή κάνω λάθος; Δεν πιάνει ούτε το κόλπο με το space.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να προσθέσουμε συντομεύσεις στο συρτάρι ειδοποιήσεων όταν η οθόνη είναι κλειδωμένη? Επειδή μου εμφανίζει μόνο 4 επιλογές και δεν μπορώ να προσθέσω κάτι (wifi, Bluetooth, φακός, flight mode)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.εχω το lg g2 και σκεφτομαι να αγορασω το Ζ3.αξιζει η μεταβαση;η μπαταρια του κραταει οπως το lg?δηλαδη θα μου βγαλει μια μερα με 3g ανοιχτο;η οθονη του ειναι καλη οπως του g2 ??ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.εχω το lg g2 και σκεφτομαι να αγορασω το Ζ3.αξιζει η μεταβαση;η μπαταρια του κραταει οπως το lg?δηλαδη θα μου βγαλει μια μερα με 3g ανοιχτο;η οθονη του ειναι καλη οπως του g2 ??ευχαριστω!!!

 

Ηρθα και εγω απο G2, η μπαταρια ειναι καλυτερη απο του G2 με διαφορα, θα σου βγαλει ανετα μια μερα με 3g/4g.

Η οθονη και αυτη ειναι πολυ καλύτερη και πολυ φωτεινή.

Η ποιοτητα κλησης ειναι τελεια στο Ζ3, ενω με G2 ειχα θεματακι.

Η καμερα ειναι πιο κατω απο του G2, το φλας σχεδον δεν αναβει καθολου ενω στο G2 ειναι πολυ δυνατο.

Τέλος αυτο που μου εχει λειψει απο το G2 είναι το μέγεθος του και το πως καθεται στο χέρι,α, και η μαμα rom της LG ωπου πχ με παρατεταμένο πατημα στο wifi σε παει στο wifi settings που στο Z3 πρεπει να πας μονος ρυθμίσεις - >wifi και να κανεις μια αλλαγη.

 

Η αυτονομια και η οθονη του Ζ3 με εχουν κερδισει.

Παρε απο τωρα θηκη γιατι το κινητο γλυστραει πολυ.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ηρθα και εγω απο G2, η μπαταρια ειναι καλυτερη απο του G2 με διαφορα, θα σου βγαλει ανετα μια μερα με 3g/4g.

Η οθονη και αυτη ειναι πολυ καλύτερη και πολυ φωτεινή.

Η ποιοτητα κλησης ειναι τελεια στο Ζ3, ενω με G2 ειχα θεματακι.

Η καμερα ειναι πιο κατω απο του G2, το φλας σχεδον δεν αναβει καθολου ενω στο G2 ειναι πολυ δυνατο.

Τέλος αυτο που μου εχει λειψει απο το G2 είναι το μέγεθος του και το πως καθεται στο χέρι,α, και η μαμα rom της LG ωπου πχ με παρατεταμένο πατημα στο wifi σε παει στο wifi settings που στο Z3 πρεπει να πας μονος ρυθμίσεις - >wifi και να κανεις μια αλλαγη.

 

Η αυτονομια και η οθονη του Ζ3 με εχουν κερδισει.

Παρε απο τωρα θηκη γιατι το κινητο γλυστραει πολυ.

 

Πάτα στο notification center εκει που λέει wifi και θα σε πάει στις ρυθμίσεις (οπως στο g2) όχι στο σύμβολο του wifi , εκεί που έχει γραμμένο wifi (ισχύει για όλα τα shortcuts)

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχεις δικιο για το wifi και το bluetooth.

Στο mobile data ομως δεν με παει στις ρυθμισεις δικτυου ή στο location δεν με παει στις ρυθμισεις τοποθεσιας.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ηρθα και εγω απο G2, η μπαταρια ειναι καλυτερη απο του G2 με διαφορα, θα σου βγαλει ανετα μια μερα με 3g/4g.

Η οθονη και αυτη ειναι πολυ καλύτερη και πολυ φωτεινή.

Η ποιοτητα κλησης ειναι τελεια στο Ζ3, ενω με G2 ειχα θεματακι.

Η καμερα ειναι πιο κατω απο του G2, το φλας σχεδον δεν αναβει καθολου ενω στο G2 ειναι πολυ δυνατο.

Τέλος αυτο που μου εχει λειψει απο το G2 είναι το μέγεθος του και το πως καθεται στο χέρι,α, και η μαμα rom της LG ωπου πχ με παρατεταμένο πατημα στο wifi σε παει στο wifi settings που στο Z3 πρεπει να πας μονος ρυθμίσεις - >wifi και να κανεις μια αλλαγη.

 

Η αυτονομια και η οθονη του Ζ3 με εχουν κερδισει.

Παρε απο τωρα θηκη γιατι το κινητο γλυστραει πολυ.

Τα ίδια συμπεράσματα και εγώ μιας και είχα επί ένα εξάμηνο το g2.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οποιος χρησιμοποιει το Z3 χωρις θηκη και δεν του εχει φυγει πραγματικα ειναι αξιεπαινος! ή εχει χερια Hulk:!:

γλυστραει πραγματικα ατσαλα οταν προσπαθεις να φτασεις στα ακρα με ενα χερι.

Ειχα δουλεψει το G2 για ενα 2ωρο σε ενα καφε που το ειχε ενας γνωστος και ειναι μακραν πιο εργονομικο σε αυτο τον τομεα.

Link to comment
Share on other sites

Οποιος χρησιμοποιει το Z3 χωρις θηκη και δεν του εχει φυγει πραγματικα ειναι αξιεπαινος! ή εχει χερια Hulk:!:

γλυστραει πραγματικα ατσαλα οταν προσπαθεις να φτασεις στα ακρα με ενα χερι.

Ειχα δουλεψει το G2 για ενα 2ωρο σε ενα καφε που το ειχε ενας γνωστος και ειναι μακραν πιο εργονομικο σε αυτο τον τομεα.

Σε κανονικη χρηση κατα τη 'λαβη' το μικρο δακτυλο ειναι παντα στην κατω πλευρα για να κραταει το τηλεφωνο να μην φυγει, ειμαι με apex και απο οποιο σημειο της οθονης και αν κανω sweep down κατεβαινει η status/notification bar. Παντος ειμαι οριακα, αν ειχε οβαλ γωνιες θα ηταν πολυ καλυτερα. Με θηκη λογο ογκου δυσκολευουν περισσοτερο τα πραγματα. Εβαλα πισω tempered glass της πλακας για να μην γλυστραει :lol:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σε κανονικη χρηση κατα τη 'λαβη' το μικρο δακτυλο ειναι παντα στην κατω πλευρα για να κραταει το τηλεφωνο να μην φυγει, ειμαι με apex και απο οποιο σημειο της οθονης και αν κανω sweep down κατεβαινει η status/notification bar. Παντος ειμαι οριακα, αν ειχε οβαλ γωνιες θα ηταν πολυ καλυτερα. Με θηκη λογο ογκου δυσκολευουν περισσοτερο τα πραγματα. Εβαλα πισω tempered glass της πλακας για να μην γλυστραει :lol:

 

Δαχτυλακι εννοειται ειναι απαραιτητο ;)

επισης οπως εσενα, αντιστοιχα χρησιμοποιω NOVA launcher με swipe down για notification bar και εχω ενσωματωσει το double tap to sleep μεσα στον Nova οπως ειχε πει ενα παιδι πριν καποιο καιρο εδω μεσα.

κατεβαζεις double tap app και μεσα στο nova δινεις εντολη να εκτελειται αυτο το app οποτε κανεις double tap! πολυ καλο ,

οποτε μειωνονται οι επικυνδινες κινησεις για σουπα του κινητου.

Link to comment
Share on other sites

Οποιος χρησιμοποιει το Z3 χωρις θηκη και δεν του εχει φυγει πραγματικα ειναι αξιεπαινος! ή εχει χερια Hulk:!:

γλυστραει πραγματικα ατσαλα οταν προσπαθεις να φτασεις στα ακρα με ενα χερι.

Ειχα δουλεψει το G2 για ενα 2ωρο σε ενα καφε που το ειχε ενας γνωστος και ειναι μακραν πιο εργονομικο σε αυτο τον τομεα.

Δεν μου έχει φύγει ούτε μια φόρα φτου/φτου έτσι να συνεχίσει διότι κάλλιστα με την μια να κλαις την οθόνη και 200ευρωπουλα αντικατάσταση :cry:

Απόλυτα γυμνό το έχω από πέρσι.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

εχω το Ζ3 κοντα ενα μηνα και μεχρι τωρα ειμαι πολυ ευχαριστημενος. εχω ομως ενα θεμα που πλεον ειναι σημαντικο. οταν χτυπησει το κινητο και δεν απαντησω, δεν μου εμφανιζει την κληση ως αναπαντητη αλλα μεσα στη λιστα με ενδειξη μπλε (σαν να εχει απορριφθει). με αποτελεσμα αν χτυπησει και δεν το ακουσω ή το εχω χαμηλωμενο, μετα να μην ξερω οτι εχω αναπαντητη και να χανω κλησεις. εχω φαει τον κοσμο να βρω τι φταιει αλλα τπτ. οταν το πρωτανοιξα ειχα βαλει το exdialer και ειπα μηπως εφταιγε αυτο. το απεγκατεστησα αλλα και παλι τπτ....εχει συμβει σε αλλον;;;;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...