Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα, εχω το Ζ3 υπενθυμιζω

Εβαλα το viber στο κινητο αλλα δε μου αρεσει

Πως μπορω να το βγαλω;

Γενικως ό,τι προγραμμα βαλω στο κινητο δεν ξερω πως να το αφαιρεσω!

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα, εχω το Ζ3 υπενθυμιζω

Εβαλα το viber στο κινητο αλλα δε μου αρεσει

Πως μπορω να το βγαλω;

Γενικως ό,τι προγραμμα βαλω στο κινητο δεν ξερω πως να το αφαιρεσω!

ευχαριστω εκ των προτερων

Ρυθμίσεις - >εφαρμογές - > πατάς πάνω στην εφαρμογή που θέλεις και την κάνεις απεγκατασταση.

Βέβαια υπάρχουν και άλλοι τρόποι ανάλογα το launcher που χρησιμοποιείς.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχω το Ζ3 υπενθυμιζω

Εβαλα το viber στο κινητο αλλα δε μου αρεσει

Πως μπορω να το βγαλω;

Γενικως ό,τι προγραμμα βαλω στο κινητο δεν ξερω πως να το αφαιρεσω!

ευχαριστω εκ των προτερων

Συγκεκριμένα στο viber, για να μην βλέπουν οι φίλοι σου ότι έχεις ενω πλέον δεν θα έχεις, μπες στην εφαρμογή viber και ψάξε στις ρυθμίσεις, "ιδιωτικό απόρρητο" και κανε "απενεργοποίηση λογαριασμού"

Μετά

Ρυθμίσεις - εφαρμογές - "λήφθηκε" - βρες την εφαρμογή πού θες και πάτησε την, εκεί επέλεξε "εκκαθάριση προσωρινής μνήμης" - "εκκαθάριση δεδομένων" - "αναγκαστική διακοπή" - "κατάργηση εγκατάστασης".

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ισως να χανω στη ''μεταφραση'' σε αυτο που θες να πεις αλλα το δικο μου z3 εχει μεσα κινεζικα και πολλες αλλες γλωσσες, ειμαι σιγουρος οτι και τα δικα σας z3 και z3c εχουν και αυτα κινεζικα + πολλες αλλες γλωσσες. Γενικα το μεγαλυτερο ποσοστο android ερχονται με multi-lang.

Σε καποιες περιπτωσεις, μεγαλες εταιρεις οπως η zte-lenovo-huawei κ.α. καποια μοντελα τους που δεν τα φερνουν επισημα στην ευρωπη εχουν μεσα μονο αγγλικα και κινεζικα χωρις gapps, τα κινεζομαγαζα συνηθος βαζουν/φτιαχνουν ''πειραγμενες'' rom σε αυτα τα μοντελα για να της κανουν multi και βαζουν gapps για να μπορεσουν να της πουλησουν σε ευρωπαιους. Οι ιδιες εταιρειες τα μοντελα που φερνουν επισημα στην ευρωπη ειναι multi lang με gapps.

Οι μικρες και αγνωστες για τη μαζα κινεζικες εταιρεις εχουν σχεδον καθαρο android με multi lang και gapps

 

ναι, εννοουσα 2 Πραγματα..

καταρχην να πω οτι πηρα στη σονυ και ΔΕΝ ΚΑΛΎΠΤΕΤΑΙ ΑΠΟ ΕΓΓΥΗΣΗ το Ζ3 dual sim καθως δεν το φερνουν στην Ελλαδα. Επομενως αυτο που γραφει πανω οτι εχει εγγυηση αντιπροσωπειας ειναι ψεμα..και να το πω αλλιως, αμα τους καταγγειλετε, θα σας απαντησουν: "μα δεν γραφουμε αντιπροσωπειας sony"..ειμαι σιγουρος για αυτο...και θα εννοουν την δικη τους :ninja: :lol:

 

Οσο για τα κινεζικα, προφανως δεν εννοω οτι εχουν μεσα την κινεζικη γλωσσα..

Εννοω οτι εχουν εφαρμογες στα κινεζικα συνηθως και οτι η πρωτη γλωσσα εγκαταστασης ειναι κινεζικα οταν το παιρνεις..Αυτο σημαινει οτι ερχεται απο Ανατολη και οχι απο Ευρωπη..

Απο εκει και περα, εφοσον ειναι απο Ευρωπη το κινητο, δηλαδη αν το κινητο προοριζοταν για ευρωπαικη χωρα και οχι για κινα οπως τα πρωτα Ζ3 dual sim Που ηρθαν εδω..τοτε και παλι δεν εχεις εγγυηση γιατι δεν υπαρχει νομος που να σε καλυπτει.. Ο νομος μιλαει για εγγυηση 2 ετων, ομως αυτη την εγγυηση στην παρεχει το ιδιο το καταστημα με ο,τι αυτο σημαινει..Η σονυ δεν ειναι υποχρεωμενη εφοσον αυτη δεν το υποστηριζει τεχνικα..

Αυτα τα απλα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συγκεκριμένα στο viber, για να μην βλέπουν οι φίλοι σου ότι έχεις ενω πλέον δεν θα έχεις, μπες στην εφαρμογή viber και ψάξε στις ρυθμίσεις, "ιδιωτικό απόρρητο" και κανε "απενεργοποίηση λογαριασμού"

Μετά

Ρυθμίσεις - εφαρμογές - "λήφθηκε" - βρες την εφαρμογή πού θες και πάτησε την, εκεί επέλεξε "εκκαθάριση προσωρινής μνήμης" - "εκκαθάριση δεδομένων" - "αναγκαστική διακοπή" - "κατάργηση εγκατάστασης".

 

αυτη ειναι η πιο σωστη διαδικασια καθως αν δεν κανεις απενεργοποιηση λογαριασμου, οι φιλοι σου θα βλεπουν οτι συνεχιζεις να εχεις την εφαρμογη viber Και ας την εχεις διαγραψει..σιγουρα θα καταλαβουν οτι δεν μπαινει επειδη θα δουν οτι εχεις καιρο να συνδεθεις, αυτο φαινεται..ομως το πιο σωστο ειναι η απενεργοποιηση και μετα η διαγραφη της εφαρμογης απο τις ρυθμισεις..

ειναι σα να διαγραφεις την εφαρμογη FB απο το κινητο σου, δεν παυεις να εχεις FB μετα....αν δεν κανεις απενεργοποιηση..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

αν μπορεί να προσθέσει κάποιος απο τους moderators το παρακάτω λίνκ στο πρώτο ποστ ευχαριστώ

 

Ελληνική 23.1.A.0.726_R4C generic (unbranded) prerooted flashable με dualrecovery https://www.dropbox.com/s/zubsh5558tqjya4/D6603_Customized%20GR_1288-5032_23.1.A.0.726_R4C_flashable-signed.zip?dl=0

.....Φιλικά Σταύρος.....:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

αν μπορεί να προσθέσει κάποιος απο τους moderators το παρακάτω λίνκ στο πρώτο ποστ ευχαριστώ

 

Ελληνική 23.1.A.0.726_R4C generic (unbranded) prerooted flashable με dualrecovery https://www.dropbox.com/s/zubsh5558tqjya4/D6603_Customized%20GR_1288-5032_23.1.A.0.726_R4C_flashable-signed.zip?dl=0

 

 

 

τη φλασαρω με flashtool και ειμαι οκ?

φανταζομαι με εγγυηση δεν εχω θεμα εφοσον ξαναφλασαρω την δικια του καθαρη ε?

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

με τη διαδικασια που περιγραφεται εδω:

http://forum.xda-developers.com/xperia-z/general/tutorial-how-to-flash-stock-roms-t2240614

δηλαδη με το flashtool Που ειναι εργαλειο για να αλλαξεις την ρομ στο κινητο sony.

Απο εκει και περα, θες και μια ρομ, προφανως unbranded Και να υποστηριζει 160χαρακτηρες ελληνικων στα ΣΜΣ.

Τετοια, θα σου δωσουν εδω οι φιλοι, υπαρχουν πολλες.. βαλε την ελληνικη ή την Nordic Που πηρε γρηγορα αναβαθμισεις..και υποστηριζει ελληνικα.

η διαδικασια με το flashtool ειναι απλη αλλα την πρωτη φορα θα σου φανει μεγαλη, στην ουσια κραταει 3 λεπτα μονο.

 

Μπορεί κάποιος να μου στείλει μια καλή rom?

Thanks...

Link to comment
Share on other sites

αν μπορεί να προσθέσει κάποιος απο τους moderators το παρακάτω λίνκ στο πρώτο ποστ ευχαριστώ

 

Ελληνική 23.1.A.0.726_R4C generic (unbranded) prerooted flashable με dualrecovery https://www.dropbox.com/s/zubsh5558tqjya4/D6603_Customized%20GR_1288-5032_23.1.A.0.726_R4C_flashable-signed.zip?dl=0

 

Έτοιμος..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω το s6 εδώ και λίγες μέρες,το εχω δουλέψει όμως εντατικά περίπου 4μέρες,το είχα στην άκρη.

Προς το παρόν μέρα με νύχτα η αυτονομία του σε σχέση με το z3.ίσως άσχετο το post,όμως έχει το νόημά του καθώς με την χρήση πού έριχνα στο z3 το κινητό δουλεύει με υποδειγματική αυτονομία,κάτι πού με το φετινό τούμπανο προς το παρόν δεν συμβαίνει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το s6 εδώ και λίγες μέρες,το εχω δουλέψει όμως εντατικά περίπου 4μέρες,το είχα στην άκρη.

Προς το παρόν μέρα με νύχτα η αυτονομία του σε σχέση με το z3.ίσως άσχετο το post,όμως έχει το νόημά του καθώς με την χρήση πού έριχνα στο z3 το κινητό δουλεύει με υποδειγματική αυτονομία,κάτι πού με το φετινό τούμπανο προς το παρόν δεν συμβαίνει.

 

για ποσες ωρες οθονης μιλαμε?

 

η αυτονομια του Ζ3 απογειωθηκε νομιζω.. μου βγαζει συνηθως γυρω στις 9 ωρες οθονης με normal και all around χρηση

Link to comment
Share on other sites

Αυτονομία σαν του z3 δε νομίζω να υπάρξει και είναι ένας σοβαρός λόγος που δε σκέφτομαι να το δώσω η τελοσπαντων θα με ενοχλήσει στη καινούρια συσκευή.

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

για ποσες ωρες οθονης μιλαμε?

 

η αυτονομια του Ζ3 απογειωθηκε νομιζω.. μου βγαζει συνηθως γυρω στις 9 ωρες οθονης με normal και all around χρηση

 

9ώρες???? Μα πως?? Με τέρμα κάτω τη φωτεινότητα?? :blink:

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

αν μπορεί να προσθέσει κάποιος απο τους moderators το παρακάτω λίνκ στο πρώτο ποστ ευχαριστώ

 

Ελληνική 23.1.A.0.726_R4C generic (unbranded) prerooted flashable με dualrecovery https://www.dropbox.com/s/zubsh5558tqjya4/D6603_Customized%20GR_1288-5032_23.1.A.0.726_R4C_flashable-signed.zip?dl=0

 

Μια ερώτηση έστω κι αν φαίνεται χαζή. Μέσα στο παραπάνω zip έχει ένα κάρο αρχεία. Ποιο είναι αυτό που θα πρέπει να βάλω τον φακελο firmwares του flashtool???

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Edited by path1980
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου τηλέφωνο κάνουν πάρτι πού και πού τα Google services.

 

Είμαι "πρωτόγονος" με 4.4.4, η χρήση οθόνης που έκαναν είναι 60%WiFi και 40% 3g/4g. Το τηλέφωνο μπαίνει μόνο του αυτόματα σε 2g οταν είμαι συνδεδεμένος σε WiFi, αν δεν είμαι συνδεδεμένος σε WiFi και έχω ανοικτή οθόνη μπαίνει σε 3g/4g και γυρνάει αυτόματο σε 2g μετά από 1 λεπτό αφού κλείσει η οθόνη.

[ATTACH]59937[/ATTACH]

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

9ώρες???? Μα πως?? Με τέρμα κάτω τη φωτεινότητα?? :blink:

 

η φωτεινοτητα το βραδυ ειναι τερμα χαμηλα και την μερα λιγο υψηλοτερα παντα με ενεργοποιημενη την αυτοματη προσαρμογη..

 

ειναι "υπερβολικα" φωτεινη η οθονη του Ζέ

Link to comment
Share on other sites

Και οι 5 ώρες οθόνη με 2 ημέρες standby,καλές είναι! Παραπάνω δεν πρόκειται να δω...

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Εχω το s6 εδώ και λίγες μέρες,το εχω δουλέψει όμως εντατικά περίπου 4μέρες,το είχα στην άκρη.

Προς το παρόν μέρα με νύχτα η αυτονομία του σε σχέση με το z3.ίσως άσχετο το post,όμως έχει το νόημά του καθώς με την χρήση πού έριχνα στο z3 το κινητό δουλεύει με υποδειγματική αυτονομία,κάτι πού με το φετινό τούμπανο προς το παρόν δεν συμβαίνει.

Θα κανουμε πολυ καιρο ισως και ουδεποτε να δουμε αυτονομια z3 μελλοντικα,ουτε και απο Sony οσο συναγωνιζονται ποιος την εχει λεπτοτερη.

Αυτη ειναι η πικρη αληθεια

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

αν μπορεί να προσθέσει κάποιος απο τους moderators το παρακάτω λίνκ στο πρώτο ποστ ευχαριστώ

 

Ελληνική 23.1.A.0.726_R4C generic (unbranded) prerooted flashable με dualrecovery https://www.dropbox.com/s/zubsh5558tqjya4/D6603_Customized%20GR_1288-5032_23.1.A.0.726_R4C_flashable-signed.zip?dl=0

Μια ερώτηση έστω κι αν φαίνεται χαζή. Μέσα στο παραπάνω zip έχει ένα κάρο αρχεία. Ποιο είναι αυτό που θα πρέπει να βάλω τον φακελο firmwares του flashtool???

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

Ρε παιδιά δε βλέπω ftf αρχείο αρχείο στο παραπάνω link...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δε βλέπω ftf αρχείο αρχείο στο παραπάνω link...

 

Αυτό είναι flashable zip και φλασαρεται μεσω recovery ,δες στην πρωτη σελιδα σχετικα με το ρουτ για να καταλαβεις ,πρωτα εγκαθιστας recovery ,αντιγραφεις αυτο το ζιπ στην sd και φλασαρεις παντα μεσω recovery

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω πως πλέον στη Lollipop δεν λειτουργεί ούτε το TrackID για αναγνώριση κομματιών από τη λειτουργία ραδιοφώνου, μια ζωή τα ίδια αυτή η εταιρία..
Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω πως πλέον στη Lollipop δεν λειτουργεί ούτε το TrackID για αναγνώριση κομματιών από τη λειτουργία ραδιοφώνου, μια ζωή τα ίδια αυτή η εταιρία..

 

λεπτομερειες, εδω αλλοι δεν δινουν καν ραδιοφωνο και πουλανε τρελα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Θα κανουμε πολυ καιρο ισως και ουδεποτε να δουμε αυτονομια z3 μελλοντικα,ουτε και απο Sony οσο συναγωνιζονται ποιος την εχει λεπτοτερη.

Αυτη ειναι η πικρη αληθεια

 

Εχεις τον λόγο μου ότι χθες το βραδύ για πρώτη φορά σκέφτηκα το z4,λογικά θα έχει καλή αυτονομία κι ας είναι μικρότερη η μπαταρία του.

Αν δεν το διορθώσει πάντως το θέμα της αυτονομίας η samsung 2 είναι οι επιλογές.

P8-Z4.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω πως πλέον στη Lollipop δεν λειτουργεί ούτε το TrackID για αναγνώριση κομματιών από τη λειτουργία ραδιοφώνου, μια ζωή τα ίδια αυτή η εταιρία..

Στο z3 tablet δούλευε μια χαρά με την 5.0.2

Τωρα στο κινητό άγνωστο γιατί δεν δουλεύει.

Πολυ περίεργο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχεις τον λόγο μου ότι χθες το βραδύ για πρώτη φορά σκέφτηκα το z4,λογικά θα έχει καλή αυτονομία κι ας είναι μικρότερη η μπαταρία του.

Αν δεν το διορθώσει πάντως το θέμα της αυτονομίας η samsung 2 είναι οι επιλογές.

P8-Z4.

Μονο εφοσον ο 810 δεν εχει τα θεματα του που αμφιβάλλω αν λύθηκαν έστω και αν εχει 2930 μπαταρία.

Κάτσε να δούμε την global version διότι παίζει να ειναι διαφορετικά τα πράγματα ειδικά άμα πάει Σεπτέμβριο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ας παραμείνουμε στο θέμα. Είναι κρίμα όσοι θέλουν να διαβάσουν για το Ζ3 και τη Lollipop ενδεχομένως, να διαβάζουν μηνύματα για το Z4 και το S6.

Υπάρχουν ξεχωριστά θέματα για αυτές τις συσκευές. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου τηλέφωνο κάνουν πάρτι πού και πού τα Google services.

 

Είμαι "πρωτόγονος" με 4.4.4, η χρήση οθόνης που έκαναν είναι 60%WiFi και 40% 3g/4g. Το τηλέφωνο μπαίνει μόνο του αυτόματα σε 2g οταν είμαι συνδεδεμένος σε WiFi, αν δεν είμαι συνδεδεμένος σε WiFi και έχω ανοικτή οθόνη μπαίνει σε 3g/4g και γυρνάει αυτόματο σε 2g μετά από 1 λεπτό αφού κλείσει η οθόνη.

[ATTACH]59937[/ATTACH]

 

Αυτό που λες να μπαίνει σε 2Τζι όταν είσαι σε γουιφι και να γυρνάει σε 3 όταν χρησιμοποιείς data, γίνεται με κάποιο πρόγραμμα και αν ναι Ποιο?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...