Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά έβαλα το δικό μου κινητό δίπλα δίπλα με ενός φίλου κ το δικό μου ειχε πολύ πιο φωτεινή οθόνη από το δικό του σε βαθμό να ξενερώσει κ να το δώσει το ίδιο κινητό με ιδιες ρυθμίσεις κ λολιποπ πως γίνεται αυτό ??είναι οι παρτίδες ?εμενα απο σουιδια κ το δικό του από Ελλάδα..

Συμβαινει και στης καλυτερες οικογενειες :lol:

Δυο φιλοι μου με samsung note 4 (το c και οι δυο) το ενα εχει αρκετα ψυχρο λευκο και το αλλο οχι και σε τερμα φωτεινοτητα και τα δυο το ενα ειναι ποιο φωτεινο απο το αλλο. Ειναι μελοι και οι δυο τους εδω στο myphone και αν θυμαμαι καλα το εχουν γραψει και στο τοπικ εκει.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά έβαλα το δικό μου κινητό δίπλα δίπλα με ενός φίλου κ το δικό μου ειχε πολύ πιο φωτεινή οθόνη από το δικό του σε βαθμό να ξενερώσει κ να το δώσει το ίδιο κινητό με ιδιες ρυθμίσεις κ λολιποπ πως γίνεται αυτό ??είναι οι παρτίδες ?εμενα απο σουιδια κ το δικό του από Ελλάδα..

Φυσιολογικό είναι το φαινόμενο παρτίδα από παρτίδα να διαφέρει από ελαφρώς έως πολύ που μάλλον στην περίπτωση του φίλο σου μάλλον έπεσε σε προβληματική παρτίδα αφού βλέπεται μεγάλη διαφορά.

Πάντως επειδή πέρασαν από τα χέρια αρκετά z3 έβλεπα διαφορά στην απόχρωση του λευκού,αλλου πιο ψυχρό αλλου πιο θερμο αλλά σε φωτεινότητα κατά 98-99% ήταν ίδια και πολύ ελάχιστη διαφορά να είχαν πράγμα που το βρίσκω φυσιολογικό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης και το Gmail βλέπω μεγάλη κατανάλωση. Με 3 φωτογραφίες που έστειλα 10%...

 

Βοήθεια... Ευχαριστω.

Μόνο ένα hard reset μπορεί να βοηθήσει η επανεγκατάσταση μέσω pc companion μήπως δεν έχει δέσει καλά η αναβάθμιση.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μόνο ένα hard reset μπορεί να βοηθήσει η επανεγκατάσταση μέσω pc companion μήπως δεν έχει δέσει καλά η αναβάθμιση.

 

Έκανα hard reset. Μετα το συνδεσα με το PC companion και μου έβγαλε μια αναβάθμιση. Την έκανα και μετα πάλι hard reset αλλα κανένα απολύτως αποτέλεσμα.

 

Τι άλλο να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Επίσης και το Gmail βλέπω μεγάλη κατανάλωση. Με 3 φωτογραφίες που έστειλα 10%...

 

Βοήθεια... Ευχαριστω.

 

Πρώτα δοκίμασε να κάνεις restart τη συσκευή, αφού πρώτα κάνεις clear cache και data το google play, μπας και έφαγε κόλλημα

 

 

Το πρόβλημα φίλε μου είναι ότι όλα είναι ανεβασμένα! άρα πρέπει να είναι κάποια εφαρμογή! που σου δημιούργησε το πρόβλημα!!! (συνήθως είναι παιχνίδι με πολλές διαφημίσεις) = δοκίμασε να βγάλεις το οποίο παιχνίδι

 

 

Και τελευταία λύση είναι hard reset δυστυχώς

Link to comment
Share on other sites

Έκανα hard reset. Μετα το συνδεσα με το PC companion και μου έβγαλε μια αναβάθμιση. Την έκανα και μετα πάλι hard reset αλλα κανένα απολύτως αποτέλεσμα.

 

Τι άλλο να κάνω?

Πότε έκανες την επανεγκατάσταση;

Μην βάζεις μετά όλες τις εφαρμογές αλλά λίγες βασικές και σταδιακά βάζεις τις επόμενες ημερες μετά εφόσον βλέπεις ότι ομαλοποιήθηκαν τα πράγματα έως βρεις τον "ένοχο" σε καποια εφαρμογή που σου τρώει πολύ πόρους.

Αλλιώς γύρνα πίσω στην 4.4.4 εφόσον εκει ήσουν ευχαριστημένος

Αν το έχεις λίγες μόνο ημέρες η μπαταρία θα στρώσει μετά 4-5 πλήρες φορτίσεις.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έκανα hard reset. Μετα το συνδεσα με το PC companion και μου έβγαλε μια αναβάθμιση. Την έκανα και μετα πάλι hard reset αλλα κανένα απολύτως αποτέλεσμα.

 

Τι άλλο να κάνω?

 

το οτι σου εβγαλε αναβαθμιση μετα δεν διορθωνει το προβλημα..Αφου εκανες επαναφορα, κανε επιδιορθωση με το pc companion, να σου ξανα εγκαταστησει δηλαδη την τελευταια εκδοση..γιατι στην αναβαθμιση δεν κανει "φορματ" στη μνημη..

Αν προσεξεις οταν κανει αναβαθμιση σου λεει οτι δε θα χαθει τιποτα, ενω στην επιδιορθωση σου τα σβηνει ολα.

ΚΑτα τα αλλα, δοκιμασε να στησεις το κινητο με τις βασικες εφαμορμογες που δουλευεουν σωστα, οπως viber/whatsapp/fb messenger (Που ολοι τις εχουμε και δεν εχουν θεμα και χρειαζονται για την επικοινωνια με αλλους) και απο εκει και περα προσπαθησε να μην βαλεις παιχνιδια κτλ.

Εγω οταν διαπιστωνω προβλημα τις βαζω σε δοσεις, πρωτα αυτες που ειπα για επικοινωνια και μετα σιγα σιγα τις αλλες..

Οσο για το gmail, οπως εχω πει ειναι ενεργοβορο, στησε τα mail σου στην στοκ εφαρμογη του κινητου που λεγεται "email" Και κανε απενεργοποιηση το gmail...θα του δωσεις πορους..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ΚΑτα τα αλλα, δοκιμασε να στησεις το κινητο με τις βασικες εφαμορμογες που δουλευεουν σωστα, οπως viber/whatsapp/fb messenger (Που ολοι τις εχουμε και δεν εχουν θεμα και χρειαζονται για την επικοινωνια με αλλους)

 

Οσο για το gmail, οπως εχω πει ειναι ενεργοβορο, στησε τα mail σου στην στοκ εφαρμογη του κινητου που λεγεται "email" Και κανε απενεργοποιηση το gmail...θα του δωσεις πορους..

 

για το FB messenger δε θα συμφωνησω..

 

απο την αλλη το gmail app παντα ειχε υποδειγματικη λειτουργια για μενα, χωρις καν να φαινεται στις τοπ ενεργοβορες εφαρμογες ενω εχει παρα πολλα wakelocks καθε μερα

Link to comment
Share on other sites

για το FB messenger δε θα συμφωνησω..

 

απο την αλλη το gmail app παντα ειχε υποδειγματικη λειτουργια για μενα, χωρις καν να φαινεται στις τοπ ενεργοβορες εφαρμογες ενω εχει παρα πολλα wakelocks καθε μερα

 

κοιτα, η συγκεκριμενη εφαρμογη λειτουργει πολυ περισσοτερο απο ο,τι το gmail, εκτος αν δε σου στελνει κανεις στο FB, αλλα εγω συννενοουμαι απο εκει με τους περισσοτερους..και ποτε δεν περναει το 5% που δεν το θεωρω πολυ οταν το ανοιγω 50-100 φορες τη μερα (ισως και παραπανω).Απο εκει και περα, εννοουσα οτι η εφαρμογη δεν εχει προβλημα, καταναλωνει λογικα για την χρηση που της κανουμε..αντιθετα το gmail ειναι πολυ ψηλα εκτος αν εστελνε μαιλ ολη μερα.

Συν οτι σε διαφορα συγκριτικα εχει βγει στις 3 πιο ενεργοβορες εφαρμογες.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

η οθονη δεν εχει καποιο gorilla glass απο οτι βλεπω.μηπως εχει καποιο screen protector απο το εργοστασιο?
Link to comment
Share on other sites

η οθονη δεν εχει καποιο gorilla glass απο οτι βλεπω.μηπως εχει καποιο screen protector απο το εργοστασιο?

 

εχει αντιχαρακτικη προστασια, απλα δεν εχει gorilla.. ΟΣο για μεμβρανη ,εχει καταργηθει και δε βαζει πλεον.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παλιά αν θυμάμαι καλά έβαζε dragontrail glass. Στο Ζ3 δεν ξέρω τι έχει βάλει.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Έτσι κι αλλιώς η έξτρα Προστασία οθόνης είτε με γυαλί είτε με μεμβράνη για μένα είναι απαραίτητη,δεν μιλάμε άμα κινητό των 100 ευρώ.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πότε έκανες την επανεγκατάσταση;

Μην βάζεις μετά όλες τις εφαρμογές αλλά λίγες βασικές και σταδιακά βάζεις τις επόμενες ημερες μετά εφόσον βλέπεις ότι ομαλοποιήθηκαν τα πράγματα έως βρεις τον "ένοχο" σε καποια εφαρμογή που σου τρώει πολύ πόρους.

Αλλιώς γύρνα πίσω στην 4.4.4 εφόσον εκει ήσουν ευχαριστημένος

Αν το έχεις λίγες μόνο ημέρες η μπαταρία θα στρώσει μετά 4-5 πλήρες φορτίσεις.

 

To Σάββατο έκανα reset και μέσω pc companion μια αναβάθμιση που μου έβγαλε και πάλι reset.

Δεν έβαλα πολλές εφαρμογές. Τι να πω δε ξέρω...

 

το οτι σου εβγαλε αναβαθμιση μετα δεν διορθωνει το προβλημα..Αφου εκανες επαναφορα, κανε επιδιορθωση με το pc companion, να σου ξανα εγκαταστησει δηλαδη την τελευταια εκδοση..γιατι στην αναβαθμιση δεν κανει "φορματ" στη μνημη..

Αν προσεξεις οταν κανει αναβαθμιση σου λεει οτι δε θα χαθει τιποτα, ενω στην επιδιορθωση σου τα σβηνει ολα.

ΚΑτα τα αλλα, δοκιμασε να στησεις το κινητο με τις βασικες εφαμορμογες που δουλευεουν σωστα, οπως viber/whatsapp/fb messenger (Που ολοι τις εχουμε και δεν εχουν θεμα και χρειαζονται για την επικοινωνια με αλλους) και απο εκει και περα προσπαθησε να μην βαλεις παιχνιδια κτλ.

Εγω οταν διαπιστωνω προβλημα τις βαζω σε δοσεις, πρωτα αυτες που ειπα για επικοινωνια και μετα σιγα σιγα τις αλλες..

Οσο για το gmail, οπως εχω πει ειναι ενεργοβορο, στησε τα mail σου στην στοκ εφαρμογη του κινητου που λεγεται "email" Και κανε απενεργοποιηση το gmail...θα του δωσεις πορους..

 

Θα ψάξω αυτό με την επιδιόρθωση να δω πως γίνεται και να θα κάνει κάτι...

Nikos_Mpl που είναι αυτό με την επιδιόρθωση με το pc companion? Δεν το βρίσκω...

Edited by path1980
Ερώτημα
Link to comment
Share on other sites

@path1980,

Γνώμη μου είναι να απολαύσεις το τηλέφωνο σου και να μην κάθεσαι να μετράς συνεχώς το κάθε τι ..και 2 μέρες που σου βγάζει είναι και πάλι σουπερ ,'άλλωστε αυτό ήταν και το προμοσιον της Sony :2 days battery ,

και να δεις που θα στρώσει ..

 

η δήθεν αυξημένη κατανάλωση που έχεις, κάπου οφείλεται και θα το δεις μόλις μάθεις την συσκευή καλύτερα ..

Αν παρ'όλα αυτά θες να κάνεις και επιδιόρθωση ..με το pc companion ,όταν επιλέξεις ενημέρωση & σου λέει ότι, το τηλέφωνο σου είναι ενημερωμένο ακριβώς από κάτω έχει επιλογή για επιδιόρθωση ..

Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

@path1980,

Γνώμη μου είναι να απολαύσεις το τηλέφωνο σου και να μην κάθεσαι να μετράς συνεχώς το κάθε τι ..και 2 μέρες που σου βγάζει είναι και πάλι σουπερ ,'άλλωστε αυτό ήταν και το προμοσιον της Sony :2 days battery ,

και να δεις που θα στρώσει ..

 

η δήθεν αυξημένη κατανάλωση που έχεις, κάπου οφείλεται και θα το δεις μόλις μάθεις την συσκευή καλύτερα ..

Αν παρ'όλα αυτά θες να κάνεις και επιδιόρθωση ..με το pc companion ,όταν επιλέξεις ενημέρωση & σου λέει ότι, το τηλέφωνο σου είναι ενημερωμένο ακριβώς από κάτω έχει επιλογή για επιδιόρθωση ..

 

Thanks... Θα δω τι θα κάνω, απλά μου βγάζει 2 μέρες με ελάχιστη χρήση... Δεν θεωρώ οτι είναι λογικό...

Link to comment
Share on other sites

Thanks... Θα δω τι θα κάνω, απλά μου βγάζει 2 μέρες με ελάχιστη χρήση... Δεν θεωρώ οτι είναι λογικό...

Δεν είναι φυσιολογικό σίγουρα... Κάποια εφαρμογή στη κάνει την δουλειά... Δοκίμασε να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων των υπηρεσιών Google

Δες τη δική μου κατανάλωση

 

http://i1236.photobucket.com/albums/ff459/saltofx_v/Mobile%20Uploads/Screenshot_2015-04-18-14-28-25.png

 

http://i1236.photobucket.com/albums/ff459/saltofx_v/Mobile%20Uploads/Screenshot_2015-04-18-14-28-40.png

 

http://i1236.photobucket.com/albums/ff459/saltofx_v/Mobile%20Uploads/Screenshot_2015-04-18-14-28-48.png

Edited by saltofx_v
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς να μου πει που μπορώ να δω ποτέ θα πάρει λολιποπ το Ζ3 μου που έχει την global Rom ?
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι φυσιολογικό σίγουρα... Κάποια εφαρμογή στη κάνει την δουλειά... Δοκίμασε να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων των υπηρεσιών Google

Δες τη δική μου κατανάλωση

 

http://i1236.photobucket.com/albums/ff459/saltofx_v/Mobile%20Uploads/Screenshot_2015-04-18-14-28-48.png

 

6 ώρες οθόνη και 27% ακόμα μπαταρία... super...

εγώ μέχρι 2 έχω φθάσει το πολύ...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες οθόνη εννοείς???

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

η lollipop της sony ειναι εξαιρετικη....ουτε memory leak δεν εχω παρατηρησει ουτε τιποτα..κανενα bug.
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια αρχιζει να με τρομαζει οφειλω να ομολογησω. εχω συμπληρωσει 4-5 πληρεις φορτισεις απο την αγορα της συσκευης, ειμαι με 4.4.4 rootαρισμενος και μικροσυμμαζεμα με greenify και titanium

 

αυτη τη στιγμη ειμαι με 2,5 ωρες οθονη και 75% μπαταρια (αναλογικα μιλαμε για 9 με 10 ωρες οθονης!!!!)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, οθόνη...

 

εξαρταται και τι κανεις. αμα αναβεις την οθονη μονο για παιχνιδι λογικο ειναι να κρατησει αρκετα λιγοτερο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...