Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ησουν κατατοπιστικοτατος.....Καποια στιγμη στο μελλον θα ηθελα να τα ξαναπουμε λιγο για τη καμερα....με τα αλλα ολα οκ!!!:cool:

 

χαχαχα, αφου το διαβασες παλι καλα. ο,τι θες ρωτας, ειναι πολλοι που ξερουν ακομα πιο πολλα, απλα εγω ετυχε να γραψω τωρα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για τις βραδινές φώτο επειδή μου βγαζαν blur πάντα, έστω και λίγο, είτε με το κουμπί είτε με οθόνη, τελικά τα καταφέρνω απλά κρατώντας πατημένο το κουμπί της οθόνης και το αφήνω οποτε νιώθω σταθερό το χερι.. Το λέω αυτό γιατί το αντίστοιχο σε iPhone που είχα είναι να μπαίνει σε burst mode..
Link to comment
Share on other sites

Για τις βραδινές φώτο επειδή μου βγαζαν blur πάντα, έστω και λίγο, είτε με το κουμπί είτε με οθόνη, τελικά τα καταφέρνω απλά κρατώντας πατημένο το κουμπί της οθόνης και το αφήνω οποτε νιώθω σταθερό το χερι.. Το λέω αυτό γιατί το αντίστοιχο σε iPhone που είχα είναι να μπαίνει σε burst mode..

 

στο συγκεκριμενο θεμα εχεις επιλογη αν θες να ριχνει burst ή οχι το κινητο και με τι ταχυτητα, εχει αργο με καλη αναλυση και γρηγορο με χαμηλοτερη ποιοτητα. Εγω το εχω απενεργοποιηση γιατι παντα μου βγαζει 2-3φωτο οταν κανω focus.. και χρησιμοποιω το timeshift για ριπη..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα! Είμαι κάτοχος ενός Xperia T, το έχω σχεδόν 3 χρόνια. Δεν με έχει απογοητεύσει ιδιαίτερα, βέβαια με τη χρήση που του κάνω το βράδυ θέλει φόρτιση. κάποιες φορές το φορτίζω και μέσα στην ημέρα μισή φόρτιση όμως. Αξίζει να το αλλάξω? θα δω διαφορές με το Ζ3? ή τσάμπα λεφτά?

 

Παρεπιμπτόντως κάτι φορές κολλάει και κλείνει μόνο του τις σελίδες του internet. σπαστικό αυτό το Xperia T.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα! Είμαι κάτοχος ενός Xperia T, το έχω σχεδόν 3 χρόνια. Δεν με έχει απογοητεύσει ιδιαίτερα, βέβαια με τη χρήση που του κάνω το βράδυ θέλει φόρτιση. κάποιες φορές το φορτίζω και μέσα στην ημέρα μισή φόρτιση όμως. Αξίζει να το αλλάξω? θα δω διαφορές με το Ζ3? ή τσάμπα λεφτά?

 

Παρεπιμπτόντως κάτι φορές κολλάει και κλείνει μόνο του τις σελίδες του internet. σπαστικό αυτό το Xperia T.

Το Ζ3 ειναι μια πραγματικη ναυαρχιδα σε multitask - μπαταρια -

Το μοναδικο που θα σε χαλασει αν εισαι ''ειδικος'' με τη φωτογραφια ειναι η φωτογραφιες στο αυτοματο.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα! Είμαι κάτοχος ενός Xperia T, το έχω σχεδόν 3 χρόνια. Δεν με έχει απογοητεύσει ιδιαίτερα, βέβαια με τη χρήση που του κάνω το βράδυ θέλει φόρτιση. κάποιες φορές το φορτίζω και μέσα στην ημέρα μισή φόρτιση όμως. Αξίζει να το αλλάξω? θα δω διαφορές με το Ζ3? ή τσάμπα λεφτά?

 

Παρεπιμπτόντως κάτι φορές κολλάει και κλείνει μόνο του τις σελίδες του internet. σπαστικό αυτό το Xperia T.

 

φιλαρακι, αυτα δεν τα ρωταμε, αλλος θεος..

οχι απλα θα δεις διαφορα, αλλα μετα δε θα μπορεις να ξαναγυρισεις πισω..

αν δεις την υπογραφη μου τα εχω δοκιμασει ολα..Μετα το Ζ1 οι διαφορες στην εμπειρια χρησης ειναι μικρες, αλλα στα προηγουμενα ειναι χαοδης..ειδικα αν το μπουκωνεις..αν το θες μονο για κλησεις οκ, μικρη διαφορα αλλα υπαρκτη.

Δεν το συζηταμε οτι αξιζει η αγορα...ακομα και το Ζ ή το Ζ1 να ειχες αξιζει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το Ζ3 ειναι μια πραγματικη ναυαρχιδα σε multitask - μπαταρια -

Το μοναδικο που θα σε χαλασει αν εισαι ''ειδικος'' με τη φωτογραφια ειναι η φωτογραφιες στο αυτοματο.

 

εδω με το Τ και το σκεφτεται, δε νομιζω οτι τιθεται θεμα καμερας, ειναι πολυ καλη και δε θα τον απογοητευσει, ειδικα σε σχεση με το Τ..απλα δεν ειναι η καλυτερη της αγορας..ομως αυτο δεν την κανει κακη..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα εχθές το κινητό από την omnitech με νέα οθόνη χωρίς κιτρινίλα! Το πρόβλημα ήταν όμως ότι δεν φαινόταν το ledακι καλά, λες και είχε παραπέσει κάπου μέσα. Το ξαναπήγα σήμερα και μετά από 30-40 λεπτά το έφτιαξαν. Η κοπέλα είδε στον υπολογιστή τη φράση "τοποθέτηση καλύματος αισθητήρων". Δεν ξέρω τι συνέβη, μπορεί να είχαν ξεχάσει αυτό το κάλυμα! Η ουσία είναι ότι το κινητό είναι καινούριο, αφού μαζί με την οθόνη αλλάζεται και το αλουμίνιο στα πλάγια(είναι ένα κομμάτι)! Με τη σειρά μου προτείνω το εν λόγω σερβις. Μου το παρέδωσαν σε 48 ώρες!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην με γεια, αν και εχω το compact, ισχυουν ακριβως τα ιδια. (βγηκε μεγαλο, αν εχεις κουραγιο διαβασε το..)

 

εγω απλα θα σου ελεγα, εφοσον καποια στιγμη ψηθεις να το βουτηξεις στο νερο, καντο τωρα που ειναι σε DOA. Δεν ειναι λιγοι αυτοι που εχουν μπει στον πειρασμο ή απλα δεν το ειχαν σκοπο αρχικα αλλα μετα χρειαστηκε να το βαλουν σε μια πισινα, ή σε νερο γενικα και τους χαλασε. Οποτε απο το να τρεχεις σερβις σε 1 χρονο, καντο τωρα για doa..

Γενικα παντα παιζει μια πιθανοτητα να χαλασει αλλα θεωρω πως αν στην αρχη ειναι οκ, δε θα εχεις μεγαλο κινδυνο μετα. Εγω τα εχω βουτηξει ολα (οσα βλεπεις κατω) και ηταν οκ. Επισης παντα πριν το βαλω στο νερο εχω παρει back up, πχ πριν φυγω διακοπες ή εστω ενα τριημερο για rafting που θεωρουσα δεδομενο οτι θα το εχω στην τσεπη..ή σε πισινα μεσα ωστε να μην ξενερωσω χανοντας δεδομενα.

Αλλο που κανω παντα ειναι να εχω μια SD μνημη γιατι αν πχ σπασει μια οθονη και θες 200 ευρω να το φτιαξεις,με την SD εχεις σωσει ολα τα αρχεια (εφοσον τα αποθηκευεις εκει by default) και τον καταλογο οπου παιρνω back up παντα στην SD γιατι την εχω παθει με συγχρονισμους, απο fb και email που μου τα εχουν κανει σαλατα, μετα απο Update εφαρμογης που αλλαξε τη ρυθμιση, παλιοτερα.

 

Οσο για το stamina το εχω μονιμα ανοιχτο αλλα σε εξαιρεση τις εφαρμογες επικοινωνιας, πχ viber, whatsapp, fb messenger Κτλ. Φυσικα η οικονομια που κανει ειναι πολυ μικροτερη γιατι αν δεν βαλεις εξαιρεσεις κλεινει ιντερνετ, αλλα το κινητο εχει απειρη μπαταρια, ομως θελω να βγαζει τις 2 ημερες ανετα.

εννοειται πως με το που το στησεις πας εφαρμογες και διαγραφεις/απενεργοποιεις ο,τι ειναι περιττο οπως σου ειπε και ο αλεξ, antivirus Κτλ ειναι σαβουρα, οτιδηποτε καταλαβαινεις τι ειναι και δεν το θες σβησε το, αλλιως σημειωνε το και δες το μετα απο το μενου τι ειναι.

καποτε ειχα κανει λιστα με ολα αυτα που σβηνω.

 

Καμερα: μια χαρα τη μερα στο αυτοματο, αλλα σουρουπο παιζω λιγο με ISO, μην βαλεις αλλες εφαρμογες καθως δεν αλλαζουν ρυθμισεις οπως θαθελες ασχετως αν ετσι λενε, πχ χρονο κλειστρου σου λεει 10" και δεν το κανει. Γενικα δεν ειδα ποτε καλυτερα αποτελεσματα απο αλλη εφαρμογη, απλα παιζω στα 8ΜΡ στο Μ με το iso λιγο χαμηλα για να μην σηκωνει θορυβο..

 

εννοειται οτι κατεβαζεις εφαρμογες καμερας οπως timeshift video (slowmotion), timeshift burst που βγαζει 60φωτο σε 2" και πιανει και στιγμιοτυπο πριν πατησεις το κουμπι οποτε λεει, motionshot (αυτο θελει σταθερο κινητο με κινουμενο θεμα), timelapse (παιζει σε γρηγορη κινηση ενα βιντεο, θελει πολλη ωρα αλλα λεει, πχ με συνεφα ή με αεροπλανα σε αεροδρομιο να το στησεις μιση ωρα να γραφει λεει..γενικα ειναι το βιντεακι που πανε ολα γρηγορα, και camscanner για να σκαναρεις εγγραφα και να τα στελνεις mail επι τοπου, εγω εχω γραφειο και σκαναρω με αυτο πλεον.. Επισης η αποεστιαση φοντου ειναι σα να εχεις SLR ψηφιακη, αν πετυχεις καλες φωτο κανει παπαδες.

Γενικα ασχολουμαι με τετοια και το εχω ευχαριστηθει πολυ..εχουν ψαρωσει απειροι με τα εφε...

Ειδικα με το πολλαπλες καμερες που εγγραφα βιντεο ταυτοχρονα με 2 Ζ3, ενταξει..δικαμερο ταυτοχρονο..καψιμο.

 

Την λειτουργια χαμηλης μπαταριας τωρα την εχω απο το 25% ενεργη και την βαζω να μου ριχνει τη φωτεινοτητα και να τα κλεινει ολα εκτος απο wifi,3G, GPS (το οποιο το εχω κλειστο γενικα αλλα οταν παω ποδηλατο και γραφει sportstracker και ειμαι με λιγη μπαταρια κινδυνευεις να χασεις τη διαδρομη).. Ετσι παντα βγαζω 2η μερα και εχω smartphone σε ολη τη χρηση, δεν τα κλεινω ολα για να τη βγαλει δηλαδη.

 

Τελος, προτιμω την εφαρμογη email γιατι ειναι πιο ελαφρια και λειγοτερο ενεργοβορα απο το gmail, εχω ριξει 5-6 mail εκει και τα εχω προγραμματισει το καθε ενα να συγχρονιζει πιο συχνα και πιο αραια αναλογα με το ποσο σημαντικα ειναι, πχ ΣΚ καθε ωρα και βραδια καθημερινες καθε ωρα, και τη μερα καθε 15 λεπτα ή αμεσα..γενικα εχει καλη παραμετροποιηση και ειναι καλη εφαρμογη.

 

α! και την αναβαθμιση εφαρμογων στο playstore την εχω κλειστη καθως εχει ξεφτιλιστει το πραγμα, ολη μερα δουλευει και ειδα οτι σε lollipop τσιμπαει πιο πολυ, συν οτι δεν κερδιζεις κατι, δεν με νοιαζει αν θα εχω και απο 10 εφαρμογες την τελευταια εκδοση 2 μερες νωριτερα.. Καθε φορα πριν φορτισω κανω εναν ελεγχο, τις αφηνω να γινουν ολες μαζι και το κλεινω για φορτιστη.. Ο λογος που το κανω επισης ειναι οτι η αυτοματη αναβαθμιση ενεργοποιει απενεργοποιημενες εφαρμογες που εχεις κλεισει πριν, σε πολλες συσκευες με lollipop, δεν φταιει το Ζ3..

αυτα απο τη χρηση των σονυ στο ανδροιδ απο εμενα.

Αυτό είναι ο ορισμός της βοήθειας! Μπράβο φίλος! Αυτό είναι το myphone ρε παιδί μου!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η πίσω κάμερα στα δικά σας, είναι κεντραρισμένη εντελώς με το στρογγυλό τζαμάκι της πλάτης (http://www.xperiablog.net/2014/05/15/xperia-z2-owners-who-has-an-off-centre-rear-camera/)? Edited by orfeas92

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Η πίσω κάμερα στα δικά σας, είναι κεντραρισμένη εντελώς με το στρογγυλό τζαμάκι της πλάτης (http://www.xperiablog.net/2014/05/15/xperia-z2-owners-who-has-an-off-centre-rear-camera/)?

 

Στο ματι μου ετσι φαινεται. Δεν βλεπω αποκλιση...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Μετά από σχεδόν 20 μέρες που το έχω στα χέρια μου σήμερα έγινε και το απαραίτητο root..:)

Ξηλωθηκαν όλες οι άχρηστες εφαρμογές κ σειρά τώρα έχει να το φέρω εκεί που θέλω. Για πείτε κάνα καλό app που να αξίζει.. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Η δική μου είναι στη φωτο. Τα περισσότερα κινητά που έχω δει έχουν κάποια απόκλιση στην κάμερα και δεν καταλαβαίνω το γιατί συμβαίνει αφού είναι στάνταρ η τοποθέτηση και της πλάτης και της κάμερας... :wacko:

http://i.imgur.com/fYEWZUS.jpg

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Μετά από σχεδόν 20 μέρες που το έχω στα χέρια μου σήμερα έγινε και το απαραίτητο root..:)

Ξηλωθηκαν όλες οι άχρηστες εφαρμογές κ σειρά τώρα έχει να το φέρω εκεί που θέλω. Για πείτε κάνα καλό app που να αξίζει.. Ευχαριστώ.

Όχι ότι τρελαίνομαι να το κάνω, αλλά γίνεται εύκολα γενικά? Βλέπεις διαφορά με απεγκατάσταση των ενοχλητικών εφαρμογών? Εγώ τις έχω σχεδόν όλες απενεργοποιημένες βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

Η δική μου είναι στη φωτο. Τα περισσότερα κινητά που έχω δει έχουν κάποια απόκλιση στην κάμερα και δεν καταλαβαίνω το γιατί συμβαίνει αφού είναι στάνταρ η τοποθέτηση και της πλάτης και της κάμερας... :wacko:

http://i.imgur.com/fYEWZUS.jpg

 

η καμερα ειναι στο κεντρο..δες λιγο τη θεση της σε σχεση με τον ασημι κρικο..απλα το μαυρο που εχει γυρω γυρω που ειναι της πλατης του κινητου νομιζω δεν ειναι σωστα τοποθετημενο, κατι τετοιο διακρινω εγω αλλα ειναι θεωρια, μπορει ναμαι λαθος..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και να έχεις δίκιο.. Το καπάκι όμως δεν γίνεται να μπεί με άλλο τρόπο. Το είχε και πριν την αλλαγή οθόνης και μετά. Το πρόβλημα αυτό πάντως υπάρχει και σε σχεδόν όλα τα z2, μέχρι και στο Z ενός φίλου... Φυσικά σε κάθε κινητό είναι προς άλλη κατεύθυνση αλλήθωρη!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και να έχεις δίκιο.. Το καπάκι όμως δεν γίνεται να μπεί με άλλο τρόπο. Το είχε και πριν την αλλαγή οθόνης και μετά. Το πρόβλημα αυτό πάντως υπάρχει και σε σχεδόν όλα τα z2, μέχρι και στο Z ενός φίλου... Φυσικά σε κάθε κινητό είναι προς άλλη κατεύθυνση αλλήθωρη!

 

ναι δεν εχει να κανει με το καπακι, απλα αυτο το κομματι απο μεσα δεν εχει κατσει απολυτως ισια, οχι το καπακι..η καμερα παντως ειναι σωστα, για μενα δεν αξιζει να ασχολεισαι με τετοια θεματα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όχι ότι τρελαίνομαι να το κάνω, αλλά γίνεται εύκολα γενικά? Βλέπεις διαφορά με απεγκατάσταση των ενοχλητικών εφαρμογών? Εγώ τις έχω σχεδόν όλες απενεργοποιημένες βέβαια...

 

Αμα το έχεις, γίνεται εύκολα, άμα δεν το έχεις τι να πω μπορεί να σου φανεί βουνό. Εκτός του ότι ξηλωνεις ότι άχρηστο έχει μέσα, σου δίνεται η δυνατότητα να αλλάξεις πολλά πράγματα στο τηλέφωνο σου κ να το κάνεις όπως θες εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Αμα το έχεις, γίνεται εύκολα, άμα δεν το έχεις τι να πω μπορεί να σου φανεί βουνό. Εκτός του ότι ξηλωνεις ότι άχρηστο έχει μέσα, σου δίνεται η δυνατότητα να αλλάξεις πολλά πράγματα στο τηλέφωνο σου κ να το κάνεις όπως θες εσύ.

Το ψιλοέχω... :) Το θέμα είναι αν αξίζει τον κόπο. Το έχω κάνει ήδη σχεδόν όπως θέλω με έναν launcher. Αλλά αρχίζει πχ να με εκνευρίζει όταν παίζω φρουτάκια να μη μπορώ να πάω το δάχτυλο από το δεξί άκρο (κρατώντας το τηλέφωνο οριζόντια, δηλαδή το κάτω άκρο, κρατώντας το κάθετα) προς το αριστερό γιατί ξεκινάει η εφαρμογή της sony που ψάχνει στο default browser...

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη φορά το πήγα στην αρβάτο μήπως και ισιώσουν την κάμερα.. Να δω τι άλλο θα προκύψει.. :-/

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που ρουταρα την 5.0.2 αν βγει αναβάθμιση άλλη θα μου έρθει κανονικά ???η επειδή είναι ρουτ άκυρο ???
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: θεωρειτε το huawei ascend mate 7 3gb version αξιο ανταλλαγης του xperia z3?

 

Δεν θα το' λεγα.......χανεις αδιαβροχοποιηση, μπαταρια, αναλυση οθονης, φορητοτητα.....εγω προσωπικα δεν θα το εκανα:happy:

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το' λεγα.......χανεις αδιαβροχοποιηση, μπαταρια, αναλυση οθονης, φορητοτητα.....εγω προσωπικα δεν θα το εκανα:happy:

 

Την αδιαβροχοποιηση ενταξει θα την θυσιαζα...οπως και την φορητοτητα ...αυτο ομως που δεν θα θελα να θυσιασω ειναι την μπαταρια και την αναλυση ...ειχα την εντυπωση οτι στη μπαταρια ειναι περιπου ιδια τα δυο κινητα.

Αναζητω μια συσκευη για 2 app ενεργα ταυτοχρονα κατι που το κανω με το Z3 τωρα κουτσα στραβα μεσω της λειτουργιας που εχει...αλλα δεν μου αρκει. καποιο galaxy note ? ισως το 3 ?

Link to comment
Share on other sites

Την αδιαβροχοποιηση ενταξει θα την θυσιαζα...οπως και την φορητοτητα ...αυτο ομως που δεν θα θελα να θυσιασω ειναι την μπαταρια και την αναλυση ...ειχα την εντυπωση οτι στη μπαταρια ειναι περιπου ιδια τα δυο κινητα.

Αναζητω μια συσκευη για 2 app ενεργα ταυτοχρονα κατι που το κανω με το Z3 τωρα κουτσα στραβα μεσω της λειτουργιας που εχει...αλλα δεν μου αρκει. καποιο galaxy note ? ισως το 3 ?

.

Το g3 κανει αυτο που θες

Link to comment
Share on other sites

.

Το g3 κανει αυτο που θες

Ναι αλλά θέλει root και xposed για να μπορεί να το κάνει με όλες τις εφαρμογές.

 

Όπως και να χει, δεν είναι το κατάλληλο νήμα για να ρωτάμε αυτά τα πράγματα. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...