Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει επιχειρήσει κανένας να συνδεθεί με Miracast σε TV που υποστηρίζει εξίσου Miracast διότι όταν προσπάθησα μου βγάζει μήνυμα ότι δεν υποστηρίζει HDCP και έτσι δεν συνδέεται καν.

Με το m8 όμως δεν είχα το ίδιο θέμα με την ίδια Samsung tv μου και λειτουργούσε άψογα η σύνδεση.

Να σημειώσω ότι το ίδιο θέμα έχω και με το z3 Tablet.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα στην παρεα,ο χρονος φορτισης με μαγνητικο καλωδιο ειναι ο ιδιος με το κανονικο usb?

 

ναι, αφου χρησιμοποιεις τον ιδιο φορτιστη, δεν επηρεαζεται η φορτιση..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν από την εμπειρία σας αντιμετωπίζετε προβλήματα επανεκινήσεων ή αν έχετε άλλα θέματα με το Z3;
Nokia 6150 => Alcatel One Touch 701 => Motorola V66 => Motorola U6 Pebble => Samsung G810 => Sony Ericsson K800i
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν από την εμπειρία σας αντιμετωπίζετε προβλήματα επανεκινήσεων ή αν έχετε άλλα θέματα με το Z3;

 

Όχι φίλε μου το κινητό είναι υποδειγματικο σε σταθερότητα,ομαλότητα και άψογο κοινός.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα,ο χρονος φορτισης με μαγνητικο καλωδιο ειναι ο ιδιος με το κανονικο usb?

Ειχα γραψει ποιο παλια

 

Τον EP 880 εχω και εγω. Ο φορτιστης ειναι 1,5Α αλλα φτανει μεχρι 1,25Α. Οταν φτανει στο 90% ''κοβει'' και δινει ~0.5A (αν θυμαμαι καλα) και μεχρι να φτασει στο 100% ''κοβει'' συνεχεια 0,4Α - 0,3Α - 0,2Α.

 

Παρελαβα χθες ενα καλωδιο, δεν νομιζω να μενει σταθερο σε χρηση μεσα σε αμαξι, για το σπιτι ειναι μια χαρα.

Το μαγνητικο καλωδιο φτανει εως 990mah, δεν μπορει να φτασε το 1250mah του μαμα-καλωδιο.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ειχα γραψει ποιο παλια

 

 

Το μαγνητικο καλωδιο φτανει εως 990mah, δεν μπορει να φτασε το 1250mah του μαμα-καλωδιο.

 

Οντως? γιατι γινεται αυτο ομως? εχει αντισταστεις?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ναι το εχω το μαγνητικο καλωδιο,ειναι λιγο ποιο μεγαλος ο χρονος φορτισης αλλα βολευει παρα πολυ,και δεν καταστρεφεις το λαστιχακι στο καπακι του usb.
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σας. Με ενδιαφέρει να το πάρω. Απορώ όμως τι γίνεται σε περιπτωση που χρειαστώ service. Aν δεν αγοράσω ελληνικό, θα έχω θέμα με την αντιπροσωπεία;
Link to comment
Share on other sites

Ειναι στο καλωδιο οχι στις ''επαφες''. Δηλαδη ακομα και ενα παλιο ή καποιο αλλο καλωδιο να βαλετε για φορτιση (οχι μαγνητικο) μπορει να δειτε διαφορες στην ωρα/διαρκεια φορτισης.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σας. Με ενδιαφέρει να το πάρω. Απορώ όμως τι γίνεται σε περιπτωση που χρειαστώ service. Aν δεν αγοράσω ελληνικό, θα έχω θέμα με την αντιπροσωπεία;

 

Όχι δεν θα έχεις.

Κανονικά σε καλύπτει εντός ΕΕ συσκευών που τέτοια πουλάνε τα μαγαζιά.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια συχνα μου αλλαζει το wallpaper στην lock screen απο μονο του και ειναι πολυ σπαστικο εχει κανεις το ιδιο προβλημα?
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια συχνα μου αλλαζει το wallpaper στην lock screen απο μονο του και ειναι πολυ σπαστικο εχει κανεις το ιδιο προβλημα?

Πιθανόν φταιει η επιλογη θεματος που εχεις. Δοκιμασε να επιλέξεις ενα απλο με τα μονα χρωματα κ τοτε αλλαξε την lock screen. Δοκιμασε κ πες μας.

Link to comment
Share on other sites

ναι το εχω το μαγνητικο καλωδιο,ειναι λιγο ποιο μεγαλος ο χρονος φορτισης αλλα βολευει παρα πολυ,και δεν καταστρεφεις το λαστιχακι στο καπακι του usb.

 

τι καλωδιο προτεινεται για την μαγνητικη φορτιση?να κανει καλη επαφη κ χωρις σημαδακια στο αλουμινιο.http://www.amazon.com/Magnector-Performance-Xperia-Charging-Cable/dp/B00JEMESHG/ref=sr_1_2?s=wireless&ie=UTF8&qid=1421179571&sr=1-2&keywords=magnetor+x2

Edited by geo35
Link to comment
Share on other sites

τι καλωδιο προτεινεται για την μαγνητικη φορτιση?να κανει καλη επαφη κ χωρις σημαδακια στο αλουμινιο.http://www.amazon.com/Magnector-Performance-Xperia-Charging-Cable/dp/B00JEMESHG/ref=sr_1_2?s=wireless&ie=UTF8&qid=1421179571&sr=1-2&keywords=magnetor+x2

Οταν εψαχνα για καλωδιο ειχα διαβασει για αυτο που εβαλες λινκ οτι εχει πολυ καλο κρατημα.

Λογο τιμης και το οτι το βαζω στο κομοδινο μου και δεν παιζω οταν το φορτιζω αγορασα αυτο http://www.ebay.co.uk/itm/331354306700?_trksid=p2060778.m2749.l2649&var=540546732795&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

τι καλωδιο προτεινεται για την μαγνητικη φορτιση?να κανει καλη επαφη κ χωρις σημαδακια στο αλουμινιο.http://www.amazon.com/Magnector-Performance-Xperia-Charging-Cable/dp/B00JEMESHG/ref=sr_1_2?s=wireless&ie=UTF8&qid=1421179571&sr=1-2&keywords=magnetor+x2

αυτο που εβαλες ειναι το καλυτερο αλλα και το επομενο μοντελο της ιδιας φιρμας που ειναι μονο το βυσμα και το προσαρμοζεις,,,εγω πηρα ενα απο το η-ματριξ στην αγιας παρασκευης,σε ασπρο και ειναι μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια SD card της SanDisk τοποθετημένη η οποία αποσυνδέεται και συνδέεται άμεσα. Τι μπορεί να φταίει; την έχω φορμάρει από το κινητό
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια SD card της SanDisk τοποθετημένη η οποία αποσυνδέεται και συνδέεται άμεσα. Τι μπορεί να φταίει; την έχω φορμάρει από το κινητό

 

Να την φορμάρεις στο PC και αν τα ίδια να δοκιμάσεις άλλη κάρτα.

Αν συνεχίσει τα ίδια με την νέα κάρτα τότε service.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για προστασια οθονης προτεινεται αυτο http://www.amazon.co.uk/dp/B00NI2LHZE/ref=dra_a_rv_ff_fx_it_P2000_1000?tag=dradisplay0bb-21&ascsubtag=4a251a2ef9bbf4ccc35f97aba2c9cbda&dra_hfr=x&dra_ohs=24-48 εχει καλη εφαρμογη με tpu θηκουλα http://www.amazon.co.uk/Xperia-Z3-Compact-Case-Ringke/dp/B00PG09SWA Edited by geo35
Link to comment
Share on other sites

Τι θα γίνει με την L?

 

Από αρχές Φλεβάρη ξεκινάει η αναβάθμιση πρώτα στο Ζ3 και μετά στα υπόλοιπα μοντέλα της sony που θα πάρουν αυτή την αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφέρεστε για τυπου flip case σας παραθέτω μερικες φωτογραφιες απο την folio flip case της case-mate να παρετε μια γεύση. http:// http://www.case-mate.com/Sony-Xperia-Z3-Cases/Case-Mate-Sony-Xperia-Z3-Stand-Folio-Cases.asp

 

Εχω και αλλες να ανεβασω αλλα δεν μου επιτρέπει το tapatalk. Link απο dropbox

https://www.dropbox.com/sh/d474dhon5xq0zcl/AAB2kKSNpH6ZA1vhUxY7HjwFa?dl=0

 

Οι φωτογραφίες είναι απο nokia lumia 920

Edited by xoxlasae
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρα το Σάββατο σε copper.....:D

Καιρό είχα να πιάσω στα χέρια μου τόσο ποιοτική συσκευή! Εδώ και μια μέρα που το χρησιμοποιώ (ολόκληρο Public δεν είχε nano sim :X να μου κάνει την αλλαγή κάρτας, παρά ο υπάλληλος επέμενε να μου κόψει την παλιά :mad: και τελικά έχασα μια μέρα μέχρι να πάω στην wind, όπου αμέσως με εξυπηρέτησαν με καινούργια nano sim) μόνο θετικά έχω να πω για την ποιότητα και την ταχύτητα του!

Η οθόνη του πολύ καλή και η κάμερα επίσης!

Το μονο ίσως αρνητικό, είναι η σχετική δυσκολία να το χειρίζομαι με το ένα χέρι, καθώς οι διαστάσεις δεν βοηθούν....

 

Δυστυχώς η τοποθέτηση της Ultimate Shield απέτυχε, μιας και κόλλησε λίγο στραβά (ούτε μισό χιλιοστό) και στην προσπάθειά μου να την ξεκολλήσω για να την ξανακολλήσω, ακούμπησα την κάτω επιφάνεια στην γωνία με το δάχτυλό μου...... αποτέλεσμα: το τζάμι δεν κολλούσε σε αυτό το σημείο :cry:! Νευρίασα, και την πέταξα:mad: και πάμε γι'άλλη :O

Οπότε, όσοι σκοπεύετε να τοποθετήσετε tempered glass, κάντε το πολύ προσεκτικά και αν κολλήσει ελάχιστα στραβά, μη το ξεκολλήσετε....

Από αύριο θα ταξιδέψω για δουλειά, οπότε θα χρειαστώ τις δυνατότητές του στο νετ.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα φθηνό και καλό dock station έχει πάρει κάνεις να προτείνει;

Γιατί της sony έχει 40€

Link to comment
Share on other sites

Υποψίες για πώληση του τμήματος κινητής

https://www.youtube.com/watch?v=ZVon_aPj-gE

 

ΥΓ Το παρέθεσα εδώ μιας και είναι πολύ λαοφιλής ενότητα!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...