Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο BestPrice.gr υπάρχει Sony Xperia Z3 Dual.

 

Ναι όντως υπάρχει αλλά στα 578Ε ακόμα.. από τη στιγμή που το μονόκαρτο έχει 465Ε. Οπότε υπομονή. ;)

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οτιδήποτε πωλείται νόμιμα έρχεται με εγγύηση. Τώρα κατά πόσο μπορεί να εμπιστευτει κάποιος το bestprice είναι άλλο θέμα.

Απο τη στιγμή που δεν εισάγεται επίσημα στην Ελλάδα απο τη SONY Hellas και δεν έχει ανταλλακτικά να το υποστηρίξει, αυτόματα δεν έχει και εγγύηση.

 

Εγγύηση θα έχει στην χώρα από οπου το έχει φέρει το skroutzoμάγαζο.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμή που δεν εισάγεται επίσημα στην Ελλάδα απο τη SONY Hellas και δεν έχει ανταλλακτικά να το υποστηρίξει, αυτόματα δεν έχει και εγγύηση.

 

Εγγύηση θα έχει στην χώρα από οπου το έχει φέρει το skroutzoμάγαζο.

Εγγύηση σου παρέχει το μαγαζί που αγοράζεις τη συσκευή. Αν αυτό θα συνεργαστεί με την Αρβάτο είναι άλλο θέμα. Είναι λάθος να λέμε ότι η συσκευή δεν έχει εγγύηση.

Δίκιο έχεις όταν γράφεις ότι η Ελληνική αντιπροσωπεία δεν θα στο αναγνωρίσει. Όμως το προϊόν έχει εγγύηση, όχι Ελληνικής αντιπροσωπίας.

 

Επομένως σε περίπτωση αγοράς ενός τέτοιου προϊόντος, αν χρειαστούμε σέρβις η διαδικασία είναι η ακόλουθη : επιστροφή του προϊόντος στο μαγαζί κι αυτό είναι υποχρεωμενο βάση νόμου να σε εξυπηρετησει.Οπως συμβαίνει σε όλες τις περιπτώσεις.

Τώρα αν το στείλει Αρβάτο ή πχ Τσεχία δεν σε ενδιαφέρει. Ίδια δουλειά θα γίνει. Το πρόβλημα είναι οι χρόνοι αναμονής και το κυριότερο όπως έγραψα η αξιοπιστία του μαγαζιού.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το imak tempered glass , ειχα γραψει σε προηγουμενο ποστ μου οτι εχει περιθωρια και δεν πιανει απο ακρη σε ακρη. Να και το unboxing

Σημερα ηρθε και αυτη η θηκη, περιμενω καποια ακομα πραγματακια - αξεσουαρ για το τηλεφωνο.

 

To ευκολο Root για κλειδωμενο bootloader περιμενω :( Παντος και στο xda καλα κρατει η κλικα...... ο αλλος γραφει να κανουμε donate στον '''ταδε''' :mad:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση σου παρέχει το μαγαζί που αγοράζεις τη συσκευή. Αν αυτό θα συνεργαστεί με την Αρβάτο είναι άλλο θέμα. Είναι λάθος να λέμε ότι η συσκευή δεν έχει εγγύηση.

Δίκιο έχεις όταν γράφεις ότι η Ελληνική αντιπροσωπεία δεν θα στο αναγνωρίσει. Όμως το προϊόν έχει εγγύηση, όχι Ελληνικής αντιπροσωπίας.

 

Επομένως σε περίπτωση αγοράς ενός τέτοιου προϊόντος, αν χρειαστούμε σέρβις η διαδικασία είναι η ακόλουθη : επιστροφή του προϊόντος στο μαγαζί κι αυτό είναι υποχρεωμενο βάση νόμου να σε εξυπηρετησει.Οπως συμβαίνει σε όλες τις περιπτώσεις.

Τώρα αν το στείλει Αρβάτο ή πχ Τσεχία δεν σε ενδιαφέρει. Ίδια δουλειά θα γίνει. Το πρόβλημα είναι οι χρόνοι αναμονής και το κυριότερο όπως έγραψα η αξιοπιστία του μαγαζιού.

Κι αν ωστόσο κλείσει το μαγαζί πού το πήρε ο κάθε πικραμένος πού θα επιλέξει ένα κινητό χωρίς επίσημη εισαγωγή,τρέχα γύρευε...οπότε εγγύηση γιοκ....

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό τόνισα την αξιοπιστία του καταστήματος και στα δύο μηνύματα μου. Εγώ απάντησα πως θεωρητικά - νομικά έχεις εγγύηση.

Προσωπικά αν με ενδιέφερε κάποια αντίστοιχη συσκευή, θα την αγόραζα μόνο από Αμαζον.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο δυο χρονια με note 1 πηρα το z3. Nταξει, κινηταρα. Δεν κολλαει ουτε για αστειο. Το εχω φορτωσει, το ζοριζω αλλα δεν νιωθει.Πολυ ομορφο και κλασατο. Δεν ξερω τι κανουν οι ναυαρχιδες των αλλων εταιρειων αλλα το z3 ειναι φοβερο :respect:
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό τόνισα την αξιοπιστία του καταστήματος και στα δύο μηνύματα μου. Εγώ απάντησα πως θεωρητικά - νομικά έχεις εγγύηση.

Προσωπικά αν με ενδιέφερε κάποια αντίστοιχη συσκευή, θα την αγόραζα μόνο από Αμαζον.

 

παιδια καλημερα,

 

μπορειτε να δειτε αυτο σας παρακαλω μιας και μιλαμε για εγγυησεις?

 

http://www.sellphone.gr/sony-xperia-z3-dual-sim-d6633.html?ref=bestprice.gr

 

εδω λεει επισημη εγγύηση κατασκευαστή.. :worry:

πως το βλέπετε?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα,

 

μπορειτε να δειτε αυτο σας παρακαλω μιας και μιλαμε για εγγυησεις?

 

http://www.sellphone.gr/sony-xperia-z3-dual-sim-d6633.html?ref=bestprice.gr

 

εδω λεει επισημη εγγύηση κατασκευαστή.. :worry:

πως το βλέπετε?

 

Γιατι δεν παιρνεις και να τους ρωτησεις, και μετα να παρεις τηλ και τον επισκευαστη (που προφανως ειναι η αρβατο εκτος αν αυτος εννοει επισκευαστη τον εαυτο του πχ ή την κινα ή κατι αλλο) να τους ρωτησεις..ή ακομα καλυτερα, να παρεις πρωτα σονυ και αρβατο, να πεις οτι βρηκες σε ελληνικο καταστημα το συγκεκριμενο κινητο και εφοσον σου πουν οτι δεν το καλυπτουν και οτι το συγκεκριμενο καταστημα κανει μονο του εισαγωγη ενος κινητου που δεν εισαγεται, τοτε να επικοινωνησεις μαζι τους και αν σου πουν οτι εχεις απο αρβατο κτλ, να τους πεις οτι εχεις ηδη ρωτησει αρβατο και σου εχουν πει οτι δεν..

Εγω καπως ετσι θα το εκανα. Γιατι να κανουμε εικασιες εδω και να στραβωσει κατι μετα? εμεις ο,τι και να σου πουμε, δεν καλυπτουμε...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα λέει ο Nikow_Mpl. Ασε που είναι στο χαλάνδρι η διευθυνση του μαγαζιού και μπορείς άνετα να περάσεις και απο κει και να δεις τι παίζει!

Περιμένουμε νέα!

Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα λέει ο Nikow_Mpl. Ασε που είναι στο χαλάνδρι η διευθυνση του μαγαζιού και μπορείς άνετα να περάσεις και απο κει και να δεις τι παίζει!

Περιμένουμε νέα!

 

παιδιά ορθώς λέτε, έτσι και έπραξα, λοιπόν έχουμε:

 

απο xperia ελλάδας

- μου είπαν οτι η συσκεύη δεν θα έρθει επίσημα στην ελλάδα

- ως εκ τούτου αυτοί δεν αναγνωρίζουν την εγγύηση που έχει η συσκευή καθώς λένε δεν υπάρχουν εδώ αναταλλακτικά για να την υποστηρίξουν

- αν συμβεί κάτι, σε παραπέμπουν απο εκεί που την αγόρασες, βλέπε ebay, γερμανία, online store, κλπ

αρα τζίφος απο εκεί

 

απο arvato δεν έβγαλα άκρη αφού περίμενα 20 λεπτά σε αναμονή σε 3 διαφορετικά τηλεφωνήματα καθώς το αυτόματο σύστημα τους έριχνε συνέχεια τη γραμμή

 

απο το onlne store μου είπαν επι λέξη τα εξής

- ε αφου το γράφουμε στην σελίδα μας για εγγύηση κατασκευαστή έτσι θα είναι

- ρώτησα αν πάθει κάτι η συσκεύη πού πηγαίνει?

- απάντηση στο sony care

- σε ποιό sony care εδω στην ελλάδα?

- αυτό κύριε δεν το γνωρίζω

 

σαν να ρωτούσα δηλαδή πώς φτιαχνει ο τερκενλής την γέμιση σοκολάτας που βάζει στα τσουρέκια του...:confused:

Link to comment
Share on other sites

όπως π.χ. με το lg g2 32giga ,αρχικά δεν το δεχόταν η επίσημη αντιπροσωπεία ενώ τους τελευταίους μήνες άλλαξε ,εγώ πάντως δεν θα ρισκάριζα σε καμία περίπτωση,εκτός αν δεν σε ενοχλεί τόσο το ρίσκο ή το οικονομικό κομμάτι.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα.. λες και δεν υπάρχουν άτομα που θέλουν το καλύτερο δίκαρτο που κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή στην αγορά.. και η SONY Hellas δεν το εισάγει επίσημα..:X

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

από ότι καταλαβαίνω λοιπόν το μαγαζι δε ξέρει τι του γίνεται αν απαντάει έτσι! άρα δεν είναι εμπιστοσυνης.

Μια χαρά ξέρει τι του γίνεται, αλλά το παίζει Κινέζος. Για μένα μακριά και αγαπημένοι.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο δυο χρονια με note 1 πηρα το z3. Nταξει, κινηταρα. Δεν κολλαει ουτε για αστειο. Το εχω φορτωσει, το ζοριζω αλλα δεν νιωθει.Πολυ ομορφο και κλασατο. Δεν ξερω τι κανουν οι ναυαρχιδες των αλλων εταιρειων αλλα το z3 ειναι φοβερο :respect:

 

Είναι πολύ όμορφο και με πολύ καλά χαρακτηριστικά το Ζ3 και καλή ποιότητα κατασκευής . Σε τι χρώμα το πήρες ?

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ όμορφο και με πολύ καλά χαρακτηριστικά το Ζ3 και καλή ποιότητα κατασκευής . Σε τι χρώμα το πήρες ?

 

μαυρο αν και μου αρεσε πολυ και το bronze

Link to comment
Share on other sites

νεος κατοχος Ζ3 και ειμαι κατενθουσιασμενος!!

 

τι θα περιμενουμε με την νεα εκδοση android 5 ?

 

σιγουρα εφαρμογες στην sd, που ειναι το βασικο που με ενδιαφερει. για μενα η ερωτηση δεν ειναι τι θα φερει αλλα ποτε

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα εφαρμογες στην sd, που ειναι το βασικο που με ενδιαφερει. για μενα η ερωτηση δεν ειναι τι θα φερει αλλα ποτε

 

Φεβρουάριο έρχεται στο Ζ3, έχω ένα φίλο που δουλεύει στην Sony στο Μόναχο, ως mobile και network tester

 

Το ΣΚ ήταν Αθήνα για 2ήμερο και είδα το Ζ3 του με το lollipop πάνω ;)

Link to comment
Share on other sites

Φεβρουάριο έρχεται στο Ζ3, έχω ένα φίλο που δουλεύει στην Sony στο Μόναχο, ως mobile και network tester

 

Το ΣΚ ήταν Αθήνα για 2ήμερο και είδα το Ζ3 του με το lollipop πάνω ;)

 

και τι λεει? αξιζει να περιμενουμε? αλλαζει κατι στο UI ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι απο μένα.

Λοιπόν επιστροφή ξανά στην Sony μετά απο ένα ευχάριστο διάλειμμα στην htc.

Το κινητό το έχω 3 εβδομάδες περίπου και οι εντυπώσεις είναι πάνω κάτω οι ίδιες με εσάς.

Πολύ καλή και φωτεινή οθόνη, πολύ καλή μπαταρία, άριστη ποιότητα κατασκευής και κορυφαία κάμερα.

Και έρχομαι στον ήχο... Ενώ απο το htc είχα πρόβλημα με την ένταση του ηχείου πλέον με το z3 θα έλεγα οτι παίρνω.. το αίμα μου πίσω! Μπορεί να μην έχει την καθαρότητα ή το βάθος του one αλλά απο ένταση ή φωνητικά είναι άριστο.

ΑΛΛΑ, υπάρχει πάντα ένα αλλά....

το επάνω ηχείο σε πολλές περιπτώσεις τρίζει!

Για να το διαπιστώσετε κι εσείς υπάρχει μια συγκεκριμένη μελωδία "Polaris" που το κάνει έντονα.

Και στο xda υπάρχουν 1-2 topic αλλά δεν λένε και πολλά.

Επικοινώνησα με το service της Sony και αφού κάναμε όλες τις τυπικές διαδικασίες (επαναφορά) και το πρόβλημα παραμένει -όπως το φανταζόμουν άλλωστε-, το επόμενο βήμα είναι να στείλω σαν ελλατωματικό.

Αντιμετωπίζετε κι εσείς το συγκεκριμένο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι απο μένα.

Λοιπόν επιστροφή ξανά στην Sony μετά απο ένα ευχάριστο διάλειμμα στην htc.

Το κινητό το έχω 3 εβδομάδες περίπου και οι εντυπώσεις είναι πάνω κάτω οι ίδιες με εσάς.

Πολύ καλή και φωτεινή οθόνη, πολύ καλή μπαταρία, άριστη ποιότητα κατασκευής και κορυφαία κάμερα.

Και έρχομαι στον ήχο... Ενώ απο το htc είχα πρόβλημα με την ένταση του ηχείου πλέον με το z3 θα έλεγα οτι παίρνω.. το αίμα μου πίσω! Μπορεί να μην έχει την καθαρότητα ή το βάθος του one αλλά απο ένταση ή φωνητικά είναι άριστο.

ΑΛΛΑ, υπάρχει πάντα ένα αλλά....

το επάνω ηχείο σε πολλές περιπτώσεις τρίζει!

Για να το διαπιστώσετε κι εσείς υπάρχει μια συγκεκριμένη μελωδία "Polaris" που το κάνει έντονα.

Και στο xda υπάρχουν 1-2 topic αλλά δεν λένε και πολλά.

Επικοινώνησα με το service της Sony και αφού κάναμε όλες τις τυπικές διαδικασίες (επαναφορά) και το πρόβλημα παραμένει -όπως το φανταζόμουν άλλωστε-, το επόμενο βήμα είναι να στείλω σαν ελλατωματικό.

Αντιμετωπίζετε κι εσείς το συγκεκριμένο πρόβλημα?

Και σε μένα το παρουσιάζει στο συγκεκριμένο ήχο, αλλά θεωρείτε όντος ελάττωμα? Θέλω να πω, τι ακριβώς περιμένουμε από τόσο μικρά ηχεία? Πάντως αν σου είναι εύκολο ενημέρωσε μας το θα σου κάνουν στο service να πράξουμε και εμείς αναλόγως.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι απο μένα.

Λοιπόν επιστροφή ξανά στην Sony μετά απο ένα ευχάριστο διάλειμμα στην htc.

Το κινητό το έχω 3 εβδομάδες περίπου και οι εντυπώσεις είναι πάνω κάτω οι ίδιες με εσάς.

Πολύ καλή και φωτεινή οθόνη, πολύ καλή μπαταρία, άριστη ποιότητα κατασκευής και κορυφαία κάμερα.

Και έρχομαι στον ήχο... Ενώ απο το htc είχα πρόβλημα με την ένταση του ηχείου πλέον με το z3 θα έλεγα οτι παίρνω.. το αίμα μου πίσω! Μπορεί να μην έχει την καθαρότητα ή το βάθος του one αλλά απο ένταση ή φωνητικά είναι άριστο.

ΑΛΛΑ, υπάρχει πάντα ένα αλλά....

το επάνω ηχείο σε πολλές περιπτώσεις τρίζει!

Για να το διαπιστώσετε κι εσείς υπάρχει μια συγκεκριμένη μελωδία "Polaris" που το κάνει έντονα.

Και στο xda υπάρχουν 1-2 topic αλλά δεν λένε και πολλά.

Επικοινώνησα με το service της Sony και αφού κάναμε όλες τις τυπικές διαδικασίες (επαναφορά) και το πρόβλημα παραμένει -όπως το φανταζόμουν άλλωστε-, το επόμενο βήμα είναι να στείλω σαν ελλατωματικό.

Αντιμετωπίζετε κι εσείς το συγκεκριμένο πρόβλημα?

Ενα τσιριχτο το ακουω και εγω στο ακουστικο οταν ειναι στο τερμα δυνατο, το ειχα γραψει και ποιο παλια. Παντος το ακουστικο ειναι πολυ δυνατο, οταν το εχω στο τερμα εκτος απο το τσιριχτο νομιζω οτι ακουν και οι τριγυρω μου

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ασχετο, στον απο μεσα (δευτερο) φακελο υπαρχει το τηλεφωνο μου....;) για μηνυματα εχω το viber :p

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...