Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα αρχεια απο το titanium backup περιμενουν στη γωνια να γινουν restore :lol:

 

Για αυτη τη θηκη σε μαυρο χρωμα (μαυρο ειναι το τηλεφωνο μου) τι γνωμη εχετε ? http://www.ebay.com/itm/Colored-Soft-Tpu-Hybrid-Bumper-Cover-Case-Skin-For-Sony-Xperia-Z3-L55U-Free-SP/151423154427?_trksid=p2047675.c100011.m1850&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D20140602152332%26meid%3Dd28c88699aea404390959b34d16c5e74%26pid%3D100011%26prg%3D20140602152332%26rk%3D3%26rkt%3D10%26sd%3D151424279545

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδες, εχει καποιος φτιαξει ελληνικη ρομ σε ftf αρχειο για εναν φιλο που το πηρε και ειναι branded vodafone γερμανιας και θελει να τα ξεφορτωθει??

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

παιδες, εχει καποιος φτιαξει ελληνικη ρομ σε ftf αρχειο για εναν φιλο που το πηρε και ειναι branded vodafone γερμανιας και θελει να τα ξεφορτωθει??

 

Γιατί δεν κατεβάζει απλά την Global Region version? Αφού Ελληνικά θα έχει ούτως ή άλλως από το android!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κατεβάζει απλά την Global Region version? Αφού Ελληνικά θα έχει ούτως ή άλλως από το android!

 

απο που?γενικα ουτε εγω ειχα ασχοληθει,αυτος απο symbian σε wp και τωρα ανδροιδ, δεν ξερει την τυφλα του..οποτε θελω βοηθεια :p

επισης μια ζωη τα λινκς που κυκλοφορουν απο google ειναι ενα καρο μαλ#%#$ες που πρεπει να προσπερασεις,να κατεβασεις κτλ κτλ για να φτασεις σε ενα κωλ#%#ο αρχειο..οποτε ελεγα μηπως το εχει φτιαξει καποιος,οπως ειχα φτιαξει εγω για το Ζ1..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

απο που?γενικα ουτε εγω ειχα ασχοληθει,αυτος απο symbian σε wp και τωρα ανδροιδ, δεν ξερει την τυφλα του..οποτε θελω βοηθεια :p

επισης μια ζωη τα λινκς που κυκλοφορουν απο google ειναι ενα καρο μαλ#%#$ες που πρεπει να προσπερασεις,να κατεβασεις κτλ κτλ για να φτασεις σε ενα κωλ#%#ο αρχειο..οποτε ελεγα μηπως το εχει φτιαξει καποιος,οπως ειχα φτιαξει εγω για το Ζ1..

 

http://forum.xda-developers.com/z3/general/ftf-stock-firmwares-xperia-z3-models-t2886061

 

Εδώ είναι όλα μαζεμένα. Εγώ πέρασα το Generic Global και ξεφορτώθηκα όλα τα χαζά της cosmote. Όλα έγιναν μέσα σε μερικά λεπτά χωρίς κανένα πρόβλημα. :)

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/z3/general/ftf-stock-firmwares-xperia-z3-models-t2886061

 

Εδώ είναι όλα μαζεμένα. Εγώ πέρασα το Generic Global και ξεφορτώθηκα όλα τα χαζά της cosmote. Όλα έγιναν μέσα σε μερικά λεπτά χωρίς κανένα πρόβλημα. :)

 

ευχαριστω!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε και η MediaDevil απο το amazon! Έχει super ποιότητα κατασκευής (είχα και την αντίστοιχη στο nexus 5 για μήνες) απλά θα την ήθελα λίγο ακόμη πιο σφιχτή (σε καμία περίπτωση όμως η συσκευή δεν γλιστράει μόνη της έξω).

 

26 ευρώ βγήκε με τα μεταφορικά μαζί.

 

Την άλλη εβδομάδα περιμένω και το smartWatch 3.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι αναμεσα σε αυτο και το Νοτε 4 αλλα δεν έχω αποφασίσει ακόμα τι να παρω ... ξέρει κάνεις τι ακουστικά δίνει η Σονυ με το κινητό ειδα αυτα τα Sony MDR-10RC σε ενα video review σαν bundle και μου αρεσε η ιδεα :lol::lol::lol:
I amar prestar aen, han mathon ne nen, han mathon ne chae a han noston ned 'wilith.
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι αναμεσα σε αυτο και το Νοτε 4 αλλα δεν έχω αποφασίσει ακόμα τι να παρω ... ξέρει κάνεις τι ακουστικά δίνει η Σονυ με το κινητό ειδα αυτα τα Sony MDR-10RC σε ενα video review σαν bundle και μου αρεσε η ιδεα :lol::lol::lol:

 

Τυπικά ενσύρματα "ψείρες" έχει στη συσκευασία. Nothing special...

Link to comment
Share on other sites

Τυπικά ενσύρματα "ψείρες" έχει στη συσκευασία. Nothing special...

 

Ευχαριστω... κριμα ελπιζα σε κατι καλυτερο.... :(

I amar prestar aen, han mathon ne nen, han mathon ne chae a han noston ned 'wilith.
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια εβδομαδα χρησης να γραψω την αποψη μου για το τηλεφωνο. Ολα τα παρακατω ειναι προσωπικη αποψη :)

 

Τα προηγουμενα τηλεφωνα που ειχα τον τελευταιο χρονο ηταν απο 5 εως 6 ιντζες. Οποτε με το μεγεθος δεν εχω κανενα προβλημα.

Πρωτο μου τηλεφωνο το Z3 με πληκτρα μεσα στην οθονη.

 

Για ποιοτητα κατασκευης δεν θα πω τιποτα, μπορειτε να πατε σε καταστηματα να το δειτε και να το πιασετε στα χερια σας.

Το μεγεθος θα μπορουσε να ηταν και καλυτερο, εχει bezel πανω και κατω που θα μπορουσε να τα ''μαζεψει'', μαλλον κραταει τον ''ασσο'' για το 4αρι :p Τα πλαινα bezel ειναι μικρα, μια χαρα.

ο ηχος στο ακουστικο ειναι μια χαρα δυνατος σε καθημερινη χρηση, δεν το εχω δοκιμασει σε περιβαλον με πολυ θορυβο. Στο τερμα πανω ακουγετε κατι σαν να τζιριζει το ακουστικο, μια ''σκαλα'' κατω και εξαφανιζετε το τζιριχτο.

Το μεγαφωνο σε εισερχομενες κλησεις - ειδοποιησεις θα το ηθελα να ειναι λιγο ποιο δυνατο.

To stamina δεν το εχω ενεργοποιησει καθολου.

Ακουστικα δεν βαζω ποτε.

Στις ''γρηγορες ρυθμισεις'' θα ηθελα περισσοτερη παραμετροποιηση.

Μου αρεσει η αυτοματη απαντηση σε εισερχομενη κληση οταν φερνω το τηλεφωνο στο αυτι.

Μου αρεσει το smart backlight control που κραταει την οθονη ανοικτη οση ώρα κραταω το τηλεφωνο στο χερι χωρις να αγγιζω την οθόνη. οταν το αφηνω απο τα χερια μου η οθονη απενεργοποιειται κανονικα. Η λειτουργεια αυτη αν καταλαβα καλα κραταει ανοικτη την οθονη με τους αισθητηρες κινησης, δηλ. οχι σαν της samsung την προταση που το κανει με την μπροστα καμερα.

Για το double tap δεν θα πω τιποτα το εχουν πολλα τηλεφωνα.

Με τον μαμισιο launcher δεν ασχοληθηκα, απο την πρωτη μερα ειμαι με Launcher apex pro.

Καμερα, εγω σαν ασχετος με ρυθμισεις φωτογραφιας εχω χειροτερα αποτελεσματα τωρα με το z σε σχεση με το προηγουμενο μου τηλεφωνο το oneplus. Ολες οι φωτογραφιες που εβγαλα με το z ειναι στα 8mp, σημερα δοκιμασα στα 20 και θα δοκιμασω και καποιες αλλες εφαρμογες καμερας.

Εβγαλα σε κλειστο χωρο 11 λεπτα βιντεο σε 4κ αναλυση. Τσεκαρα τη θερμοκρασια με το android assistant πριν ξεκινησω και ηταν στους 30 βαθμους, κατα την εγγραφη στα 8 περιπου λεπτα μου εβγαλε μηνυμα για θερμοκρασια κλπ αλλα δεν το σταματησα ουτε σταματησε μονο του, συνεχισε και το σταματησα απο επιλογη μου στα 11 λεπτα. Κοιταξα παλι θερμοκρασια και ειχε φτασει στους 36 βαθμους.

Συχγρονισμους εχω παντα κλειστους.

Facebook - twitter - intragram κλπ κοινωνικα δικτυα δεν εχω.

Εχω τρεις εφαρμογες για track number check που ψαχνουν καθε 6 ωρες η καθε μια για ~10 δεματα.

Μπαταρια, η πρωτη εικονα ειναι με ~30 φωτογραφις ~10 λεπτα βιντεακια στο youtube και ~μιση ωρα οθονης σε 3g , η δευτερη ειναι με περισσοτερη χρηση οθονης σε wifi και ~μια ωρα οθονης ειναι σε 3g.

 

Ερωτηση, στο Flashtool ψαχνω για Firmware με τα στοιχεια που εχω κυκλωσει στην τριτη εικονα ? Το ''R15B'' με ενδιαφερει ή ψαχνω μονο για το 1288-9931

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Θερμοκρασία cpu 36 βαθμοί φίλε μου?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να λέμε η συσκευή ειναι super και η πληρέστερη για το 14 μαζί με το z2.

Η Sony βελτιώθηκε κατα πολύ σε όλους τους τομείς.

Ειναι μάλιστα και οι πιο προσιτές ναυαρχίδες προτάσεις στην αγορά από τα μεγάλα ονόματα.

Τέλος.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Θερμοκρασία cpu 36 βαθμοί φίλε μου?

Ταξιδιώτη το Android assistant γράφει ότι μετράει θερμοκρασία μπαταρίας.

Τώρα το χειμώνα δεν νομίζω να αντιμετωπίσουμε πρόβλημα με θερμοκρασία.

 

Ότι και να λέμε η συσκευή ειναι super και η πληρέστερη για το 14 μαζί με το z2.

Η Sony βελτιώθηκε κατα πολύ σε όλους τους τομείς.

Ειναι μάλιστα και οι πιο προσιτές ναυαρχίδες προτάσεις στην αγορά από τα μεγάλα ονόματα.

Τέλος.

Μέχρι στιγμής είμαι ευχαριστημένος από το τηλέφωνο !

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου.

 

Το έχει δει κανείς σε αυτό το λαδι χρώμα?

Επίσης έχουν ακουστεί τίποτα προβλήματά?με οθόνες?pixels η κάτι άλλο?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους τους φιλους σκέφτομαι να κανω την μεταβαση απο Z2 σε Z3 (μιας που καιγεται φιλος να το αγορασει σε καλη τιμη)το μονο που με προβληματιζει ειναι η κακη υποστηριξη απο xda μερια,ακομα δεν υπαρχει root χωρις unlock bootloader,ουτε καποια custom rom φυσικα, γιατι αργουν τοσο πολύ ρε παιδια;Μηπως δεν υπαρχει και πολλή ενδιαφερον για το συγκεκριμένο μοντέλο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους τους φιλους σκέφτομαι να κανω την μεταβαση απο Z2 σε Z3 (μιας που καιγεται φιλος να το αγορασει σε καλη τιμη)το μονο που με προβληματιζει ειναι η κακη υποστηριξη απο xda μερια,ακομα δεν υπαρχει root χωρις unlock bootloader,ουτε καποια custom rom φυσικα, γιατι αργουν τοσο πολύ ρε παιδια;Μηπως δεν υπαρχει και πολλή ενδιαφερον για το συγκεκριμένο μοντέλο;

 

μαλλον γιατι ειναι κινηταρα και δεν εχει αναγκη απο καστομιες..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ποια εταιρεία αναλαμβάνει για εγγύηση σε κινητά Sony εκτός της arvato ??
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά.

 

το σαββάτο πέρασα απο το sony center στο golden hall και ρώτησα για το dual. μου είπαν οτι δεν θα έρθει καθόλου στην ελλάδα επίσημα απο αυτούς (αφού πρώτα γούρλωσαν τα μάτια απο έκπληξη που ρώτησα :lol:)

 

έπαιξα κλασσικά λίγο με το "απλο" z3, το τηλέφωνο πάντως πολύ ωραίο γρήγορο, ελαφρύ και ωραίο στο χέρι.

Link to comment
Share on other sites

Ε θα το φερουν τα σκρουτζομαγαζα λογικα..αλλα θα το πουλαν χωρις εγγυηση;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ε θα το φερουν τα σκρουτζομαγαζα λογικα..αλλα θα το πουλαν χωρις εγγυηση;

 

Ειναι υποχρεωμένοι(τα καταστήματα που και αν το διαθέσουν προς πωληςη)σε περίπτωση service να το στείλουν στην αντιπροσωπεία της χώρας απ όπου έκαναν την εισαγωγή.

Γενικότερα συσκευές που δεν εισάγονται επιςημα στην Ελλάδα δεν το καλύπτει καμία αντιπροσωπεία.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

μαλλον γιατι ειναι κινηταρα και δεν εχει αναγκη απο καστομιες..

Δεν νομίζω να ευθύνεται αυτό.:p

Ένα root πάντως το βλέπω απαραίτητο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να ευθύνεται αυτό.:p

Ένα root πάντως το βλέπω απαραίτητο.

 

Άμα το rootαρεις και μετά σου βγάλει πρόβλημα μην βρίζεις μετά τη Sony.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να ευθύνεται αυτό.:p

Ένα root πάντως το βλέπω απαραίτητο.

 

ειναι θεμα του καθενος..προσωπικα απο οταν απεκτησα συσκευες που λειτουργουν αριστα, δεν ασχολουμαι με τιποτα απο ολα αυτα..εφοσον οι περισσοτερες bloat εφαρμογες, διαγραφονται ή απενεργοποιουνται, οι οποιες μενουν δε με ενοχλουν καθολου..ειναι συνδρομο που μας εχει μεινει απο παλια και το εχω ξεπερασει..Τωρα αν θες ρουτ για αλλες δουλειες, παω πασο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...