Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί κάποιος να απαντήσει στην ερώτηση μου η δεν ξέρει κανείς σας?

σε ποια ερώτηση?

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλομιλητο!! :)

Δεν ειναι ελλατωμα της συσκευης. Απλα η συσκευη σου ειναι παραεισαγωγης και δεν προοριζεται για Ελλαδα.. Οποτε μπορεις να βαλεις τo handcent sms και νασαι οκ!

 

 

βρηκα και εβαλα το ελληνικο firmware οποτε το ελυσα το θεμα 70 χαρακτήρες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως γνωρίζετε πόσο καιρό έχει εγγύηση η μπαταρία στα κινητα όταν είναι ενσωματωμένη? Εχω και το ion και εχει αρχισει να τα παιζει.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζετε πόσο καιρό έχει εγγύηση η μπαταρία στα κινητα όταν είναι ενσωματωμένη? Εχω και το ion και εχει αρχισει να τα παιζει.

 

παρε τηλεφωνο την sony να σου πει φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Τη στιγμή που το διαπίστωσα η Sony είναι κλειστή και θα ανοίξει από εβδομάδα.Οποτε ελπίζω σε κάποιον πρόθυμο να με εξυπηρετήσει για το αν θα πρέπει να προετοιμασω την τσέπη μου η οχι αλλιώς δεν θα έγραφα κιόλας...... ;)
Link to comment
Share on other sites

Τη στιγμή που το διαπίστωσα η Sony είναι κλειστή και θα ανοίξει από εβδομάδα.Οποτε ελπίζω σε κάποιον πρόθυμο να με εξυπηρετήσει για το αν θα πρέπει να προετοιμασω την τσέπη μου η οχι αλλιώς δεν θα έγραφα κιόλας...... ;)

 

υπομονη μεχρι την δευτερα μονο η sony ξερει κανενας αλλος

Link to comment
Share on other sites

Πως ειναι η καμερα σε σχεση με το Z2 ? υπαρχει βελτιωση?

 

Εγώ έχω το Ζ2 και ο αδερφός μου το Ζ3. Ειλικρινά δεν έχουμε δει καμία διαφορά.

Chef George ακούει?

 

Παιδιά υπάρχει κάποιο magnetik usb cable για να μην ανοίγω τα ports??? Ευχαριστώ

 

Φυσικά και υπάρχει.

 

Εγώ αγόρασα αυτό

http://www.ebay.co.uk/itm/201099575938?_trksid=p2060778.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

και προχθές παρήγγειλα αυτό για τον αδερφό μου

http://www.ebay.co.uk/itm/390950350139?_trksid=p2060778.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Το δικό μου έχει πράσινο led light ενώ αυτό που περιμένω για τον αδερφό μου, όχι.

 

Το είχα πάρει πριν πάρω το κινητό στα χέρια μου και το flap της φόρτισης το έχω ανοίξει μόνο μια φορά για να τοποθετήσω την κάρτα MicroSIM. Είναι εξαιρετικά βολικό.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια η εγγυηση καλυπτεται απο την σονυ αν αγοραστει απο μαγαζι στου σκρουτζ και ειναι ευρωπαικο μοντελο ,ετσι δεν ειναι ?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια η εγγυηση καλυπτεται απο την σονυ αν αγοραστει απο μαγαζι στου σκρουτζ και ειναι ευρωπαικο μοντελο ,ετσι δεν ειναι ?

 

Φυσικά ναι.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που δεν υπαρχει το s(e)us πως θα φτιαξω ftf τη rom που εχει τωρα το τηλεφωνο μου ? Για να την εχω καβαντζα.

Επισης το σερβις της sony δεχετε τηλεφωνα αν εχουμε αλλαξει rom με καποια αλλη εργοστασιακη αλλα για αλλη γεωγραφικη περιοχη ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που δεν υπαρχει το s(e)us πως θα φτιαξω ftf τη rom που εχει τωρα το τηλεφωνο μου ? Για να την εχω καβαντζα.

Επισης το σερβις της sony δεχετε τηλεφωνα αν εχουμε αλλαξει rom με καποια αλλη εργοστασιακη αλλα για αλλη γεωγραφικη περιοχη ?

 

Δες εδώ και κατέβασε για backup την έκδοση που ήρθε η συσκευή σου.

http://forum.xda-developers.com/z3/general/ftf-stock-firmwares-xperia-z3-models-t2886061

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιο magnetik usb cable για να μην ανοίγω τα ports??? Ευχαριστώ

http://www.clove.co.uk/microusb-to-magnetic-connector-adapter

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά παρήγγειλα δύο!τώρα κάτι πιο σημαντικό...παιζει root χωρίς unlock bootloader? Αν και δεν ξέρω τι σημαίνει άκουσα ότι πειράζει την κάμερα... Υπάρχει κάποιος οδηγός στο xda ή κάπου αλλού ?
Link to comment
Share on other sites

καταπληκτικη συσκευη το ειχα παρει σε μαυρο το εδωσα σε ενα φιλο που το ηθελε πολυ .. πηρα s5 στην θεση του... και απο χθες εχω και παλι τον ερωτα στα χερια μου σε λευκο χρωμα ... πολλα μπραβο στην sony εκανε πολλη καλη δουλεια μετα το πολυ καλο z2 ..
Link to comment
Share on other sites

καταπληκτικη συσκευη το ειχα παρει σε μαυρο το εδωσα σε ενα φιλο που το ηθελε πολυ .. πηρα s5 στην θεση του... και απο χθες εχω και παλι τον ερωτα στα χερια μου σε λευκο χρωμα ... πολλα μπραβο στην sony εκανε πολλη καλη δουλεια μετα το πολυ καλο z2 ..

 

Εκτός από την πολύ καλή δουλειά που έκανε η sony στο Ζ3 όπως λες ταυτόχρονα φρόντισε να πάρει και ανάβαθμιση anδroid L το Ζ3 όπως και άλλες συσκεύες

Link to comment
Share on other sites

To sar της συσκευής παιδιά ποιο είναι ξέρει κανείς ??

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλημερα παιδια η εγγυηση καλυπτεται απο την σονυ αν αγοραστει απο μαγαζι στου σκρουτζ και ειναι ευρωπαικο μοντελο ,ετσι δεν ειναι ?

 

ΦΙΛΕ ΠΡΟΣΕΧΕ !!!! Εγώ σε παλιότερο μοντέλο που είχα και χρειαστηκα την εγγύηση , ΟΧΙ δεν μου το κάλυπτε η sony !!! Το είχα πάρει απο skroutz και δεν ήταν ελληνικό αλλά από Ευρωπαική χώρα και μου απάντησαν ότι αν το αγόραζα απο Ευρώπη με απόδειξη της Ευρωπαικής χώρας μου το κάλυπτε κανονικά ΑΛΛΑ όταν είναι ευρωπαικό το κινητό αλλά αγορασμένο από μαγαζι της Ελλαδας δεν σου το καλύπουν . Πρέπει να το στείλει στο μαγαζί που το αγόρασες και αυτοί στην αντιπροσωπεία. ΡΩΤΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ .

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

To sar της συσκευής παιδιά ποιο είναι ξέρει κανείς ??...

 

 

Από το sonymobile:

Η υψηλότερη τιμή του SAR για το συγκεκριμένο μοντέλο κινητού

τηλεφώνου όταν υποβλήθηκε σε δοκιμές από τη Sony για χρήση στο αφτί

είναι 0.691 W/κιλό (10 γραμμάρια). Στην περίπτωση που το κινητό

τηλέφωνο έρχεται σε άμεση επαφή με το σώμα, η υψηλότερη δοκιμασμένη

τιμή του SAR είναι 0.712 W/κιλό (10 γραμμάρια).

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Έχω και γω το Ζ3 εδώ και 2 εβδομάδες από την cosmote σε μαύρο χρώμα. Πέτυχα και σε ένα κατάστημα της Καλλιθέας και την DK 48 μαγνητική βάση φόρτισης και είμαι κομπλέ.

 

Μεμβράνες, προστασίες, θήκες μόνιμες κλπ που καταστρέφουν την κομψότητα της συσκευής δεν έπαιξαν πότε σε συσκευές μου και δεν θα παίξουν ούτε και τώρα φυσικά. Παρήγγειλα μόνο μια δερμάτινη θήκη πουγκι από την mediadevil (μαύρη με κόκκινες ραφές που είχα και στο nexus 5 και μου αφησε τις καλύτερες εντυπώσεις).

 

Ερώτηση: επειδή οι άσχετοι και κακογουστοι εκεί στην cosmote βάζουν το ηλιθιο και κακογουστο σήμα τους στο boot και στο shutdown της συσκευής (ούτε καν στη σωστή ανάλυση δεν το βάζουν τουλάχιστον), αν του περάσω μια άλλη stock Rom θα έχω κάποιο πρόβλημα? Θα παίρνει τις ota αναβαθμίσεις?

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις πρόβλημα και απλά αναβαθμίσεις θα παίρνεις της χώρας της rom που θα βάλεις.

Πχ βάλεις unbranded γερμανικό θα παίρνεις ota του ίδιου και όχι του παλιού του αρχικού δικού σου.

Για καλό και για κακό έχε backup την υπάρχουσα rom μήπως και την χρειαστείς σε περίπτωση που θες service να την ξαναβάλεις μην σου κάνουν ιστορίες στο service.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

 

Στην πράξη και στο τελικό αποτέλεσμα δεν ειναι έτσι όπως τα παρουσιάζει σαν να ειναι εντελώς χάλια με βάση τη βαθμολογία.

Ειναι αρκούντος πολύ ικανοποιητικά για την πλοιοψηφια των καταναλωτών.

Δες και εδώ στο φίλο προσκείμενο προς Apple μεριά όπου πολύ ευχαριστημένος ειναι review.

http://www.engadget.com/2014/10/06/sony-xperia-z3-review/

Μπορείς να βάλεις και τριτη εφαρμογή από το store πχ αυτή που αλλά παιδιά λένε ότι προσφέρει καλύτερα αποτελέσματα στο auto.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.marginz.snap

Δεν έχει το phonearena το αλάθητο του Παπα εδώ που τα λέμε.

 

Εγώ μετά το g2 βρήκα το λιμάνι μου και με το z2 και το z3 τώρα σε όσο το δυνατόν πιο νορμαλ διαστάσεις συσκευή με μόνο τρωτό σημείο τις φωτό στο auto που δεν ειναι του 9 αλλά του 8 μισό κλικ κάτω δηλαδή.

Μόνο αν για κάποιον ειναι πολύ σημαντικό αυτή η διαφορά τότε να κοιτάξει άλλου που όμως εκεί θα βρει αλλά μειονεκτήματα σε σχέση με το z3 στάνταρ.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις και τριτη εφαρμογή από το store πχ αυτή που αλλά παιδιά λένε ότι προσφέρει καλύτερα αποτελέσματα στο auto.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.marginz.snap

 

Καλή εφαρμογή, αλλά στα Sony (δοκιμασμένο στο Ζ1c μου και σε ενός φίλου στο νήμα του Ζ3c) δε δίνει ρυθμίσεις ISO, ενώ κανονικά έχει.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις πρόβλημα και απλά αναβαθμίσεις θα παίρνεις της χώρας της rom που θα βάλεις.

Πχ βάλεις unbranded γερμανικό θα παίρνεις ota του ίδιου και όχι του παλιού του αρχικού δικού σου.

Για καλό και για κακό έχε backup την υπάρχουσα rom μήπως και την χρειαστείς σε περίπτωση που θες service να την ξαναβάλεις μην σου κάνουν ιστορίες στο service.

 

Thnx! Όλα οκ του πέρασα την Global Version και εξαφάνισα όλα τα σκουπίδια της cosmote! Δεν πειράχτηκε τίποτα στις ρυθμίσεις, τα apps κλπ.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά παρήγγειλα δύο!τώρα κάτι πιο σημαντικό...παιζει root χωρίς unlock bootloader? Αν και δεν ξέρω τι σημαίνει άκουσα ότι πειράζει την κάμερα... Υπάρχει κάποιος οδηγός στο xda ή κάπου αλλού ?

Προς το παρον Root μονο σε unlocked bootloader = χανουμε drm και εγγυηση :(

Αν θελετε καντε κανα ποστ στο xda για να βρεθει ευκολος τροπος για root χωρις να ξεκλειδωσουμε το bootloader, αν θελουν μπορουν να ποσταρουν εκει και οσοι δεν θα κανουν καθολου root ;) Oσο δεν γραφουμε εκει (xda) τοσο δεν θα ασχολουνται ;)

 

 

Link http://forum.xda-developers.com/z3/orig-development/d66xx-cwm-based-recovery-6-0-4-7-root-t2890116

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά παρήγγειλα δύο!τώρα κάτι πιο σημαντικό...παιζει root χωρίς unlock bootloader? Αν και δεν ξέρω τι σημαίνει άκουσα ότι πειράζει την κάμερα... Υπάρχει κάποιος οδηγός στο xda ή κάπου αλλού ?

 

Προς το παρον Root μονο σε unlocked bootloader = χανουμε drm και εγγυηση :(

Αν θελετε καντε κανα ποστ στο xda για να βρεθει ευκολος τροπος για root χωρις να ξεκλειδωσουμε το bootloader, αν θελουν μπορουν να ποσταρουν εκει και οσοι δεν θα κανουν καθολου root ;) Oσο δεν γραφουμε εκει (xda) τοσο δεν θα ασχολουνται ;)

 

 

Link http://forum.xda-developers.com/z3/orig-development/d66xx-cwm-based-recovery-6-0-4-7-root-t2890116

 

Λίγη υπομονή παιδιά, και θα βγει και εύκολο root χωρίς να χρειάζεται να ξεκλειδώσεις τον bootloader. Είναι θέμα χρόνου.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...