Jump to content

Coolpad F2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια κατεβασα κατι άλλα fonts απο το coolshow και χαλασε η γραμαμτοσειρα στα ελληνικα οπως το περιμενα αλλά τωρα που βαζω την default λειπει το τελικο ΄ς' και εχει χαλασει και ο τονισμος .....Στα settings του coolshow εχει clear cache kai default settinngs αλλά δεν βοηθησαν .Εχετε καμμια ιδεα ; Edited by gamiolero
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια κατεβασα κατι άλλα fonts απο το coolshow και χαλασε η γραμαμτοσειρα στα ελληνικα οπως το περιμενα αλλά τωρα που βαζω την default λειπει το τελικο ΄ς' και εχει χαλασει και ο τονισμος .....Στα settings του coolshow εχει clear cache kai default settinngs αλλά δεν βοηθησαν .Εχετε καμμια ιδεα ;

Δεν είσαι ο μόνος. Εγώ λύση βρήκα μόνο σε επανεγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάσατε αντικατάσταση όλου του φακέλου fonts είτε μεμονωμένα με root explorer?

Άλλη λύση με αυτήν την εφαρμογή.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kapp.ifont&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Difonts

Edited by filosofos77
Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι ο μόνος. Εγώ λύση βρήκα μόνο σε επανεγκατάσταση.

 

Παθων κι εγω! Και εκανα επαναφορα!

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανεις μα μας πει πόση κάρτα μνήμης υποστηρίζει; 32 η 64 GB;

Έχω δει και τα 2 κ δεν ξέρω τι ισχύει. Δε μου φτάνουν τα 16 πλέον.

Edited by parisp82
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάσατε αντικατάσταση όλου του φακέλου fonts είτε μεμονωμένα με root explorer?

Άλλη λύση με αυτήν την εφαρμογή.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kapp.ifont&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Difonts

 

Ναι τα δοκιμασα και τα 2 αλλά τίποτα .Θα κανω μια επανεγκατασταση στα γρηγορα . Στα παιχνιδια γενικα σας κολλαει καθολου το κινητο ; Εχετε δει καθολου lag ; Πχ εγω στο sonic dash που παιζω εχει πολυ lag(τρωει τουλαχιστον 200mb ram) και με χρηση του clean master παει σφαιρα .Απλως με προβληματιζει το γεγονος οτι λαγκαρουν βαριες μεν εφαρμογες οταν αρχισει να τρωει πολυ ραμ ,γιατι και σε αλλα κινητα με χειροτερο επεξεργαστη (samsung a3 - snap 410) δεν ειδα να παρουσιαζεται τετοιο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω λίγο κάτι...

Στην v.55 γιατί δεν με αφήνει να σβήσω μηνύματα που είναι αποθηκευμένα στη SIM..? Είναι κλειδωμένη κάπως η κάρτα SIM..?

Nokia 6110 -> Nokia 6610 -> Panasonic GD92 -> Sam D500 -> SE K750i -> SE G900 -> Sam M8910 Pixon12 -> SE X10 mini pro -> SE Xperia Ray - Sony Xperia SP -> ThL T5s -> CoolPad F2 8675-W00 -> XiaoMi RedMi Note 4 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το αστείο είναι ότι έβαλα την SIM σε άλλα κινητά, όπως και στην θέση 2 του δικού μας, και δεν παρουσιάζει πουθενά ότι έχει μηνύματα... μόνο όταν την βάζω στη θέση 1...

 

Το σπαστικό είναι ότι αν δεν το έχω στην card, δεν μπορώ να λάβω μηνύματα από τράπεζες... γέμισε τώρα και η κάρτα υποτίθεται (28/30 μου παρουσιάζει), οπότε...

 

Houston we have a problem...

Edited by FireOfHades
Nokia 6110 -> Nokia 6610 -> Panasonic GD92 -> Sam D500 -> SE K750i -> SE G900 -> Sam M8910 Pixon12 -> SE X10 mini pro -> SE Xperia Ray - Sony Xperia SP -> ThL T5s -> CoolPad F2 8675-W00 -> XiaoMi RedMi Note 4 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το αστείο είναι ότι έβαλα την SIM σε άλλα κινητά, όπως και στην θέση 2 του δικού μας, και δεν παρουσιάζει πουθενά ότι έχει μηνύματα... μόνο όταν την βάζω στη θέση 1...

 

Το σπαστικό είναι ότι αν δεν το έχω στην card, δεν μπορώ να λάβω μηνύματα από τράπεζες... γέμισε τώρα και η κάρτα υποτίθεται (28/30 μου παρουσιάζει), οπότε...

 

Houston we have a problem...

Προσπάθησε να διαγράψεις τα μηνύματα μέσα από το thread και όχι έξω από αυτό. Αν δηλαδή προσπαθείς να διαγράψεις ολόκληρη τη συζήτηση κατ'ευθείαν από το chat mode τότε δε γίνεται αλλά μέσα από τη συζήτηση ένα ένα τότε μπορείς! (ε δεν είναι και πολλά, 28 έχεις :p ). Εγώ πάντως έχω τα μηνύματα να αποθηκεύονται στη μνήμη και μόνο όταν ξέρω ότι θα λάβω από 4ψήφιο το γυρνάω στη sim μιας και υπάρχει αυτό το θέμα του περιορισμένου χώρου, γνωρίζοντας βέβαια ότι υπάρχει περίπτωση να χάσω κάποια μηνύματα.

Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να διαγράψεις τα μηνύματα μέσα από το thread και όχι έξω από αυτό. Αν δηλαδή προσπαθείς να διαγράψεις ολόκληρη τη συζήτηση κατ'ευθείαν από το chat mode τότε δε γίνεται αλλά μέσα από τη συζήτηση ένα ένα τότε μπορείς! (ε δεν είναι και πολλά, 28 έχεις :p ). Εγώ πάντως έχω τα μηνύματα να αποθηκεύονται στη μνήμη και μόνο όταν ξέρω ότι θα λάβω από 4ψήφιο το γυρνάω στη sim μιας και υπάρχει αυτό το θέμα του περιορισμένου χώρου, γνωρίζοντας βέβαια ότι υπάρχει περίπτωση να χάσω κάποια μηνύματα.

 

Γιατί δεν μπορώ να σας καταλάβω για το πρόβλημα που αναφέρεστε, μέχρι τώρα δεν είχα θέμα, ίσως γιατί δεν δέχομαι και πολλά μηνύματα. Έτσι και δεν τα διεγραφα, δοκίμασα όμως και επιλεκτικά αλλά και πακέτο όπου διέγραψε κανονικά ότι επέλεξα.

Στην v55 δεν ξέρω αν αυτό έχει κάποια σημασία, δηλ θέμα rom.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα παρατήρησα ότι δεν μπορώ να σβήσω ούτε μηνύματα που βρίσκονται στο inbox... δεν σβήνει τίποτα και με κανένα τρόπο...

 

μάλλον δεν έκατσε καλά η αναβάθμιση σε v.55 στην εφαρμογή των μηνυμάτων...

 

Επειδή βαριέμαι να το στήσω από την αρχή το κινητό με επαναφορά εργοστασιακών, μήπως μπορεί κανείς να μου στείλει την εφαρμογή μηνυμάτων (το .apk)..? Μπας και το σώσω έτσι...

Nokia 6110 -> Nokia 6610 -> Panasonic GD92 -> Sam D500 -> SE K750i -> SE G900 -> Sam M8910 Pixon12 -> SE X10 mini pro -> SE Xperia Ray - Sony Xperia SP -> ThL T5s -> CoolPad F2 8675-W00 -> XiaoMi RedMi Note 4 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Τώρα παρατήρησα ότι δεν μπορώ να σβήσω ούτε μηνύματα που βρίσκονται στο inbox... δεν σβήνει τίποτα και με κανένα τρόπο...

 

μάλλον δεν έκατσε καλά η αναβάθμιση σε v.55 στην εφαρμογή των μηνυμάτων...

 

Επειδή βαριέμαι να το στήσω από την αρχή το κινητό με επαναφορά εργοστασιακών, μήπως μπορεί κανείς να μου στείλει την εφαρμογή μηνυμάτων (το .apk)..? Μπας και το σώσω έτσι...

 

Δοκίμασες σε folder mode δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

Τώρα παρατήρησα ότι δεν μπορώ να σβήσω ούτε μηνύματα που βρίσκονται στο inbox... δεν σβήνει τίποτα και με κανένα τρόπο...

 

μάλλον δεν έκατσε καλά η αναβάθμιση σε v.55 στην εφαρμογή των μηνυμάτων...

 

Επειδή βαριέμαι να το στήσω από την αρχή το κινητό με επαναφορά εργοστασιακών, μήπως μπορεί κανείς να μου στείλει την εφαρμογή μηνυμάτων (το .apk)..? Μπας και το σώσω έτσι...

 

Την rom πως την πέρασες; από recovery ή μέσω pc?

Αν την εβαλες από recovery το αρχείο που κατέβασες κάντε αποσυμπίεση στο pc σου και μέσα θα βρεις το apk, αν όχι δώσε μου χρόνο να το περάσω κάπου.

Από την άλλη αν δε βιάζεσαι σε 2 μέρες θα υπάρχει νέα rom. 30/04.

Link to comment
Share on other sites

@gamiolero δοκίμασα και πάλι τίποτα...

 

@filosofos77 από recovery την έβαλα... θα δοκιμάσω να αποσυμπιεσω το αρχείο να βρω το .apk να δοκιμάσω...

 

Το δοκίμασα και αυτό, αλλά τζίφος...

 

Η νέα ROM που λες θα είναι αναβάθμιση της Lollipop ή της KitKat..?

Edited by FireOfHades
Nokia 6110 -> Nokia 6610 -> Panasonic GD92 -> Sam D500 -> SE K750i -> SE G900 -> Sam M8910 Pixon12 -> SE X10 mini pro -> SE Xperia Ray - Sony Xperia SP -> ThL T5s -> CoolPad F2 8675-W00 -> XiaoMi RedMi Note 4 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

@gamiolero δοκίμασα και πάλι τίποτα...

 

@filosofos77 από recovery την έβαλα... θα δοκιμάσω να αποσυμπιεσω το αρχείο να βρω το .apk να δοκιμάσω...

 

Το δοκίμασα και αυτό, αλλά τζίφος...

 

Η νέα ROM που λες θα είναι αναβάθμιση της Lollipop ή της KitKat..?

 

Lollipop άλλα λένε έχουν μαζέψει το χάλι της πρώτης και παίζει root.Ότι διάβασα λέω.Άπλα περιμένω νέα.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα παρατήρησα ότι δεν μπορώ να σβήσω ούτε μηνύματα που βρίσκονται στο inbox... δεν σβήνει τίποτα και με κανένα τρόπο...

 

μάλλον δεν έκατσε καλά η αναβάθμιση σε v.55 στην εφαρμογή των μηνυμάτων...

 

Επειδή βαριέμαι να το στήσω από την αρχή το κινητό με επαναφορά εργοστασιακών, μήπως μπορεί κανείς να μου στείλει την εφαρμογή μηνυμάτων (το .apk)..? Μπας και το σώσω έτσι...

 

Κι εγω το ίδιο θέμα ειχα (να μη σβήνονται τα μηνύματα) αλλα σε inbox τα διεγραψα κανονικα

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την rom πως την πέρασες; από recovery ή μέσω pc?

Αν την εβαλες από recovery το αρχείο που κατέβασες κάντε αποσυμπίεση στο pc σου και μέσα θα βρεις το apk, αν όχι δώσε μου χρόνο να το περάσω κάπου.

Από την άλλη αν δε βιάζεσαι σε 2 μέρες θα υπάρχει νέα rom. 30/04.

 

Αδερφε οταν με το καλό βγει και την σταμπαρεις, δωσε μας λινκ αν μπορείς!

Link to comment
Share on other sites

ΑΠό τράπεζα δε μπορώ να λάβω μήνυμα; τι κάνω;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

άκυρο το βρήκα να ναι καλά το φόρουμ!!

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε το update που έλεγε ο φιλόσοφος : https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=el&rurl=translate.google.com&sl=auto&tl=en&u=http://bbs.coolpad.com/forum.php%3Fmod%3Dviewthread%26tid%3D4764269%26extra%3Dpage%253D1%2526filter%253Dtypeid%2526typeid%253D575&usg=ALkJrhjBEUxvCTkzNnOkMTps8gLVrkCZpQ

 

Αν θέλετε να το περάσετε σαν update από 5.0.002 απλως φλασαρετε αυτο το zip : http://pan.baidu.com/s/1mgzLg2s&usg=ALkJrhjnfGUoXDxxvC2upSxSMPxCCe5tIg

 

Αλλιως κατεβαζετε το cool assistant και το .cpd

Edited by gamiolero
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε το update που έλεγε ο φιλόσοφος : https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=el&rurl=translate.google.com&sl=auto&tl=en&u=http://bbs.coolpad.com/forum.php%3Fmod%3Dviewthread%26tid%3D4764269%26extra%3Dpage%253D1%2526filter%253Dtypeid%2526typeid%253D575&usg=ALkJrhjBEUxvCTkzNnOkMTps8gLVrkCZpQ

 

Αν θέλετε να το περάσετε σαν update από 5.0.002 απλως φλασαρετε αυτο το zip : http://pan.baidu.com/s/1mgzLg2s&usg=ALkJrhjnfGUoXDxxvC2upSxSMPxCCe5tIg

 

Αλλιως κατεβαζετε το cool assistant και το .cpd

 

Το δοκιμασες αδερφε;;

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασες αδερφε;;

 

Τωρα μου κανει το update .Αργει παρα πολυ γιατι κανει patch τον kernel και διαφορα άλλα .Σε λιγο θα σας πω διαφορες αλλά απο οτι διαβασα δεν εχει root privileges ακομη.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα μου κανει το update .Αργει παρα πολυ γιατι κανει patch τον kernel και διαφορα άλλα .Σε λιγο θα σας πω διαφορες αλλά απο οτι διαβασα δεν εχει root privileges ακομη.

 

Εγω μολις περασα την 5 παλι και περιμενω ν ανοιξει για να βαλω και το update!

Link to comment
Share on other sites

Για να πας από την v.55 KitKat στην v.004 Lollipop πρέπει να περάσεις την αναβάθμιση μέσω του Cool assistant, ή μπορείς και μέσω recovery..?
Nokia 6110 -> Nokia 6610 -> Panasonic GD92 -> Sam D500 -> SE K750i -> SE G900 -> Sam M8910 Pixon12 -> SE X10 mini pro -> SE Xperia Ray - Sony Xperia SP -> ThL T5s -> CoolPad F2 8675-W00 -> XiaoMi RedMi Note 4 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Για να πας από την v.55 KitKat στην v.004 Lollipop πρέπει να περάσεις την αναβάθμιση μέσω του Cool assistant, ή μπορείς και μέσω recovery..?

 

Καντο μεσω cool assistant αλλά μπες στο λινκ που έδωσα και κατεβασε απο κει τη 004 και κατεβασε τον cool assistant που ειναι και αυτος στο λινκ γιατί ειναι ειδικη εκδοση .

 

Μεχρι στιγμης μου φαινεται μια χαρα το update .Φαίνεται ότι ειναι πιο stable και τα σχετικα .Απο αλλαγές βαλανε παλι το παραθυρακι που σε ρωταει για privileges στις διαφορες εφαρμογες .Την εφαρμογη του καιρου αλλάξανε αν και για μας ειναι τελειως αδιαφορο.Και κατι σημαντικο !! Εχει root! Το εκανα με τον οδηγο που ειναι στην 1η σελιδα .Εβγαλαν και απο το smart control κατι επιλογες που χρησιμοποιουσαν την μπροστινη καμερα .

Edited by gamiolero
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε το update που έλεγε ο φιλόσοφος : https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=el&rurl=translate.google.com&sl=auto&tl=en&u=http://bbs.coolpad.com/forum.php%3Fmod%3Dviewthread%26tid%3D4764269%26extra%3Dpage%253D1%2526filter%253Dtypeid%2526typeid%253D575&usg=ALkJrhjBEUxvCTkzNnOkMTps8gLVrkCZpQ

 

Αν θέλετε να το περάσετε σαν update από 5.0.002 απλως φλασαρετε αυτο το zip : http://pan.baidu.com/s/1mgzLg2s&usg=ALkJrhjnfGUoXDxxvC2upSxSMPxCCe5tIg

 

Αλλιως κατεβαζετε το cool assistant και το .cpd

 

Δυστυχώς είδα τις ενημερώσεις μόλις την έκανα για δουλεία, άρα το βράδυ έχω ολονυχτια!!

Έτσι αν προλάβω αργά θα τα περάσω να υπάρχουν στον οδηγό μαζί με το root και οδηγίες για την εγκατάσταση του. (υπάρχει νέο αρχείο).

Για δείτε παίζει σε 32bit ή τελικά σε 64 όπως είχαν αναφέρει οτι θα έβγαινε;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...