Jump to content

Coolpad F2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια το brickαρα το κινητο. εβαλα cwm και πηγα να φορεσω την ρομ απο το needrom αλλα δεν την πηρε μου εβγαλε aborted εκανε restart και μου εβγαλε και την cwm και εχει το μαμα recovery αλλα το κινητο δεν ανοιγει κανει συνεχεια restart στο boot logo. τι κανω τωρα ρε παιδια ειμαι σε αναμμενα καρβουνα απο εχτες το βραδυ.

 

Μπες εδω http://www.coolpad.cn/product/download/downloadInfo/downloadInfo.html?downloadInfoBO.downloadInfo.mobileType=%E5%A4%A7%E7%A5%9EF2%E8%81%94%E9%80%9A%E7%89%88(8675-W00)#downListUL

και κατεβασε το προγραμμα και το αρχειο της ρομ για να τα περασεις απο αρχη.

Δουλεψε google με την μεταφραση για να δεις τι θα κατεβασεις.

 

Αλλες οδηγιες εχει και εδω, http://www.movilesdualsim.com/tema/rom-stock-coolpad-f2.89760/

Edited by filosofos77
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

2 εβδομαδες τωρα δεν κανει update.

Κατεβαζει το πακετο αλλα κατα την εγκατασταση βγαζει error 7 και προβλημα στο αρχειο update.zip

εκτος αυτου μου σβηνει το βραδυ ενω ειναι στον φορτηστη (μαλλον απο overcharge) και δεν δουλευει το ξυπνητηρι αν δεν το ξανανοιξω.

 

Υπαρχει αλλος τροπος να περασω το update? Eνω ειχα cwm με εχει γυρισει παλι στο κινεζικο recovery

:hunter:
Link to comment
Share on other sites

2 εβδομαδες τωρα δεν κανει update.

Κατεβαζει το πακετο αλλα κατα την εγκατασταση βγαζει error 7 και προβλημα στο αρχειο update.zip

εκτος αυτου μου σβηνει το βραδυ ενω ειναι στον φορτηστη (μαλλον απο overcharge) και δεν δουλευει το ξυπνητηρι αν δεν το ξανανοιξω.

 

Υπαρχει αλλος τροπος να περασω το update? Eνω ειχα cwm με εχει γυρισει παλι στο κινεζικο recovery

 

Λογικά θα πρέπει να φλασαρεις εξαρχής την μαμά ρομ, δες τα link που θέτω πιο πριν. Φαντάζομαι θα επανέλθει ξανά στα αρχικά στάδια με κινέζικο ρικοβερι που χρειάζεται για να δουλέψει σωστά το update.

Από κει και μετά αν έχεις ή θες να παραμείνει το cwm απλά κατεβάσεις την ρομ σε zip για να την περάσεις χειροκίνητα μέσω αυτού.

http://www.7to.cn/androidrom/romlist/coolpad-8675-w00

Edited by filosofos77
Link to comment
Share on other sites

ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΣΑ ΤΟ ΤWRP ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΛΟΓΩ ΙΣΠΑΝΙΚΩΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΠΟΙΑ ΛΑΘΟΣ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΚΑΝΕ ΕΠΑΝΕΚΙΝΗΣΗ ΚΑΙ ΚΟΛΗΣΕ ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΟΘΟΝΗ ΜΕ ΤΗ ΔΟΝΗΣΗ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΑΝΟΙΞΩ.

ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΣΩΣΩ ?

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΣΑ ΤΟ ΤWRP ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΛΟΓΩ ΙΣΠΑΝΙΚΩΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΠΟΙΑ ΛΑΘΟΣ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΚΑΝΕ ΕΠΑΝΕΚΙΝΗΣΗ ΚΑΙ ΚΟΛΗΣΕ ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΟΘΟΝΗ ΜΕ ΤΗ ΔΟΝΗΣΗ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΑΝΟΙΞΩ.

ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΣΩΣΩ ?

 

Λίγο πιο πάνω έχει αναφερθεί ξανά το ίδιο, έχω βαλει link όπου έχει εργαλεία αλλά και ρομ για εγκατάσταση με fastboot λειτουργία τηλεφώνου.

Νομίζω ότι για την ώρα ότι είναι ο μόνος τρόπος επαναφορά, ίσως χρειάζεται να γίνει μια παρουσίαση στα βήματα αναλυτικά απλά για να υπάρχει.

Δοκίμασε τομέα βασικά αναφέρονται και στο #647

Edited by filosofos77
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα αλλά δεν βγάζω άκρη είναι στα κινέζικα, αν κάποιος το έχει καταφέρει και μπορεί να κάνει μια παρουσίαση θα ήταν ευπρόσδεκτη
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα αλλά δεν βγάζω άκρη είναι στα κινέζικα, αν κάποιος το έχει καταφέρει και μπορεί να κάνει μια παρουσίαση θα ήταν ευπρόσδεκτη

 

Δούλεψε Chrome που μπορεί να σου κάνει εν μέρη μετάφραση στο Ελληνικά.

Ρίξε μια μάτια και εδώ μέσα, είναι από το f1 αλλά ο οδηγός είναι σχεδόν ίδιος,

http://www.modaco.com/topic/372543-coolpad-f1-8297w-review-info-software-custom-roms/#entry2212204

Διάβασε όμως μόνο αυτή την παράγραφο,(Unbrick with Coolpad Factory rom 020 in CPB format), για να μην μπερδευτεις

Edited by filosofos77
Link to comment
Share on other sites

Μπες εδω http://www.coolpad.cn/product/download/downloadInfo/downloadInfo.html?downloadInfoBO.downloadInfo.mobileType=%E5%A4%A7%E7%A5%9EF2%E8%81%94%E9%80%9A%E7%89%88(8675-W00)#downListUL

και κατεβασε το προγραμμα και το αρχειο της ρομ για να τα περασεις απο αρχη.

Δουλεψε google με την μεταφραση για να δεις τι θα κατεβασεις.

 

Αλλες οδηγιες εχει και εδω, http://www.movilesdualsim.com/tema/rom-stock-coolpad-f2.89760/

 

Ευχαριστω πολυ φιλε μου. Ολα καλα τωρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λογικά θα πρέπει να φλασαρεις εξαρχής την μαμά ρομ, δες τα link που θέτω πιο πριν. Φαντάζομαι θα επανέλθει ξανά στα αρχικά στάδια με κινέζικο ρικοβερι που χρειάζεται για να δουλέψει σωστά το update.

Από κει και μετά αν έχεις ή θες να παραμείνει το cwm απλά κατεβάσεις την ρομ σε zip για να την περάσεις χειροκίνητα μέσω αυτού.

http://www.7to.cn/androidrom/romlist/coolpad-8675-w00

 

σε αυτο το site ολες οι ρομ που εχει ειναι για το 8675-w00?? τις εχετε δοκιμασει??

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε μου. Ολα καλα τωρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

σε αυτο το site ολες οι ρομ που εχει ειναι για το 8675-w00?? τις εχετε δοκιμασει??

 

Αν λογικά σου έχει γυρίσει σε κινέζικο ρικοβερι θα έχεις κανονικά τα update.

Ναι όλες είναι για το δικό μας κινητό. Ίδιες είναι με ότι περνούσε σε ενημέρωση με την μόνη διάφορα ότι τις περνας χειροκίνητα με άλλο ρικοβερι, για miui δεν ξέρω τι παίζει όμως από κει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε μου. Ολα καλα τωρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

σε αυτο το site ολες οι ρομ που εχει ειναι για το 8675-w00?? τις εχετε δοκιμασει??

 

Αν θέλεις δοκίμασε αυτήν που είναι και βασισμένη στο yurika cm11 multilan http://www.needrom.com/download/cm-11-unnoficial-coolpad-compiled-by-xancin-beta/

Link to comment
Share on other sites

Έκανα σήμερα επανεκκίνηση και μου βγάζει αυτά τα κινέζικα στην οθόνη κλειδώματος. Δεν είναι της εικόνας μιας και δοκίμασα να αλλάξω εικόνα αλλά αυτά παραμένουν εκεί! Επίσης έχω σβήσει ΟΛΕΣ τις κινεζιες από μέσα. Ξέρει κανείς τι μπορεί να είναι; ή βασικά πως μπορώ να τα βγάλω μιας που λίγο με νοιάζει τι είναι;
Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

Έκανα σήμερα επανεκκίνηση και μου βγάζει αυτά τα κινέζικα στην οθόνη κλειδώματος. Δεν είναι της εικόνας μιας και δοκίμασα να αλλάξω εικόνα αλλά αυτά παραμένουν εκεί! Επίσης έχω σβήσει ΟΛΕΣ τις κινεζιες από μέσα. Ξέρει κανείς τι μπορεί να είναι; ή βασικά πως μπορώ να τα βγάλω μιας που λίγο με νοιάζει τι είναι;

 

Πατάς το κάτω αριστερά (touch) κουμπί , μπαίνεις στο wallpaper , πάνω αριστερά πατάς τις τέσσερεις παύλες και στην συνέχεια πας στο settings ,μπαίνεις στο Basic lockscreen settings όπου σου εμφανίζει το screensοt που ακολουθεί, τικάρεις το αριστερό κουμπί και είσαι έτοιμος

Edited by kostas45
Link to comment
Share on other sites

Πατάς το κάτω αριστερά (touch) κουμπί , μπαίνεις στο wallpaper , πάνω αριστερά πατάς τις τέσσερεις παύλες και στην συνέχεια πας στο settings ,μπαίνεις στο Basic lockscreen settings όπου σου εμφανίζει το screensοt που ακολουθεί, τικάρεις το αριστερό κουμπί και είσαι έτοιμος

Τις τέσσερις παυλες που λες δεν τις βρίσκω πουθενά! Μόλις πατήσω wallpaper μου δίνει τις επιλογές gallery ή live wallpaper για να επιλέξω εικόνα. Μήπως μπορείς να γίνεις λίγο πιο αναλυτικός; καταλαβαίνω πως είναι πάρα πολύ απλό απλά τώρα δε μπορώ να το βρω με τίποτα!

Edited by mitsosnikolo
Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

Τις τέσσερις παυλες που λες δεν τις βρίσκω πουθενά! Μόλις πατήσω wallpaper μου δίνει τις επιλογές gallery ή live wallpaper για να επιλέξω εικόνα. Μήπως μπορείς να γίνεις λίγο πιο αναλυτικός; καταλαβαίνω πως είναι πάρα πολύ απλό απλά τώρα δε μπορώ να το βρω με τίποτα!

Συγγνώμη :O τρείς παύλες , πατώντας το αριστερό touch button και επιλέγοντας το wallpaper θα σου βγάλει μια εικόνα όπως αυτή του screenshot πατάς στις τρείς παύλες πάνω αριστερά δίπλα στο Homescreen Wallpaper και ακολουθείς τα βήματα που περιέγραψα προηγουμένως.

Ελπίζω τώρα να βοήθησα :D

Edited by kostas45
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη :O τρείς παύλες , πατώντας το αριστερό touch button και επιλέγοντας το wallpaper θα σου βγάλει μια εικόνα όπως αυτή του screenshot πατάς στις τρείς παύλες πάνω αριστερά δίπλα στο Homescreen Wallpaper και ακολουθείς τα βήματα που περιέγραψα προηγουμένως.

Ελπίζω τώρα να βοήθησα :D

Δυστυχώς όχι. Δε μου τη βγάζει αυτή την εικόνα. Απλά με αφήνει να επιλέξω από τη συλλογή ή live wallpaper. Τίποτα παραπάνω! Μάλιστα ενώ είχα διαγράψει όλες τις κινεζικες εφαρμογές τώρα τις επανεφερα γιατί ψιλιαζομαι ότι αυτό που μου δείχνεις είναι από το coolshow η κάποια παρόμοια και μετά την επαναφορά ούτε το coolshow ανοίγει αλλά ούτε με αφήνει να επιλέξω και το Wallpaper από εκεί που μου λες... Δεν ανοίγει απλά.

Edited by mitsosnikolo
Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει γιατί γίνεται αυτό γιατί προφανώς οφείλεται στο coolshow το ότι δεν απενεργοποιείται αυτό το κινέζικο. Πως θα κάνω το coolshow να δουλέψει ξανά; Μια ιδέα;
Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Μπορεί κάποιος να μου πει γιατί γίνεται αυτό γιατί προφανώς οφείλεται στο coolshow το ότι δεν απενεργοποιείται αυτό το κινέζικο. Πως θα κάνω το coolshow να δουλέψει ξανά; Μια ιδέα;

 

Αφού δε σου κάθετε τίποτα σκαστου μια ολική επαναφορά να στρώσει.

Από κει και μετά θα βρεις τι στο άλλαξε. Αλλά για μένα μην διαγράψεις τις εφαρμογές αν πρώτα δεν πάρεις αρχείο επαναφορας. Η ακόμα καλύτερα να τις παγωνεις με κάποια εφαρμογή.

Πριν ένα μήνα από λάθος μου δεν δούλευαν οι χάρτες, ότι και αν έκανα τίποτα, μετά από επαναφορά όλα κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει γιατί γίνεται αυτό γιατί προφανώς οφείλεται στο coolshow το ότι δεν απενεργοποιείται αυτό το κινέζικο. Πως θα κάνω το coolshow να δουλέψει ξανά; Μια ιδέα;

 

Αδερφε επανεφερε μονο το coolshow. Μπες, πατα τις 3 παυλες πανω αριστερα και lock screen settings. Απλο είναι

Link to comment
Share on other sites

Αδερφε επανεφερε μονο το coolshow. Μπες, πατα τις 3 παυλες πανω αριστερα και lock screen settings. Απλο είναι

Σορρυ αν έχω γίνει κουραστικός αλλά το έχω επαναφέρει άπειρες φορές και το διαγράφω και ξανά επαναφορά και εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής και τα πάντα όλα αλλά δεν ξεκινάει η εφαρμογή καν! Πάει να ανοίξει ένα παράθυρο όταν την πατάω και σε κλάσματα σβήνει. Δεν ξέρω τι φταίει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

Αφού δε σου κάθετε τίποτα σκαστου μια ολική επαναφορά να στρώσει.

Από κει και μετά θα βρεις τι στο άλλαξε. Αλλά για μένα μην διαγράψεις τις εφαρμογές αν πρώτα δεν πάρεις αρχείο επαναφορας. Η ακόμα καλύτερα να τις παγωνεις με κάποια εφαρμογή.

Πριν ένα μήνα από λάθος μου δεν δούλευαν οι χάρτες, ότι και αν έκανα τίποτα, μετά από επαναφορά όλα κομπλέ.

Από τις ρυθμίσεις στο "Buckup and Reset" την επιλογή "Reset Phone" εννοείς;

Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ αν έχω γίνει κουραστικός αλλά το έχω επαναφέρει άπειρες φορές και το διαγράφω και ξανά επαναφορά και εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής και τα πάντα όλα αλλά δεν ξεκινάει η εφαρμογή καν! Πάει να ανοίξει ένα παράθυρο όταν την πατάω και σε κλάσματα σβήνει. Δεν ξέρω τι φταίει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από τις ρυθμίσεις στο "Buckup and Reset" την επιλογή "Reset Phone" εννοείς;

 

Ναι, να ξέρεις ότι διαγράφονται όλα και ξεκινάς πάλι από αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, να ξέρεις ότι διαγράφονται όλα και ξεκινάς πάλι από αρχή.

Τίποτα απολύτως! Το coolshow δεν υπάρχει μιας και όλα τα αρχεία διαγράφηκαν άρα και όλα τα buckup και τώρα δε μπορώ να κάνω ΤΙΠΟΤΑ!

Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα απολύτως! Το coolshow δεν υπάρχει μιας και όλα τα αρχεία διαγράφηκαν άρα και όλα τα buckup και τώρα δε μπορώ να κάνω ΤΙΠΟΤΑ!

 

Μη φερνεις την καταστροφή!!

Από κει και μετά περνάς εξ αρχής με το εργαλείο εγκατάστασης την rom, δες μερικά post πιο πριν.

Είναι πιο χρονοβορο αλλά είναι το πιο σίγουρο.

Link to comment
Share on other sites

Μη φερνεις την καταστροφή!!

Από κει και μετά περνάς εξ αρχής με το εργαλείο εγκατάστασης την rom, δες μερικά post πιο πριν.

Είναι πιο χρονοβορο αλλά είναι το πιο σίγουρο.

Το κοίταξα και αυτό αλλά δε μπόρεσα να βγάλω άκρη με τα κινέζικα και το άφησα...

Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

Μπες εδω http://www.coolpad.cn/product/download/downloadInfo/downloadInfo.html?downloadInfoBO.downloadInfo.mobileType=%E5%A4%A7%E7%A5%9EF2%E8%81%94%E9%80%9A%E7%89%88(8675-W00)#downListUL

και κατεβασε το προγραμμα και το αρχειο της ρομ για να τα περασεις απο αρχη.

Δουλεψε google με την μεταφραση για να δεις τι θα κατεβασεις.

 

Αλλες οδηγιες εχει και εδω, http://www.movilesdualsim.com/tema/rom-stock-coolpad-f2.89760/

 

Διάβασε τι λέω εδώ, δεν είναι δα και τόσο δύσκολο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δούλεψε Chrome που μπορεί να σου κάνει εν μέρη μετάφραση στο Ελληνικά.

Ρίξε μια μάτια και εδώ μέσα, είναι από το f1 αλλά ο οδηγός είναι σχεδόν ίδιος,

http://www.modaco.com/topic/372543-coolpad-f1-8297w-review-info-software-custom-roms/#entry2212204

Διάβασε όμως μόνο αυτή την παράγραφο,(Unbrick with Coolpad Factory rom 020 in CPB format), για να μην μπερδευτεις

 

Όπως και εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...