Jump to content

Coolpad F2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tότε καθώς φαίνεται όλα βαίνουν καλώς. :D

Έχουμε εντυπώσεις από την τελευταία MUI ?

Ομορφη, καπως αργη οπως σχεδον ολες οι miui, πληρως λειτουργικη , data οπως αναφερθηκε ηδη στη δευτερη καρτα, καλη καμερα οχι οπως η μαμα αλλα με διαφορα καλυτερη απο cm, yureka και συναφεις. Μου ελειψαν τα smart gestures της μαμα προσωπικα και τα εικονιδια της google θελουν λιγο καστομια για να μη δειχνουν μικρα σε σκουρο φοντο(προτιμω χωρις φοντο και πλαισιο)

https://www.youtube.com/watch?v=5q7s7pMtV6Y

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ομορφη, καπως αργη οπως σχεδον ολες οι miui, πληρως λειτουργικη , data οπως αναφερθηκε ηδη στη δευτερη καρτα, καλη καμερα οχι οπως η μαμα αλλα με διαφορα καλυτερη απο cm, yureka και συναφεις. Μου ελειψαν τα smart gestures της μαμα προσωπικα και τα εικονιδια της google θελουν λιγο καστομια για να μη δειχνουν μικρα σε σκουρο φοντο(προτιμω χωρις φοντο και πλαισιο)

https://www.youtube.com/watch?v=5q7s7pMtV6Y

Φίλε Parisp82

Eυχαριστώ για την απάντηση σου , το βιντεάκι σου πολύ ωραίο .Η ρομ ήταν αυτή του Xancin ?

Με παραξένεψε ομολογώ ότι δεν είχες "βάλει" ελληνικά .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω την εξής απορία .Έβαλα το twrp του xancin αλλά δεν έχει εγκατασταθεί πάνω στον kernel .Πρέπει να κάνω την διαδικασία με το app

και να γίνεται reboot για να μπαίνω στο twrp ; Γιατί με παλιότερα κινητά που είχα μπορούσα να μπω κατά το boot.

 

Απ ότι κατάλαβα από παλιότερα ποστ μάλλον έτσι λειτουργεί.

Edited by gamiolero
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω την εξής απορία .Έβαλα το twrp του xancin αλλά δεν έχει εγκατασταθεί πάνω στον kernel .Πρέπει να κάνω την διαδικασία με το app

και να γίνεται reboot για να μπαίνω στο twrp ; Γιατί με παλιότερα κινητά που είχα μπορούσα να μπω κατά το boot.

Απ ότι κατάλαβα από παλιότερα ποστ μάλλον έτσι λειτουργεί.

 

Ναι δυστυχως μονο μεσω της εφαρμογης το εχω φλασαρει μονιμα, αλλιωςπροσωρινα με fastboot-i 0x1ebf boot twrp.img

η εντολη που φλασαρα σε ολα τα android (fastboot boot recovery recovery.img)εδω βγαζει failed , δεν ξερω γιατι.

Επισης σε F2 φιλου δε δουλευει η προσωρινη εισαγωγη σε twrp με σφαλμα image siganture verify failed.

Αν για το τελευταιο εχει βγαλει κανεις ακρη μου λεει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε Parisp82

Eυχαριστώ για την απάντηση σου , το βιντεάκι σου πολύ ωραίο .Η ρομ ήταν αυτή του Xancin ?

Με παραξένεψε ομολογώ ότι δεν είχες "βάλει" ελληνικά .

 

Ναι αυτη ηταν. Δε βαζω ελληνικα ουτε στο PC :)

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και γω την miui του xancin.Πράγματι είναι απίστευτη και δουλέυουν όλα άψογα όπως ανέφεραν και τα παιδιά προηγουμένως! Και νομίζω ότι είναι και πιο γρήγορη από την stock v46.Και μενα μου λείπουν κάποια καλουδια από τη stock όπως multitask ,double tap to unlock και το beatifead για selfie (οσοι βγαζανε φωτο τρελαινοντουσαν :P). Το one handed mode που έχει είναι όλα τα λεφτά ! Με αρκετες εφαρμογες ανοιγμενες είχα μονο 0.5gb ram free και αυτό με παραξενεψε λιγο .Γενικα τρώει αρκετή ram αλλά χαλάλι αφού το κινητο ειναι πυραυλος.Στα settings κατα την κύλιση καμμια φορα κανει κατι σαν redraw το εχετε παρατηρησει;Προσεξτε στο 11ο κ 13ο δευτερολεπτο

https://youtu.be/Psw3QuOCLJs

 

Οσοι εχετε την final miui του xancin Μπορείτε να βάλετε αυτήν εδώ από πάνω http://www.movilesdualsim.com/tema/miui6-5-3-25-beta.97818/page-2#post-1010995 κάνοντας wipe cache και wipe dalvik μόνο για να περαστεί σαν Update χωρίς να χάσετε τίποτα .Έχει άλλα εικονίδια για τις εφαρμογές που κατεβάζουμε μέσω playstore και μερικές άλλες προεγκατεστημένες .Επίσης διαγράφτηκε ο Browser που κουβαλάει το mui και η built in εφαρμογή του mail δεν μου δουλεύει.Μετα από λιγη ωρα χρησης ενώ κατεβαζα απο playstore και μονταρα το κινητο , ζεσταθηκε υπερβολικα πολυ και το εκλεισα .Δεν ξερω αν αξιζει τελικα να κανετε το update ακομη

 

 

Δοκιμασα και την Coolpad8675-W00_CoolUI6.0_052_Rooted_3.5 η οποια ηταν αρκετα καλή αλλά κρασαραν τα settings οταν εμπαινα σε μια επιλογη με notifications .

Τελικά έβαλα ξανα την stock v46 αφου με ειχε βολεψει αρκετα .Μπορειτε να μου πειτε ποιες κινεζιες μπορω να σβησω αφοβα γιατι κουραστηκα πολυ να πειραματιζομαι

Edited by gamiolero
Link to comment
Share on other sites

Όποτε μέχρι τέλος Απριλίου θα έχουμε γλειφιτζουρι.

Υ.Γ. λίγο οφ τοπικ, επειδή τόσο καιρό δεν αλλάζω ρομ γιατί θα με σκοτώσει ο μικρός αν χάσει την πρόοδο στα angry birds, πως γίνεται να κάνω back up και να τα ξαναεχω μετά;

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

Ειμαι νεο μελος στο φορουμ.Πριν απο λιγο καιρο και μετα απο αρκετο ψαξιμο αποφασισα να παραγγειλω απο vickmall ενα coolpad f2.Ολα καλα με την παραγγελια ΑΛΛΑ:Το τηλεφωνο δεν φορτιζει παραμονο οταν ειναι κλειστο!Οταν ειναι ανοικτο και το συνδεω για φορτση μου βγαζει μνμ οτι η θερμοοκρασια της μπαταριας ειναι πολυ χαμηλη(ενω το φορτιζω σε θερμοκρασια δωματιου!) και η φορτιση δεν προχωρα.Δοκιμασα διαφορετικους φορτιστες και καλωδια αλλα παλι τπτ.Ο μονος τροπος για να φορτισει ειναι οταν ειναι κλειστο.Διαβαζοντας λιγο τα διαφορα φορουμ κατεληξα στο συμπερασμα οτι μαλλον ο αισθητηρας που ειναι πανω στη USB του τηλ εχει προβλημα(εχει εμφανιστει το ιδιο προβλημα και σε καποια σsamsumg s4).Εστειλα mail στο Vickmall και μου απαντησαν να αγορασω εναν universal φορτιστη.Ελπιζω απλως να μην καταλαβαν καλα ποιο ειναι το προβλημα της συσκευης και να μην προσπαθουν να αποφυγουν την αντικατασταση της.θα τους στειλω και δευτερο mail ξαναεξηγοντας το προβλημα.Επισης το gps δεν φαινεται να λειτουργει αφου το ανοιγω και o navigator δεν βλεπει ποτε το σημα.Εχω μεγαλο προβλημα αφου το τηλεφωνο το πηρα ως απαραιτητο εργαλειο για την δουλεια μου(μετακινησεις ,πρεπει να ειναι συνεχεια ανοικτο)

Αν υπαρχουν ιδεες-λυσεις θα το εκτιμουσα πολυ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχεις Win7 στον υπολογιστη σου?Το δικτυο το βλεπει ως home η ως public?

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια καλησπερα,

Ειμαι νεο μελος στο φορουμ.Πριν απο λιγο καιρο και μετα απο αρκετο ψαξιμο αποφασισα να παραγγειλω απο vickmall ενα coolpad f2.Ολα καλα με την παραγγελια ΑΛΛΑ:Το τηλεφωνο δεν φορτιζει παραμονο οταν ειναι κλειστο!Οταν ειναι ανοικτο και το συνδεω για φορτση μου βγαζει μνμ οτι η θερμοοκρασια της μπαταριας ειναι πολυ χαμηλη(ενω το φορτιζω σε θερμοκρασια δωματιου!) και η φορτιση δεν προχωρα.Δοκιμασα διαφορετικους φορτιστες και καλωδια αλλα παλι τπτ.Ο μονος τροπος για να φορτισει ειναι οταν ειναι κλειστο.Διαβαζοντας λιγο τα διαφορα φορουμ κατεληξα στο συμπερασμα οτι μαλλον ο αισθητηρας που ειναι πανω στη USB του τηλ εχει προβλημα(εχει εμφανιστει το ιδιο προβλημα και σε καποια σsamsumg s4).Εστειλα mail στο Vickmall και μου απαντησαν να αγορασω εναν universal φορτιστη.Ελπιζω απλως να μην καταλαβαν καλα ποιο ειναι το προβλημα της συσκευης και να μην προσπαθουν να αποφυγουν την αντικατασταση της.θα τους στειλω και δευτερο mail ξαναεξηγοντας το προβλημα.Επισης το gps δεν φαινεται να λειτουργει αφου το ανοιγω και o navigator δεν βλεπει ποτε το σημα.Εχω μεγαλο προβλημα αφου το τηλεφωνο το πηρα ως απαραιτητο εργαλειο για την δουλεια μου(μετακινησεις ,πρεπει να ειναι συνεχεια ανοικτο)

Αν υπαρχουν ιδεες-λυσεις θα το εκτιμουσα πολυ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα,

νομίζω ότι το πρόβλημα μου δεν έχει αναφερθεί στο thread. Όταν ενεργοποιώ το wi-fi hotspot ο υπολογιστής μου συνδέεται κανονικά σε αυτό αλλά δεν έχει πρόσβαση στο internet, ενώ το κινητό βλέπει κανονικά internet και 4G ακόμη και την ώρα που δουλεύει το hotspot.

Έχω δοκιμάσει με υπολογιστή και με windows και και με linux. Παίρνω κανονικά IP address και μπορώ να κάνω ping μέχρι το default gateway. Από εκεί και πέρα με τρώει το μαύρο σκοτάδι. Για τα χαρακτηριστικά της συσκευής βλέπε την υπογραφή μου. Αν κάποιος το έχει αντιμετωπίσει επιτυχώς, ας μου απαντήσει.

 

Εχεις Win7 στον υπολογιστη σου?Το δικτυο το βλεπει ως home η ως public?

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Παιδια καλησπερα,

Ειμαι νεο μελος στο φορουμ.Πριν απο λιγο καιρο και μετα απο αρκετο ψαξιμο αποφασισα να παραγγειλω απο vickmall ενα coolpad f2.Ολα καλα με την παραγγελια ΑΛΛΑ:Το τηλεφωνο δεν φορτιζει παραμονο οταν ειναι κλειστο!Οταν ειναι ανοικτο και το συνδεω για φορτση μου βγαζει μνμ οτι η θερμοοκρασια της μπαταριας ειναι πολυ χαμηλη(ενω το φορτιζω σε θερμοκρασια δωματιου!) και η φορτιση δεν προχωρα.Δοκιμασα διαφορετικους φορτιστες και καλωδια αλλα παλι τπτ.Ο μονος τροπος για να φορτισει ειναι οταν ειναι κλειστο.Διαβαζοντας λιγο τα διαφορα φορουμ κατεληξα στο συμπερασμα οτι μαλλον ο αισθητηρας που ειναι πανω στη USB του τηλ εχει προβλημα(εχει εμφανιστει το ιδιο προβλημα και σε καποια σsamsumg s4).Εστειλα mail στο Vickmall και μου απαντησαν να αγορασω εναν universal φορτιστη.Ελπιζω απλως να μην καταλαβαν καλα ποιο ειναι το προβλημα της συσκευης και να μην προσπαθουν να αποφυγουν την αντικατασταση της.θα τους στειλω και δευτερο mail ξαναεξηγοντας το προβλημα.Επισης το gps δεν φαινεται να λειτουργει αφου το ανοιγω και o navigator δεν βλεπει ποτε το σημα.Εχω μεγαλο προβλημα αφου το τηλεφωνο το πηρα ως απαραιτητο εργαλειο για την δουλεια μου(μετακινησεις ,πρεπει να ειναι συνεχεια ανοικτο)

Αν υπαρχουν ιδεες-λυσεις θα το εκτιμουσα πολυ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εχεις Win7 στον υπολογιστη σου?Το δικτυο το βλεπει ως home η ως public?

 

Λες κλειστό φορτίζει ανοιχτό όχι. Σε pc αν το συνδέσεις το αναγνωρίζει; Αν ναι πάλι δεν φορτίζει;

Να του περάσεις ξανά την rom από αρχή, όχι επαναφορά δοκίμασες; μια και λες και για το GPS, ενώ εκεί δεν έχει θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με το πως θα επιλεξω default εφαρμογές στη μαμά Ρομ? Π.χ Browser, file reader, etc.

 

Φαντάζομαι το πρόβλημά σου είναι όταν δέχεσαι στο (μαμά) email κάποιο link που πατάς και στο ανοίγει με τον ''κινέζικο'' browser

ή ένα π.χ. pdf αρχείο που το ανοίγει επίσης με την κινέζικη εφαρμογή (iReader).

Η μόνη λύση που βρήκα εγώ ήταν να εγκαταστήσω άλλη εφαρμογή email (έβαλα το myMail). Tώρα μέσα από αυτή οι σελίδες ανοίγουν με τον Chrome και τα pdf αρχεία με το OfficeSuite 8

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι το πρόβλημά σου είναι όταν δέχεσαι στο (μαμά) email κάποιο link που πατάς και στο ανοίγει με τον ''κινέζικο'' browser

ή ένα π.χ. pdf αρχείο που το ανοίγει επίσης με την κινέζικη εφαρμογή (iReader).

Η μόνη λύση που βρήκα εγώ ήταν να εγκαταστήσω άλλη εφαρμογή email (έβαλα το myMail). Tώρα μέσα από αυτή οι σελίδες ανοίγουν με τον Chrome και τα pdf αρχεία με το OfficeSuite 8

 

Έχω και εγώ το ίδιο θέμα και ενώ έχω κατεβάσει άλλες εφαρμογές δεν μπορώ να τις προεπιλέξω .

Βγήκε update σήμερα v54 beta.https://translate.google.com/translate?hl=el&sl=zh-CN&tl=en&u=http%3A%2F%2Fbbs.coolpad.com%2Fforum.php%3Fmod%3Dviewthread%26tid%3D4682865%26extra%3Dpage%3D1%26filter%3Dtypeid%26typeid%3D565&sandbox=1 Την πέρασα στο κινητό και φαίνεται μέχρι στιγμής εξαιρετική !

 

Για όποιον θέλει να την δοκιμάσει : Είχα την v46 stock και κατεβασα ota_full_054_P1_signed.zip αυτό το zip από το λινκ http://pan.baidu.com/s/1kTzgqGn&usg=ALkJrhgYaPCV_RmouKpJkBcvO8Inxu4igw .Μετά το πέρασα στην μνήμη του κινητού , το απενεργοποίησα και μετά με πατημένα volumes +/- και power button μπήκε σε recovery , διάλεξα κάτι με sd και μετά επέλεξα το zip .Έγινε το install , μετά reboot και αφού περίμενα λίγο τελείωσε το update .Του έκανα και μια εργοστασιακή επαναφορά γιατί είδα ότι κάποιες εφαρμογές δεν έκατσαν καλά .Μέχρι στιγμής όλα δουλεύουν άψογα και δεν έχω βρει κάποιο bug .Για το root ο οδηγός είναι ο ίδιος απλώς άλλαξε το χρώμα ενός εικονιδίου. Ο τρόπος που εκάνα το update είναι ίδιος με αυτόν του φιλόσοφου σε προηγούμενο ποστ του για την έκδοση v50

 

 

Θυμάστε πως κάνουμε remove το news stream από τα widgets ;Θυμάμαι ότι είχε ρυθμίσεις πάνω στο widget και μια επιλογή για να κλείσει αλλά μάλλον την έβγαλαν .Τέσπα το ξήλωσα και τελείωσε η υπόθεση .

Edited by gamiolero
Link to comment
Share on other sites

Αδερφε μπορείς να μας πεις το μέγεθος του zip? Ρωταω επειδη ενω στη σελιδα λέει 870 mb, τελικα το αρχείο που κατεβηκε ηταν 581mb.Κι οταν πηγα να το φλασαρω μου εβγαζε αποτυχία.
Link to comment
Share on other sites

Αδερφε μπορείς να μας πεις το μέγεθος του zip? Ρωταω επειδη ενω στη σελιδα λέει 870 mb, τελικα το αρχείο που κατεβηκε ηταν 581mb.Κι οταν πηγα να το φλασαρω μου εβγαζε αποτυχία.

 

Το αρχείο είναι 872mb .Μάλλον δεν σου κατέβηκε ολόκληρο .Εγώ χρησιμοποιώ το Internet Download Manager που κάτι τέτοια τα κατεβάζει αισθητά πιο γρήγορα και δεν υπάρχει περίπτωση αποτυχίας.

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ το ίδιο θέμα και ενώ έχω κατεβάσει άλλες εφαρμογές δεν μπορώ να τις προεπιλέξω .

Βγήκε update σήμερα v54 beta.https://translate.google.com/translate?hl=el&sl=zh-CN&tl=en&u=http%3A%2F%2Fbbs.coolpad.com%2Fforum.php%3Fmod%3Dviewthread%26tid%3D4682865%26extra%3Dpage%3D1%26filter%3Dtypeid%26typeid%3D565&sandbox=1 Την πέρασα στο κινητό και φαίνεται μέχρι στιγμής εξαιρετική !

 

Για όποιον θέλει να την δοκιμάσει : Είχα την v46 stock και κατεβασα ota_full_054_P1_signed.zip αυτό το zip από το λινκ http://pan.baidu.com/s/1kTzgqGn&usg=ALkJrhgYaPCV_RmouKpJkBcvO8Inxu4igw .Μετά το πέρασα στην μνήμη του κινητού , το απενεργοποίησα και μετά με πατημένα volumes +/- και power button μπήκε σε recovery , διάλεξα κάτι με sd και μετά επέλεξα το zip .Έγινε το install , μετά reboot και αφού περίμενα λίγο τελείωσε το update .Του έκανα και μια εργοστασιακή επαναφορά γιατί είδα ότι κάποιες εφαρμογές δεν έκατσαν καλά .Μέχρι στιγμής όλα δουλεύουν άψογα και δεν έχω βρει κάποιο bug .Για το root ο οδηγός είναι ο ίδιος απλώς άλλαξε το χρώμα ενός εικονιδίου. Ο τρόπος που εκάνα το update είναι ίδιος με αυτόν του φιλόσοφου σε προηγούμενο ποστ του για την έκδοση v50

 

 

Θυμάστε πως κάνουμε remove το news stream από τα widgets ;Θυμάμαι ότι είχε ρυθμίσεις πάνω στο widget και μια επιλογή για να κλείσει αλλά μάλλον την έβγαλαν .Τέσπα το ξήλωσα και τελείωσε η υπόθεση .

 

Καλησπέρα, μια χαρά σε βρίσκω, λογικά όλα είναι ok. Θα δοκιμάσω πιο μετά μια και το μόνο που έχω να κάνω από v52 να πάω στην v54.

Έχω είχα σχετικά θέμα την αλλαγή από 46 σε 52απο ότι θυμάμαι.

Link to comment
Share on other sites

Oκ.Θα το παλεψω πάλι! Δεν έχεις παρατηρήσει κάτι αρνητικο έτσι;;

 

Μου φαίνεται μια πολύ ολοκληρωμένη ρομ(θα μπορούσε να είναι και official) .Δεν έχω βρει κάποιο bug και όλα δουλεύουν ρολόι.To app του alarm δείχνει λίγο περίεργα τα tabs αλλά αυτό συμβαίνει επειδή τους έχουν δώσει μεγάλες ονομασίες.Μόνο το calendar δεν είναι τόσο smooth όταν πατάω το συμβολο με τις 3 παυλες(απλώς δεν φαίνεται ωραία στο μάτι αλλά θα το φτιάξουν πιστέυω).Για την μπαταριά δεν έχω άποψη ακόμη αλλά δεν νομίζω να υπάρχει κάποια διαφορά.Αυτό που παρατήρησα είναι ότι τρώει λιγότερη ραμ αν και ίσως συμβαίνει επειδή ξύλωσα τις περισσότερες κινεζιές.Έχει επίσης κάτι καινούργια κόλπα με eye detect με την μπροστινή κάμερα .To memo το βελτιώσανε και πλέον γίνεται να ζωγραφίζεις και να στο μετατρέπει σε γράμμα .Τέλος το multiscreen που χρησιμοποιώ το βγάλανε από τα Notifications αλλά υπαρχει στο smart control στις ρυθμίσεις .Αυτά !

Edited by gamiolero
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται μια πολύ ολοκληρωμένη ρομ(θα μπορούσε να είναι και official) .Δεν έχω βρει κάποιο bug και όλα δουλεύουν ρολόι.To app του alarm δείχνει λίγο περίεργα τα tabs αλλά αυτό συμβαίνει επειδή τους έχουν δώσει μεγάλες ονομασίες.Μόνο το calendar δεν είναι τόσο smooth όταν πατάω το συμβολο με τις 3 παυλες(απλώς δεν φαίνεται ωραία στο μάτι αλλά θα το φτιάξουν πιστέυω).Για την μπαταριά δεν έχω άποψη ακόμη αλλά δεν νομίζω να υπάρχει κάποια διαφορά.Αυτό που παρατήρησα είναι ότι τρώει λιγότερη ραμ αν και ίσως συμβαίνει επειδή ξύλωσα τις περισσότερες κινεζιές.Έχει επίσης κάτι καινούργια κόλπα με eye detect με την μπροστινή κάμερα .To memo το βελτιώσανε και πλέον γίνεται να ζωγραφίζεις και να στο μετατρέπει σε γράμμα .Τέλος το multiscreen που χρησιμοποιώ το βγάλανε από τα Notifications αλλά υπαρχει στο smart control στις ρυθμίσεις .Αυτά !

 

Μαλλον εντοπισα ενα bug παω να προσθεσω apn's της cosmote και δεν αποθηκεύονται....

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εντοπισα ενα bug παω να προσθεσω apn's της cosmote και δεν αποθηκεύονται....

 

Εμένα μου δούλεψε μια χαρά πάντως (cosmote και εγω).Μήπως δεν το κάνεις save ?Του έκανες factory reset?

Edited by gamiolero
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου δούλεψε μια χαρά πάντως (cosmote και εγω).Μήπως δεν το κάνεις save ?Του έκανες factory reset?

 

Factory εκανα ποσες φορες περασα την ρομ απο την αρχη :wacko: αλλα τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Factory εκανα ποσες φορες περασα την ρομ απο την αρχη :wacko: αλλα τιποτα

 

Πατάς save ,πας πίσω και δεν αποθηκεύεται ; Πότε "χάνεται" η ρύθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Πατάς save ,πας πίσω και δεν αποθηκεύεται ; Πότε "χάνεται" η ρύθμιση;

 

Ναι κανονικα... τωρα το κρατησε μετα απο πολλες φορες προσπαθειας:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικα... τωρα το κρατησε μετα απο πολλες φορες προσπαθειας:confused::confused:

Είναι αυτό που λέμε να κάτσει λίγο καλά η rom :P Τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

βρήκα επιτέλους λίγο χρόνο, πέρασα την MIUI αλλά δε δουλεύει (δεν κάνει restore) το titanium backup! μπορώ να κάω κάτι ξέρει κανείς;
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αρχίσει να πιστεύω ότι η καλύτερη rom μάλλον είναι η official. Ακούγεται λίγο περίεργο για κινέζο αλλά μάλλον έτσι φαίνεται. Και μιας και σε λίγες μέρες (μάλλον) θα βγει και η official L τότε θα ξαναπάω σε αυτήν! Έχω τώρα τη cm11 η οποία ειδικά τις τελευταίες μέρες που είχα πολύ χρόνο λόγω διακοπών και ασχολήθηκα μαζί της με απογοητεύει κάθε στιγμή! Απλά ξέρει κανείς από cm11 πως πάμε ξανά σε official; με twrp γίνεται ή θέλει το πρόγραμμα της coolpad;
Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...