Jump to content

Honor 3C 4G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 312
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους.

Θελω να αγορασω το HUAWEI HONOR 3C, 2GB RAM για τον αδερφο μου.

Ψαχνω στα ελληνικα μαγαζια αλλα δεν υπαρχει.

Επειδη δεν γνωριζω πολλα απο κινητα και φοβαμαι μην παραγγειλω κατι διαφορετικο, θα εκτιμουσα αν καποιος μπορει να με βοηθησει και να μου πει απο που μπορω να το παραγγειλω και τι να προσεξω.

 

Ευχαριστω.

 

http://www.vickmall.com/huawei-honor-3c-4g-smartphone-fdd-lte-h30-l02-android-4-4-quad-core-1-6ghz-5-0-inch-hd-8-0mp-ram-2gb-rom-16gb.html

 

αυτο απο vickmall και εισαι κομπλε

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχην ευχαριστω παρα πολυ για τις συμβολες σου , ο λογος που κοιταω αυτο το κινητο ειναι γιατι ο αδερφος μου θελει να το κανει δωρο στην κοπελα του που εχει προβλημα ακοης και ειδα οτι το εν λογο μοντελο εχει πολυ καλες κριτικες σε αυτο τον τομεα.

 

Για να μην το ρισκαρω ομως εχεις κατι αλλο να προτινεις απο ελλαδα με τα ιδια λεφτα που να εχει υψηλο M/T (ιδανικα Μ4/Τ4) και να εχει τα ιδια σπεκ .

 

Θα πρότεινα, επειδή αναφέρεσαι σε ιδικά χαρακτηριστικά ακουστικής απόδοσης, να ψάξεις λίγο στο gsmarena.com, όπου εκεί μπορεί να δει κάποιος όλα τα specifications (είναι στα Αγγλικά). Υπάρχουν μετρήσεις παρόμοιων κινητών και συγκριτικά test, τα οποία αναφέρονται και στις "ειδικές" απαιτήσεις. Έτυχε να δώ κάποια reviews, αλλά δυστυχώς δεν είμαι σε θέση να σε βοηθήσω γιατί δεν θυμάμαι, πότε και που τα είδα. Στην Ελλάδα νομίζω δύσκολα θα μπορέσεις να βρείς κάτι αντίστοιχο με τα ίδια χρήματα και τις ίδιες προδιαγραφές. ίσως όμως κάποιο από τα άλλα μέλη, με μεγαλύτερη εμπειρία, να μπορέσει να σου δώσει κάποια άλλη λύση.

Κάτι που είδα σχετικά, αλλά δεν αναφέρεται σε προιόντα Κίνας.

http://www.verizonwireless.com/aboutus/accessibility/products.html

Εύχομαι και ελπίζω να μπορέσεις να βγάλεις κάποια άκρη.

Edited by petrosdim
Link to comment
Share on other sites

http://www.pandawill.com/huawei-honor-3c-smartphone-2gb-8gb-mtk6582-50-inch-hd-ogs-screen-2300mah-black-p96144.html

καλημέρα χρονιά πολλά και καλή χρονιά

επειδή ενδιαφέρομαι για αγορά κινητού με καλή κάμερα και έχει και καλύτερα χαρακτηριστικά από αυτό που θέλω να αγοράσω

μπορείτε να ανεβάσετε καμιά φωτογραφία να δούμε ποιότητα κάμερας?

και κάτι άλλο το 4g απ' ότι κατάλαβα είναι μόνο για κίνα σωστά?

να το αγοράσω από pandawill συνήθως αγοράζω από Minideal

ευχαριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η κάμερα είναι πολύ καλή σε συνθήκες εξωτερικού περιβάλλοντος και γενικά όταν έχει άπλετο φως. εντός οικίας ή νύχτα τα πράγματα ζορίζουν και έχει μπόλικο θόρυβο
Link to comment
Share on other sites

http://www.pandawill.com/huawei-honor-3c-smartphone-2gb-8gb-mtk6582-50-inch-hd-ogs-screen-2300mah-black-p96144.html

καλημέρα χρονιά πολλά και καλή χρονιά

επειδή ενδιαφέρομαι για αγορά κινητού με καλή κάμερα και έχει και καλύτερα χαρακτηριστικά από αυτό που θέλω να αγοράσω

μπορείτε να ανεβάσετε καμιά φωτογραφία να δούμε ποιότητα κάμερας?

και κάτι άλλο το 4g απ' ότι κατάλαβα είναι μόνο για κίνα σωστά?

να το αγοράσω από pandawill συνήθως αγοράζω από Minideal

ευχαριστώ

Καλή Χρονιά σε όλους,

Tο τηλέφωνο αυτό από το pandawill είναι για το δίκτυο 3G, δηλαδή είναι το απλό HONOR 3C.

Για να πάρεις όμως το σωστό τηλέφωνο και μη πάρεις αυτό που απευθύνεται για χρήση του 4G στην Κίνα, καλό είναι να δείς λιγάκι τα προηγούμενα posts, όπου οι χρήστες στην Ελλάδα αναφέρουν από που πρέπει να το πάρεις για να είσαι σίγουρος για το 4G. Το minideal και το vickmall, είναι δύο από τα σίγουρα, αρκεί να διαλέξεις αυτό που είναι το σωστό, συνήθως είναι και το ακριβότερο σε σχέση με αυτό που προορίζεται για την Κίνα. Το μοντέλο για την Ελλάδα είναι: HUAWEI HONOR 3C 4G-FDD-LTE (H30-L02) 2GB RAM /16GB.

Το ερώτημα που αναφέρεσαι σχετικά με την κάμερα, απλά να σχολιάσω ότι η ποιότητα τη φωτογραφικής μηχανής είναι παρόμοια σε συμπεριφορά με τα περισσότερα τηλέφωνα της ίδιας κατηγορίας, που έχουν την ίδια ανάλυση με αυτό. Μην συγκρίνουμε κάποια άλλα με πολύ μεγάλη ανάλυση και με μεγαλύτερο διάφραγμα, τα οποία βέβαια και έχουν άλλες τιμές.

Edited by petrosdim
Link to comment
Share on other sites

η κάμερα είναι πολύ καλή σε συνθήκες εξωτερικού περιβάλλοντος και γενικά όταν έχει άπλετο φως. εντός οικίας ή νύχτα τα πράγματα ζορίζουν και έχει μπόλικο θόρυβο

 

Καλή Χρονιά σε όλους,

Tο τηλέφωνο αυτό από το pandawill είναι για το δίκτυο 3G, δηλαδή είναι το απλό HONOR 3C.

Για να πάρεις όμως το σωστό τηλέφωνο και μη πάρεις αυτό που απευθύνεται για χρήση του 4G στην Κίνα, καλό είναι να δείς λιγάκι τα προηγούμενα posts, όπου οι χρήστες στην Ελλάδα αναφέρουν από που πρέπει να το πάρεις για να είσαι σίγουρος για το 4G. Το minideal και το vickmall, είναι δύο από τα σίγουρα, αρκεί να διαλέξεις αυτό που είναι το σωστό, συνήθως είναι και το ακριβότερο σε σχέση με αυτό που προορίζεται για την Κίνα. Το μοντέλο για την Ελλάδα είναι: HUAWEI HONOR 3C 4G-FDD-LTE (H30-L02) 2GB RAM /16GB.

Το ερώτημα που αναφέρεσαι σχετικά με την κάμερα, απλά να σχολιάσω ότι η ποιότητα τη φωτογραφικής μηχανής είναι παρόμοια σε συμπεριφορά με τα περισσότερα τηλέφωνα της ίδιας κατηγορίας, που έχουν την ίδια ανάλυση με αυτό. Μην συγκρίνουμε κάποια άλλα με πολύ μεγάλη ανάλυση και με μεγαλύτερο διάφραγμα, τα οποία βέβαια και έχουν άλλες τιμές.

ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις έχω καταλήξει σε κάποια μοντέλα

θα τα αναφέρω στο θέμα κινέζικα κινητά σχόλια συγκρίσεις αν θέλετε δείτε τα και σεις για να μου πείτε την γνώμη σας

 

γεια χαρά και πάλι μπορείτε να ανεβάσετε φωτό να δω ποιότητα?

ξέρετε κανά κουπόνι για minideal ή για κάποια προσφορά από κάποιο άλλο μαγαζί? για το 4g μοντέλο

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λογικά δεν πρέπει να φωτίζονται όπως και στο 3G.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω όλα τα μέλη του φόρουμ.υπάρχει μήπως καμια εφαρμογή για να φωτισουμε τα κάτω πλήκτρα;;δν μπορω άλλο αυτή την δόνηση ρε παιδια:yawn:
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω όλα τα μέλη του φόρουμ.υπάρχει μήπως καμια εφαρμογή για να φωτισουμε τα κάτω πλήκτρα;;δν μπορω άλλο αυτή την δόνηση ρε παιδια:yawn:

 

Όχι καθώς δεν υπάρχει το Hardware aka call me LEDs

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, κατοχος του 3g, θελω να παραγγειλω το 4g για φιλο και θελω να το παραδωσω να το δουλεψει out of the box. Διαβαζοντας το νημα, εχω καποιες ερωτησεις:

Υπαρχουν 2 εκδοσεις rom για το L02 αν καταλαβα σωστα. Η μια της μορφης CHN00 και η αλλη CHN17. Εχουν και οι 2 ελληνικα? Ειναι official της huawei και οι 2? Ποια ειναι η λιγοτερο "κινεζικη"? (Γιατι διαβαζω για κατι λογοτυπα WO και κινεζους να μιλανε). Καποιος φιλος αναφερει οτι η CHN00 ειναι πιο καθαρη, αλλα τη δοκιμασε σε L01. Ευχαριστω.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αφού και οι δύο ρομ έρχονται από το επίσημο site υποστήριξης της Huawei, δεν τίθεται κανένα θέμα.

Η CHN17 έχει ελληνικά.

Όλες είναι εξίσου κινέζικες. Απλώς η μία δεν έχει ελληνικά, αλλά έχει απλούστερο και βωβό λογότυπο εκκίνησης.

Το αναβαθμίζεις, απεγκαθιστάς τις κινεζιές, βάζεις σε ένα φακελάκι όσες είναι του συστήματος για να μη σ'ενοχλούν, βάζεις Amazon Appstore ή κατεβάζεις Google από το κατάστημα της Huawei. Τέλος

Αν δοκιμάσθηκαν σε L01M, L01 ή L02 δεν έχει σημασία. Αυτές είναι hardware revisions.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω talos, οποτε το ζηταω με CHN17 και ξεμπερδευω. Οτι ισχυει με το 3c- 3g δηλαδη. Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το παρελαβα απο http://www.vickmall.com/ αλλα δεν βλεπω ελληνικα.

Εσεις πως τα περασατε ?

Το firmware γραφει H30-L02V100R001CHNC00B121

 

Εκανα τελικα update και εστρωσε σε H30-L02V100R001CHNC00B132

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Εκανα τελικα update και εστρωσε σε H30-L02V100R001CHNC00B132

Εχει ελληνικα με την καινουργια rom που εκανες update? ΟΤΑ update ηταν?

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εχει ελληνικα με την καινουργια rom που εκανες update? ΟΤΑ update ηταν?

 

Ναι την εκανα απο το τηλεφωνο και κατεβασε την παραπανω που εγραψα H30-L02V100R001CHNC00B132 .

Τωρα μου λεει και για μια ακομα αλλα ειναι ολα κινεζικα να την κατεβασω ?

λεει Β-151 ΗΟΤΑ

 

Και για να μην μπερδεύω κανέναν και να τα βάλω και σε μια σειρά.

Εμένα μου το έστειλαν με την H30-L02V100R001CHNC00B121 και δεν είχε Ελληνικά ούτε καμιά άλλη γλώσσα από τα menu του.

Μόνο ΕNG και CHINA είχε.

Έκανα ένα chat με τον vick και μου ζήτησε συγγνώμη που δεν έκαναν το update.

Έγινε από μένα το update σε H30-L02V100R001CHNC00B132 και έλεγε στα αγγλικά ότι θα προστεθούν και 42 νέες γλώσσες όπως και έγινε , oπότε έβγαλε και τα Ελληνικά κανονικα.

Μετά ξαναέκανα update και έβαλε την B151 και τέλος έκανα πάλι update ( όλες τις φορές χειροκίνητα )και μου έβγαλε την B256 και πέρασε και το νέο MUI 3.0

Αυτά ,κατά τα άλλα ωραίο τηλέφωνο είναι τις επόμενες μέρες θα πω και εγώ παραπάνω πράγματα.

 

Μια ερώτηση ακόμα

Ενώ έχω βάλει τον google λογαριασμό μου και το Gmail όταν πάω στης επαφές δεν μπορώ να δω τον λογαριασμό του google για να τραβήξω τα τηλεφωνα μου?

Ούτε να τον κάνω add μπορώ

Ξέρει κανείς σας γιατί ?

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ακόμα

Ενώ έχω βάλει τον google λογαριασμό μου και το Gmail όταν πάω στης επαφές δεν μπορώ να δω τον λογαριασμό του google για να τραβήξω τα τηλεφωνα μου?

Ούτε να τον κάνω add μπορώ

Ξέρει κανείς σας γιατί ?

Κατεβασε το app απο το μαρκετ της huawei για να κανεις sync τα google contacts και ενεργοποιησε συγχρονισμο επαφων. Δες και εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5264927

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Την Β256 την κατέβασες ή στην εμφάνισε οταν έκανες Αναζήτηση για ενημερώσεις μέσα απο το τηλέφωνο;

Μου την εμφανησε στην αναζητηση και την εκανα.

 

Κατεβασε το app απο το μαρκετ της huawei για να κανεις sync τα google contacts και ενεργοποιησε συγχρονισμο επαφων. Δες και εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5264927

 

thanks το βρηκα και απο εδω , ηταν το google sync

https://www.youtube.com/watch?v=tqIWtPMpGAg

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...