Jump to content

Huawei Ascend Mate 7


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο site της Emui έχουν καινούργια την 4.1 την κατέβασα αλλά δεν ξέρω πως την περνάμε. Καμιά ιδέα κανείς;...:rolleyes:

Είναι για το ΜΑΤΕ 7; Αν θελεις δωσε ένα λινκ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι για το ΜΑΤΕ 7; Αν θελεις δωσε ένα λινκ.

 

http://emui.huawei.com/en/plugin.php?id=hwdownload&mod=list

Αν σε βγάλει στην αρχή στα Κινέζικα μπες με Chrome και κάνε translate μέχρι να βρεις τις ρυθμίσεις του site για Αγγλικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.εγω εδω και μερικές μέρες ςχω περασει την 571 και δείχνει να δουλεύει πολυ Καλά.ουτε ενα restart μεχρι στιγμής.αυτο που παρατήρησα ομως ειναι οτι δεν μπορω να κανω με τιποτα screen mirror.εχω δοκιμασει σε 5διαφορετικες τηλεοράσεις και σε καμια δεν Μπορεί να συνδεθεί.σε αντίθετη με το meizu πού συνδέεται παντού.καμια ιδεα τι μπορεί να φταίει?εκτος απο το mirrorshare πρέπει μηπως να ανοίξω και κατι αλλο μεσα απο το menu?

My collection

Zopo c2 - htc trophy - Ericsson x8 - lenovo p770

Apple ipad1 - lenovo a1 - motorola xoom 2 - blackberry playbook

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπέκυψα και πέρασα την 571 χωρίς factory reset (ώστε να μην χαθεί η επιλογή αποκρυψης της κάτω μπάρας) και δηλώνω αρκετά ικανοποιημενος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα οσοι εχετε EMUI launcher κατεβαστε την εφαρμογη Theme Editor απο το playstore για να φτιαξετε το θεμα στο κινητο οπως σας αρεσει εχει παρα πολλες επιλογες και φρεσκαρει το κινητο δεν εχω σταματησει να φτιαχνω θεματα :lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

εκανα δοκιμη στο κλειδωμα οθονησ να βαλω μοτιβο η κωδικο το εβαλα οκ....τωρα θελω να το βγαλω να ξεκλειδωνει με την κινηση στην οθονη μονο αλλα δεν γινεται,,,εκει στις επιλογεσ λεει κανενα απενεργοποιηθεικε λογω διαχειριστη πολιτικησ κρυπτογραφησ η χωρου αποθηκευσησ διαπιστευτηρίων σαν σβησμενο δεν μπορω να επιλεξω το κανενα...ξερει κανεισ γιατι?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα ,ειδα εδω τον τροπο που ρουταρεται και σε android 6 το κινητο

 

 

το μονο που θελω να παρακαλεσω ,αν ξερει κανεις ειναι ,αν πρεπει να κανουμε οποσδηποτε unlock bootloader ,(εχει επιλογη το εργαλειο μεσα ,) η μπορω να κανω την διαδικασια οπως δειχνει ,χωρις unlock ??

nokia n95/omnia/omnia2/hd2/galaxy s/s2/s3/S4/S5/note2/note 3- 4-9-10+/ S7/S7 EDGE/S8 PLUS/S9 PLUS/A9 PLUS/huawei mate7-8-9 /MATE 10 LITE

GPS PRIMO 2.4-STREAT PILOT--COPILOT--NAVITEL-D/PAN-AUTOMAPA-NDRIVE-B/NROAD-NAVIGO-SYGIC-NAVITEL[/colorht]

Link to comment
Share on other sites

εκανα δοκιμη στο κλειδωμα οθονησ να βαλω μοτιβο η κωδικο το εβαλα οκ....τωρα θελω να το βγαλω να ξεκλειδωνει με την κινηση στην οθονη μονο αλλα δεν γινεται,,,εκει στις επιλογεσ λεει κανενα απενεργοποιηθεικε λογω διαχειριστη πολιτικησ κρυπτογραφησ η χωρου αποθηκευσησ διαπιστευτηρίων σαν σβησμενο δεν μπορω να επιλεξω το κανενα...ξερει κανεισ γιατι?

 

Θα πας ρυθμισεις επιλογες για προγραμματιστες(για να ενεργοποιησεις αυτο το μενου θα πας πρωτα σχετικα με το τηλεφωνο και θα πατησεις πολλες φορες επανω στον αριθμο εκδοσης μεχρι να σου πει οτι εισαι πλεον προγραμματιστης)και θα απεργοποιησεις το κλειδωμα οθονης και μετα παλι ενεργοποιηση κανε μια επανεκκινηση και εισαι ετοιμος :):):)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα και απο εμενα ,ειδα εδω τον τροπο που ρουταρεται και σε android 6 το κινητο

 

 

το μονο που θελω να παρακαλεσω ,αν ξερει κανεις ειναι ,αν πρεπει να κανουμε οποσδηποτε unlock bootloader ,(εχει επιλογη το εργαλειο μεσα ,) η μπορω να κανω την διαδικασια οπως δειχνει ,χωρις unlock ??

 

Ναι θελει unlock ριξε και μια ματια στο kingroot αν εχουν βγαλει κατι

Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

Ναι θελει unlock ριξε και μια ματια στο kingroot αν εχουν βγαλει κατι

Σ' ευχαριστω..

nokia n95/omnia/omnia2/hd2/galaxy s/s2/s3/S4/S5/note2/note 3- 4-9-10+/ S7/S7 EDGE/S8 PLUS/S9 PLUS/A9 PLUS/huawei mate7-8-9 /MATE 10 LITE

GPS PRIMO 2.4-STREAT PILOT--COPILOT--NAVITEL-D/PAN-AUTOMAPA-NDRIVE-B/NROAD-NAVIGO-SYGIC-NAVITEL[/colorht]

Link to comment
Share on other sites

τελικα το λινκ εχει ενα πολυ ενδιαφερον βιντεο, και περασα twrp recovery, sto mate 7, και το παρομοιο βιντεο,,
και εκανα install sto superSU, Δεν ξερω αν επρεπε.

 

Πριν ένα μήνα εκανα αυτή την διαδικασία, αλλά πρώτα ξεκλειδωσα το bootloader, είναι ένας αριθμός 10ψηφιος, 15ψηφιος δεν θυμάμαι. Είναι ή εφαρμογή SRK for huawei, ή οποία δίνει την δυνατότητα, για κλείδωμα ξανά, unroot(~). Κοίταξε τα βίντεο, έχει την δυνατότητα να ελέγξει αν το εκανες σωστά. ( Το τελευταίο δεν το ελεγξα, λόγω έλλειψης γνώσεων)

Link to comment
Share on other sites

φιλε TOURBILAS δοκιμασα λεει ότι είμαι ηδη προγραματιστησ παω στο μενου που μ ειπεσ αλλα είναι σβησμενο φιλε...τι να κανω??
Link to comment
Share on other sites

φιλε TOURBILAS δοκιμασα λεει ότι είμαι ηδη προγραματιστησ παω στο μενου που μ ειπεσ αλλα είναι σβησμενο φιλε...τι να κανω??

 

Βαλτο στο ΟΝ κανε ενα restart και εισαι ετοιμος το δοκιμασα στο δικο μου και δουλεψε

Link to comment
Share on other sites

αυτό λεω είναι σβησμενο δεν μπορω να πατησω πανω να επιλεξω

 

Κανε εργοστασιακη επαναφορα δεν ξερω αλλη λυση

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις,,, Αντίγραφα και επαναφορά,,, Τοπικά Αντίγραφα,,, Όχι της google, και κάνε αντίγραφο στην microSD!!!,. Με την επαναφορά σε εργοστασιακά δεδομένα σβήνουν όλα από το κινητό. Μετά κάνε επαναφορά κλπ
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία με την 571 πως σας φαίνεται; Εμένα μου φαίνεται ψιλοαθλια δυστυχώς.

 

Σε εμενα ειναι αψογη μπορει να φταιει που δεν εκανες factory reset

Link to comment
Share on other sites

Ίσως. Απλά αν κάνω factory reset τότε θα χάσω την επιλογή αποκρυψης της κάτω μπάρας.

 

Δεν λεω ειναι μειον αλλα συνηθιζεις χωρις τη μπαρα για μενα κανε, οσα update εχω κανει χωρις reset το κινητο οτι νανε ειχα πεσει και σε bootloop με τη lolipop

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας. Μπορει να μου εξηγησει καποιος γιατι οταν προσπαθω να κανω update στο κινητο μου κολαει στο 4% και μου βγαζει συνεχεια error.? Ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας. Μπορει να μου εξηγησει καποιος γιατι οταν προσπαθω να κανω update στο κινητο μου κολαει στο 4% και μου βγαζει συνεχεια error.? Ευχαριστω πολυ

 

Σβησε το update και ξανακατεβασε το

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...