Jump to content

Huawei Ascend Mate 7


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δέν έχω ξαναπεράσει την ίδια ρομ, Και Δεν ξέρω. Κάνε factory reset. Kαι διάβασε,, 149 σελίδα, freco, #2234,,,,,, Και 150 σελίδα, odykoro, #2249,,,,,Και 156 σελίδα, aetos 100, #2332. O aetos 100, έκανε ενημέρωση, από την Β331 σε κλπ. Εν ανάγκη προσπάθησε νά επικοινωνησεις μέ τόν aetos 100. Πρόσεξε μην κολλήσεις το κινητό.αυτα. Καλή Επιτυχία. Ότι κάνεις, είναι υπό ιδία ευθύνη.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα παιδιά, έχω μία εβδομάδα το MT7 L10, μόνο θετικές οι εντυπώσεις μου και κυρίως από την μπαταρία του

 

Στάλθηκε από το HUAWEI MT7-TL10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μηπως ξερει καποιος ποσο κοστιζει η αλλαγη οθονης κ αν ξερει καποιος θεσσαλονικη να την αλλαξω;
Link to comment
Share on other sites

Περασα τηνΒ571. Μήπως χρειάζεται factory reset;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσπαθώ να ανεβασω φωτό.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Περασα τηνΒ571. Μήπως χρειάζεται factory reset;

 

Όχι εκτος και αν αντιμετωπίσεις παράξενη συμπεριφορά στη συσκευη σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..Εγκατεστησα την Β571 αλλα εδω και 2 μερες ψαχνω να βρω πως μπορω να το κανω root αλλα δεν εχω βρει λυση.

Καμια βοηθεια?? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας μετα απο αποτυχημενη αναβαθμιση του mate 7 απο lolipop se marshmallow το κινητο δεν bootarei κανονικα παει μεχρι το logo της huawei και μετα κλεινει και ανοιγει μονο του.Προσπαθω να κανω install το lolipop πο εχω στν sd αλλα δε μπορω να το πατησω γιατι δε μου φουρτωνει αυτη η επιλογη (+ - volume and power) buttons .Τι αλλο μπορω να κανω γιατι βρησκομαι και χωρισ τηλ......

 

οταν βαζω την sd δε μπορω να μπω στο software upgrade mode αλλα οταν τη βγαζω μπαινει και μου λεει failed τι ν κανω ρε παιδια

 

 

Τελικα φιλος τι εκανες;Γιατι την επαθα και γω σημερα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα φιλος τι εκανες;Γιατι την επαθα και γω σημερα.

 

Δες εδω μηπως γλυτησεις την αβαρτο http://forum.xda-developers.com/mate-7/development/tool-srk-tool-huawei-beta-02-20160501-t3369990

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλα καλά και πολύ εύκολα.Απλά πέρασα το firmware στην κάρτα και το έκανα εγκατάσταση με τα τρια κουμπιά!!!

 

Στάλθηκε από το HUAWEI MT7-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος από το σάιτ, πως θα περάσω το cwm recovery; Αν υπάρχει Ελληνικός οδηγός; Φυσικά το ξεκλειδωσα, και με τους Αγγλικούς οδηγούς από google, δεν μπόρεσα, 10 φορές το προσπάθησα, 2 φορές κόλλησε, και το ξεκόλλησα κλπ.
Link to comment
Share on other sites

τελικα το λινκ εχει ενα πολυ ενδιαφερον βιντεο, και περασα twrp recovery, sto mate 7, και το παρομοιο βιντεο,,

και εκανα install sto superSU, Δεν ξερω αν επρεπε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παρατηρώ ότι το 7 παραμένει η τιμή του αρκετά υψηλά και σχεδόν στα ίδια επίπεδα σχεδόν με το 8.

Σαν συσκευή τι αίσθηση αφήνει σήμερα; δεδομένου ότι είναι συσκευή σχεδόν δύο ετών; βρήκα ένα μτχ μπορεί να το πάρω. Για αυτό ρωτάω.

 

Προερχομαι από g3 και το μέγεθος δεν με πειράζει.

 

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο ενα χρονο με βαρια χρηση δεν με εχει απογοητευσει μπαταρια τερας και με την μαρσμελογ τρεχει αψογα αν το βρηκες μτχ παρτο καινουργιο ειναι πολλα τα λεφτα περυσι ειχε 340 που το ειχα παρει
Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο ενα χρονο με βαρια χρηση δεν με εχει απογοητευσει μπαταρια τερας και με την μαρσμελογ τρεχει αψογα αν το βρηκες μτχ παρτο καινουργιο ειναι πολλα τα λεφτα περυσι ειχε 340 που το ειχα παρει

Το βρήκα σε καλή τιμή μτχ και δεν έχω τηλέφωνο. Απλά φοβάμαι για τα 2 για που έχει.

 

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω 100 εφαρμογες μεσα δεν λαγκαρει και η μπαταρια ειναι πολυ καλη για μενα παρτο αν ειναι καλα τα λεφτα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Με τις τελευταίες εκδόσεις της ΜΜ μήπως έχει επανέλθει η επιλογή αποκρυψης της κάτω μπάρας; Επίσης μήπως έχει αλλάξει η εμφάνιση των εφαρμογών στο multitasking;
Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω το θέμα έχει βαλτωσει λίγο.

 

Παρόλα αυτά μετά από 1+ χρόνο χρήσης μπορώ να πω πως είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από το 7. Σε τέτοιο βαθμό που παρότι γλυκοκοιταγα το 8 δεν προχώρησα στην αγορά του και το ίδιο ισχύει για το μάλλον απογοητευτικο Note 7 το οποίο είχα στο πλάνο μου για να αγοράσω ακόμα και Day 1.

 

To Mate 9 ποτε βγαινει;

Link to comment
Share on other sites

1 χρονο το εχω και εγω δεν βρισκω λογο να το αλλαξω γρηγορο ειναι μπαταρια αψογη πηραμε και ΜΜ ακουγονται και φημες οτι παιζει και nougat για το mate 7 δυνατος παιχτης πλεον και η huawei σιγουρα θα τους ξαναδωσω λεφτα για νεα συσκευη αργοτερα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω την έκδοση με τα 2GB μοντέλο MT7-L09

και έχω περάσει εδώ και μερικούς μήνες την Β324 αλλά δεν θυμάμαι καθόλου την διαδικασία

Πολλές φορές μου κάνει το κινητό μόνο του restart.

Είχε βάλει κάποιος πριν πολύ καιρό μια πολύ αναλυτική περιγραφή για το πως περνάνε την αναβάθμιση αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ σε ποια σελίδα.

Το clean install είναι το ίδιο με το hard reset; Εννοούμε τον τρόπο με τα τρία κουμπιά;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω την έκδοση με τα 2GB μοντέλο MT7-L09

και έχω περάσει εδώ και μερικούς μήνες την Β324 αλλά δεν θυμάμαι καθόλου την διαδικασία

Πολλές φορές μου κάνει το κινητό μόνο του restart.

Είχε βάλει κάποιος πριν πολύ καιρό μια πολύ αναλυτική περιγραφή για το πως περνάνε την αναβάθμιση αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ σε ποια σελίδα.

Το clean install είναι το ίδιο με το hard reset; Εννοούμε τον τρόπο με τα τρία κουμπιά;

Ευχαριστώ

 

Καλησπερα .

το ιδιο προβλημα εχω και εγω με την 331 με τυχαια restart μπορει και 1 φορα την εβδομαδα.

Παρολο που εχω κανει 2 φορες hard reset το προβλημα παραμενει.

Σημερα βεβαια μου ηρθε τυχαια η αναβαθμιση σε 571 και δεν ξερω αν πρεπει να την κανω μιας και παλια ειχα διαβασει για διαφορα θεματα με battery drain κτλ.

Παραμενουν ακομα τα μικροπροβληματα η εχουν ληθει σε μεγαλο βαθμο?

Προσπαθω να γλυτωσω απο τα restart και εγω......

My collection

Zopo c2 - htc trophy - Ericsson x8 - lenovo p770

Apple ipad1 - lenovo a1 - motorola xoom 2 - blackberry playbook

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα .

το ιδιο προβλημα εχω και εγω με την 331 με τυχαια restart μπορει και 1 φορα την εβδομαδα.

Παρολο που εχω κανει 2 φορες hard reset το προβλημα παραμενει.

Σημερα βεβαια μου ηρθε τυχαια η αναβαθμιση σε 571 και δεν ξερω αν πρεπει να την κανω μιας και παλια ειχα διαβασει για διαφορα θεματα με battery drain κτλ.

Παραμενουν ακομα τα μικροπροβληματα η εχουν ληθει σε μεγαλο βαθμο?

Προσπαθω να γλυτωσω απο τα restart και εγω......

 

εχω την 571 απο οταν βγηκε ,κανενα restart .μαμα το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Στο site της Emui έχουν καινούργια την 4.1 την κατέβασα αλλά δεν ξέρω πως την περνάμε. Καμιά ιδέα κανείς;...:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά την επιστροφή σε Lollipop είμαι επιφυλακτικος να πάω ξανά σε MM. Η 571 που μου έχει έρθει αξίζει; Αυτό που με χαλάει είναι το multitasking, οι ρυθμίσεις και η μπάρα που δεν κρύβεται αν κάνεις factory reset.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...