Jump to content

Huawei Ascend Mate 7


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παράθεση από donkixoths

Σε αυτό το βρήκα Ιταλία http://www.vikishop.it/index.php?id_product=1334&controller=product έχει αγοράσει κανείς από εκεί? Είναι αξιόπιστοι? Από ότι διάβασα το τηλέφωνο στα 32GB με τα 3GB ram υποστηρίζει LTE connectivity Cat6 που από ότι λέει είναι για 300mbps 4G άρα υποστηρίζει το 4G+ όπως NOTE4

 

θα ήθελα να σε ρωτήσω αν τελικά αγόρασες το κινητό από αυτό το site ?

Edited by tina13
tin
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελευταια ερωτηση : Οταν λες οτι εκανες unlock το bootloader στο επισημο site της Huawei που ακριβως το εκανες αυτο? Δεν στελνεις καποιο λινκ?

 

στα ρώσικα που εχω δώσει απολα λέει (και το επίσημο site της hua είναι ............στα κινέζικα........

http://www.emui.com/plugin.php?id=unlock&mod=detail

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από donkixoths

Σε αυτό το βρήκα Ιταλία http://www.vikishop.it/index.php?id_product=1334&controller=product έχει αγοράσει κανείς από εκεί? Είναι αξιόπιστοι? Από ότι διάβασα το τηλέφωνο στα 32GB με τα 3GB ram υποστηρίζει LTE connectivity Cat6 που από ότι λέει είναι για 300mbps 4G άρα υποστηρίζει το 4G+ όπως NOTE4

 

θα ήθελα να σε ρωτήσω αν τελικά αγόρασες το κινητό από αυτό το site ?

Όχι φίλε τελικά το πήρα από Σκρουτζομάγαζο

Link to comment
Share on other sites

Έχει σήμα σήμα καμπανα, φοβερό κινητό ποιότητα αποδοση και πανω απο όλα κρύο ...[ATTACH]61816[/ATTACH]

[ATTACH]61815[/ATTACH]

[ATTACH]61814[/ATTACH]

[ATTACH]61813[/ATTACH]

Δεν περιγραφω αλλο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

Εχω διαβασει οτι μερικοι εχουν βαλει στο dual sim και 2 καρτες σιμ και την sd καρτα

Ξερει κανεις κατι?

Θελω να το παρω αλλα εχω κολλήσει στο οτι δεν μπορω να εχω και 2 καρτες αλλα και sd

Link to comment
Share on other sites

Έχει σήμα σήμα καμπανα, φοβερό κινητό ποιότητα αποδοση και πανω απο όλα κρύο ...[ATTACH]61816[/ATTACH]

[ATTACH]61815[/ATTACH]

[ATTACH]61814[/ATTACH]

[ATTACH]61813[/ATTACH]

Δεν περιγραφω αλλο

Τελικα Αναστάση δεν άντεξες ε ? Το πήρες. Είδες που σου έλεγα ότι είναι πολύ καλό και σαν ποιότητα και σαν κατασκευή αλλα και ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΤΕΡΑΣ !!!! Και από ότι θυμαμαι , απο όσαι κινητά έχω πάρει είναι το μόνο που δεν ζεσταινόταν (αλλα ηταν και Ιανουάριος τότε που το είχα οπότε δεν ξέρω το καλοκαιρι πως τα παει) Πάντως δεν ζεσταινόταν σαν τα αλλα.

Και δες ποιότητα ακουστικού κλήσης. Εγώ νομίζω ότι ήταν το καλύτερο που έχω συναντήσει. Δηλ και σε θορυβώδες περιβάλλον άκουγα καμπάνα

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλές οδηγίες για root και bootloader unlock με κωδικό άλλης συσκευής στο http://mate7.net/

Το CWM recovery οταν φορτίζεις την συσκευή και είναι κλειστή δείχνει μια στατική εικόνα μπαταρίας και μένει αναμμένη η οθόνη οπότε προτείνω να μην το βάλετε. Εγώ το διόρθωσα κάνοντας flash το recovery.img απο το stock firmware.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα Αναστάση δεν άντεξες ε ? Το πήρες. Είδες που σου έλεγα ότι είναι πολύ καλό και σαν ποιότητα και σαν κατασκευή αλλα και ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΤΕΡΑΣ !!!! Και από ότι θυμαμαι , απο όσαι κινητά έχω πάρει είναι το μόνο που δεν ζεσταινόταν (αλλα ηταν και Ιανουάριος τότε που το είχα οπότε δεν ξέρω το καλοκαιρι πως τα παει) Πάντως δεν ζεσταινόταν σαν τα αλλα.

Και δες ποιότητα ακουστικού κλήσης. Εγώ νομίζω ότι ήταν το καλύτερο που έχω συναντήσει. Δηλ και σε θορυβώδες περιβάλλον άκουγα καμπάνα

 

Μπορω να πω οτι μου αρέσει ποιο πολύ το mate7 το λενοβο το παρατησα μάλλον θα το δώσω .ναι είναι πολύ καλό και ο ήχος στην συνομιλία είναι πολύ καθαρός ακούω παντού και με φασαρία . επίσης για την κάμερα που λες εμένα μου άρεσε ποιο πολύ απο το λενοβο τα έβαλα δίπλα δίπλα και μην σου πω οτι δεν έχουν μεγάλες διάφορες .όσο για την αυτονομία 8 ώρες το λενοβο αλλά όχι σε μια μέρα χρήσης σε 16ωρες ενω αυτό 10ωρες σε μια μέρα και κάτι ώρες , έπαθα πλάκα φοβερη μπαταρία . αυτό που ειπες και εσύ κρύο το κινητό ακόμη δεν ενιωσα ζέστη , ενω το άλλο ήταν ζεστό όχι πολύ αλλά ήταν και σε ενα απλό σερφαρισμα .έτρεξα το antutu και μου έβγαλε το ζ2 43567 ενω το mate 46239 εκεί ζεσταθηκε αλλά όχι όπως το λενοβο .τελικά ο snapdragon δεν είναι όπως ο kirin 925 ,τέτοιες θερμοκρασίες έχω να δω εποχή Νότε 3 με τον 800αρη .

Link to comment
Share on other sites

στα ρώσικα που εχω δώσει απολα λέει (και το επίσημο site της hua είναι ............στα κινέζικα........

http://www.emui.com/plugin.php?id=unlock&mod=detail

 

Δυστυχως σερνεται το site. Σε καποια στιγμη καταφερα να το ανοιξω αλλα μετα καπου εκανα λαθος στην διαδικασια και φτου κι απο την αρχη! Εγω που εχω το MT7-L09 τι επιλεγω σαν συσκευη, γιατι δεν βλεπω επιλογη για το μοντελο μου?

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να έχει κανει καλη δουλεια η Huawei και να μην έχουμε τα προβλήματα των περισσότερων κινητών με lollipop....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μολις το εκανα unlock & root.

Εχουμε και λεμε :

1. Μπαινω εδω (καντε μια μεταφραση απο κινεζικα σε ελληνικα) http://www.emui.com/plugin.php?id=unlock&mod=detail και με αρκετη υπομονη γιατι το site σερνεται περναω τα εξης ενα ενα

Product type: Smartphone

Product model: Huawei Y300-0000

Product SN: Το serial number της συσκευης μας

Product IMEI/MEID: Το IMEI της συσκευης μας

Product ID: Με το προγραμματακι Huawei Product ID Generator που βρισκουμε απο εδω http://mate7.net/wp-content/uploads/2014/11/Huawei_Product_ID_Generator.zip περνουμε το ID number που αντιστοιχει στην συσκευη μας

2. Παταμε submit και περνουμε τον κωδικο ξεκλειδωματος που αντιστοιχει στην συσκευή μας.

3. Κατεβαζουμε το mate7.zip και το ξεζιπαρουμε.

4. Περναω το αρχειο SuperSU-PRO-V2.09.zip στην εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου

4. Κανουμε εγκατασταση τους drivers αν χρειαστει (εμενα με windows 8.1 δεν χρειαστηκε)

5. Απο τις ρυθισεις του τηλεφωνου ενεργοποιω τον "Εντοπ. σφαλμ. USB" (θα το βρειτε στις επιλογές για προγραμματιστες)

6. Κανουμε δεξι κλικ στον φακελω "Tools" πατωντας ταυτοχρονα shift και επιλεγω "Open command windows here"

7. Τσεκαρω αν εχει δει την συσκευη πληκτρολογωντας "adb devices" και μετα enter

8. Πληκτρολογω "adb reboot bootloader" και μετα enter για να μπω σε bootload mode

9. Πληκτρολογω "fastboot oem unlock ΚΩΔΙΚΟΣΞΕΚΛΕΙΔΩΜΑΤΟΣ" και μετα enter

10. Αν γραψει ΟΚ στο τελος τα καταφερατε! Ξεκλειδωσατε το bootloader

11. Πληκτρολογω "fastboot flash recovery recovery_h60.img" και μετα enter, για να εγκαταστησει το recovery

12. Πατωντας ταυτοχρονα Power + Volume up για 10 δευτερολεπτα μπαινουμε σε recovery mode

13. Επιλέγουμε install zip εν συνεχεια choose zip from /sdcard και τελος επιλεγουμε για εγκατασταση το SuperSU zip αρχειο

14. Επιλεγουμε reboot device

15. Θα μας ρωτησει να κανουμε root την συσκευη. Επιλεγουμε ΟΚ και ειστε root!!

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

Από την αρχή που πήρα την συσκευή σε κάθε εφαρμογή που θέλει τοποθεσία μου πετάει το μήνυμα " τοποθεσία δεν βρέθηκε "

 

Συμβαίνει και σε κανέναν άλλο ;;

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

-Ηρθε κανείς από nexus 6 σε mate 7; αν ναι,αξίζει η μετάβαση, δεδομένου πως το nexus είναι στα χαρτιά πιο δυνατό.

- πότε παρουσιάζεται το mate 8 ; Οκτώβριο;

-έχει διάφορα ,εκτός του αποθηκευτικού χώρου, το μοντέλο των 3gb ram σε σχέση με το 2gb ram; εννοώ σε απόδοση ,smoothness και χρήση Καθημερινή, μιας και βλέπω πως η διάφορα τιμής είναι πολύ μεγάλη.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα

_Οθόνη 21%

Ετοιμότητα κυψέλης ..... 17%

Σύστημα android 15%

Χρόνος ενεργής λειτουργίας οθόνης 2ω 6λ

Ιστορικό 1η 1ω 56λ.

 

Είναι φυσιολογικά;;

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα

_Οθόνη 21%

Ετοιμότητα κυψέλης ..... 17%

Σύστημα android 15%

Χρόνος ενεργής λειτουργίας οθόνης 2ω 6λ

Ιστορικό 1η 1ω 56λ.

 

Είναι φυσιολογικά;;

Και ποσο εχεις μπαταρία ;

Link to comment
Share on other sites

Σε περιοχες με κακο σημα η καλυτερη επιλογη είναι ρυθμιση δικτύου σε 2G.
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάτι κάτι; να παίξω με κάποια ρύθμιση;

όχι... αλλά μπορείς να βάλεις μυαλό στους γείτονες που ξεσηκώνουν κερεες κινητής νομίζοντας ότι μειώνουν την ακτινοβολία, ενώ γίνετε ακριβός το αντίθετο καθώς η συσκευή για να πιάσει σήμα δίνει όλη της την ενέργεια ανεβαζοντας την ακτινοβολία στα υψηλά επίπεδα

Link to comment
Share on other sites

Από την αρχή που πήρα την συσκευή σε κάθε εφαρμογή που θέλει τοποθεσία μου πετάει το μήνυμα " τοποθεσία δεν βρέθηκε "

 

Συμβαίνει και σε κανέναν άλλο ;;

 

Καλημερα...αυτο συμβαινει απ την εφαρμογη widget καιρου που εχουμε στην κεντρικη οθονη...αν σου εμφανιζει δεν βρεθηκε τοποθεσια και πατησεις στον καιρο θα δεις οτι ψαχνει που βρισκεσαι...

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε ΟΤΑ update 5.1 για Mate 7 (09) στην Πολωνία. Όποιος είναι σε 127 ή 137 έκδοση μπορεί να το περάσει λένε.

Γίνεται εύκολα root με το Kingroot.apk

Για περισσότερα ρίχτε μια ματιά στους XDA.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...