Jump to content

Huawei Ascend Mate 7


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο νουμερο 4 τι χρωμα ειναι η μπαρα και τα εικονιδια ?προβλημα με ηχο που λες δεν εχω κατι τετοιο ειναι απο την καινουργια εκδοση κατι? Επισης τρεξε ενα antutu και πες σκορ .απο λαγκ παρατηρησες τιποτα ?οι ρυθμησεις ειναι οπως πριν?

Στην μπαρα το φοντο ειναι τελικα σε σκουρο χρωμα σαν να ειναι διαφανο και πισω εχει μια ταπετσαρια. Τα εικονιδια ειναι σε λευκο χρωμα και οταν επιλεξεις κατι γινεται γαλαζιο.

1) Οποιος εχεις instagram θα διαπυστωσει πως εν μπορει να τραβηξει ΒΙΝΤΕΟ (κολλαει και δεν προχωραει)

2) Οταν ερχεται μια ενημερωση στο facebook δεν εμφανιζεται στο εικονιδιο το νουμερο των ενημερωσεων που εχεις

3) Τα mail δεν ερχονται κατευθειαν και στις επιλογες υπαρχουν καθε 5,10,30,1 ωρα σαν ενημερωση

4) Η ενταση του ηχου οταν παιζει το ραδιοφωνο ειναι στα όρια χαμηλος

.

.

.

.

Αυτο με το ραδιοφωνο ειναι μεγαλο σπασιμο. Το ειχα και στην 137 πριν.

Κατι αλλο που παρατησησα, το βραδυ πρεπει να μπηκε σε βαθυ υπνο το κινητο, τοσο πολυ που δεν λειτουργουσε το ξεκλειδωμα με αποτυπωμα και το ξεκλειδωσα με κωδικο. Στον ελεγχο μπαταριας εχει ενα κενο τις ωρες που ηταν σε βαθυ υπνο,(στο συνολο των ωρων λειπουν 8 ωρες δηλ) και ολο το βραδυ μου πεσε 1% με κλειστα data.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1) Οποιος εχεις instagram

4) Η ενταση του ηχου οταν παιζει το ραδιοφωνο ειναι στα όρια χαμηλος

.

.

.

.

 

Σβήνουμε ή μετονομάζουμε τον φάκελο codec (/system/etc/audio/codec) και κάνουμε restart. ;)

Link to comment
Share on other sites

Σβήνουμε ή μετονομάζουμε τον φάκελο codec (/system/etc/audio/codec) και κάνουμε restart. ;)

 

Σωστος! Κατι αλλο εχω θεμα με το root με το kingroot καθε φορα που κανω restart το root χανεται και πρεπει παλι να ξανατρεξω παλι το kingroot!

Link to comment
Share on other sites

Σβήνουμε ή μετονομάζουμε τον φάκελο codec (/system/etc/audio/codec) και κάνουμε restart. ;)

 

Συγχρονισα το κινητο με το λαπτοπ αλλα δεν βρηκα καποιο φακελο με το ονομα codec. Εψαξα και μεσα αλλα τιποτα. Δεν το εχω ρουταρει. Μηπως μπορεις να μου το εξηγησεις καλυτερα? :rolleyes:

 

να υποθεσω πως δεν αφορα αυτο εμας που δεν εχουμε ρουταρει το κινητο.σωστα?

Edited by zelista7
Link to comment
Share on other sites

Με το file expert το application, τον βρήκα τον φάκελο αλλά δεν με αφήνει να το κάνω delete ούτε rename

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2531673 Εδω εχει οτι αλλες πληροφορίες, ρουt ναι πρεπει να εισαι

με ROOT BROWSER καντο

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συγχρονισα το κινητο με το λαπτοπ αλλα δεν βρηκα καποιο φακελο με το ονομα codec. Εψαξα και μεσα αλλα τιποτα. Δεν το εχω ρουταρει. Μηπως μπορεις να μου το εξηγησεις καλυτερα? :rolleyes:

 

να υποθεσω πως δεν αφορα αυτο εμας που δεν εχουμε ρουταρει το κινητο.σωστα?

 

 

ναι!! ρουτ πρεπει

Edited by stigmes
Link to comment
Share on other sites

Σωστος! Κατι αλλο εχω θεμα με το root με το kingroot καθε φορα που κανω restart το root χανεται και πρεπει παλι να ξανατρεξω παλι το kingroot!

 

Πρέπει να έχεις unlocked bootloader για να εχεις permanent root. και εκει ειναι που χανεις την εγγυηση. και εγω στο ιδιο ακριβως σημειο ειμαι αλλα δεν νομιζω να το κανω γιατι το titanium backup το χρησιμοποιεις κανεις τις επαναφορες σου και μετα το restart ας χαθει το root τα εχεις παρει ολα πισω εσυ :p

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το κάνεις ρουτ?

Για λόγους εγγύησης αλλά.....

Πρέπει να έχεις unlocked bootloader για να εχεις permanent root. και εκει ειναι που χανεις την εγγυηση. και εγω στο ιδιο ακριβως σημειο ειμαι αλλα δεν νομιζω να το κανω γιατι το titanium backup το χρησιμοποιεις κανεις τις επαναφορες σου και μετα το restart ας χαθει το root τα εχεις παρει ολα πισω εσυ :p

Με το Kingroot από ότι βλέπω αν δεν κάνω unlocked bootloader μετά το restart το root φεύγει οπότε root με Kingroot κάνω ότι αλλαγές θέλω restart και η εγγύηση ισχύει τα λέω σωστά?

Υπάρχει κάποιο λινκ για να το κατεβάσω?

Edited by donkixoths
Link to comment
Share on other sites

Τόσο το έβλεπα και εγώ! Απλά Δευτέρα δίνω το κινητό μου και δε ξέρω πόσο πρέπει να περιμένω

 

http://www.bestprice.gr/item/2154368670/huawei-ascend-mate-7.html?qid=32PYaGMR_6R_adc75&seq=1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

Μηπως εχει καποιος την καλοσυνη να φτιαξει εναν οδηγο με βηματα 1 2 3 π.χ ωστε να ειναι κατανοητο απο ολους για να ξεκινησουμε και εμεις να το γυρισουμε σε root εκδοση? links, βηματα, διορθωσεις (π.χ ενταση μουσικης κλπ) και κανενα print screen γιατι καλως η κακως ειναι μπερδεμενα μεσα στο forum :)

 

Ευχαριστω πολυ

Edited by zelista7
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ενώ είναι κλειστά τα δεδομένα, γιατί πάνω δεξιά εκεί που δείχνει το σήμα, μου έχει συνέχεια το H ή το 3G αναμμένο? Αυτό μετά το update στη lollipop... το έχει παρατηρήσει άλλος? Edited by donkixoths
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς αν αλλάζει το τζαμί Στο κινητό, γιατί εχθές μου έσπασε!!

Η αφή λειτουργεί κανονικά..είδα Στο eBay ότι πωλείται ξεχωριστά μόνο το τζαμί..έχει κανένας δοκιμάσει να το αλλάξει;;;

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

Μηπως εχει καποιος την καλοσυνη να φτιαξει εναν οδηγο με βηματα 1 2 3 π.χ ωστε να ειναι κατανοητο απο ολους για να ξεκινησουμε και εμεις να το γυρισουμε σε root εκδοση? links, βηματα, διορθωσεις (π.χ ενταση μουσικης κλπ) και κανενα print screen γιατι καλως η κακως ειναι μπερδεμενα μεσα στο forum :)

 

Ευχαριστω πολυ

 

Φιλε μου εδω γραφω αναλυτικα πως γινεται unlock & root

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6167333#post6167333

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά ενώ είναι κλειστά τα δεδομένα, γιατί πάνω δεξιά εκεί που δείχνει το σήμα, μου έχει συνέχεια το H ή το 3G αναμμένο? Αυτό μετά το update στη lollipop... το έχει παρατηρήσει άλλος?

 

Bug της Lollipop. Ασε που εδω και 3 μερες που την εχω βαλει μου εκανε και 2 restart μονο του το κινητο! Γενικα εχει καποια θεματακια και με την μπαταρια δεν μου κραταει οσο πριν. Απο και που εβγαζα 3 ημερες τωρα εχω πεσει περιπου στις 2,5 μερες

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ενώ είναι κλειστά τα δεδομένα, γιατί πάνω δεξιά εκεί που δείχνει το σήμα, μου έχει συνέχεια το H ή το 3G αναμμένο? Αυτό μετά το update στη lollipop... το έχει παρατηρήσει άλλος?

 

Γιατί δεν είναι μονο δεδομένα το Η κλπ.Ειναι και για φωνή.Βάλε το μονο σε 2G αν σε ενοχλεί τόσο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Βασικά με μπερδεύει λόγο συνήθειας από πριν που ήξερα ότι όταν εμφανίζει αυτά τα σύμβολα είχα ανοιχτά τα δεδομένα.... και τώρα συχνά την πατάω και τσεκάρω να δω. Τώρα όσο για το θέμα της έντασης στα ακουστικά, όπως είχε πει ο φίλος παραπάνω για να γίνει rename ή delete ο φάκελος codec μάλλον θέλει permanent root μόνο με το Kingroot δεν φτάνει Edited by donkixoths
Link to comment
Share on other sites

Προσοχη οσοι βαζουν Lollipop. προσπαθω εδω και ωρα να κανω downgrade και δεν μπορω. Επισης δεν μπορω να εγκαταστησω καποια custom recovery!
Link to comment
Share on other sites

Προσοχη οσοι βαζουν Lollipop. προσπαθω εδω και ωρα να κανω downgrade και δεν μπορω. Επισης δεν μπορω να εγκαταστησω καποια custom recovery!

 

δεν γινεται downgrade προς το παρων! ευτυχως ειναι αψογο το lolli οποτε για περαιτερω κολπα περιμενουμε την final εκδοση :D

Link to comment
Share on other sites

δεν γινεται downgrade προς το παρων! ευτυχως ειναι αψογο το lolli οποτε για περαιτερω κολπα περιμενουμε την final εκδοση :D

 

Ενα recovery περασματακι εστω? Με τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...