Jump to content

Huawei Ascend Mate 7


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορώ να βρω με τίποτα τη λειτουργία daydream στις ρυθμίσεις. Κάποια βοήθεια σας παρακαλώ. Το κινητό σούπερ!!!!

 

Αν είναι όπως στο Ρ7 τότε ρυθμισεις-Συσκευη-προβολή-daydream .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μπορώ να βρω με τίποτα τη λειτουργία daydream στις ρυθμίσεις. Κάποια βοήθεια σας παρακαλώ. Το κινητό σούπερ!!!!

Στις ρυθμίσεις δεν το αναφέρει ως daydream αλλά ως "επιλογές κατά τη φόρτιση".

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις δεν το αναφέρει ως daydream αλλά ως "επιλογές κατά τη φόρτιση".

 

Οπότε δεν είναι όπως στο Ρ7,συγνωμη για την παραπληροφόρηση .:O

Link to comment
Share on other sites

Oκ παιδιά Ευχαριστώ πολύ. Πριν την αναβάθμιση το είχα δει, μετά υπάρχει μόνο η δυνατότητα για προβολή φωτογραφιών. Τίποτα άλλο. Το κινητό σούπερ επαναλαμβάνω!
:p
Link to comment
Share on other sites

πολλες φορες ενω ειμαι μεσα στο φβ η πχ στις φωτο μου....και παταω εξοδο τα (εικονιδια app) ολα που εχω στην επιφανεια δειχνουν να κολλανε η να φορτωνουν τεσπα...και μου ειπανε ειναι λογου launcher ισχυει κατι

τετοιο?

 

το εχω περιπου κανα 3μηο το κινητο,στην αρχη δεν κολλουσε καθολου

 

τωρα εχω βαλει καμια 40-50 app και συνεχως εχως lag ακομα και στα απλα πχ ανοιγω επαφες και λεει η εφαρμογη επαφες σταματησε να λειτουργει ανοιγω gallery και κανει μια ωρα....στο νετ αργει γενικα lag τρελο θα λεγα με απογοητευει καθε μερα

 

restart το κανω συχνα εκκαθαριση αρχεια συχνα κλτπ αλλα τιποτα δεν γινεται

 

καμια λυση?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επειδη μ ενδιαφερει να το παρω μια ερωτηση.. χωραει σε τσεπη; δλδ μπορω να το παρω στο gym χωρις να φοβαμαι αν θα μ πεσει;

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

τι εγινε ρε; το πουλησατε όλοι;

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγχωρήστε μου την παρέμβαση, αλλά το mate 7 είναι στις επιλογές μου και ήθελα κάποια γνώμη από τους κατόχους της συσκευής.

 

Ημουνα σε σκέψη να πάρω το Note 4, αλλά δεν το κάνω γιατί μου είναι απαραίτητο το ραδιόφωνο! Δεν ξέρω με ποιό τρόπο θα μπορούσα στο Note 4 να έχω λειτουργία ραδιόφωνου...

 

Από εκεί και πέρα στις 6 ίντσες, μάλλον 2 μόνο επιλογές υπάρχουν.

Το vibe z2 pro και το ascend mate 7.

Εσείς καταλήξατε στο mate 7 και να το χαίρεστε. Εγώ δυστυχώς ακόμη ειμαι στο δίλλημα για τον αντικαταστάτη του zenfone 6 μου:mad:

 

Με το χέρι στη καρδιά...πείτε μου. Αν ήταν να αγοράσετε αύριο, θα το ξανασκεφτόσαστε;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εγω το εχω περιπου 10 μερες και ειμαι υπερ ευχαριστημενος. ΠΟλυ καλη μπαταρια, ραδιοφωνο,δυνατο wifi και γενικοτερα εχει πολυ καλο σημα, καμερα πολυ καλη κ.α. Γενικα ειναι ενα παρα πολυ καλο τηλεφωνο για τα χρηματα του. Γνωμη μου ειναι πως δεν αξιζουν τα παραπανω χρηματα για το Νοte. Αυτο που θα ηθελα να δοκιμασω και εγω ειναι το vibe z2 pro, αλλα διαβαζω προβληματακια στο νημα του.......

Επισης κοιτα να πας σε κανενα μαγαζι να το πειασεις στο χερι σου να δεις πως σου καθεται.

Αντε καλη επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω να είμαι όσο πιο αντικειμενικός γίνεται. Μέσα στο τελευταίο διάστημα άλλαξα τρεις συσκευές. Από lg g3 σε nexus 6 και από εκεί σε iphone 6 plus. Εδώ και μία βδομάδα χρησιμοποιώ το mate 7. Ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω την εμπειρία χρήσης και την ποιότητα κατασκευής. Το τηλέφωνο είναι άψογο. Δεν κολλάει πουθενά. Επειδή κάνω μεγάλη χρήση media, με browsing, youtube, videos και όλα τα social μπορώ να πω ότι από το lg και το nexus φορτώνει πιο γρήγορα. Η κάμερα είναι απίστευτα καλή. Για μένα σε σύγκριση των ίδιων φωτογραφιών με όλα αυτά τα τηλέφωνα που ανέφερα το mate 7 είναι ισάξιο αν όχι και καλύτερο με το iphone 6 plus. Η μπαταρία του πάρα πολύ καλή. Με βαριά χρήση στο τέλος της ημέρας έχω από 20 έως 30%. Ανοικτό από τις 7.00 το πρωί μέχρι τα μεσάνυχτα με όλους τους συγχρονισμούς συνέχεια ενεργούς. Στα αρνητικά τώρα. Η εφαρμογή καιρός δεν βρίσκει την τοποθεσία όταν είσαι σε κλειστό χώρο ακόμα και αν είσαι δίπλα στο παράθυρο, οι ειδοποιήσεις στο facebook μερικές φορές αργούν να εμφανιστούν (σαν να κολλάει) και ο ήχος του με τα ακουστικά στο ραδιόφωνο κυρίως είναι πάρα πολύ χαμηλός με αποτέλεσμα αν είσαι στο δρόμο να μην ακούς σχεδόν τίποτα. Επειδή αλλάζω συχνά τηλέφωνα ναι μπορεί να το δώσω. Ωστόσο αν δεν κάνεις χρήση με το πενάκι του note δεν νομίζω να αξίζει τόσο πολύ η αλλαγή με αυτό. Αν άλλαζα τώρα θα πήγαινα μόνο σε galaxy s6 και ξανά σε nexus 6 που ωστόσο είναι άβολο στο κράτημα σε σύγκριση με το υπέροχο εργονομικά mate7. Από όλα τα άλλα android θεωρώ ότι το mate 7 είναι ανώτερο. Το στοίχημα της huawei είναι να του δώσει τη lollipop αν και όπως διαβάζω θα την πάρει μέσα στον Μάιο. Όχι πάντως ότι του λείπει κάτι με την KitKat.
:p
Link to comment
Share on other sites

Αν άλλαζα τώρα θα πήγαινα μόνο σε galaxy s6 και ξανά σε nexus 6 που ωστόσο είναι άβολο στο κράτημα σε σύγκριση με το υπέροχο εργονομικά mate7. .

 

Του εχεις θηκη?

Γιατι εμενα χωρις μου εχει γλιστρησει κανα δυο φορες απο το χερι(ευτυχως σε καναπε) και ειμαι στο ψαξιμο για καμια καλη θηκη.

Αν εχεται να προτεινεται και καμια......

Link to comment
Share on other sites

Όχι δ του έχω θήκη Και εχθές το βράδυ μου έφυγε από τα χέρια Και έσκασε με δύναμη στο έδαφος. Ευτυχώς μόνο μια μικρή αμυχή 1/2 εκατοστό έκανε στο αλουμίνιο κάτω αριστερά.
:p
Link to comment
Share on other sites

Το εχω 3μερες του εχω αλαξει τα φωτα πραγματικα ,το τηλεφωνο δεν κολλησε ουτε μισο.δευτερολεπτο,θα μεινω για.2χρονακια τουλαχιστον εδω....τι.να το κανει το λολιποπ;;;;μιλαμε θεριζει.....
Link to comment
Share on other sites

Όχι δ του έχω θήκη Και εχθές το βράδυ μου έφυγε από τα χέρια Και έσκασε με δύναμη στο έδαφος. Ευτυχώς μόνο μια μικρή αμυχή 1/2 εκατοστό έκανε στο αλουμίνιο κάτω αριστερά.

 

Τελικα πηγα και πειρα σημερα θηκουλα, γιατι θα την πατησω και εγω σιγουρα.

Πειρα οτι ποιο οικονομικο βρηκα, απλος να να μην γλιστραει απο το χερι, αλλα τελικα του παει μια χαρα.

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=70146

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω να είμαι όσο πιο αντικειμενικός γίνεται. Μέσα στο τελευταίο διάστημα άλλαξα τρεις συσκευές. Από lg g3 σε nexus 6 και από εκεί σε iphone 6 plus. Εδώ και μία βδομάδα χρησιμοποιώ το mate 7. Ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω την εμπειρία χρήσης και την ποιότητα κατασκευής. Το τηλέφωνο είναι άψογο. Δεν κολλάει πουθενά. Επειδή κάνω μεγάλη χρήση media, με browsing, youtube, videos και όλα τα social μπορώ να πω ότι από το lg και το nexus φορτώνει πιο γρήγορα. Η κάμερα είναι απίστευτα καλή. Για μένα σε σύγκριση των ίδιων φωτογραφιών με όλα αυτά τα τηλέφωνα που ανέφερα το mate 7 είναι ισάξιο αν όχι και καλύτερο με το iphone 6 plus. Η μπαταρία του πάρα πολύ καλή. Με βαριά χρήση στο τέλος της ημέρας έχω από 20 έως 30%. Ανοικτό από τις 7.00 το πρωί μέχρι τα μεσάνυχτα με όλους τους συγχρονισμούς συνέχεια ενεργούς. Στα αρνητικά τώρα. Η εφαρμογή καιρός δεν βρίσκει την τοποθεσία όταν είσαι σε κλειστό χώρο ακόμα και αν είσαι δίπλα στο παράθυρο, οι ειδοποιήσεις στο facebook μερικές φορές αργούν να εμφανιστούν (σαν να κολλάει) και ο ήχος του με τα ακουστικά στο ραδιόφωνο κυρίως είναι πάρα πολύ χαμηλός με αποτέλεσμα αν είσαι στο δρόμο να μην ακούς σχεδόν τίποτα. Επειδή αλλάζω συχνά τηλέφωνα ναι μπορεί να το δώσω. Ωστόσο αν δεν κάνεις χρήση με το πενάκι του note δεν νομίζω να αξίζει τόσο πολύ η αλλαγή με αυτό. Αν άλλαζα τώρα θα πήγαινα μόνο σε galaxy s6 και ξανά σε nexus 6 που ωστόσο είναι άβολο στο κράτημα σε σύγκριση με το υπέροχο εργονομικά mate7. Από όλα τα άλλα android θεωρώ ότι το mate 7 είναι ανώτερο. Το στοίχημα της huawei είναι να του δώσει τη lollipop αν και όπως διαβάζω θα την πάρει μέσα στον Μάιο. Όχι πάντως ότι του λείπει κάτι με την KitKat.

Επειδή πέρασαν από τα χέρια όλα τα κινητά που φαίνονται στην υπογραφή μου, θα πω ότι το ματε 7 δεν εχει πολύ καλή φωτογραφική...μην τρελαίνεστε !!! Εχει μια αξιοπρεπή φωτογραφική αλλα τιποτε περισσοτερο. Και νομιζω και ο ηχος στο βίντεο ήταν ψιλοχάλια.

Όμως σαν μπαταρια, ποιότητα κατασκευής είναι άριστο πραγματικα !!!

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πέρασαν από τα χέρια όλα τα κινητά που φαίνονται στην υπογραφή μου, θα πω ότι το ματε 7 δεν εχει πολύ καλή φωτογραφική...μην τρελαίνεστε !!! Εχει μια αξιοπρεπή φωτογραφική αλλα τιποτε περισσοτερο. Και νομιζω και ο ηχος στο βίντεο ήταν ψιλοχάλια.

Όμως σαν μπαταρια, ποιότητα κατασκευής είναι άριστο πραγματικα !!!

 

Από τους Κινέζους που έχεις πάρει πιο θεωρείς πιο καλό; Συνδυαστικά Ως προς ποιότητα κατασκευής, σήμα , μπαταρία, κάμερα;

Link to comment
Share on other sites

Από τους Κινέζους που έχεις πάρει πιο θεωρείς πιο καλό; Συνδυαστικά Ως προς ποιότητα κατασκευής, σήμα , μπαταρία, κάμερα;

 

Θα έλεγα το ματε εκτός απο φωτογραφική.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

http://s22.postimg.org/x7z1fx2u5/Screenshot_2015_04_26_10_53_14.jpgΚαλημέρα. Σήμερα προσπαθώ να βάλω το default θεμα , αλλά ενω φενεται να μπαίνει, τα εικονίδια δεν είναι τα δικά του . Δεν μπορω να βρω τι φταιει. Παει κάπου το μυαλό σας? Edited by PANOSFL22
Link to comment
Share on other sites

πηρα το απλο εκανα παραγγελια δηλαδη το 16 με 2 ραμ . ελπιζω να μην το μετανιωσω ποιο πολυ για την μπαταρια το πηρα.ειχα το ζ2 προ και μπαταρια εβλεπα σε 24ωρες 8 ωρες ανοιχτη οθονη στο 30%το φως ολα να τρεχουν.μερικες φορες εβλεπα 7μιση ωρες γενικα με ειχε ικανοποιησει πολυ.ελπιζω να ειναι κ αυτο σε αυτους τους χρονους που λογικα για 4100 εναντι 4000 του προ με βαση της αναλυσης 1440 που εχει το προ πιστευω οτι θα εχει το ματε7 και προβαδισμα....ειδωμεν εντυπωσεις οποιος θελει μου λέει..

ειδικα στα 333.90 πιστευω οτι αξιζει

Link to comment
Share on other sites

πηρα το απλο εκανα παραγγελια δηλαδη το 16 με 2 ραμ . ελπιζω να μην το μετανιωσω ποιο πολυ για την μπαταρια το πηρα.ειχα το ζ2 προ και μπαταρια εβλεπα σε 24ωρες 8 ωρες ανοιχτη οθονη στο 30%το φως ολα να τρεχουν.μερικες φορες εβλεπα 7μιση ωρες γενικα με ειχε ικανοποιησει πολυ.ελπιζω να ειναι κ αυτο σε αυτους τους χρονους που λογικα για 4100 εναντι 4000 του προ με βαση της αναλυσης 1440 που εχει το προ πιστευω οτι θα εχει το ματε7 και προβαδισμα....ειδωμεν εντυπωσεις οποιος θελει μου λέει..

ειδικα στα 333.90 πιστευω οτι αξιζει

Στο έχω πει ότι σε μπαταρία είναι καλύτερο.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Τέτοιους περίπου χρόνους θα δεις και σ'αυτό. Η μπαταρία του γενικά είναι από τις πιο καλές που υπάρχουν σε κινητά αυτή τη στιγμή. Αν ψαξεις μερικές σελίδες πρίν θα δεις και screenshots που είχα ανεβάσει για τη μπαταρία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τέτοιους περίπου χρόνους θα δεις και σ'αυτό. Η μπαταρία του γενικά είναι από τις πιο καλές που υπάρχουν σε κινητά αυτή τη στιγμή. Αν ψαξεις μερικές σελίδες πρίν θα δεις και screenshots που είχα ανεβάσει για τη μπαταρία.

Τα βρήκα. Κοίτα στο post 561.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...