Jump to content

Huawei Ascend Mate 7


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμάστε να απενεργοποιήσετε το Google+ ή κάντε clear cache στην εφαρμογή των επαφών του συστήματος

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομίζω φίλε μου οι μπαταρίες li-ion δεν έχουν τέτοια θέματα εγώ έκανα στη αρχή μια πλήρη αποφόρτηση και μια πλήρη φόρτιση και τπτ άλλο. Πράγματι πολύ καλό κίνητο να είχε και τα volume buttons από αριστερά τι καλά που θα ήταν :p

 

χμμ τελειο αδερφε σε ευχαριστω πολυ! :D

 

να σε ρωτησω και κατι ακομα γιατι πολλες φορες με βγαζει η εφαρμογη επαφες σταματησε να λειτουργει?

επισης που μπορω να βρω την ειδοποιηση για το ledaki?απο τι ειδα εχουμε μονο πρασινο φως κ οχι αλλα χρωματα σωστα?

Κάνε αυτό που περιγράφω και σε προηγούμενο ποστ!! Τώρα όσο για το λεντάκι για τις ειδοποιήσεις δεν νομίζω να έχει επιλογές αλλαγής χρώματος.

Edited by donkixoths
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάνε αυτό που περιγράφω και σε προηγούμενο ποστ!! Τώρα όσο για το λεντάκι για τις ειδοποιήσεις δεν νομίζω να έχει επιλογές αλλαγής χρώματος.

 

που το αναφερεις ακριβως ?δεν το βρηκα εδω μεσα...

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]58748[/ATTACH] Από 100% να πέσει στα 89% με μόλις 41 λεπτά λειτουργία με 50% φωτεινότητα auto με κλειστό το sync και το autorotate screen κτλ και με όλα τα bloatware κλειστά δεν το λες και φυσιολογικό :mad::mad: Edited by donkixoths
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]58748[/ATTACH] Από 100% να πέσει στα 89% με μόλις 41 λεπτά λειτουργία με 50% φωτεινότητα auto με κλειστό το sync και το autorotate screen κτλ και με όλα τα bloatware κλειστά δεν το λες και φυσιολογικό :mad::mad:

 

Mηπως το game of war του εφαγε την μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]58748[/ATTACH] Από 100% να πέσει στα 89% με μόλις 41 λεπτά λειτουργία με 50% φωτεινότητα auto με κλειστό το sync και το autorotate screen κτλ και με όλα τα bloatware κλειστά δεν το λες και φυσιολογικό :mad::mad:

 

Δοκιμασε να είσαι μόνο με WiFi ,πιστευω ότι εκεί είναι η ζημιά συν βέβαια το παιχνιδι που έπαιξες , Σύνολο οθόνης γενικά ποσο βγάζεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχετε να προτεινετε κανενα καλο και δοκιμασμενο tempered glass?γιατι στο ebay εχει παρα πολλα

 

Από το banggood πήρα με 5 δολάρια,μολις παραλάβω θα γράψω εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

Mηπως το game of war του εφαγε την μπαταρία;

Παίζει αλλά τόσο ρούφηγμα? Και το είχα τρέξει για λίγο...

Δοκιμασε να είσαι μόνο με WiFi ,πιστευω ότι εκεί είναι η ζημιά συν βέβαια το παιχνιδι που έπαιξες , Σύνολο οθόνης γενικά ποσο βγάζεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόνο WiFi μη σου πω χειρότερο!!

Σύνολο οθόνης εννοείς μέχρι τι στιγμή του screenshot? Μέχρι εκεί είχα 34 λεπτά.... Σύνολο έχω φτάσει και τις 5 ώρες normal χρήση!! Αρχίζω να πιστεύω ανάλογα τη συσκευή παίζει και η μπαταρία θέμα τύχη? Είδα δίκαρτα να αντέχουν περισσότερο!

Edited by donkixoths
Link to comment
Share on other sites

Παίζει αλλά τόσο ρούφηγμα? Και το είχα τρέξει για λίγο...

 

Μόνο WiFi μη σου πω χειρότερο!!

Σύνολο οθόνης εννοείς μέχρι τι στιγμή του screenshot? Μέχρι εκεί είχα 34 λεπτά.... Σύνολο έχω φτάσει και τις 5 ώρες normal χρήση!! Αρχίζω να πιστεύω ανάλογα τη συσκευή παίζει και η μπαταρία θέμα τύχη? Είδα δίκαρτα να αντέχουν περισσότερο!

 

Τόσο εβγαζα κι εγώ και πέρασα μια κινεζική Ρομ και σπό gapps μονο playstore και αυτό που συγχρονίζει τις επαφες και πλεον είμαι στο 7 ωρο με ίδια χρηση συν οτι έχει κάποια ωραία έξτρα όπως πχ όταν πατάς το τετράγωνο κουμπί παρατεταμένα σου βγάζει να ανοίγουν έξτρα παράθυρα στην οθόνη διάφορες εφαρμογές (βίντεο μουσική κομπιουτεράκι κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Ναι μια custom rom ίσως βοηθήσει αλλά δεν θέλω να το "πειράξω" ακόμα οπότε όσο μου βγάζει όπως το έχω και δε βαριέσαι!! Πάντως χωρίς πειράγματα περίμενα περισσότερη διάρκεια της μπαταρίας του!! Ίσως σε μελλοντικό update το φτιάξουν αυτό!! Edited by donkixoths
Link to comment
Share on other sites

για όποιον ενδιαφέρεται έχω βάλει αυτή εδώ ..

 

http://forum.xda-developers.com/mate-7/orig-development/custom-rom-kangvip-rom-b122sp06v1-1-t3022436

 

και μέσα απο την εφαρμογή της HUAWEI (app Center) πέρασα απο τα gapps μόνο το google play και αυτο που συγχρονίζει τις επαφές με το gmail ,

 

 

στις φωτο εβαλα πως πάει η μπαταρία , 5 ωρες έβγαζα πριν και τωρα ειναι σχεδόν μια ώρα ανοιχτής οθόνης κάθε 10 %

 

και εβαλα και screen shot απο μια ωραία επιλογή που έχει για αναδυόμενο μενού σε διαφορες εφαρμογες

Edited by stigmes
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

επειδη ειμαι σε σκεψη να το τσιμπησω το μηχανημα... θεωρειται οτι για dual sim - dual active αξιζει τα λεφτα του ?

εννοειται οτι θελω και 4g και καμερα της προκοπης(να μην ειναι τραγικη δεν ζηταω αξιοπιστια dslr....)

συν το γεγονος οτι δεν σκοπευω να ρουταρω διοτι δεν γνωριζω το αντικειμενο...

υπαρχουν λογοι που θα επρεπε να το αποφυγω ?

και χρειαζομαι και μεγαλη οθονη...

 

ευχαριστω

 

υστ. υπαρχει καποιος λογος που θα πρεπει να τσεκαρω την εκδοση που θα το αγορασω?

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου καλύπτει όλα όσα ζητάς προχώρα άφοβα γιατί αξίζει τα λεφτά του. Τώρα όσο για την έκδοση, υπάρχει και η δίκαρτη και η μονόκαρτη απλά στη δίκαρτη αν βάλεις τις 2 sim ξεχνάς την mikcrosd αν θες παραπάνω μνήμη!! Για αυτό αν δεν σε φτάνουν τα 16giga πάρε την 32άρα έκδοση έτσι ώστε και χώρο να έχεις και dual sim να σου παίζει. Α και εκτός 4G όποια έκδοση και αν πάρεις υποστηρίζει και 4G+ ;) Edited by donkixoths
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά Και εγώ σε αναζήτηση νέου κινητού. Όταν με το καλό πάω Αθήνα σκέφτομαι να τσιμπήσω το θηριάκι. Θα άνοιγα ξεχωριστό θέμα αλλά επειδή φαντάζομαι δεν είναι και τόσο πολλοί αυτοί που το έχουν (λόγω μεγέθους) θα ρωτήσω εδώ για να το δούνε όσοι περισσότεροι γίνεται.

Έχω δει πολλά review. Όλοι μιλάνε για την απίστευτη μπαταρία του. Πλέον για μένα είναι πρωταρχικό χαρακτηριστικό. Είναι όντως τόσο καλή; Είδα το review του Βλαχάκη που ήταν σχεδόν 1 ώρα. Και από το 99% έπεσε στο 89%. Κάπου εκεί πείστηκα! :p Πόση ώρα κάνεις να φορτίσει όμως;

Από κάμερα είμαστε καλά;

Πιστεύετε γενικά ότι αξίζει στα 360 που πωλείται;

Επίσης, το μέγεθος είναι πολύ μεγαλύτερο από το Note 3; Δεν το έχω δει ακόμα από κοντά δυστυχώς και δεν ξέρω που υπάρχει να το δω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει dual sim active με κλειστά μάτια, εγώ έδωσα iPhone 6 plus + OnePlusOne και βρήκα την υγειά μου με μια συσκευή που αξίζει τα λεφτά της...Δίκαρτο χρυσό 32άρι εννοείται με 3gb Ram.
Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά Και εγώ σε αναζήτηση νέου κινητού. Όταν με το καλό πάω Αθήνα σκέφτομαι να τσιμπήσω το θηριάκι. Θα άνοιγα ξεχωριστό θέμα αλλά επειδή φαντάζομαι δεν είναι και τόσο πολλοί αυτοί που το έχουν (λόγω μεγέθους) θα ρωτήσω εδώ για να το δούνε όσοι περισσότεροι γίνεται.

Έχω δει πολλά review. Όλοι μιλάνε για την απίστευτη μπαταρία του. Πλέον για μένα είναι πρωταρχικό χαρακτηριστικό. Είναι όντως τόσο καλή; Είδα το review του Βλαχάκη που ήταν σχεδόν 1 ώρα. Και από το 99% έπεσε στο 89%. Κάπου εκεί πείστηκα! :p Πόση ώρα κάνεις να φορτίσει όμως;

Από κάμερα είμαστε καλά;

Πιστεύετε γενικά ότι αξίζει στα 360 που πωλείται;

Επίσης, το μέγεθος είναι πολύ μεγαλύτερο από το Note 3; Δεν το έχω δει ακόμα από κοντά δυστυχώς και δεν ξέρω που υπάρχει να το δω.

 

Η κάμερα είναι απλα καλη. Μην περιμένεις πολλά. Είναι λίγο μεγαλυτερο απο note 3. Δεν θα σε ξενίσει καθόλου. Φόρτιση 2,5 έως 3 ώρες μάξιμουμ.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Εκεί που παίζει το ραδιόφωνο ξαφνικά κλείνει και την ρύθμιση να κλείνει μόνο του την έχω απενεργοποιήσει......έχει συμβεί σε άλλον αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα είναι απλα καλη. Μην περιμένεις πολλά. Είναι λίγο μεγαλυτερο απο note 3. Δεν θα σε ξενίσει καθόλου. Φόρτιση 2,5 έως 3 ώρες μάξιμουμ.

 

Δεν είναι βασικό κριτήριο η κάμερα για μένα απλά δεν θέλω να έχει ποιότητα" κινέζικου".

Μονο 2,5 ώρες;; Τόσο κάνει το G3 με αρκετά μικρότερη μπαταρία!

Μάλλον το επόμενο κινητό μου. Στην Αθήνα που μπορούμε να το δούμε ανοιχτό;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά Και εγώ σε αναζήτηση νέου κινητού. Όταν με το καλό πάω Αθήνα σκέφτομαι να τσιμπήσω το θηριάκι. Θα άνοιγα ξεχωριστό θέμα αλλά επειδή φαντάζομαι δεν είναι και τόσο πολλοί αυτοί που το έχουν (λόγω μεγέθους) θα ρωτήσω εδώ για να το δούνε όσοι περισσότεροι γίνεται.

Έχω δει πολλά review. Όλοι μιλάνε για την απίστευτη μπαταρία του. Πλέον για μένα είναι πρωταρχικό χαρακτηριστικό. Είναι όντως τόσο καλή; Είδα το review του Βλαχάκη που ήταν σχεδόν 1 ώρα. Και από το 99% έπεσε στο 89%. Κάπου εκεί πείστηκα! :p Πόση ώρα κάνεις να φορτίσει όμως;

Από κάμερα είμαστε καλά;

Πιστεύετε γενικά ότι αξίζει στα 360 που πωλείται;

Επίσης, το μέγεθος είναι πολύ μεγαλύτερο από το Note 3; Δεν το έχω δει ακόμα από κοντά δυστυχώς και δεν ξέρω που υπάρχει να το δω.

 

καλήμερα !!

 

εγώ μόλις το πήρα μου άρεσε σαν εμφάνιση , οθόνη και γενικά ολο το πακέτο ειναι άψογο , και σε σχέση με αλλα 6 ιντζες που ειχα ( one max , 1520 , g flex ) είναι το πιο μαζεμένο και εύκολο στο πιάσιμο

απο θεμα μπαταρίας γράφω πιο πανω την εμπειρία μου , με κλειστα τα δεδομένα , με wifi , bluetooth ανοιχτά έβγαλα 9 ώρες ανοιχτή οθόνη , και μέσο ορο πάει πάνω απο 7-7.30 ωρες , το σημαντικό ειναι (εκει κατάλαβα διαφορά ) να παγώσεις τα gapps

βάζω και μια φώτο να δεις πως φαίνεται σε χρώματα και ανάλυση , δεν ειναι ασχημη , ισα ισα πολυ καλη ειναι αλλα ειναι πχ ενα κλικ κατω απο το Ζ2 που ειχα , σε βιντεο μια χαρα επισης

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι βασικό κριτήριο η κάμερα για μένα απλά δεν θέλω να έχει ποιότητα" κινέζικου".

Μονο 2,5 ώρες;; Τόσο κάνει το G3 με αρκετά μικρότερη μπαταρία!

Μάλλον το επόμενο κινητό μου. Στην Αθήνα που μπορούμε να το δούμε ανοιχτό;

 

καμερα σονυ εχει !! ανοιχτο αν θες ελα πειραια να το στο δειξω :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι βασικό κριτήριο η κάμερα για μένα απλά δεν θέλω να έχει ποιότητα" κινέζικου".

Μονο 2,5 ώρες;; Τόσο κάνει το G3 με αρκετά μικρότερη μπαταρία!

Μάλλον το επόμενο κινητό μου. Στην Αθήνα που μπορούμε να το δούμε ανοιχτό;

 

Τα public στο mall το είχαν τελευταία φορά που πέρασα.

Αυτό με τα 2g ram

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Τα public στο mall το είχαν τελευταία φορά που πέρασα.

Αυτό με τα 2g ram

Ευχαριστώ πολύ παίδες.. Ελπίζω να προλάβω να το δω στις 9/4 που γυρνάω πίσω και να μην το χουν βγάλει.

Αλλιώς θα το ρισκάρω! :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

συνεχεια με βγαζει η τοπεθεσια δεν βρεθηκε...

 

καμια λυση?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5605623#post5605623

 

κανε αυτο και θα εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...